2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Genetik olarakta iridir gerçekten kızımla komsumun kızı aynı zamanda dogacakti ama o kırk gün erken doğdu daha bebekken bile aralarında bakınca ciddi fark vardı şimdi yanyana geldiklerinde kızımdan bir yaş büyük duruyor hatta bı ara kızım ona abla diyordu büyük görünce annecim aynı yastasiniz abla deme Ezgi'ye dedim ama benden büyük gibi dedi 😅komsumda benden daha heybetli zaten ben yanında baya ufak tefek duruyorum 😅
Artık bende öyle düşünüyorum gerçekten tamam şeker yüklemesi yaptım değerim biraz yüksekti ama bir buçuk aydır diyet yapıyorum banamisin demiyor hala ayni kilosu ne yapacam şaşırdım artık bende eşimde uzun boyluyuz ama çok kilolu değiliz aslında ben adetime daha 5 gün varken testte çıktı adet günümun diğer günü kan verdim 2444 çıkmıştı acaba erken mi dollenme diyorum 🤷

Benim de önden gidiyor , şeker yok bende. Doktora sordum genetik olabilir dedi. Herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini söyledi. 2 hafta sonra kontrolüm var bakalı son durum ne.
Benimde doktor bazen genetik olabilir dedi bende anlamadım belki de iri bebektir bizimki artık takmıyorum valla 🤷

Benim de önden gidiyor , şeker yok bende. Doktora sordum genetik olabilir dedi. Herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini söyledi. 2 hafta sonra kontrolüm var bakalı son durum ne.
Benimde doktor bazen genetik olabilir dedi bende anlamadım belki de iri bebektir bizimki artık takmıyorum valla
Olabilir canım genetik de etkili iri bir bebek olabilir veya bazen de ödemi çok oluyor doğumdan sonra bi anda 300 gram gidebiliyor
İşte benim 300 gramı fazla şimdiden doktor dedi bazen annenin depolarindan da besleniyorlar dedim korkudan bişey de yemiyorum dedi genetikte olabilir

Guluyorum komigime gidiyor ama gozumde canlandirabildigim icin tabi ki. Bu kose yastigi gibi cocuk tanimi kesinlikle boga burcu bebekten cikmistir diye dusunuyorum. Hadi onun istisnasi ciksa bir ikizler bebek icin kose yastigi gibi diyen cikabilir mi bilemiyorum, cok uzak ihtimaldir 🙈Benim tanidigim tum ikizler insanlari da yerinde duramayan tipler. Yerinde dursa elleri gozleri mutlaka oynar.
Boğa burcu bebekleri konusunda pek de öyle düşünme bence 🙈 2018 mayıs bebeklerinde boğa burcu tanımına uyan bebek yok nerdeyse. Resmen çocukların poposu yok. Yerlerinde durmayan cinsten. İştah olarak da iştahsız çok fazla. Büyüyünce ne olacaklar bakalım

Artık bende öyle düşünüyorum gerçekten tamam şeker yüklemesi yaptım değerim biraz yüksekti ama bir buçuk aydır diyet yapıyorum banamisin demiyor hala ayni kilosu ne yapacam şaşırdım artık bende eşimde uzun boyluyuz ama çok kilolu değiliz aslında ben adetime daha 5 gün varken testte çıktı adet günümun diğer günü kan verdim 2444 çıkmıştı acaba erken mi dollenme diyorum 🤷
Canım bak bu dediğin de olabilir.benim de çok geç döllenme. Adet tarihine göre bakarsak benim bebek de 2 hafta geride olması gerekir. Ama ben zamanını bildiğim için geç döllenme olduğundan eminim. Adetim 3 4 gün varken döllenme olmuş. Tarihleri de ona göre girdik. Böyle olunca 34. Haftada oluyorum.

Ne kadar var ilk doğumla arada? Ben hiç cesaret edemiyorum ya. Tam 3 yıl olacak ama. Tabi ben de çatı basıklığı durumu da var.
Canım yaklaşık 3.5 yaş, 3yaş 5 ay olucak inşalalh..benim böyle bi niyetim olduğunu biliyodu doktorum kendi açtı konuyu en son kontrolde herşey yolunda gidiyor normali bekleyebiliriz, süreç ilerledikçe netleştir dedi 🤗

Arkadaşlar ben doktorumun özel muayenehanesine gidiyordum doğumu Bursa Jimer de karar verdik büyük ihtimal sezeryan olacak ama fiyatı 7000 TL dendi açıkçası bize çok geldi.Benim gibi özel muayenehaneye gidip kendi doktoru (güya anlaşmalı) özel hastanede doğum yaptıracak olan var mı?Bu saatten sonra doktor da değişmek istemiyorum ama rakam da çok uçuk bir rakam kararsız kaldım.

Bende dalan roxy kullanıyorum. Tedbir amaçlı iki kere durulatıyorum normalde. Geçen eşim makine boşalınca asmış sağolsun ikinci durulamayı açamadan☺️ Ama baktım gayet iyiydi tortu yoktu.
Koyu renkliler de daha çok belli oluyor tortu kalıp kalmadığı bende kızım bebekken hep roxy kullanmıştım tortu bıraktığını koyu renkli camasirlarda farkettim şimdi de zaten içeriği değişti eskisi kadar temiz icerikli değil malesef şimdi kızımda siveno sıvı deterjan kullanıyorum oglumada onu kullanmaya devam edeceğim
Benim oğlum da boğa burcu ama hiç alakası yok ne iştah ne uyku hiçbi şey hem de :) yükselen falan da etkiliyor sanırım. 2018 mayıs anneleri grubunda da hepsi boğa ama o kadar iştahsız var ki içlerinde.hiç belli olmuyor yani.
Ben küçükken uykuyu çok severdim gerçi hala çok severim 😅ama evet iştahsız çok yemek seçen bı çocuktum ama sonra ne olduysa yemedigim birçok yemeği yemekten çok zevk almaya başladım bamya yemeye 15 yaşında falan başladım şimdi en sevdiğim yemeklerden biridir. Şimdiki çocukların birçoğu yemek konusunda çok fena benim kız 6 yaşında birçok sebzeyi bulgur pilavı yada çorbaların içerisine karıştırıp yediriyorum bu akşam mantari bulgur pilavına kuş yemi büyüklüğünde doğrayıp yedirdim mesela 😅
Benim 39. Haftada yapıldı çatı muayenem. İyi ki de yapılmış. Çatı basıklığı olduğunu ve bebeğin 4 kiloyu aşarsa omzunun çatlama ihtimali olduğunu söyledi doktorumuz. Kararı bize bıraktı. Yine de deneyebiliriz dedi. O süreçte düşünüp araştırma imkanımız oldu. İkinci gidişiöizde kilosu 4 ü geçmişti.o gün yapılan çatı muayenesi de doğumu başlattı. Bazı doktorlar doğumu başlattığı için yapmak istemiyorlar. Ama yine de yaptırmak ta fayda var bence.
Benimde ilk jinekolojik muayenem 34. haftada ntsde sancı çıkınca açılma varmı diye yapılmıştı ondan sonra da nişanim gelmişti en son 39+2'deki kontrolümde de ödemin sebebiyle yapılan jinekolojik muayeneden sonra başlamıştı doğumum ama arkadaş sezaryan doğum istiyormuş o zaman pekte gerek yok gibi çatı muayenesine hele korkusu olan kişiye boş yere stres gibi
Guluyorum komigime gidiyor ama gozumde canlandirabildigim icin tabi ki. Bu kose yastigi gibi cocuk tanimi kesinlikle boga burcu bebekten cikmistir diye dusunuyorum. Hadi onun istisnasi ciksa bir ikizler bebek icin kose yastigi gibi diyen cikabilir mi bilemiyorum, cok uzak ihtimaldir 🙈Benim tanidigim tum ikizler insanlari da yerinde duramayan tipler. Yerinde dursa elleri gozleri mutlaka oynar.
Boğa burcu erkek bebekleride pek köşe yastığı gibi değil arkadaşımın oğlu fırtına gibi maşallah ama ben boğa burcu olarak bebekken tam bı köşe yastığıymışım kardeşimle aramızda iki yaş var ikizler erkeği annem kardeşim doğunca feleğini şaşırmış sabahlara kadar dizimde sallardim oturduğum yerde uyurdum der benim küçüklüğüm genelde babaannem de geçti herkes beni yanında biryerlere götürmeyi severdi çünkü sessiz sakin bı çocuktum hala sakinliği çok severim fazlasıyla sabırlıyımdır erkek kardeşim 35 yaşında hala oturdugu yer ona batıyor sanki eli dursa ayağı durmayan cinsten biri 😅
Belkide dediğiniz gibi erken döllenme olmuştur ama uzunsaniz genetik olarak bebek size çekmiştir eltimin oğlu 8 yaşında baksan 10 yaşında var bu çocuk dersin ama kaynımın boyu 192 oglu çok kilolu olmasa da hep boydan ötürü iri bir çocuk gibi gözüküyor, komşumun kızı da öyle annesi babası uzun benim kızla arasında baya boy farkı var konuşmamızda hiç birşey yediremiyorum iki kaşık yemek yese bayram ediyorum demişti çorba falan hiç icmiyormus ama kıza baksan çok iştahlı bir çocuğa benziyor benim kız onun yanında sebze dışında (çok sebze yemeği seciyor ) bir çok şey yiyip içmesine rağmen ufak tefek kalıyor bende minyon tipli birisiyim çünkü

Arkadaşlar ben doktorumun özel muayenehanesine gidiyordum doğumu Bursa Jimer de karar verdik büyük ihtimal sezeryan olacak ama fiyatı 7000 TL dendi açıkçası bize çok geldi.Benim gibi özel muayenehaneye gidip kendi doktoru (güya anlaşmalı) özel hastanede doğum yaptıracak olan var mı?Bu saatten sonra doktor da değişmek istemiyorum ama rakam da çok uçuk bir rakam kararsız kaldım.
Bursa'da Jimer Acıbadem'den sonra gelen en pahalı hastane diye biliyorum, ben Hayat Hastanesi'ne gidiyorum arkadasimda eltimde orada yaptılar doğumlarını ikiside çok memnun kaldı hastaneden personeli çok ilgili temiz bir hastane ilk dogumumu çekirge dorukta yapmistim hastane iyiydi ama personel pek ilgili değildi 6 yıl önce , Pembe Mavi'de Jimer'den bı tık daha uygun sanırım cevreden orası içinde iyi olduğunu duydum

Koyu renkliler de daha çok belli oluyor tortu kalıp kalmadığı bende kızım bebekken hep roxy kullanmıştım tortu bıraktığını koyu renkli camasirlarda farkettim şimdi de zaten içeriği değişti eskisi kadar temiz icerikli değil malesef şimdi kızımda siveno sıvı deterjan kullanıyorum oglumada onu kullanmaya devam edeceğim

Ben küçükken uykuyu çok severdim gerçi hala çok severim 😅ama evet iştahsız çok yemek seçen bı çocuktum ama sonra ne olduysa yemedigim birçok yemeği yemekten çok zevk almaya başladım bamya yemeye 15 yaşında falan başladım şimdi en sevdiğim yemeklerden biridir. Şimdiki çocukların birçoğu yemek konusunda çok fena benim kız 6 yaşında birçok sebzeyi bulgur pilavı yada çorbaların içerisine karıştırıp yediriyorum bu akşam mantari bulgur pilavına kuş yemi büyüklüğünde doğrayıp yedirdim mesela 😅

Benimde ilk jinekolojik muayenem 34. haftada ntsde sancı çıkınca açılma varmı diye yapılmıştı ondan sonra da nişanim gelmişti en son 39+2'deki kontrolümde de ödemin sebebiyle yapılan jinekolojik muayeneden sonra başlamıştı doğumum ama arkadaş sezaryan doğum istiyormuş o zaman pekte gerek yok gibi çatı muayenesine hele korkusu olan kişiye boş yere stres gibi

Boğa burcu erkek bebekleride pek köşe yastığı gibi değil arkadaşımın oğlu fırtına gibi maşallah ama ben boğa burcu olarak bebekken tam bı köşe yastığıymışım kardeşimle aramızda iki yaş var ikizler erkeği annem kardeşim doğunca feleğini şaşırmış sabahlara kadar dizimde sallardim oturduğum yerde uyurdum der benim küçüklüğüm genelde babaannem de geçti herkes beni yanında biryerlere götürmeyi severdi çünkü sessiz sakin bı çocuktum hala sakinliği çok severim fazlasıyla sabırlıyımdır erkek kardeşim 35 yaşında hala oturdugu yer ona batıyor sanki eli dursa ayağı durmayan cinsten biri 😅

Belkide dediğiniz gibi erken döllenme olmuştur ama uzunsaniz genetik olarak bebek size çekmiştir eltimin oğlu 8 yaşında baksan 10 yaşında var bu çocuk dersin ama kaynımın boyu 192 oglu çok kilolu olmasa da hep boydan ötürü iri bir çocuk gibi gözüküyor, komşumun kızı da öyle annesi babası uzun benim kızla arasında baya boy farkı var konuşmamızda hiç birşey yediremiyorum iki kaşık yemek yese bayram ediyorum demişti çorba falan hiç icmiyormus ama kıza baksan çok iştahlı bir çocuğa benziyor benim kız onun yanında sebze dışında (çok sebze yemeği seciyor ) bir çok şey yiyip içmesine rağmen ufak tefek kalıyor bende minyon tipli birisiyim çünkü
Olabilir çünkü diyet yaptığım halde hiç değişen bişey yok hep önde artık sekerden kaynaklı oldugunu düşünmüyorum açıkçası 🤷

Memorial hastanesi bulunduğum ilde Memorial hastanesine gidiyorum öğretmen indirimi de yapıyorlar hem fiş keserken tahlillerde doğumda da yapıyorlarmış size ne kadar fiyat verdiler
Ya ben çok önceden konuştum 3 bin mi 4 bin mi ne dediler tam hatıralamıyorum sanırım 4 bindi ama öyle kıyafet, lohusa şerbeti vs yok yani

Ben 2019 da kızımda o şekilde doğum yaptım biz de o zaman için 6 bin civarı ödedik. 3bin doktor 3 bin hastane şeklinde. Malesef çok pahalıya gelmişti o zaman için.

Ben de ikizler burcuyum ama hiç öyle çılgın, enerjik biri olmadım ki olmak isterdim aslında 😅 çocukluktan beri öyle koşmalı oyunları filan pek sevmem, hep sakin bir yapım vardır. İkizlerle alakalı tek taşıdığım olumsuz özelliğim kararsızlık

Canım yaklaşık 3.5 yaş, 3yaş 5 ay olucak inşalalh..benim böyle bi niyetim olduğunu biliyodu doktorum kendi açtı konuyu en son kontrolde herşey yolunda gidiyor normali bekleyebiliriz, süreç ilerledikçe netleştir dedi 🤗
Aslında aynıyız nerdeyse. Ama ben cesaret edemiyorum. Sezaryen sonrası da zor toparladım. Sancı da çekmiştim açılmam çok azdı çok sancıya rağmen. Yine aynı olacak büyük ihtimalle. Tabi bebek kilosu da etkili benim için. 4 kiloya yaklaşırsa zaten imkansız oluyor normal doğum. Ay inş sağlıkla kolaylıkla doğurursun.

Ay benim oğlan öyle bişey in içine karıştırınca falan yemiyor asla. Hemen anlıyor 🥴 ama ağzının tadını da bilir mesela. Kıyma yemez ama içli köfte yer kaşar yemez ama fırın makarna salçalı tost yer 🙈 ama genel olarak yemek hep sorun oldu. İnş büyüdükçe o da değişir. Uyku desen o da yok. 28 aylık bıraktı öğlen uykusunu. Akşam olunca da hiç sızıp kalmaz zorla uyuturuz yine.

Evet canım eğer sezaryen olacaksa bence de gereksiz. Ben normal doğum düşünenler için dedim bazen benim durumumdaki gibi risk olabiliyor.

X