2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286

Bende demir ilqcından çok rahatsız oluyordum. Gynoferom çok iyi geldi hiç midemi ağrıtmıyor . Onu içebilirsin[/QUOTE]

Sağlık ocaklarının verdiği d vitaminlerinin içeriği çok temiz değil zaten Bebek doguncada bebeğe aynısını veriyorlar ben kızımda da sağlık ocağının verdiğini ne kendime ne sonrasında kızıma kullanmadim şimdide sağlık ocağından d vitamini almadım kadın dogumcum bonevit tablet verdi iceridinde d vitamini magnezyum kalsiyum çinko takviyesi var onu kullanıyorum normalde de d vitamin değerim diplerdedir doğumdan sonrada en azından bir kutu daha alıp kullanmayı düşünüyorum çünkü kızımdan sonra çok fazla diş problemi yaşadım kan ilacı olarakta gynoferon kullanıyorum en son bir ay önce yapılan tahlilde hemoglabin değerim 13,4 çıktı ama benim zaten kızımdaki hamileliğim disinda hiç hemoglabin değerim düşmemiştir şükür 6 yaşındaki kızımda da bebekken hiç kan ilacı kullanmamama rağmen maksimumda çıkar hemoglabin değeri genetik sanırım

Çok azmış sizin hiç eksikliğini hissetmiyor musunuz?
Ben 1 litre su içtiğim gün bayram havasi yaşıyorum 37 yaşına girecegim bu zamana kadar suyla aram hiç iyi olmadı sadece kizimdayken emzirme döneminde 1,5 litreye anca çıkmıştı su içmem, bir sağlık problemi yaşamadım ama cildim çok kurudur her duştan sonra kollarıma ve bacaklarıma vücut losyonu sürmem gerekiyor yoksa pul pul oluyor cildim, kuzenimde aynıydı 47 yasindayken eşine tek böbreğini verdi tetkiklerinde doktoru böbreklerin çok sağlıklı demiş su icmedigini öğrendiğinde çok şaşırmış hatta şimdi tek böbrek olunca su tuketimini mecbur biraz daha fazla yapıyorum diyor

Her doktor farklı görüşte bu konuda.
Bana değer normal ise kanın fazlası sanada bebeğede zararlı dedi ,bunu söyleyen riskli gebelik uzmanım.normal kadındığumcum kan değerim normal olsada kullancan dio.ben perinatoloğuma güveniyorum ilk doğumdada şükür bir sorun olmadı umarım bundada olmaz.

Kızlar şimdi şeker için not tuttuğum deftere baktım. 34 günlük ölçümde 13 değerim yüksek çıkmış. Günde 4 defa ölçüyorum. İyi mi acaba. Birde not tutan arkadaşlar 34 günde kaç değeriniz yüksek çıkmış?Yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. İki hafta sonra kontrolüm var.

Kan ilacını ihmal etmeyin kızlar. Kan önemliymiş doğumda da kan kaybettiğimiz için. Hatta doğumdan sonra da uzun Bi süre kullanılıyor

bugun saglik icaginda rutin kontrolde idrarda protein pozitif cıktı kızlar. çok moralim bozuldu. tansiyonum 11 e 7. ödemim şişliğim de yok. yarın kadın dogumcumdan randevu aldım ama napicami bilmiyorum. sizin bilginiz var mi?

Doğum şekline hiç takılma canım, o sadece bebeğimize kavuşacağımız bir araç olacak.
İnşallah gönlünden geçeni en güzel şekilde yaşarsın.
Eşinin evden çalışması ve sana destek olması çok iyi olmuş, sevindim senin adına.
Ailenle de sağlıkla kavuşun inşallah

Bende bugün ilk defa 14/8 gördüm. Doktor 14/9 u aşarsa ara demişti. Korkuyorum daha yükselir mi diye. Bacağımda biraz şişlik de var ama çok belirgin değil resmen gün sayıyorum hayırlısıyla sağlıkşa kucağıma alayım diye

Ben günde bir kere ölçüyorum o yüzden kıyas yapamayacağım ama sizinkini de yüzdeye vurunca çok da değil

Hamileler icin onerilen gunluk miktar 10ug, multivitaminlerin icinde de o kadar oluyor zaten. Benim d vit degerim son tahlilde bir ay once dusuk gelmisti, multivitamin almayi kestim sadece d vit almaya basladim 25 ug olarak. Bana bir marka onerilmedi satilan herhangi birini alabilirisniz demislerdi, ben de Vitabiotics ultra vitamin D aldim. D vitaminini kahvalti sonrasi aliyorum, demiri de yatmadan aliyorum bir adet 325 mg. Kullandigim sadece bunlar.

Anladım canm estağfurullah geçmiş olsun inşaAllah sağlıkla gelsin bebeklerin hepsi sağ, salim dogurırsun

Onu bilmiyodum ben de saglikocaginin verdiğini kullanmadım diye üzülüyorum iyi bari biraz içim rahatladı benim demir değerlerim zaten senelerdir düşük. Kırmızı et de çok yemiyorum fazla sevmiyorum. Normalde de beslenmeme çok dikkat etmem ama hamilelikte insan suçluluk duyuyor. En basiti her sabah yumurta pisirip yemek artık benim için çin işkencesi gibi bişey. Bı peynirli tost yanına çay yapıp keyifle yediğim kahvaltıları özledim

Çok azmış sizin hiç eksikliğini hissetmiyor musunuz?
Hiç hissetmiyorum aksine çok zorluyorum kendimi içerken
Kan ilacını ihmal etmeyin kızlar. Kan önemliymiş doğumda da kan kaybettiğimiz için. Hatta doğumdan sonra da uzun Bi süre kullanılıyor
Ben onu hiç bilmiyodum korktum şimdi. Benim de kanım düşük pek yukselmiyo inşallah sorun olmaz.

Benim aylar önce ölçüldü bı daha da bakilmadi. Bakılması gerekir mi acaba doktora söylesem mi?

Kızlar kasıkları acıyan varmı?
Sabaha kadar oturdum dün.
Hele sola dönünce asla yatamıyorum acıdan.
Muhtemelen önceki sezaryene baskıdan kaynaklı ama kesinlikle yatırmadığı kesin.sağa yatınca daha hafif ama o tarafında kalça kısmı acıyo çok.
Allahtan az kaldı hepimize bol sabırlarrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…