2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Sanırım bebek baskı yapıyor. Bence söyle sen de canım ilaç yazsın çok zor oluyor sevdiğim şeyler de hep mideme dokunacak şeyler ama yiyorum dayanamıyorum

Bende hic mide yanmasina gore beslenmiyordum, bir sonrakinde soyliyim bendee cok dayanilmicak gibi degil aslinda benim deli gibi sivi tuketiyorum su soda limonata ice tea iyi geliyor

Bende hic mide yanmasina gore beslenmiyordum, bir sonrakinde soyliyim bendee cok dayanilmicak gibi degil aslinda benim deli gibi sivi tuketiyorum su soda limonata ice tea iyi geliyor
Aynen canım söyle su ice tea ve soda cidden iyi geliyor. Ama midem kötüyse limonata daha da ekşitiyor

İnşallah halledera
İnşallah hallolur kuzu, hallolmayacak şey değil ama ikiz olunca tabi daha zordur. Sen zor olanı yapmışsın aslında sallanma işi bitmiş bana da bu zor geliyor inşallah yapabilirim. Sanki istemiyor artık sallanmak ama başka türlü de çok direniyor. Yatağı geleydi odasında yatağında yanında yatarak uyuyacağım inşallah bebiş doğmadan bu da hallolursa çok iyi olacak.

Kuzum bizim sadece 1. Azılar var daha baş göstermedi 2. Ler kızlar biraz daha geç çıkarıyor sanırım. Benim kızın iştahı maşallah iyi ama ona rağmen 10 buçuk kilo, çok takılmıyorum kuzum arada iştahsızlık olur tabi bu durumlarda. Sağlıklı olması daha mühim kuzum kilosu da iyi bence bana göre ortalamanın üstünde, mesela benim kız bile zayıf değil normal sen tontirikseviyorsuuun, ama gece besleme kuzum ilerde hayatını bile etkiliyormuş hastalık olarak Allah korusun,

Bizimkide yere oturur. Gelir bacağıma yaslanır öyle durur kızım tamam dizimin dibinden ayrılma da bu kadar da değil ya diyorum bazen. Aslında artık yavaş yavaş bağımsız olmaları gerek kuzum bu onlar için en iyisi, bence büyük ölçüde biz onlara bağımlıyız ayrılmak istemiyoruz. Bizimkide sabah 7 gibi uyanır yanıma gelir. Öpüm der öpeeer yanıma sokulur yanağını yanağıma değdire değdire 1 saat daha uyur Allah güzel günlerini göstersin bize.

Ben ogle uykusunuda gecmistim gece uyusa o yetecekti sabah 6 da yatip 9 da uyaniyordu ertesi sabaha kadar ayaktaydi yine benimde psikolojim bayagi harap olmustu esimde dalga geciyor simdiden uykusuz gunlere hazirmisin diye
Valla aynen benim eşimde öyle,uykusuz geceler başlıyor sana diye ayar çekiyo bana.bende tabiki planımı hazırladım,uyumayan bebeyle kocamın peşindeyim sabaha kadar.ben uyumuyosam oda uyumasın

Evet evet kesinlikle ben aşırı bagimliyim onsuz gözüme uyku girmez rahat uyuyamam. Bir daha bugünlere asla donmeyecegiz her animizin tadını çıkaralım amin canım amin Allah cümle isteyene sağ salim nasip etsin

Aynen canım yese de kilo almasa hiç takilmam bence de mühim olan kilodan ziyade sağlıklı olmaları. Gece beslemesi su an için imkansız gündüz aç gezip gece süt içiyor gece de vermezsem atın beni denizlere belki ona bişey olmaz ama ben bu evhamla yaşayamam iştahı düzene girer girmez kesicem ama şu diş sancıları bitsin bir de ben üstüne gitmeyeyim kuzumun açlık benim en hassas noktalarımdan biri 31 yaşındayım daha kendi gece beslenmemi kesemedim onunkini nasıl kescem hiç bilmiyorum

Kızım 20 aylık, hala aramızda yatıyor
Gece yüzümüze tekme atması dışında bir sorun yok
Bu aralar bana düşkün oldu, uykuda bile yüzümü okşuyor, sarılıyor, gün içinde gelip gidip öpüyor, eşim aşırı kıskanmaya başladı
Bebek doğunca kızım babasıyla yatar, ben de beşiği yanıma alırım diyorum ama bakalım zaman ne gösterecek.
Belki de hepimiz aynı odada delirmeceler modunda takılcaz

Bizim düzen de tam olarak bu olacak
Ama benim zilli kızım üç günde babannesine bi alıştı görsen gece uyanıp babanne diye ağlıyor
Geçen gece uykusuna babannesi yatırdı bizle uyumadı, hemen satış moduna geçti

Bizde sallama pek olmadı ama memeyi bıraktıktan sonra kucakta gezerek uyumaya alıştı ona da babası alıştırdı, gündüz uykusuna yatırana kadar canım çıkıyor kucakta gez gez. Bazen eşimi arıyorum gel şu çocuğu uyut diye
Bu aralar bir de bebek arabasına sardı, onda gezdirerek de uyuyor hatta bazen ordan alınca ağlamaya başlıyor deli

Sağol canım üşütmüş de olabilirim eve geldim sabah gaz sancısı dediler 3 serym yedim hala ağrıyor biraz
Günün nasıl geçti canım
Kendini sıcak tutmaya dikkat et, ayakta çok kalma.
Önceki gün ben de kötü oldum, kızımı dışarı çıkarmıştım, hem yoruldum hem üşüttüm galiba, aşırı sancım oldu.
Sırtüstü yattım, ayaklarımın altına da yastık koyup doğum çatalında gibi bacaklarımı dizlerden yanlara açtım bu şekilde çok rahatladım. Afedersin gaz çıkardıkça karnım yumuşadı ve sancım azaldı, yorganı da çektim yattım sıcak da iyi geldi, ısındıkça ne kadar üşüdüğümü fark ettim

Vallahi öyle. Bazen kimden nasıl bir dua aldım da böylesine merhametli birine rastladım diye çok düşünüyorum. Amin canım amin inşallah en büyük servet aile huzuru
Ben de hep bunu düşünüyorum biliyor musun, 25 yıllık komşumuz var, o bana hep der, sen annenin duasını çok aldın işlerin rast gider diye.
(Hoş şimdi olanlar tam tersi ya neyse )
Bazen öküzlüğü tutsa da eşim hayattaki en büyük şansım

Yaş 29
Sat 11 Ağustos 2020
Muhtemel doğum tarihi 19 Mayıs 2021
2. Çocuk
Başlangıç kilo 62
Erkek bebek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…