2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kizlar bazen size de minimallesme istegi geliyor mu mesela atiyorum iki rujum bir alligim bir rimelim olsun, bir topuklu ayakkabim bir botum bir spor ayakkabim olsun, bir siyah elbisem birkac kazagim iki pantolonum olsun gibi yani boyle tum dolabiniz bir ufak valize sigacak sekilde. Boyle yasayanlar var. Evlerini sadelestirenler. Bazen cok ozeniyorum. Tuketim aliskanliklari cok farkli. Arada niyetleniyorum yapmak istiyorum ama beceremiyorum, kiyamiyorum esyalarima hicbiseyim abartili degil aslinda. Ama ben iyice iyice aza indirmek istiyorum. En basiti 2 misafir yorgani 3 misafir yastigi var dolapta. Onlar da olmasa keske diyorum ama boyle de omur gecer mi

Minimalleşme isteği bende hep var ama evdekileri atmaya da elim gitmiyor alışverişi kestim ben de. Pandemi o konuda çok iyi oldu aslında, ne kadar gereksiz alışveriş yaptığımı görmüş oldum. Bayadır kendime bir şey almadım mesela. Eskiden her sezon mutlaka bir iki kazak, bluz, pantolon alırdım. Dolap ayakkabı dolu ama son 8-9 aydır aynı spor ayakkabıyı giyip duruyorum ne gereksizmiş diyorum. Kıyafetleri ayıklayıp giysi kutularına atmam gerek. Ayakkabılardan da hiç giyilmemiş olan bir iki tanesini eve temizliğe gelen ablaya vermiştim. Böyle böyle azaltıcam inşallah. Misafir yastık yorganlarımdan şikayetçi değilim ama benim yatılı misafirim oluyor ailem uzakta olduğu için. Herkese bir yastığım var

Demir hapı yüzünden bende tuvalete çıkmıyorum. Hem hamilelik hem kabızlık doğuma kadar hemoroid olabilirim.
Oda çok kötü bi hastalık, normal doğumda çok zor oluyormuş.

Ben baya bir eşyayı uygulamalardan sattım. Çoğu şey ne kadar gereksiz aslında değil mi?
Ayakkabı dolabım neredeyse bomboş şuanda.
Bazı büyük eşyaları ve yastık yorgan gibi şeyleri de annemlerin yazlık evi yandı oraya gönderdim. Ev ferahladı resmen.

Aynen kuzum elim yüreğimde korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan ama oynuyo kuzum ağrım için bobregime baktı inceledi baya bı sıkıntı yok dedi enfeksiyon kaynaklı olabilir dedi
Süper haber, çok sevindim canım gözün aydın
Çok teşekkür ederim canım benim

O uygulamadan satma işi nasıl oluyor ya kolay mı? Açıkçası neler gider neler satılır pek kestiremiyorum

Demir hapı yüzünden bende tuvalete çıkmıyorum. Hem hamilelik hem kabızlık doğuma kadar hemoroid olabilirim.
Oda çok kötü bi hastalık, normal doğumda çok zor oluyormuş.
Benim kabızlık gibi de değil bağırsaklar işlevini yitirdi tamamen ki önceden çok düzenliydi hamilelikte başladı. Karnımda şişlik ve sertlik oluyor, duphalac kullanıyorum bitkisel bi ilaç dedi doktor o biraz işe yarıyor başka ne demediysem faydası yok

O uygulamadan satma işi nasıl oluyor ya kolay mı? Açıkçası neler gider neler satılır pek kestiremiyorum
Ya her şeyin bir alıcısı var diyorlar ya. Çok doğruymuş onu anladım. Eşyaları yükle ve bekle sadece. En zor kısmı foto çekip uygulamaya yüklemek gerçekten

Eşim korkuyorum senden bir gün evi kargoya vereceksin diyor

Ben de mesela ayakkabiliga bakiyorum, butun kis ayni botu giymisim ya da butun yaz tek bi sandalet, digerlerini yok etmek istiyorum, sonra diyorum ki ya bunun rengi guzel, bu sununla uyar dursun dolaplarimi surekli elden geciriyorum ama cogu seye kiyamiyorum mutfaga giriyorum komple atmak istiyorum tezgahinda sadece bir tost makinasi ve bir baharatlik takimi duranlara ozeniyorum, benim ne ararsan var

Sanirim hic bi zaman minimal olamiycam

Evet canım denedim , zeytin yağı iç dediler onu da denedim ne duysam deniyorum artık
Kuzum bende de normalde kabızlık var gebelikte daha da arttı kestane severmisn bilmiom ama aşırı faydası var akşam kestane yaptığım gün ertesi çok rahat ediyorum kabızlık kalmıyo onun dışında kuru incir kürü kayısı hoşafı yaparsan güzel olur belki

Gecmis olsun
Evet o kadar gereksiz sey var ki aslinda evde. Ki ben evlenirken her seyden az oz almistim neden simdi gozume bu kadar kalabalik geliyor anlamiyorum.. cok az esyayla hayatimizi surdurebiliriz aslinda. En basiti makyaj yapan biri degilimdir ama pandemi oncesi watsonsa vs gittigimde heves edip far paletleri aliyodum, evde dort tane olmus oylece duruyor. Atasim geldi sonra kiyamadim ya

Canım doktora gidicem geçmeyen bı kasık ağrım var dünden beri bebeği asagda hissediyorum üç gün ise gittm doktorluk oldum yine benim gibisi hiç yok
Moralini öyle bozma canım bi git bakalım doktora ne dicek vardır bi çaresi ağrının. Bebişi de kendini de üzme rapor alman en iyisi o zaman işe gidince kötüleşiyorsan. Zaten şurda 24 haftalık olmaya ne kaldı. Öyle düşün

Çok şükür kuzum iyiym bebiş de iyi rapor aldm ztn doktor da gitme kötü oluyosn diyo dediğin gibi 24 e az kaldı ztn hayırlısıyla bebislerimize kavuşuruz inşallah canım

Evet canım denedim , zeytin yağı iç dediler onu da denedim ne duysam deniyorum artık
Gecici bir surec,benim de mesela ilk aylarda surekli vardi sonra kendiliginden gecti. Dur, gidalarla olmuyorsa alternatif bisey onereyim evde bir kitap vardi, dusunce gucuyle tedavi. Ordaki cogu hastaligin dusunsel temelli oldugunu soyluyor ve tedavi icin de olumlamalar veriyor.

Bulayim sana

Çok teşekkür ederim.
Bende fazla makyaj yapmam. Kullanmadıklarımı acımadan atıyorum. Dene ve nasıl rahatlayacaksın gör. Hiç açmadıysan satmanı öneririm.

Evlenirken benim de eşyam azdı. Evde yaşanmışlık arttıkça birikiyor malesef. Bir de çocuk gelince görün siz evi. Ben sürekli ıvır zıvır atıyorum evden

En son rujlardan 6 7 tane attim. Aralarinda taa yillar once avon yapan bi kizdan aldiklarim vardi, uc bes kere surmusum oyle kalmis. Attim hep paletlerimi acmistim. Hatta biri gelin makyaji paletimdi, kendim yapmistim makyajimi youtube dan iki video izleyip sifir makyaj bilgisiyle dugun makyajini kendi yapmaya cesaret eden bi benimdir sanirim

Cocuklu evi tahmin edebiliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…