2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kizlar bebeğinizin hamilelikte kilo almasını istiyorsanız özellikle son aylarda süt ve muz yiyin.
Benim bebeğim erken doğduğu için(34 haftalikti) 2.5 kilo doğdu haftasına göre kilosu iyiydi ama şöyle bi 4 kilo çocuk doğurmak isterdim. 😁

daha sonra yazdığım gibi kardeşlerim zannettiğiniz gibi büyük değil ben 24 yaşındayım en küçük kardeşim 1. sınıfa gidiyor. şekerde dahil bir çok test yapıldı. ayrıca sadece oda değil kız kardeşimede aynı şekilde. ben kızımdan sonra sağlıklı beslenmeye başladım. sağlıklı beselnmenin gelişimde elbet faydası olmuştur ama direk onun sayesinde kilo aldığınızı düşünmüyorum. kızımda vitamin değerlerim hep iyidi ve hiç bir ek vitamin vermedi doktorum. şuan da faolik asit hariç ek bir vitamin kullanmıyorum. 3 senedir çok iyi ve sağlıklı beslenmeme rağmen şuan bulantıdan dolayı çoğu şeyi görmek bile istemiyorum. ve canımın çektiği şeyler hep rafine şekerli işlenmiş şeyler. demeye çalıştığım evet çok güzel beslenmişsiniz bu çok güzel ama çöp gibi beselenen annelerinde bebekleri sağlıklı ve kilolu doğuyor. süt meseleside aynı mesela ne yersen ye hem en güzel en vitaminli süte sahipsin. yediklerin belirlemiyor sütü.
Eğer sağlıklı beslenirsen vücudun için yararlı gerçekten bebeği çok etkilemiyor .
senin var olan deponu sömürüyor zaten bebek .
benım ilk genelinde 3 ay bilfiil kustum su bile içemedim serumlarla ayakta kaldım . -5 kiloları gördüm .
40 haftalıkken toplam aldığım kilo 6ydı . Bebeğim 3210 gram doğdu. Normal doğum için çok ideal olan bir kilo . Zayıf lduğım halde maşallah sütüm geldi 1 gıdım mama bile geçmedi boğazından Kİ öyle yemeye düşkün biri değilim . Çok fazla su içtim . Birde zorla kuruyemiş yedirdiler .
Yani demek istediğim bebek açısından size katılıyorum ama yeterli sağlıklı beslenmediğiö için çok halsiz düştüm . Hele şuan hem emzirme hem hamilelik süreci yaşıyorum . Çok dikkat ediyorum etmesem düşer kalırım . Bebek için değilde kendi sağlığım için vitaminlerime be beslenmeme dikkat ediyorum

Kizlar bebeğinizin hamilelikte kilo almasını istiyorsanız özellikle son aylarda süt ve muz yiyin.
Benim bebeğim erken doğduğu için(34 haftalikti) 2.5 kilo doğdu haftasına göre kilosu iyiydi ama şöyle bi 4 kilo çocuk doğurmak isterdim. 😁
4 kilo mu 😂 ay neden öyle dedin
Töbe çıkarmak kolay öı onu 🤣🤣🤣

Kız ben sezaryen oluyorum zaten no sıkıntı 😅
Ama normal doğum için zor evet
Ya bide benım kız ölçümlerde 3800 çıkıyordu 😂 doktor bana dediği tatlıyı direk kes anam nasıl canım istiyo ölceem tatlı diye 😃 velhasıl yemedim çocuk 3200 doğunca ekşidim doktora ahhh sizin yüzünüzden çöpe attım tatlılarımı diye 😂😂

doğduktan sonra çocuklar çok iyi kilo alıyor ya alerji falan olmazsa .
bizim kız ilk 3 ay 1500 kilo aldı her ay .
aama son daaannnnn diye azaldı 😃😤😂 ah o ilk az alış doktor odasında ağla ağla susturamadılar beni😂😂😂

Ya bide benım kız ölçümlerde 3800 çıkıyordu 😂 doktor bana dediği tatlıyı direk kes anam nasıl canım istiyo ölceem tatlı diye 😃 velhasıl yemedim çocuk 3200 doğunca ekşidim doktora ahhh sizin yüzünüzden çöpe attım tatlılarımı diye 😂😂

doğduktan sonra çocuklar çok iyi kilo alıyor ya alerji falan olmazsa .
bizim kız ilk 3 ay 1500 kilo aldı her ay .
aama son daaannnnn diye azaldı 😃😤😂 ah o ilk az alış doktor odasında ağla ağla susturamadılar beni😂😂😂
Benim sütüm azdı mamayla falan idare ettik ama çok kilo alamadı. Ilk 4 ay ayda 1er kilo alıyordu yine de. Sütüm artsın diye ne incir suları bulgur çorbaları et vs neler yedim ama yok.
4aylikken de süt alerjisi çıktı sonra iyice az aldı çok üzülüyordum bende çocuğuma ya.
O yüzden hep böyle tombul çocuklara özeniyorum.
5kilo da doğsa çok sevinirim içimde ukte kaldi😊

• Beğen
Reactions: H E
He ben yedim çok yedim o dediklerini ama işte çocuğa değilde kendime almışım :-)

Benim sütüm azdı mamayla falan idare ettik ama çok kilo alamadı. Ilk 4 ay ayda 1er kilo alıyordu yine de. Sütüm artsın diye ne incir suları bulgur çorbaları et vs neler yedim ama yok.
4aylikken de süt alerjisi çıktı sonra iyice az aldı çok üzülüyordum bende çocuğuma ya.
O yüzden hep böyle tombul çocuklara özeniyorum.
5kilo da doğsa çok sevinirim içimde ukte kaldi😊
Ay inşallah gönlünden ne geçiyorsa öyle olsun alerji işi sıkıntılı ya bakalım bu sefer neler yaşıcaz her bebek her doğum çok farklı

He ben yedim çok yedim o dediklerini ama işte çocuğa değilde kendime almışım :-)
Hadi ya çocuğa da bağlı demekki.
Ben de erken doğacak diye tarçınlı süt icerdim o kilo aldırıyor demişlerdi bende ise yaramıştı aslında.
Tabj çocuğun kendi yapısı da önemli.
Ay inşallah gönlünden ne geçiyorsa öyle olsun alerji işi sıkıntılı ya bakalım bu sefer neler yaşıcaz her bebek her doğum çok farklı
Amin inşallah. Tabiki her doğum her bebek farklı bakalım o günleri hayırlısıyla gormek nasip olsun

20201211_094148.jpg
merhabalar, hayırlısıyla bende haziran annesi olacağım. Bi terslik olmazsa dogum 22 haziran. Rabbim herkesin evladını bagislasin. 12+2'yim şu an. Doktorda bi türlü söylemedi cinsiyetini. İnsan heyecanlanıyor haliyle bi an önce alışveriş yapmak istiyor 😊

Merhaba kızlar nasılsınız ben bu gece uyuyamadım ya karnım fena ağrıdı ama ne gaz sancısı ne üşütme sanki içerde balonlar patlıyordu ardındanda birisi içerden cimdikliyor gibiydi acaba ben uyurken bebiş mı hareketlenip enerjik oluyor gündüzleride arada iç kısımdan gidikliyor beni 😂 tecrübeli anneler sizce bebişi artık hissedebilirmiyim 14 haftayı doldurdum bugün çok şükür 🤗

Merhaba kızlar nasılsınız ben bu gece uyuyamadım ya karnım fena ağrıdı ama ne gaz sancısı ne üşütme sanki içerde balonlar patlıyordu ardındanda birisi içerden cimdikliyor gibiydi acaba ben uyurken bebiş mı hareketlenip enerjik oluyor gündüzleride arada iç kısımdan gidikliyor beni 😂 tecrübeli anneler sizce bebişi artık hissedebilirmiyim 14 haftayı doldurdum bugün çok şükür 🤗
Merhaba canım biliyorsun benim 2.hamilelik daha dün net hissettim.
Ilkinde 17.haftada hissetmiştim.
Ama belli olmaz tabi birkaç güne yine hissedersen bebektir diyebilirsin

Bac
Eki Görüntüle 2738928 merhabalar, hayırlısıyla bende haziran annesi olacağım. Bi terslik olmazsa dogum 22 haziran. Rabbim herkesin evladını bagislasin. 12+2'yim şu an. Doktorda bi türlü söylemedi cinsiyetini. İnsan heyecanlanıyor haliyle bi an önce alışveriş yapmak istiyor 😊
Bacak arasını boş gördüm sanki annesi 😌 ama yorum için erken zaten doktor netleştirirse söyler 🧡

Kız ben sezaryen oluyorum zaten no sıkıntı 😅
Ama normal doğum için zor evet
O kadar kilolu bebeği sen taşıcaksın sanada zor olur bence. Ben 2600kg doğmuşum sonradan boyum kilom normalde dönmüş. Hatta uzun boylu yapılıyım. Puf puf doğduğu halde sağlıksız olan bebekte çok. Bende çok kilolu olmasın belki normal doğururum diyorum 😌

O kadar kilolu bebeği sen taşıcaksın sanada zor olur bence. Ben 2600kg doğmuşum sonradan boyum kilom normalde dönmüş. Hatta uzun boylu yapılıyım. Puf puf doğduğu halde sağlıksız olan bebekte çok. Bende çok kilolu olmasın belki normal doğururum diyorum 😌
Sağlıklı olsun da ben taşırım sorun değil. Kizimda kilo konusunda çok sorun yaşadım çünkü.
Normal doğurmayı çok isterdim ama artık mümkün değil .
Sizlerin normal olur insallah

Kızlar aynı doktorla mı devam ediyorsunuz doktorumu değiştireceğim ihanet etmiş gibi hissediyorum 😂😂

Sağlıklı olsun da ben taşırım sorun değil. Kizimda kilo konusunda çok sorun yaşadım çünkü.
Normal doğurmayı çok isterdim ama artık mümkün değil .
Sizlerin normal olur insallah
Doktor araştırırken sezaryen sonrası normal doğum yaptıran görmüştüm canım istersen araştır

Kızlar aynı doktorla mı devam ediyorsunuz doktorumu değiştireceğim ihanet etmiş gibi hissediyorum 😂😂
Ben 3 farklı doktora gittim. En son gittiğim doktor çok iyiydi ama o şehirde doğum yapmıcam bi daha göremem 😢 umarım onun gibi içşme sinen bir doktor bulurum.

X