2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Teşekkürler çok zordu valla doktor da iyi dayandım dedi.Aynen ağrı sızı yoksa doğumdan sonrasına aktarmak gerek benim artık çeneme başıma vuruyodu ağrısı

Aslında geçen bende sormustım neden erken dogum olacak diye ama görmediniz galiba özel, değilse sebebini merak ettim

Kizlar 32. Haftadayim sarı akıntılarım cok artti sizdede oluyor mu? 4. Ayimdayken falanda olmuştu doktor fitil vermişti geçti. Şimdi yine artti gibi sanki. Ama kaşıntı falan baska bi sıknti yok
Bende de arttı zaten bekarken bile vardı bende her zaman ama şimdi gebelikle yogunluğu artı bu da normal, gözüküyor doguma yakın vajinal akıntılar artıyor zaten koku kaşıntı yanma gibi şikayetler eşlik etmiyorsa muhtemelen bi sıkıntı yoktur. Ama yogun bi akıntı ile birlikte kırmızımsı pembe kahve tonlarında bişey gelirse o nişandır

Merhaba 31+4 deyim ve bebişim 1500 grammış. Sizde durumlar nasıl. Birde doğuma yakın ahududu yapragı çayinin faydalarini duydum bu konuda bilgisi olan var mı
Kilosu tam olması gerektiği gibi ahududu cayı 4. Aydan itibaren rahım kasları guclensın diye veriyorlar ama drunuza sorun bence, bitkiler bazen sıkıntı yaratabiliyor, Meryem Ana otu kullanan var ama cogu kısıden ise yaramıyor.

Yinede ev kalabalık olunca 10dk baksalar bile kar. Nedense bu süreci evde bebekle yalnız geçirmek istemiyorum en azından yemek hazır olur evde konuşacak birileri olur

Aslında geçen bende sormustım neden erken dogum olacak diye ama görmediniz galiba özel, değilse sebebini merak ettim
Ben cevapladım diye hatırlıyorum yazardım yoksa
Bebeğin kordonunun bir kısmında genişleme var çok nadir görülen birşeymiş bebek büyüdükçe orada balonlaşma olabilir bebeğe giden kan akışını bozabilirmiş. Genişleyen yeri de her gittiğimde ölçüyorlar bebek büyüdükçe oda büyüyor.

Çok geçmiş olsun. Bende 31 haftalık iken 3 kilo almıştım. Şimdi bilmiyorum kaç kilo aldığımı. Evet genetiktir. Benim yengemde minyon onunda hamileliğinde bebeği ölçümlerde 1 hafta falan küçük çıkıyordu. Onda da şeker vardı. Ailesinde şeker varmış. İnsülin bile pek düşürmüyormuş dediğine göre. Çok şükür sağlıkla doğurdu şimdi 5 yaşında.

Benim bir diğer arkadaşımda gebelik şekeri çıkmıştı. Diyor ben yemek yiyemeden duramıyordum. Onun için şekeri hep yüksekmiş. Kendisi doktoruna demiş, bana ınsülin ver diye. Zaten doktor bakmış şekeri düşmüyor. Oda vermiş,doğum yaptı. Bebeği gayet sağlıklı.

Arkadaşlar düzenli d vitamini kullandınız mı? Ben saglikocaginin verdiği devit3 damlayı hiç kullanmadım. D vitaminine dair sadece calsimax d efervesan kullandım ama çok düzensiz, 2 gün içtim 3 gün içmedim gibi. Bugün hamilelikle ilgili uygulamada d vitamininin ne kadar önemli olduğu, gebelikte yüzde 5 kemik kaybı olduğunu vs okuyunca keşke dedim başından beri düzenli alsaydım

Bana doktor bi ilaç verdi . Hap şeklinde. İşk zamanlar hergün içdedi. Sonra gün aşırı yaptı sonra 4 günde bir. Şimdi uzunca bi süredir haftada bir içiyorum. D colefor olması lazım adı aklımda tam kalmadı ama

Bende sizin gibi hiç düzenli kullanmadım hatta kullanmadım desem doğru olur deduginiz uygulamada bende dün okudum hatta burdan yazdim gebelik şekerine bile neden oluyormuş diye dünden beridir düzenli kullanma kararı aldım gerçi geç oldu ama

Ben de d vit. Eksikliği olmasına rağmen dünzeli kullanamadım ama son 2 haftadır daha düzenli kullanıyorum. Hala geç sayılmaz.

Bende kullanamayanlardanım.
İlk gebeliktede kullanmadım.
Doğrumu yanlış tabiki.
Ama pskolojik yağ içiom hissi hep kötü yaptı beni.

Bana doktor d vitaminiyle ilgili hicbisey vermemişti. Sanıyorum 4. Ayımdaydi dişim apse yaptı. Gittiğimde calsiyum desteği istemiştim calcimax d yazdı haftada 3 içersin dedi. Onda d vitamini de var ama devit3 damlaya göre düşük oranı. Sonra bigün saglikocagina gittigimde gebelere rutin verilen devit3 damla verdiler. Doktora dedim kullanayım mi, hayır zaten calsimax kullanıyorsun dedi. Zaten doktorumu hiç sevmiyodum bı daha da sormadim. Öyle kaldı damla işi. Calcimaxi da kafama göre bı içtim bı içmedim derken bugünlere geldik. Şimdi de içimi pişmanlık kapladı, yarım yamalak kullandığım için

Evet gebelik şekeri gebelik zehirlenmesi vs diyor. Ben de okuyunca bı kötü oldum. Keşke zamanında o devit3 damlayı kullansaydim dedim. Siz şuan ne kullanıyorsunuz?

Ben de d vit. Eksikliği olmasına rağmen dünzeli kullanamadım ama son 2 haftadır daha düzenli kullanıyorum. Hala geç sayılmaz.
Hangisini peki?

Bende kullanamayanlardanım.
İlk gebeliktede kullanmadım.
Doğrumu yanlış tabiki.
Ama pskolojik yağ içiom hissi hep kötü yaptı beni.
O yağlı gibi olan devit3 damla de mi? Bende calsimax d var işte arada içtiğim. Suda eriyen gazoz gibi. Ama o kadar alakasız kullandım ki bir gün içip 4 gün içmemek gibi mesela, umarım yarardan çok zararı olmamıştir. Magnezyumu da kafama göre içiyorum. Neden böyle ihmalkar davrandım bilmiyorum. İlaçlara karşı aşırı antipati oluştu bende. Tek düzenli içtiğim demir ilaci maltofer. Onun da kan yapma oranı dusukmus.

Ben demir ilacıda kullanamıyorum.
Bende aşırı baş dönmesi yapıyor ve mide bulantısı.kan değerim normal.diğer doktorum kan değeri normalse kullanmaya gerek yok dedi.bende ilaç içmeyi sevmiyorum.ihmalkarlık değil o aslında , bende eskiden bu vitamiblermi varmış diorum bilinçsizce kendime.işime gelio bı mantık.

Ben de demir ilacını hiç hap olarak icemedim. Biraz büyükçe geliyor yutamıyorum benim kullandığım pekmez tadında minik şişelerde şurup gibi. O yüzden hiç yan etkisini görmedim ama doğru düzgün etkisini de görmedim benim hemoglobin 10 kusur çıkmıştı. Doktor düşük dedi günde 2 ye çıkardı demiri. Ama haplardan daha az etki ediyor anladığım kadarıyla bu ilaç formu.

Ne bileyim , bana sonlara doğru bı pişmanlık coreklendi ben hiç o multivitaminlerden vs de kullanmadım bu süreçte. Hap yutamıyorum diye hep kaçtım ilaçlardan

Bende kullanmıyodum değerlerim gayet iyi ama doktor ısrar ediyor doğum sırasında kan kaybı olacağı için günde 1 tane iç dedi. Ocean microfer aldım onu kullanıyorum. Ferrum bende mide bulantısı ve kabızlık yapıyor onu kullanamadım.

Günde 3lt su içiyorum ama böbreklerim ağrıyor siz kaç lt içiyorsunuz kızlar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…