2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ya neden yıkıyoruz ki benim aldığım herşey paketli kimse denememiş dokunmamış 😅
Yada dokunuyorlar gelenler yeniden pakete de konuyor içiniz rahat ise yikamayabilirsiniz tabi ben ne kadar paketli de olsa imalat kısmında da elden ele geçiyor düşüyor vs yikayacagim 🙃

Oğluma kendi el emeklerimle yaptığım güzellikler. Daha da var battaniye sapka falan da. En guzelleri bunlar kanimca 🤭 beni en cok hirka ugrastirdi. Ilk kez hirka yapmayı denedim.

Eklentiler

• 20210318_015957.jpg
    20210318_015957.jpg
    225,6 KB · Görüntüleme: 37
  • 20210204_125927.jpg
    20210204_125927.jpg
    113,8 KB · Görüntüleme: 36
  • 20210130_172300.jpg
    20210130_172300.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 37
  • 20210128_172438.jpg
    20210128_172438.jpg
    165,8 KB · Görüntüleme: 40
  • 20201109_120753.jpg
    20201109_120753.jpg
    112,1 KB · Görüntüleme: 38
  • 20201108_004010.jpg
    20201108_004010.jpg
    111,3 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG-20210324-WA0014.jpeg
    IMG-20210324-WA0014.jpeg
    116,9 KB · Görüntüleme: 38
Ben daha yikamadim çantada hazır değil haliyle ay sonu taşınıyoruz yeni tasinacagimiz yer tadilatta taşınınca ilk isim bebek kiyafetlerini yıkamak ütülemek biberon vs dezenfekte yıkanması her ihtimale karşı emzik biberon hazırda dursun olurda lazım olursa diye hatta hepsine kilitli poşet yapacağım tek tek posetleyecegim belki o an yerimden kalkamazsam bulmak kolay olsun refakatciye 😂

Oğluma kendi el emeklerimle yaptığım güzellikler. Daha da var battaniye sapka falan da. En guzelleri bunlar kanimca 🤭 beni en cok hirka ugrastirdi. Ilk kez hirka yapmayı denedim.
Ya cok gzl olmus lar masallah gule gule kullanın ozlelıkle oyuncaga bayıldım

Ben daha yikamadim çantada hazır değil haliyle ay sonu taşınıyoruz yeni tasinacagimiz yer tadilatta taşınınca ilk isim bebek kiyafetlerini yıkamak ütülemek biberon vs dezenfekte yıkanması her ihtimale karşı emzik biberon hazırda dursun olurda lazım olursa diye hatta hepsine kilitli poşet yapacağım tek tek posetleyecegim belki o an yerimden kalkamazsam bulmak kolay olsun refakatciye 😂
Ben herşeyi yıkadim ütüledim ama henüz çantaya koymadım. Emzik biberon konusunda hala kararsizim.

Benim de öyle çıkıyor. Minik bir bebeğim var ama ben de minyonum. Doktor bana dönüp kime çekmiş acaba deyip gülümsedi hiç takılmadı geriliğe. Hatta maksimum 3 kg doğmasını bekliyorum dedi. Ben de bir kaç yenidoğan kıyafeti daha aldım demek kızım biraz uzun giyecek 🙂
Bu haftalarda kendi haftasını gününu yakalayabiliyor diyorlar. Hatta gününden ileri çıkan bebekler bu haftalarda kendi gününe dönebiliyormuş. Bekleyip göreceğiz bizde. Eşim de biraz da çıkınca büyür diyor 🤭 yani 2 3 hafta gibi büyük bir sorun olmadığı sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum bende

Ben herşeyi yıkadim ütüledim ama henüz çantaya koymadım. Emzik biberon konusunda hala kararsizim.
Her ihtimale karşı alacağım ben olurda emzirmeyi beceremezsem son çare mama vermeleri gerekir felan aç kalmasın yavrucak birde hastanenin biberini vs kullanmasinlar yoksa biz veriyoruz vs muhabbeti olur diye

Çok geçmiş olsun. Bende 31 haftalık iken 3 kilo almıştım. Şimdi bilmiyorum kaç kilo aldığımı. Evet genetiktir. Benim yengemde minyon onunda hamileliğinde bebeği ölçümlerde 1 hafta falan küçük çıkıyordu. Onda da şeker vardı. Ailesinde şeker varmış. İnsülin bile pek düşürmüyormuş dediğine göre. Çok şükür sağlıkla doğurdu şimdi 5 yaşında.
Inşallah bizde sağlıkla alırız kucağımiza🙏

Tamamıyla hazirlikli olmak amacıyla eğer emzirmeyi başarabilirsem mama vermeyi düşünmüyorum bakalım her bebek bir değil 🙃

Her ihtimale karşı alacağım ben olurda emzirmeyi beceremezsem son çare mama vermeleri gerekir felan aç kalmasın yavrucak birde hastanenin biberini vs kullanmasinlar yoksa biz veriyoruz vs muhabbeti olur diye
Mantıklı aslında. Arkadaşım sutu gelene kadar kaşıkla vermişler. Eskiden email biberon vermek büyük kolaylikmis anneler için şimdiyse yok söyle olur yok meme tutmaz diyerek herşeyden tereddüt eder olduk. Devamlı kitap falan okuyorum annem hiç merak edip kitap kapagi acmismidir cocuk gelisimi icin merak ediyorum 😂😂

Bende bi biberon aldım. Süt sağma makinem için. Sütüm gelmezse sağmak sorunda kalırsam diye. Arabaya alıcam ama çantaya koymayacağım. İhtiyaç olursa isterim eşimden. Sağsam da kaşıkla vermeyi planlıyorum bende. Emzik almadım şuan için almayı istemiyorum. Emmeyi reddedebiliyormuş bebekler emzikle. İnşallah emzirebilirim🙏🏻🙏🏻

Mantıklı aslında. Arkadaşım sutu gelene kadar kaşıkla vermişler. Eskiden email biberon vermek büyük kolaylikmis anneler için şimdiyse yok söyle olur yok meme tutmaz diyerek herşeyden tereddüt eder olduk. Devamlı kitap falan okuyorum annem hiç merak edip kitap kapagi acmismidir cocuk gelisimi icin merak ediyorum 😂😂
Anne memesine yakın emerken süt az gelen zor içilen biberonlar var benimki Philips avent büyük küçük aldım indirimde küçücuk deliği var zor geliyor çaba harcaması lazım emerken 😬 kolay akarsa sıkıntı o da şöyle anne memesinden ilk zamanalr süt damla damla geliyormus az oluyormuş kolay akan biberon olursa bebek memeyi emmeye useniyor kolaylığı alışıyor red oluyormuş

Anne memesine yakın emerken süt az gelen zor içilen biberonlar var benimki Philips avent büyük küçük aldım indirimde küçücuk deliği var zor geliyor çaba harcaması lazım emerken 😬 kolay akarsa sıkıntı o da şöyle anne memesinden ilk zamanalr süt damla damla geliyormus az oluyormuş kolay akan biberon olursa bebek memeyi emmeye useniyor kolaylığı alışıyor red oluyormuş
Bende avent aldım

Bende bi biberon aldım. Süt sağma makinem için. Sütüm gelmezse sağmak sorunda kalırsam diye. Arabaya alıcam ama çantaya koymayacağım. İhtiyaç olursa isterim eşimden. Sağsam da kaşıkla vermeyi planlıyorum bende. Emzik almadım şuan için almayı istemiyorum. Emmeyi reddedebiliyormuş bebekler emzikle. İnşallah emzirebilirim🙏🏻🙏🏻
Emzile red edene ilk defa duydum valla benim okuduğum emzik 1-1,5 ay sonra kullanıyorlar genelde oda anneyi emzik yerine koymasın diye yani memeden ayrılınca ağlıyor memede kalıyor uyuuyor gibi o yüzden emzik verenleri okudum emzirip meme kullanan aslında emzik yanıma almasamda olur ama süt sağma makinesi biberon vs bende alacağım yanima dursun ne olur ne olmaz diye inşallah lüzumsuz olur ağırlık olsun önemli değil yeterki emsin 🤣

Memnun kaldınızmı kokuları nasıl hangısı daha kalıcı, tortu kaldım birde özellikle dalınde, kendi kıyafetlerımızde artık bebege aldıgım detrjnla yıkamayı planlıyorum m ben
Daha kullanmadım😃😃 bi turlu motivasyon gelmedi yapamadım🥲 yıkayınca tecrübemi paylaşırım🌺

Kızlar mrb burayı takıp edıyorum ama yazmayanlardanım dun bende kontrole gıttım ve bebegımın bobreklerınde bıraz buyume var dedı erkek bebeklerde genelde oluyor korkma dedı ama ben tedırgın oldum yınede sızde boyle bısı oldu mu veya duydunuz mu hıc dogumdan sonra duzelır mı acaba

Ben herseyi yikadim utuledim sadece hastane cantasini hazirlamadim henuz onu hazirlamam gerek, iyi ki oncesinde yapmisim neredeyse 1 haftadir hamileligimin basina dondum neredeyse gozum acilmiyor uykudan her boslukta uyuyorum 😴
Ahh ne güzel ya.. insanın kafası da rahat olur. Alt tarafı çamaşır yikiycam ki kendi çamaşırlarımızı nasıl atıyorum makineye? Haftada en az 2 3 makine atıyorum, ama şu bebek kiyafetlerini yıkamak nasıl gözümde buyuyo anlatamam. Neden böyle oldum bilmiyorum. Bir an önce yapmam lazım.

Süt sağma makinesi de alma amacım hem çalışırken hem geceleri rahatlık için hemde içki içmeyi özledim arada kaçamak yapıp 2 günlük stok kullanacağım o 2 günde boşa sagmayi planlıyorum bebeğe geçmesin diye 🤣

X