2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
kızlar bebeğinde göbek fıtığı olan var mı? göbeği dışarı çıkık bizim bebişin. ben normal sanıyordum meğer fıtıkmış bugün doktor söyledi. ama ne yapmamız gerekiyor hiçbir şey demedi. internette genellikle kendiliğinden düzelir yazıyor. bu konuda bilgisi olan var mı? ağlayınca filan oluyormuş. yoğunbakımda kaldıktan sonra oldu bebeğimde. kim bilir belki orda ağladı da bakmadılar🥹

Kızlar bebeğim bugün 7. günündeydi. Göbek bağı henüz düşmedi, dünden beri orda çürük et gibi kötü bir koku var. Sizde de oldu mu hiç? Üst komşum pratisyen doktor, o durumun pek aciliyeti olmadığını ama yarın bi çocuk doktoruna götürüp baktırsam iyi olacağını söyledi. Sizin tecrübeniz var mı?

Ve bir de gözlerde bugün çapaklanma var :KK43: ona da damla verirler büyük ihtimalle dedi komşum. Bilginiz var mı?
Koku bizde de olmuştu akıntı kanama vs yoksa önemli değil

Kızlar bugun bebegimin kakasinda cok az kan gibi bir sey vardi sümük gibi normal midir

kızlar bebeğinde göbek fıtığı olan var mı? göbeği dışarı çıkık bizim bebişin. ben normal sanıyordum meğer fıtıkmış bugün doktor söyledi. ama ne yapmamız gerekiyor hiçbir şey demedi. internette genellikle kendiliğinden düzelir yazıyor. bu konuda bilgisi olan var mı? ağlayınca filan oluyormuş. yoğunbakımda kaldıktan sonra oldu bebeğimde. kim bilir belki orda ağladı da bakmadılar🥹
Bızım kıde aynı kazanan bozuk para yapıştırdı o gıttı ben çıkardım bu şekılde olmaz dıe

Ben evde pamuk kullanıyorum. Kaynatılmıs suyla biraz yagla nemlendirip kutuluyorum. Sadece dısarıda ev dışında yanıma ıslak mendil alıyorum
Ya çok soğuk oluyor. Bende bir sürü pamuk aldım. Ama buz gibi oluyor bekletince. Buna bir çözüm var mı

Ya çok soğuk oluyor. Bende bir sürü pamuk aldım. Ama buz gibi oluyor bekletince. Buna bir çözüm var mı
Islak mendil kadar spguk olmuyor gibi geldi bana. Ama cok soguk geliyorsa elinde biraz bekletebilirsin . Ama bana cok soguk gibi gelmedi. Cok ıslak bırakma nemli gibi olsun. Islaklıkta soguk gelebilir pişik mantar falan yapabilir. Ya da kaynamış suyla günlük hazırlayabilirsin. Cok sogumadan bitmiş olur.

Emzir memede uyusun> yerine koy uyansın >yine meme istesin> çok emdiği için kussun uyuyamasın> uyuyamadığı için huzursuzlanıp yine meme istesin> yine kussun

Bu döngüden asla çıkamıyoruz. Gazı olduğuna dair bir işaret yok bacaklarını kendine çekmiyo ağlamıyo. Altı temiz burnu tıkalı değil. Sadece memeye yapışık yaşamak istiyo bu bebe. Memenin yanında olduğu sürece aşırı mutlu valla yoruldum memelerimin canı çıktı🤦‍♀️
Benim bebe de geçen dediğin gibiydi. Biraz araştırdım, ten teması istediği için böyle yaparmış bebeler. Emzirirken uyuyakalınca memeden ayırıp hemen göğsüme yatırıyorum veya gazını çıkarmak için omzuma alıyorum sırtına pat pat yaparken geri uyuyakalıyor öyle alıyorum göğsüme. Biraz göğsümde uyutuyorum. Psikolojik olarak ikimiz için de çok güzel oluyor. Bir dene istersen ☺️

Benim bebe de geçen dediğin gibiydi. Biraz araştırdım, ten teması istediği için böyle yaparmış bebeler. Emzirirken uyuyakalınca memeden ayırıp hemen göğsüme yatırıyorum veya gazını çıkarmak için omzuma alıyorum sırtına pat pat yaparken geri uyuyakalıyor öyle alıyorum göğsüme. Biraz göğsümde uyutuyorum. Psikolojik olarak ikimiz için de çok güzel oluyor. Bir dene istersen ☺️
Kız biz hep yapışık yaşıyoruz zaten gece de yanımda yatıyo bak foto atcam sana mesaj olarak😄

Bızım kıde aynı kazanan bozuk para yapıştırdı o gıttı ben çıkardım bu şekılde olmaz dıe
Of bu yaşlılardan bıktım ya! Biri tuzla der, biri şekerle der, biri şekerli su ver der, biri Hurma ez suyunu ver der biri sütün yetmiyor der of sıktılar artık. Daha benim kvalide gelecek bakalım neler olacak? Bugüne kadar hiç tartışmadık inşallah ukalalık etmez de ilk tartışmamız yaşanmaz

Islak mendil kadar spguk olmuyor gibi geldi bana. Ama cok soguk geliyorsa elinde biraz bekletebilirsin . Ama bana cok soguk gibi gelmedi. Cok ıslak bırakma nemli gibi olsun. Islaklıkta soguk gelebilir pişik mantar falan yapabilir. Ya da kaynamış suyla günlük hazırlayabilirsin. Cok sogumadan bitmiş olur.
Tamam ben çok ıslatıyordum. Dediğin gibi nemli deneyeyim bir de

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner i yaşadık kızlar kv kişisi böbrek taşı ameliyatı olmaya gitti 3 gün önce ameliyathaneye kadar girdi tansiyonu heyecandan 24e yükselmiş geri çıkarmışlar gece 12 den beri karnı açtı o arada eltime de demiş ki sen gitme benim eve boşver yolda izde kalma hava da soğuk gitmene gerek yok (zihinsel engelli kaynımı kayınpederi bana bıraktı benim 3 çocuk biri bebek eşim hepsi bana bakıyor tabi yemeklerini vs de ben yapıcam okula çocukları götür getir bende el kadar bebekle benimkiler yetmiyor bide kp ve kaynıma sahip çıkıp karınlarını doyurucam eltime gitme boşver yollarda kalma diyor ama )sonra öğlen 3bucukta eve geldi akşam saat 8de yenge hanım uğradı yukardan geliyormuş kız kv ne neden bir tas çorba yapmadın kadın fenalık geçirdi yukarda geceden beri bişey yememiş insan bir tas çorba yapardı kadına dedi bende eltim yollarda kalır yenge gelip bi tas çorba yapsaydı ona yollarda kalır diye kıyamadı gelinine ben enayi değilim ayrıca 2 günlük lohusayken bana da bir tas çorba yapıp getirenim olmadı çocuğum yoğun bakımda yken arayıp soranım olmadı ben ne yapıcam banane ben kendime yemek yapamıyorum o kimmiş kıyamadığı gelinini cagirsaydi da o yapsaydı ona yemek dedim. Bak nasıl geliyor lafın yeri ve zamanı oh oldu ohhhhhhh...

X