2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
🤭🤭🤭
En son rujlardan 6 7 tane attim. Aralarinda taa yillar once avon yapan bi kizdan aldiklarim vardi, uc bes kere surmusum oyle kalmis. Attim hep👀 paletlerimi acmistim. Hatta biri gelin makyaji paletimdi, kendim yapmistim makyajimi😀 youtube dan iki video izleyip sifir makyaj bilgisiyle dugun makyajini kendi yapmaya cesaret eden bi benimdir sanirim😆

Cocuklu evi tahmin edebiliyorum🤭🤭
Ay maşallah sana gelin makyajı nasıl cesaret 😇😇😇

Valla yeni açtıysan ama kullanmıyorsan çok kolay satarsın uygulamalardan. Ben az önce makyaj malzemeleri fiyatlarına baktım bizim konuşmalar üzerine de resmen iki katı olmuş her şey 🙄

Salı günü detaylı sonrası akşam ayaklarım bacaklarım şişmeye başladı ayakta durmaktan (bırde saf gibi dolgu topuk spor giydim ) dün de agrısını cektim anca geçti yürüyemiyordum şişlikten acıdan 😟

Benım makyaj malzemelerim fazla değil kullandıklarım var 5-6 ruj 😁 bırde fondöten 3 tane hıghligther 1 rimel 2 eyeliner 2 far 1 çok değil ya 😁😁 tsört pantolon sayısını bilemeyeceğim dolu raf ama giyemiyorum suan hıcbırını 😁tayt alcam l 2 uzun sweet im var onlarla kullanıcam (hamıle pantolonu 2 tane aldım pertı çıktı 2 giymeye defacto 90 lıralıklardan)

Benım eşim fena magazaya gireriz bana almaya ben beğenmem o beğenir alır kendıne çıkarız. Hele ev eşyası görmeyelim tabak bardak süsler hastası eline vuruyorum 😂😂

umayimocum sen bir zamanlar gebe olduğuna inanamayan, bir türlü emin olamayan burda heycansız heycansız yazan anne adayıydın dimi? yanlış mı hatırlıyorum :KK70:
Evet o benim. 😄 İnanıyorum gebeliğime artık :KK70: ama hala iki haftada bir gideyim moduna giremedim. Kontrol muayenelerine bile gitmiyorum. 🤪

Ay maşallah sana gelin makyajı nasıl cesaret 😇😇😇

Valla yeni açtıysan ama kullanmıyorsan çok kolay satarsın uygulamalardan. Ben az önce makyaj malzemeleri fiyatlarına baktım bizim konuşmalar üzerine de resmen iki katı olmuş her şey 🙄
Valla yaptim oldu biseyler😁😁😁

Sanirim bir senedir hic makyaj malzemesi almadim, fiyatlar artmis demek. Elimdekilere sahip cikayim bari🤭🤭

😀😀😀Ben de mesela ayakkabiliga bakiyorum, butun kis ayni botu giymisim ya da butun yaz tek bi sandalet, digerlerini yok etmek istiyorum, sonra diyorum ki ya bunun rengi guzel, bu sununla uyar dursun😀 dolaplarimi surekli elden geciriyorum ama cogu seye kiyamiyorum🤦🏻‍♀️ mutfaga giriyorum komple atmak istiyorum😆😆 tezgahinda sadece bir tost makinasi ve bir baharatlik takimi duranlara ozeniyorum, benim ne ararsan var😆

Sanirim hic bi zaman minimal olamiycam:ruh:
Mutfak iyi ya ordan atmak istediğim hiçbir şey yok:KK70: hatta tencere takımımız olmadığı için eşimin eleştirilerine maruz kalıyorum çoğu zaman. 🤣 tek pişmanlığım yemek masası ve konsol. Ne demeye aldıysam. Sanki sürekli yemeğe misafir geliyor. Zaten eve de sığmıyor. Almasam iyiymiş.

Mutfak iyi ya ordan atmak istediğim hiçbir şey yok:KK70: hatta tencere takımımız olmadığı için eşimin eleştirilerine maruz kalıyorum çoğu zaman. 🤣 tek pişmanlığım yemek masası ve konsol. Ne demeye aldıysam. Sanki sürekli yemeğe misafir geliyor. Zaten eve de sığmıyor. Almasam iyiymiş.
Bizim yemek masasi ikeadan, 4 sandalyeli😆😆😆

Benim kabızlık gibi de değil bağırsaklar işlevini yitirdi tamamen ki önceden çok düzenliydi hamilelikte başladı. Karnımda şişlik ve sertlik oluyor, duphalac kullanıyorum bitkisel bi ilaç dedi doktor o biraz işe yarıyor başka ne demediysem faydası yok 🙄
Bende kabızlıkta var şişkinlikte ama demir hapı kullanmadığım zaman tekrar normalde dönüyorum.
Geçmiş olsun 😊

Kızlar bebek arabası ne aldınız yada ne almayı düşünüyosunuz?Ben kraft lima yı beğenmiştim katlandığında küçücük kalıyor bagaja da sığması açısından çok iyi ama fiyatı sürekli artıyor.Çocuğun max. 2-3 sene kullanacağı birşeye de okadar paralar vermek istemem.İkinci elde de çok temizlerini neredeyse hiç kullanılmamışlarını buldum ama alınırmı bilemedim.Birde bugaboo lar var biliyorsunuzdur normalde 10000 lira fln travel setleri ama onun da acayip bir 2. el piyasası var.2000-2500 liralara bugaboolar var.Çok kararsız kaldım 2. el alma konusunda

Bu ara bende eşyalardan dertliyim 😁 gece kalkıp şurayı şöyle mi yapsam diye düşünüp durdum. Ev dubleks üst katta yatak odası var ama banyo tuvalet yok küçük çocuk var durmadan çişi falan geliyor merdiven çıkmamak için ne zamandır salonda yatıyorum merdiven mahvediyor belimi. eşyalar çok büyük kolay kolay yer de değiştiremem ev kira ama taşınalı 1 yıl oldu bir de evi seviyorum o yüzden değiştirmeyiz de. Aşağıda küçük oda var oraya köşeyle tv koysak salonu yatak odası mı yapsak diye düşünüyorum ama tabi eşim söylenecek 😂😂

Kuzum bende de normalde kabızlık var gebelikte daha da arttı kestane severmisn bilmiom ama aşırı faydası var akşam kestane yaptığım gün ertesi çok rahat ediyorum kabızlık kalmıyo onun dışında kuru incir kürü kayısı hoşafı yaparsan güzel olur belki
Kestane çok severim canım onu da deneyeyim🙏🏼😊 haşlanmış kestane mi olması lazım

Bizim eşyamız çok değil bence evler küçük😂
Memleketteki evimiz güzel geniş ne varsa dolduruyorum. Eşimle dolapları bile ayırdım her eşyam sığıyor. Kullanmadığım şeyleride tanıdıklara ihtiyaç sahiplerine hep veririm asla biriktirmem.
Ankara'da evler küçük hem kira orası taşınmak toparlanmak çok zor oluyor minimum eşyayla idare ediyorum.

Kızlar bebek arabası ne aldınız yada ne almayı düşünüyosunuz?Ben kraft lima yı beğenmiştim katlandığında küçücük kalıyor bagaja da sığması açısından çok iyi ama fiyatı sürekli artıyor.Çocuğun max. 2-3 sene kullanacağı birşeye de okadar paralar vermek istemem.İkinci elde de çok temizlerini neredeyse hiç kullanılmamışlarını buldum ama alınırmı bilemedim.Birde bugaboo lar var biliyorsunuzdur normalde 10000 lira fln travel setleri ama onun da acayip bir 2. el piyasası var.2000-2500 liralara bugaboolar var.Çok kararsız kaldım 2. el alma konusunda
Bugabooların 2. El piyasası çok fazla ve fiyat da düşük gerçekten bana da ara ara denk geliyor. kimisi hiç kullanmadan satıyorum falan yazmıştı hatta acaba kullanışsız mı diye düşünüyorum ben de 🤔 mesela mima da çok var 2. Elde onun kullanışsız olduğunu biliyorum o yüzden çok ama 2. El almak çok güvenilir gelmiyor bana.

Bu ara bende eşyalardan dertliyim 😁 gece kalkıp şurayı şöyle mi yapsam diye düşünüp durdum. Ev dubleks üst katta yatak odası var ama banyo tuvalet yok küçük çocuk var durmadan çişi falan geliyor merdiven çıkmamak için ne zamandır salonda yatıyorum merdiven mahvediyor belimi. eşyalar çok büyük kolay kolay yer de değiştiremem ev kira ama taşınalı 1 yıl oldu bir de evi seviyorum o yüzden değiştirmeyiz de. Aşağıda küçük oda var oraya köşeyle tv koysak salonu yatak odası mı yapsak diye düşünüyorum ama tabi eşim söylenecek 😂😂
Bizim evde dublex bebeğin odası bizim odamız yukarda tuvalet banyo da var.
Salonumuz amerikan tipi açık yüksek tavan orası ısınmıyor napıcaz bilmiyorum salonda oturuyoruz bizde 😕

Kızlar yine bişey sorcam benim tosbik 20+0 olması gerekirken 20+5 gösteriyo ultrasonda. Doktor bebeğin suyu da birz fazla dedi 24. Haftaya girince şeker yüklemesi yapmak gerekiyo dedi suyunun fazla olması da sikintiymis netten baktım da aynı durumu yaşayan var mı ctsi detaylı da doktora sorcam yine

X