2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar ağız bezi, sırtına bez, muslin battaniye, banyo havlusu bunlardan ne miktarda aldınız? Birde şimdiden göğüs pedi almak gerekiyor mu?
Ağız bezi, sırt bezi 10ar tane filan olsa yeter herhalde. Müslin de 3 tane yetmişti bize. Göğüs pedi ben de doğumdan önce almıştım ama hiç gerek olmadı aldığım 1 kutu öylece duruyor. Yani ihtiyaç olursa almak daha mantıklı. Ben göğüs kalkanı kullandım hep, göğüslerimden de öyle pek süt akma olmadı

Hep birlikte canim benim insallah. Saglikla kavusalim

Kızlar hurma demişti Bı arkadasınmz dogum ıcın hurmaya 38.haftada b as lanır erken baslamayın, 38.haftada sekerıniz yoksa gunde 5 adet falan tuketebılırsınız

Kızlar ağız bezi, sırtına bez, muslin battaniye, banyo havlusu bunlardan ne miktarda aldınız? Birde şimdiden göğüs pedi almak gerekiyor mu?
10 lu agız mendılerı yeterli olur, havluyuda kundak havlular cok kullanıslı oluyor yada yaz gunu sıradan muslın de olur

Aynen benim de icim yaniyor, ictigim sular asla kesmiyor. Sekerden suphelendim, dogru duzgun olcum yapilmadi ama ayda bir bakilinca da yok deniyor. Baska da belirtim yok zaten suphelenecegim. Uyumaya karar verdigimden dalincaya kadar sadece 2 litre iciyorumdur. Yanima surahi koydugum icin anliyorum miktari, onun disindakileri hesaplamiyorum zaten, bardak bardak gidiyor.

Benim açlık şekeri de bakılıyor ara ara, şeker yüklemesi de yapıldı normal. Kızıma hamileyken de böyleydim. Demekki sıvı ihtiyacımız artıyor başka bi açıklama bulamadım. İnanır mısın bazen dolaptan soğuk su içiyorum o bile kesmiyor bak yazarken susadım şimdi

Müslin 4 tane falan var. Banyo havlusu 1 tane. Oğlumda yeterli olmuştu. Önce Müslin le sarıyordum banyo sonrası. Sırtına bez hiç kullanmadım. Ağız bezi De pek kullanmadım. Ama vardı 15 tane kadar. İhtiyacım olmadı hiç. Göğüs pedi aldım ama kullanamadım. Hem kokuyordu hem kaşındırıyordu. Çok tiksindim pedler den. O ağız mendili dediklerimizden koyuyordum ben. Bi süre sonra memeler terbiye oluyor zaten gerek kalmıyor.

Ya ben 1,5 ancak içiyorum ona rağmen wc den çıkamıyorum. Hatta gittiğimde bile çıkamıyorum kalktığım an tekrar geliyor azıcık. Sonra yine geliyor siz nasıl içiyorsunuz valla korkuyorum içmeye. Gece hiç uyuyamıyorum yoksa

Benim wc sıkıntım daha çok ayakta veya yürürken oluyor otururken pek hissetmiyorum ayağa kalktığım an bişey bi anda idrar keseme baskı yapıyor sanki ve wc ihtiyacım geliyor. Gece ortalama 3-4 kere kalkıyorum wc ve su için ki normalde hiç kalkmazdım eskiden wc için. Bir de sık wc ihtiyacı gelmesinin sıvı alımı ile de ilgisi yok sanki, dışarı çıkarken su içmesem bile yine geliyor artık rahim iyice büyüdü idrar kesmesine baskı yapıyor sanırım.

Ayakta zaten daha beter. Hele yürürken. Wc den kalkınca elimi yıkarken yine geliyor o derece. Ama su alımı artınca daha çok oluyor tabi. Gece bu halde bile kalkıyorum 3 4 kere

Bwn göğüs pedi kullanıyorum bile
Süt gelio göğüslermden.
Yoğun olmasada rahatsız ediyor.
Bence al 2-3çift.
Belli olmuyor bazen yoğun süt gelebilir.

canim çok teşekkürler. netten biseyler okuyunca direkt ölüyorsun zaten. o kadar korktum ki.. 1 saat sonra randevum.var doktoruma. belki testi tekrarlatirim.insalah bişey çıkmaz. şu nisan ı da atlatsa artık

Herkes havlu yerine bezle kurulamış bebekleri bunu hiç duymamıştım.

Göğüs kalkanı ne için gerekiyor?

Ben günde 5 kere iç çamaşırı değiştiriyorum. Tutamıyorum eskisi gibi bi kaç damla kaçıyor.
Gündüz 3ltye tamamlamaya çalıştım akşam daha az içtim gece 4 kere kalktım yine. Su çok önemli diyorlar elimde şişeyle geziyorum mecburen.

Bende kundak havluya baktım birde banyo havlu setine ihtiyaç olur mu bilemedim.
Benim aldığım sette bi bornoz birde kundak havlu vardı. Bornozu büyüynce kullandım kundak havluyu ilk yılında. Ama yine de müslin tarzı ince bi bezle kurulamak daha iyi bebeğin ilk ayları.benimde aklıma gelmezdi annemin fikriydi Benim bezlerim taaa benim bebekliğimden saklamış annem Bende kızıma kullandım

Coledan var bende devit3 ün müadili

Bu arada bebek kıyafetlerini yikadiniz mi? Ya da şöyle diyeyim, içinizde benim gibi gün icinde içinden hicbisey yapmak gelmeyen biri var mı kolumu kaldırmak istemiyorum. Hicbiseyi yikamadim hastane çantası vs de yapmadım, belki daha etkendir ama hazır dursa kenarda iyi olurdu.

Ya neden yıkıyoruz ki benim aldığım herşey paketli kimse denememiş dokunmamış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…