2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar ilk hamileliğimde kuaföre gittim , saçımı kesmedi. Hamileyken kesilmez diye. Şimdi zaten virüs var. Kuaföre gidemem. Evde kendim kessem mi diyorum. Bir zararı olacağını hiç sanmıyorum

Ben cok zayif im zaten bal kilo almak istiyorum ins alirim kalir dogum sonrasi biraz bende bende saglikli beslenirim ama liste halinde degil organik olur koy masulleri hep bebekde 3 kilo olsa yeter cijarmasi zor olur kuzum ya normal dogumda biz nedesek ne yapsak bos rabbim yazmistir onun herseyini

İkinci normal doğum daha kolay olur deyip benim kafamı karıştırmayın
Ben ikincide sezeryan istemeyi düşünüyorum,normal doğum bir nevi çok güzel aslında çok özel ama biraz korkuyorum

Kızlar ilk hamileliğimde kuaföre gittim , saçımı kesmedi. Hamileyken kesilmez diye. Şimdi zaten virüs var. Kuaföre gidemem. Evde kendim kessem mi diyorum. Bir zararı olacağını hiç sanmıyorum

Batıl inanç tabii ki ama bende maalesef kestiremiyorum

Aynrn ben de pek takilmiyorum sadece yasaklar varsa tipben onlari yemem gerisi koca kari hikayeliri yediklerimizden gectim daha hamilelikde yapilmamasi gerekenler var kocakari lafi diyor geciyorum aglarim yoksa yiyemezsem

Ciddi mi inanıyorlarmıymış bu olaya cidden benim kv de kestirmemişti oğlumda ama ben bunda kestim bide sarıya boyadım ama botanic boyayla doktora da sordum hatta bir şeyi yok:))
İyice kuaför oldum yani çok da güzel kesip boyadım önceki hayatımda kuaförmüşüm sanırım

İkinci normal doğum daha kolay olur deyip benim kafamı karıştırmayın
Ben ikincide sezeryan istemeyi düşünüyorum,normal doğum bir nevi çok güzel aslında çok özel ama biraz korkuyorum
Sakin isteme sezeryan kuzum eger normal dogumsa ne gerek var ameliyat olacaksin bebegi bile emzirirkeb zorluk oluyormus biz bormal dogurup her isimizi tuttuyoruz iki gune dikkat edecek birsey kalmiyor ama sezeryanda dikis yeri veya estetik yeri acilabiliyor yanlis harekette hastanede bizat sahit oldum kadin bebegi kucagina alirken yanlis hareketle ic dikisi patlatmis yeniden yatis yaptilar acilde

Masallah nelere dikkat ediyorsun nasil besleniyorsun canim yazabilir misin? Ben hep yetersizmisim gibi hissediyorum..

Bende bugün doktora gittim. Bugün ilk defa göbeğinden ve baş çapından da gün verdi doktorum. İlk defa gramını söyledi. Henüz detaylı ultrasondan bahsetmedi. 3 lü ve 4 lü test yapıcaz Ocağın ilk haftasında. Cinsiyet için aynı şeyi düşünüyorum dedi. (%80 Kız)

Eklentiler

• 6078d7c7-bb56-4685-939f-284a8cf4d24c.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 42
Aynrn ben de pek takilmiyorum sadece yasaklar varsa tipben onlari yemem gerisi koca kari hikayeliri yediklerimizden gectim daha hamilelikde yapilmamasi gerekenler var kocakari lafi diyor geciyorum aglarim yoksa yiyemezsem
Maydonozun fazlası zarar mesela diğerlerinin de öyle herşeyin fazlası zarar az birşey yesek kimse ölmez yani

Hiç kıyamam üzülme ye
Valla hiç bilmiyorum halk efsanesi sanki biraz ama şimdiye kadar hep çevremdeki gebeleri çilekle zeytinle uyardıklarına şahit oldum
Ondan şartlandım çok dikkat etmeye dokunmamaya çalışıyorum
Büyüklerin bildiği bişi var zahir diyorum

Benim de ilk gebelikte elle yediğim olmustur zeytini ama bizde de bişey yok. Bence hikaye bunlar takilmayin:))

Haklısın ya sanırım ben çocukluktan hep şartlandım duya duya
Nasıl dikkat ediyorum görsen çileği eldivenle fln yıkıyorum

Off o hikayeler de var doğru1 hafta yatıyorsun falan normalde doğurduğumuz an rahatlıyoruz ben iki saat sonra ayaktaydım ama o doğurma anı fena
İkinci de daha tecrübeliyim daha kolay olur belki ama güvenemiyor insan herkes de normal diyor çok kararsızım

O batıl inanç işte onu biliyorum
Saç kesilmez bebeğin ömrü kısalır derler
Ama doğru diil takma onu kes bişi olmaz

Yaa ama bende birşey olmadı,banane ya yicem ben ama tamam çatalla yerim bundan sonra nolur nolmaz

Masaallah sağlıkla gelsin prenses

Maşallah hayırlı olsun kuzum

Haklısın ya sanırım ben çocukluktan hep şartlandım duya duya
Nasıl dikkat ediyorum görsen çileği eldivenle fln yıkıyorum
İlk gebelikte bende çilek falan dikkat etmiştim ama zeytini duymamiştim yemiştim demekki bişey olmuyormuş rahatliği var artik şu ankinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…