2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bende hergün et yiyorum eksik olması mümkün değil aslında bana 2 ayrı doktor kullan dedi 10 gün oldu başlayalı doğuma kadar kullanıcam.

Benim idrarım koyulaşmaya başladı normalde su gibiydi yetmiyor artık diye düşünmeye başladım. Doktorda bol su iç bebeğin suyu daha fazla olmalı dedi.

Kızlar bu hurmayi ne zaman yemeye başlıyorduk doğumu kolaylastirmasi için? Bilen var mi?
Ben günde 1 tane yiyorum lif kaynağı diye kuru cennet hurması da yiyorum arada. Doğumu kolaylaştırması için ne zaman yeniyor bilmiyorum.

Benim normal doğumdu. Bende kaç gündür ağrısını çekiyorum. Siz şeker için diyet yapıyormusunuz? Bazen diyorum az beslendiğim için vücut tepki veriyor olabilir. Aşağıya inanılmaz baskı ve ağrı oluyor

D vitamini hamilelikte baya onemseniyor, en son aylar once olculduyse tekrar bakmak icin doktorla konusmakta fayda var.

Bizde bugün 30 olduk. 1470 gram, 35 mi 38 mi ne dedi, doktor bi kaç gün geride dedi öğün atlama protein ağırlıklı beslen dedi, suyu felan iyi dedi rahim ağzı kapalı nerdeyse 1500 gram bence normal herhangi bi seker, tansiyon yok nerde, okusam, 30,hafta,1400 1500 yorumlarda zaten ilkim normal bunu da, Allah nasip ederse normal dogurmak istiyorum oğlum 3175 dogdu onu bile zor dogurdum sağlıklı olsun da gerisi, boş yalnız ellerim çok şişiyor kızlar dün baya kötü oldum doktor magnezyum yazdı. Kontroller 2hafta ya düştü 32de gel dedi,. Dogumhaneyi gezdim hemşirelerle görüştüm dogumla ilgili göğüs, yaraları ile ilgili fikir aldım. Badem yağı ile perine masajı önerdi muhtemelen 34sen sonra başlarım. Göğüsde çatlak olmaması için de kuşburnu yağı tavsiye etti uygularsanız buraya da yazayım dedim

kızlar az önce yazmıştım sağlık odağındaki rutin testler sırasında idrarda protein pozitif çıkmıştı. şimdi testin devamı geldi CRP değerim de 11 cıkmış. ya ben kendimi iyi hissediyorum neden crp yüksek çıkar ki?

Benim de 29+5 de 1390 gramdı. 5 günlük bir gerilik var diyor doktorum. Ama 14.haftadan beri hep 5 6 günlük gerilik çıktığı için senin minyon olmandan kaynaklı olabilir diyorlar.
Benim de öyle çıkıyor. Minik bir bebeğim var ama ben de minyonum. Doktor bana dönüp kime çekmiş acaba deyip gülümsedi hiç takılmadı geriliğe. Hatta maksimum 3 kg doğmasını bekliyorum dedi. Ben de bir kaç yenidoğan kıyafeti daha aldım demek kızım biraz uzun giyecek

Ben de perinal masaj yapacagim diye bir yag aldim icinde badem, avakado, lavanta okaliptus, uzum cekirdegi yagi karisimi vardi. 34'ten itibaren baslayin diyor gecen gun deneyeyim dedim ama yagli olma hissi cok rahatsiz edici geldi. Gerci bu rahatsizlik cok kisisel, ben dustan sonra catlaklar icin de yag suremiyorum, vicik vicik rahatsiz ediyor. Umarim perine masajina devam edebilirim. Kullananlar herhangi bir yirtilma ya da kesi olmadan dogum yaptiklarini soyluyorlar. 2. dogumunuzmus sizin, insallah kolay olur dogumunuz.

Kızlar ben 33deyim, bugün dr kontrolümüz vardı, bebeğim 1950 gr olmuş, ama bel/göbek çevresi 2 hafta geriden geliyor. Doktor en fazla 2.8-3 kg doğar bu dedi. Çok sorun etmedi kiloyu. Çok kilolu olmasından daha iyi dedi. Ben çok takıldım tabi. Dr.um perinatolog, ama yine de içime kurt düştü. Sizce normal mi? Kilo alması için napabilirim? İyi de yiyorum ama son aylarda bir tık iştahım kapandı benim. Ondan mı oldu acaba...

Canım bebeğin kilo alması protein ağırlıklı beslenmedir kaşar yeşil mercimek ve şekerin yoksa muz bebeğe çok güzel kilo aldırıyor bende şeker çıktığı için muz yemiyorum ama kaşarı küp küp doğruyorum ve sabah akşam girip çıkıp yiyorum faydasınıda gördüm çok şükür

Bense yumurtasiz kahvaltı düşünemem kizima da mutlaka hergün kahvaltıda yumurta tükettiriyorum pankek omlet artık nasıl isterse onu yapıyorum yeter ki yesin diye yumurta çok iyi bı protein kaynağı kırmızı ette sevenlerdeniz belkide bu yüzden kan değerlerimiz çok iyidir bizde haftada bir mutlaka balık tuketilirdi şimdi bana çok kötü koktuğu için yiyemiyorum bende o konuda vicdan yapıyorum ama kan testinde B12 değerim iyi çıktı biraz rahatladım hergün kahvaltıda mutlaka ceviz ve çiğ badem tüketiyorum sanırım onun yararı oldu emzirme döneminde de çok dikkat etmek gerekiyor aslında yeme içmeye yoksa annenin depolardan gidiyor hep emzirme döneminde çok fazla diş problemi yasamistim malesef halada yaşıyorum

Benim idrarım koyulaşmaya başladı normalde su gibiydi yetmiyor artık diye düşünmeye başladım. Doktorda bol su iç bebeğin suyu daha fazla olmalı dedi.
Benim idrarimda genelde koyudur su içmem gerektiğini biliyorum ama gerçekten hiç susayan biri olmadım zaten su içtiğim zaman 15 dakikaya tuvalete gitmem gerekiyor bu normal zamanda da böyleydi içtiğim su anında tuvalet ihtiyacı doğuruyor bende bebeğin suyuda çok iyi geçen Cuma gününde doktorum böyle devam et dedi bilmiyor ki kadın günde 3,4 bardak suyla günü tamamladığımi su içmeye kendimi zorladigim da da mide bulantısı yapıyor bende

Beslenmenize dikkat ediyorsanız kiloyu çok düşünmeyin bende 30+4'de 1660gr di bebek ,normal dedi doktorum kızım 39+2'de doğduğunda 2980gr dı o zamanki doktorum bebege kilo aldiracak şeyler ye zayıf bebek diyordu hep korkutuyordu kaşar peynir muz yumurta kofte yemiştim bol bol ama yinede 3 kilo yapamadım kızımı doğduğunda da öyle her ay 1 kilo alan bebeklerden olmamisti hep çiti pıtı minyon bı kız oldu 3 yaşında anca yasitlarini yakaladı ama kendi çizelgesinde hep istikrarlı gitti boyu kilosu ama maşallah şimdi 6,5 yaşında çok nadir hasta olur antibiyotik içtiği ilaç içtiği çok nadirdir bu kilo boy beslenmenin yanında genetik olarak daha baskın birşey sanırım bende minyon birisiyim 12 yaşında 28 kilo falandim benim kız şimdi 6,5 yaşında 20,500 anca geliyor

Kizlar bugun kontrolum vardi gittim ultrasyona girdim doktor bebek ters pozisyonda dedi yani kafasi halen yukarda ayaklar assagidaymis..36 ci haftada geri gel bakalim donebilir dedi..yoksada biz donderiz falan dedi..bu durumu yasayan var mi icinizde cok korktum ya

Amin İnşaAllah canm sağolasın. Yalnız o yağı isterken ne dediniz aktarcıya bi karısım olarak mı hazırlattınız yada. Benim arkadaşım ssvd oldu ufak tefek yüzeysel dikişi vardı onun ilk vajinal dogumdu iki kez sezaryenden sonra. Brnim ilkinde çok dikişim vardı İnşaAllah bunda olmaz kimsenin olmasın acısı çok zor gerçekten.

Benim kızımda aynı seninki gibi minyon. Hiç bir zaman öyle kilo almadı doğduğundan beri. Şuan hala da 20 kg olmuş değil . 7,5 yaşında Sanırım bı bebeğimde aynı olacak. İlkinde çok stres yapmıştım ama sanırım bunda slışmış olacsğım için daha rahat grçer

Hamılelıkte crp yükselmeaı normal kabul edilir artı saglık ocagında yapılan testlerde sapma oluyor

Ben hazir bir urun aldim, icerigini yazdim. Normal dogum oncesi perinal masaj icin satiliyor sadece. Aldigimin markasi My Expert Midwife, peri prep. Turkiye'de ithal olarak hazir olarak yoksa da icerik olarak bilinen seyler zaten. Linki su:

Bu markanin dogumdan sonra da perineyi rahatlatacak baska bir spreyi var, sezaryen yaralarina da uygulaniyor yaziyor ayni zamanda.
Ben linkini birakayim asagiya Tr'de bulamazsaniz icerigine bakarsaniz, bulunmayacak seyler degil, dogum sonrasi da dusunebilirsiniz. Belki baska markalarin vardir, bulunuyordur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…