2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar 30 yaşındayım gömülü 20lik dişim çıkmaya çalışıyor şimdi sırası mıydı ya yaşlılar gibi yemek yiyorum damağım diş etlerim yara oldu.
Ahh Allah sabır diliyorum çok zor. Ama atak dönemidir illaki bisüre sonra hafifler.ben geçen sene birini dayanamadım aldırdım.ameliyat sonrası çok zordu ama ama şimdi rahatladım.diğer tarafta gömülü ve ara ara atak yapıo üstündeki diş etim çok acıyo böyle kızarıyo yara gibi oluyor 1hafta 10gün eziyet çektirip normale dönüyor.kısaca azı dişler öldürmez ama süründürür.doğum sonrası aldırmak en mantıklı çözüm.yoksa aldırana kadar eziyet valla.

Ben dün gittiğimde sordum bı dahaki gelişinde dedi. O da 36. Haftaya denk geliyor. Biraz geç değil mi acaba
Bende 35. Haftada gireceğim nts'ye ilk hamileligimde doktorum başkaydi ama 34. Haftada kramplarim olduğu için nts'ye gerek duymuştu doktorum yoksa ondada 35-36 gibi nts'ye çağırmıştı ntsde biraz sancım çıkınca acilmam varmı diye o gün jinekolojik muayenede etmişti çatı muayenesi denilen muaneyide aradan çıkarmış olmuştum yoksa her doktor o muaneyi bile yapmıyor

İlk gebeliğimde erken doğum sancı kasılması ile hastanede bile yattım, ilaçlar serumlar derken 39+4 de kendi isteğimle sezaryen oldum.doktorumda erken doğum şüphesi olan gebelerim yüzde 95i genelde geç doğum yapar ki ben 22.haftadan beri kasılması başlayan biriydim.için rahat olsun diye yazıyorum Allahın izniyle zamanında doğum yapma ihtimalin yüksek.ki artık riskli haftaları geçtik şükür doğsalar bile sorunsuz yaşama tutunma ihtimalleri yüksek Allah izin verirse tabi.

Ben sezaryen istiyorum bana çatı muayenesi yapmaz sanırım bu durumda

Kızlar 30 yaşındayım gömülü 20lik dişim çıkmaya çalışıyor şimdi sırası mıydı ya yaşlılar gibi yemek yiyorum damağım diş etlerim yara oldu.
Çok geçmiş olsun biran önce ağrısı diner İnşallah
bu dişler hamilelikte illa bı sorun çıkarıyorlar benimde kanal tedavili en arka azı dişim yandan kırıldı geçen hafta, ağrı sızı olmayinca hamilelikten sonraya bıraktım doktoruma gitsem kaplama yapar kesin şimdi birde onun git geliyle uğraşamam dedim

Ben sezaryen istiyorum bana çatı muayenesi yapmaz sanırım bu durumda
Ben normal doğum istiyordum o zamanki doktorum zaruri ihtiyaç olmazsa sezaryani onaylayan bir doktor değildi o konuda doktorun dusunceside önemli sanirim şimdide nasip olursa normal doğum istiyorum ilk dogumumdan birkaç saat sonra hiç doğum yapmamış gibi rahattım çünkü , benide sezaryan düşüncesi ürkütüyor ama bazı doktorlar normal dogumdan önce bile çatı muayenesi yapmıyor doğum baslamadan yapılan muayenede kesinlik yok dogum anında fizyolojik olarak beden kendini hazırlıyor kanisindalar , ama direk sezaryan düşünceniz varsa istemezseniz zaruri bir durum dışında çatı muayenesi istememe hakkınız var

Neyse içimi rahatlattın bende dışarda yemek yemeyi, değişik tatlar denemeyi severim. Benim tanıdığım boğalar tombiş ve ağır hareketsiz insanlar
Ben aslan burcuyum ikizlerle çok anlaşamıyorum. Eşimde babasının kararsızlığı, dengesizliğinden bıkmış durumda oda istemiyor

Aldırmakta çok zor ona cesaret edemeyebilirim.

Bende normal doğumu denemek isterdim bebekte kilolu değil yapabilirim gibi geliyordu. Annemin de doğumları çok zor olmamış. Sezaryen gözümde büyüyor korkuyorum ama mecburi bir durum olduğu için alışmaya çalışıyorum.

Biraz ağır kanliyim bunu kabul ediyorum ama yapmam gereken işi zamaninda yapmaya özen gösteririm başkasına yük olmaktan benim görevim olan birşeyi baskasina yaptırmaktan nefret ederim
Babam aslan burcu ve aramızdaki ilişki çok iyidir konuşarak çozemeyecegimiz orta yol bulamayacagimiz hiçbir şey yoktur
Benim erkek kardeşim ve kayinpederim de ikizler ikisinin de tuhaf takıntıları rahatlarina düşkün olmaları beni rahatsız ediyor birde kararsizliklari sağlari sollarinın belli olmamasi karşıdaki insanı çok yıpratıyor ayyy birde çok konuşuyorlar

Ben doğumun her turlusunden korkuyorum gerçi ama vajinal doğum yapamam, başından beri hic düşünmedim bile.

Sizinki zaruri bı durum bu durumda doğum şeklinden çok anne ve bebeğin sağlığı önemli bir şekilde dünyaya gelecek bebisler sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil

Ben doğumun her turlusunden korkuyorum gerçi ama vajinal doğum yapamam, başından beri hic düşünmedim bile.
İçiniz nasıl rahat edecekse kendinizi nasıl rahat hissedeceksiniz onu yapın zaten doğumda biyolojik olarak hazır olsanda psikolojik olarak hazır olmak daha önemli bir türlü doğacak bebisler sağlıkları yerinde olsun yeter

Boga erkekleri cok iyi oluyor yardimsever dusunceli ince fikirli oluyorlar espri yetenekleride bir hayli guclu yegenim boga arkadasimda var boga burcu oradan biliyorum benim kizcemde buyuk ihtimal boga olucak ama boga kadinlari hakkinda pek bilgim yok tanidigimda yok daha dogrusu bakalim nasil olucak, ama ikizler kadinlarinda tanidiklarim var pek fazla sorumluluk almayi sevmiyorlar alingan yapiladar rahat insanlar birde ben koc kadini olarak ikizler ve balik burclariyla pek anlasamiyorum zit fikir ve karakterdeyiz.

Bizim dogumlarimiz ayni tarihte görünüyor, ama uygulamalar farklı, sizin hamileliginizde hersey yolundadir umarim. 32 de nst baslanmasi ile ilgili doktorunuz bir sey söyledi mi acaba size,
Genel uygulaması öyle sanırım ama genel uygulaması öyle olmasa bile bende kolestaz olduğu için başlardı yine çünkü bebek için riskli bir durum

Benim doktorun kapısında yazıyor 32 hafta ve üzeri gebeler nst yaptıracaktır diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…