2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Zaten ilk bir kac ay dunyada bile oldugunu anlamiyor ya hic ama hic mahrum birakmak istemiyorum ben de kucagimin sicakligindan. Bebek dogduktan sonra bebegi hep gogsumde hayal ediyorum. Gozumu kapattigimda gozume gelen goruntu bu. Insallah saglikla kucagimiza alip koklayalim bebeklerimizi 🤗
Bende acaba bizle yatabilir mi onu düşünüyorum gece de bırakamam sanki. Amin 💓

Yok valla o kadar değil. Tabi bebekle ilgili bir durum. Ama kolik olursa malesef belli saatlerde hep kucakta. Omuzda. Sık sık emzirme olayı da var. Wc ye bile omzumda girdiğimi biliyorum. Ama ben yalnızdım. Eşim de geç saate kadar çalışıyordu.
Biz evde kalabalık olucaz bunu fırsata çevireyim diyorum sıra sıra kucağımıza alırız. 😁

Biz evde kalabalık olucaz bunu fırsata çevireyim diyorum sıra sıra kucağımıza alırız. 😁
O küçük hallerinde genelde anne ve babada oluyor bebiş ya. Özellikle annede. En geç iki saatte Bi emzirme. Ve o emzirme ler yarım saati buluyor yavaş çektiği için. Kakası temizlemesi gazı derken. Biraz büyüyünce kucak kucak geziyor ama.

Anne yani yataklari gece yakin olmak icin cok mantikli, bir cogunun kapasitesi ilk 6 aya kadar. O yuzden bebek odasi yapmak icin acele etmiyuorum ben. Simdilik ilk hazirlik olarak, anne yani yatagi ve bir anakucagi yeter diye dusundum kucagim disi zamanlar icin.

O küçük hallerinde genelde anne ve babada oluyor bebiş ya. Özellikle annede. En geç iki saatte Bi emzirme. Ve o emzirme ler yarım saati buluyor yavaş çektiği için. Kakası temizlemesi gazı derken. Biraz büyüyünce kucak kucak geziyor ama.
Ayyy ben o uzun emzirmeleri unutmuşum 😳 boynum, belim ağrırdı o uzun emzirmeleri en ama alt yazılı bi dizi açıp sesini kısıp izliyordum emzirme seansında, şimdi evde 20 aylık çocukla bakalım nasıl olacak 😬😅

Valla sana tavsiyem ne yap ne et beişiğinde yatmaya alıştır, senle yatmaya alışırsa hele emerek uyumaya alışırsa çoook zor arkadaşlarımdan biliyorum 😬 ama anne yanı beşikler çok rahat oluyor hem seninle yatıyor gibi hem de ayrı

Valla sana tavsiyem ne yap ne et beişiğinde yatmaya alıştır, senle yatmaya alışırsa hele emerek uyumaya alışırsa çoook zor arkadaşlarımdan biliyorum 😬 ama anne yanı beşikler çok rahat oluyor hem seninle yatıyor gibi hem de ayrı
Beşik aldım anne yanı gibi de oluyor ama alçak kaldı biraz.
Neyse bende gündüzleri biraz beraber yatarım 😁

Beşik aldım anne yanı gibi de oluyor ama alçak kaldı biraz.
Neyse bende gündüzleri biraz beraber yatarım 😁
Aynen bende öyle yapıyorduk babynesti vardı onu yanıma koyup yatırıyordum gündüzleri bazen 😍 şimdide ara sıra dayanamayıp yanımda uyutuyorum sarılıp. Çok şükür beşiğinde uyumaya da alışık. Oğlum da böyle olur inşallah.

Canım geçmiş olsun çok can sıkıcı gerçekten benim de iki hafta önce başladı diş ağrım hemde dolgulu dişim antibiyotik verdi 4 gün kullandım sonra kanal tedavisi yapcam dedi.Kadın doğum doktorum antibiyotiği onayladı yaptır dişini dişdeki enfeksiyon erken doğuma bile neden olabilir dedi, kurşun yelek giydirip sadece o dişimin filmini de çektiler diş doktoru kanal tedavisini de anestezisiz yaptı:KK43: anestezi bebeğe zarar verir anestezisiz başlıcam çok zorlanırsan yaparım anestezi dedi ağla ağla bi hal oldum dişci koltuğunda ama yaptırdım anestezisiz kanal tedavisi. Antibiyotik kullanınca da vajinal kaşıntı başladı bende:KK43: ama neyseki bununla atlattım haftan çok ilerlemeden bi doktora göster bence
çok geçmiş olsun seni tebrik etmek istiyorum anestezisiz kanal tedavisi ha :KK43: ben de koltuğa oturmadan hekimle pazarlık ederim hep bana iki doz anestezi ver uyuşmazsa diye derim. tabi annelik durumu farklı ama ben yine de cesaret edemezdim gibime geliyor. benim de dolgum düştü ilk haftalarda, baktım ağrı sızı yok öyle devam ediyorum ağrımasın da istediği kadar çürüyebilir valla doğumdan sonra bakacağım artık çaresine..

34.haftadayız 2650gr olmuşuz ben bebek hareketleri acayip sert hissediyorum. Çok kilo almadım karnımı sallıyor canımı acıtıyor resmen. Kıpırdayamadım kaldım öyle.. Bundan sonra böyle mi olacak acaba
Benimde ortalama sizinle aynı kilolarda benimde sert şekilde hissediyorum normalde internetten baktım aslında yerleri daraldığı için daha az hareketlerini hissedilir yazılmış bende hissediyorum artık zorlanıyorum

Kızlar doğunca 40 gün bebek kucaktan inmiyor diyor annem gerçekten öyle mi hep kucağımıza mı alıcaz?
Evde 5 kişi olucaz eğer öyleyse nöbet sırası yapıcam 😅
aynen öyle uyku dışında hep kucakta hatta gündüz uykularında bile bazen kucağımda uyudu çok çünkü bırakınca uyanıyordu :) ben 6 ay böyleydim heralde... bu arada sıra da yapamazsın bence çünkü sende durduğu gibi durmuyor başkalarında, anne kokusu istiyorlar sanırım :)

Ben yurtdışındayım ölçümler farklı oluyor. Mesala en fazla yemeklerden 1 saat sonra 8 çıkması lazım. Bazen 9.4 çıkıyor. Geçen doktoruma sordum korkma diyor. Gel birde bana sor bu gün sabah kahvaltıdan sonra 8.7 çıktı. Öğlen çok az yedim. 6 çıktı durumu ancak öyle düzeltim.
Evet o olsun degisikmis. Doktor korkma diyorsa korkulacak bir sey yoktur canım. Aşırı yüksek olmadığı sürece bebeğin gelişimi ve suyu normalse pek sıkıntı olmuyor.

Evet o olsun degisikmis. Doktor korkma diyorsa korkulacak bir sey yoktur canım. Aşırı yüksek olmadığı sürece bebeğin gelişimi ve suyu normalse pek sıkıntı olmuyor.
Valla canım çok şükür bir sıkıntı görünmüyor şimdilik. Nisanın 14 de kontrol var. İnşallah ozamanda herşey iyi geçer. Benim bebek önde gidiyor. Doktor dedi şeker ile ilgili değil. Bu benim 3. Çocuğum diğerleri de hep önde gittiler. Doktor genetik olabilir diyor.

Valla canım çok şükür bir sıkıntı görünmüyor şimdilik. Nisanın 14 de kontrol var. İnşallah ozamanda herşey iyi geçer. Benim bebek önde gidiyor. Doktor dedi şeker ile ilgili değil. Bu benim 3. Çocuğum diğerleri de hep önde gittiler. Doktor genetik olabilir diyor.
Diğerleri de öyleyse genetik olabilir. Ben 8.haftadan beri ınsulin kullanıyorum. Glikoz bozukluğu vardı öncesinde. Gebelik ile birlikte şeker yükseldi bende. Diyet ve ınsulin ile devam ediyorum. 31.haftadayım 3 kilo aldım. Şekerim bazen dengesiz olabiliyor. 3 aylık şekerim 5.4 cıktı ocak ayında. Gebelik başında 6.1 di. Benim bebeğim basindan beri 4 5 gün küçük ölçülüyor haftasına göre. Doktor sen minyonsun ondan olabilir diyor.

Merhaba 31+4 deyim ve bebişim 1500 grammış. Sizde durumlar nasıl. Birde doğuma yakın ahududu yapragı çayinin faydalarini duydum bu konuda bilgisi olan var mı

Merhaba 31+4 deyim ve bebişim 1500 grammış. Sizde durumlar nasıl. Birde doğuma yakın ahududu yapragı çayinin faydalarini duydum bu konuda bilgisi olan var mı
Benim de 29+5 de 1390 gramdı. 5 günlük bir gerilik var diyor doktorum. Ama 14.haftadan beri hep 5 6 günlük gerilik çıktığı için senin minyon olmandan kaynaklı olabilir diyorlar.

X