2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Benim de artık bu ise el atmam lazım yoksa böyle günler geçip gidiyor, her gün daha da zor geliyor. Ütülemek kısmı beni anksiyete yapıyor açıkçası, bı senedir utu yapmadim 😃😃
Ben kızımda da çok ütü yapmadım, yapamadım ya ilk zamanlar biraz ütüledim sonra dışarı çıkarken giyecekleri hariç bıraktım ütüyü 😅

Hemşireler yapıyorsa süper belki ayağa kalkmaya halim olmazsa kaşıkla veremeyebilirim ki eşim kalacak büyük ihtimal o yapamaz biberon tmm ama kaşıkla uğraşamaz korkar bogmakdan 😬 ben ama ayaklanirsam bı tatlı kaşığı vs alırım yanıma şimdi eşime alacağım desem masraf devamlı bişey çıkıyor Kaşıklı biberon alamam😁
Küçük çay kaşığı al canım, ama en rahat enjektör oluyor. Hemşireler kontrole gelip soruyor emdi mi vs diye emmediyse mama yapıp gelip enjektörle az az ağzına akıtarak veriyorlar. Zaten 5-10 cc anca içiyor ilk gün tek seferde.

Ordaki olay anne memesini emme stili ile biberon emme stili farklı. Anne memesini emmek için daha farklı bir teknik kullanmaşarı gerekiyor ve anne memesinden süt düzensiz geliyor. Tavsiyem instagramda vs emzirme danışmanlarının sayfalarını muhakak incele. O anne memesine benziyor, zor akıyor vs hepsi reklam. Arkadaşımın bebeği o biberondan emerken reddetti memeyi mesela. Sonra kız aylarca süt sağmakla uğraştı ki sağma ile de belli zaman sonra süt azalıp kesiliyor
Bende taşadım bu durumu. 8-9 ay sağdım. Emmedi bir türlü. Gerçi benimki iştahsızdı. Mamayı da almadı

Bende kullandım uyurken . Ama benimki emmedi zaten😔
İnşaallah bu seferki emer canım ya mama ile filan uğraşmak çok zor oluyor çok çektim bende. Ya benim cimcime de emmedi başta ne uğraştırdı bizi. Silikon uç aldım doktor tavsiyesi ile bu sefer ona alıştı onu bıraktırmak işkence oldu. Ama çok şükür uğraşlarım boşa gitmedi 5.ayda meme delisi oldu. Ama sonra 12 aylıkken hamile kalınca bu seferde azaltmak zorunda kaldım ☹️

Bende taşadım bu durumu. 8-9 ay sağdım. Emmedi bir türlü. Gerçi benimki iştahsızdı. Mamayı da almadı
İştahsız bebek de zor oluyor. Benimki de bi ara mamayı bile zor yiyordu. Ama ek gıdaya geçince çocuğun iştahı açıldı meğer yemek yemek istiyormuş 😂 inşallah bu bebekler uğraştırmaz bizi

Oğluma kendi el emeklerimle yaptığım güzellikler. Daha da var battaniye sapka falan da. En guzelleri bunlar kanimca 🤭 beni en cok hirka ugrastirdi. Ilk kez hirka yapmayı denedim.
Emeğine sağlık cok güzel olmuş. Tulum a bayıldım. Kac tane ip kullandim tulum için canim ve şiş numarasi kac.bende ormek istiyorum hic tecrübem yok umarım yaparım.

Bu arada bebek kıyafetlerini yikadiniz mi? Ya da şöyle diyeyim, içinizde benim gibi gün icinde içinden hicbisey yapmak gelmeyen biri var mı🙄 kolumu kaldırmak istemiyorum. Hicbiseyi yikamadim hastane çantası vs de yapmadım, belki daha etkendir ama hazır dursa kenarda iyi olurdu.
Ben yikadim bugün ütüleme işini de yaptım hastaneye goturecegimi de posetledim ne olur ne olmaz diye 😊

Hangı detrjnları kullandınız hanimlar bende yıkamadım henuz dalın yada roxy toz alsam dedim, daha alınıcak bir suru esya var renk renk ayırıyormusunuz yoksa koydular ayrı beyaz ve acık renkliler birmi yıkıyorsunuz, rossmanlarda renk karıstırmayan mendiller var onlardan da kullanabiliriz
Ben Dalin aldım onunla yıkadım hepsini birlikte yıkadım zaten renk vermiyorlar bebek kiyafetleri

Kızlar mrb burayı takıp edıyorum ama yazmayanlardanım dun bende kontrole gıttım ve bebegımın bobreklerınde bıraz buyume var dedı erkek bebeklerde genelde oluyor korkma dedı ama ben tedırgın oldum yınede sızde boyle bısı oldu mu veya duydunuz mu hıc dogumdan sonra duzelır mı acaba
Evet benimde erkek bende de genişleme var dendi erkek bebeklerde karşılaşılan bir durummus o yüzden ben çok dert etmedim açıkçası 🤷

Hangı detrjnları kullandınız hanimlar bende yıkamadım henuz dalın yada roxy toz alsam dedim, daha alınıcak bir suru esya var renk renk ayırıyormusunuz yoksa koydular ayrı beyaz ve acık renkliler birmi yıkıyorsunuz, rossmanlarda renk karıstırmayan mendiller var onlardan da kullanabiliriz
Ben uni baby sıvı deterjani kullandim. Iceriginde sadece hidronojize su ve sabun yaziyor. Renklilerde cok acik mavi gri renklerde oldugu icin beyazlarla beraber yikadim 30 derecede bir sıkıntı olmadı

İştahsız bebek de zor oluyor. Benimki de bi ara mamayı bile zor yiyordu. Ama ek gıdaya geçince çocuğun iştahı açıldı meğer yemek yemek istiyormuş 😂 inşallah bu bebekler uğraştırmaz bizi
Benimki onu da yemedi yaa. Bizimki tam problem. Şuan okula gidiyor. Sabah tost yapmıştım. 40 dk da bitiremedi . Hadi ders araları ye dedim öğlene sarktı. Öğlenki bi tabak yemeğini de yetiştiremedi. Ders aralarında yiyo . Onu da bitirecek inşallah. Akşamı da yatana kadar anca yer😂

Benimki onu da yemedi yaa. Bizimki tam problem. Şuan okula gidiyor. Sabah tost yapmıştım. 40 dk da bitiremedi . Hadi ders araları ye dedim öğlene sarktı. Öğlenki bi tabak yemeğini de yetiştiremedi. Ders aralarında yiyo . Onu da bitirecek inşallah. Akşamı da yatana kadar anca yer😂
Ayy bunların hepsimi böyle benim kızda yemeğini bitirene kadar beni sinir ediyor bana ye deme ezberledim diyor birde, eee ezberlediysen söyletme ye işte demi 1,5 yaşına kadar istahliydi aslında hiç yemek secmez ne versem yerdi şimdi bir sürü sebzeyi sevmiyor yemek değil zehir veriyorum sanki çocuğa 😤 bebekken hem beni emdi ilk altı ay birde günde bir sefer mama takviyesi yapmıştım doğduğu günden itibaren emzikte verdim meme reddi olmadı o kadar seviyordu ağzının dolu olmasını 28 ay emdi zaten yarı blw yarı kendim besleme ne güzelmiş o günler şimdi yeme kızım aç kal emi diyorum yemek bitene kadar on kere biseyleri bahane edip o sofradan kalkıyor babasına kalsa kaldır tabağını diyor bu seferde yiyeceğim diye başlıyor ağlamaya imdat diye bagirasim geliyor

Kızlar kasılma yasayanlar Braxton Hicks vs adet agrısı gıbi birşeymı gun ıcınde ara ara olan

Ahh ne güzel ya.. insanın kafası da rahat olur. Alt tarafı çamaşır yikiycam ki kendi çamaşırlarımızı nasıl atıyorum makineye? Haftada en az 2 3 makine atıyorum, ama şu bebek kiyafetlerini yıkamak nasıl gözümde buyuyo anlatamam. Neden böyle oldum bilmiyorum. Bir an önce yapmam lazım.
2 gunde yikadim ben birgun beyazlari birgun renklileri sonra actim masayi oturdum kanepeye dinlene dinlene utuledim, baslayana kadar useniyor insan basladinmi cok keyifli geliyor deli gibi kiyafetlerle konusa konusa utuledim 🤭

Kızımda roxy sabun tozu kullanıyordum iki durulama yaptırıyordum kalıntı kalıyordu çünkü içime sinmiyordu şimdi içeriği değişti malesef içeriği temiz degil artık ben 6 yaşındaki kızımın kıyafetlerini hala ayrı yıkıyorum şimdi siveno sıvı deterjan kullanıyorum sıvı olunca kalintida kalmiyor bebegede aynısını kullanmaya devam edeceğim ablasının kıyafetleriyle birlikte yıkarım ben koyu renkliler açık renkliler diye ayırıyorum açık renklilerin arasına ne olur olmaz diye renk karıştırmayan mendillerden kullanıyorum ama temiz içerikli deterjanlar bütün lekeleri çıkarmıyor eğer kıyafeti lekeli ise önden beyaz sabunla elimde citiliyorum eğer yagli yemek falan döküldüyse lekeye az bulaşık deterjanı damlatip öyle atıyorum makinaya

Kızlar kasılma yasayanlar Braxton Hicks vs adet agrısı gıbi birşeymı gun ıcınde ara ara olan
Benimki Braxton Hicks olarak kasiliyor ama cogunlukla hep sag tarafimda ayni yerde, bende plasentanin bulundugu yer diye gosterdikleri yerde ozellikle. Karnimi muthis yamultuyor, goruntu acayip oluyor o zaman. Agrisiz geciyor. Cok nadir de gelip gecici adet sancisi gibi bir agri hissediyorum ama cok kisa sureli oluyor o.

Selam kızlar mide yanmasından başı dertte olanlar varmi benim bu ara sabah açken bile eksime var fenayım yanıyorum sürekli

Soğuk süt
Gaviscon
Soda bunlar kisa sureli geçiştiriyorum..
Baska bi yöntem bilen varmi

X