2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
İlk gebeliklerde 16 dan sonra diyorlar ama bilmiyorum eğer karın yağın azsa neden olmasın . Ben ilk gebelikte 15+5 te bunda da 14 . Haftada hissetmeye başladım 2. Ler erken hissedilir derlerdi doğruymuş
Bende hissediyorum ama bağırsak hareketleri ile karıştırıyorum bazen:KK43:
Benim ayırt edebilme yeteneğine sahip olmam gerekiyordu 🤣🤣

• Beğen
Reactions: H E
Kızlar hamile kıyafetleri alanlar nerelerden aldınız ben de tayt almak istiyorum malum mağazalara gidip bakamıyoruz alanlardan fikir alayım dedim

calzedonia dan tayt aldım ben de. Lcw de falan da vardı ama ince geldi. Evde giymek için lcw ninkiler iyi gibi.
ama calzedonia da internet satışı yok. Burda tavsiye gelirse ben de bakarım. Kışa denk gelmesi iyi oldu taytla kolay kolay geçer

Bir arkadaşım hamileliği boyunca çok dikkat etti sağlıklı beslendi çocuğu doğdu bir çok şeye alerjisi çıktı. Protein ve bakliyatlatı bile hep zamanla ve seçerek kullandılar. Yulaf lapası aşığı arkadaşımın çocuğunun yulafa bile alerjisi çıktı. Sağlıklı beslenmek tabi ki çocuğu sağlıklı beslemek çok güzel ama hayatı sadece bu olarak gördüğümüzde bence çok zor. Benim kızım çocukkende peynir altı suları, ilikli kemik suları avokado lu ezmeler hurmalı toplarla büyüdü grisininelerini bile tam buğday unuyla peynirle yapıyordum. Ev yoğurdu kullandım kefir içiriyorum. Hep en iysisi olsun sağlıklı beslensin diye elimden geleni yaptım benim dışımda biriyle yanyana kaldımı çöp gibi beslediler çok kızdım ama malesef kızım hep onlara yakınlaştı. Benim yedirdikelerimide çok seviyor ama onlar cips çikolata verdiği için hep onlarla olmak onların evlerinde kalmak istiyor. Bu beni çok üzdü. Artık mahrum etmiyorum. Dengelemeye çalışıyorum. Bu günlük sadece bu diyerek her şeyden yediriyorum. Yoksa bunun spnu gelmiyor.
Benim kızımda aynen öyle büyüdü çok özendim ayrı pişirdim şimdi yeme sorunumuz oluyor bu sefer ayrı pişirmeyi düşünmüyorum kısmetse ne kadar üstüne düştükçe onkadar uzaklaşıyor çocuklar başkaları ile yan yana gelince ben iki kasık yedirene kadar çocuk kendısıne koyup bitirip gidiyor simdi tek sevdigi çorba makarna pilav köfte bakıcı ile pekisti gerçi bu sorunlarımız bizim bu sefer hic ayrintili düsünmicem ugrasmıycam öyle.

Benim kızımda aynen öyle büyüdü çok özendim ayrı pişirdim şimdi yeme sorunumuz oluyor bu sefer ayrı pişirmeyi düşünmüyorum kısmetse ne kadar üstüne düştükçe onkadar uzaklaşıyor çocuklar başkaları ile yan yana gelince ben iki kasık yedirene kadar çocuk kendısıne koyup bitirip gidiyor simdi tek sevdigi çorba makarna pilav köfte bakıcı ile pekisti gerçi bu sorunlarımız bizim bu sefer hic ayrintili düsünmicem ugrasmıycam öyle.
Sizinki yumurta yiyor mu Allah aşkına,yiyorsa nasıl başardınız🤣🤣 bizimki hiç sevmez midesini bulandırıyormuş,her türlüsünü de denedim:KK43:

Benim sütüm azdı mamayla falan idare ettik ama çok kilo alamadı. Ilk 4 ay ayda 1er kilo alıyordu yine de. Sütüm artsın diye ne incir suları bulgur çorbaları et vs neler yedim ama yok.
4aylikken de süt alerjisi çıktı sonra iyice az aldı çok üzülüyordum bende çocuğuma ya.
O yüzden hep böyle tombul çocuklara özeniyorum.
5kilo da doğsa çok sevinirim içimde ukte kaldi😊
Bi içecek var ondan almıstım kutuyla cok faydası oldu vitamalt değil de O tarz bi şey içinde bira mayası felan yoktu meyve suyu gibi ahududulu. Gelse ne olur bizim ki artik emmedi 😅 ama icti yine de. Emzirme caylari var human tea faydali hatta dogumdan bi ay önce baslansa olur heralde.

Son düzenleme:
Sizinki yumurta yiyor mu Allah aşkına,yiyorsa nasıl başardınız🤣🤣 bizimki hiç sevmez midesini bulandırıyormuş,her türlüsünü de denedim:KK43:
Yok yemez eskiden ısırarak yerdi kücükken 2 yasina geldi birakti sadece sarisini yiyor tuz atınca parça parça ugrasınca 😅 bi de bu ara yumurtalı ekmeği seviyor öyle yiyor uzun süre yemez ama bıkar 😀

Yok yemez eskiden ısırarak yerdi kücükken 2 yasina geldi birakti sadece sarisini yiyor tuz atınca parça parça ugrasınca 😅 bi de bu ara yumurtalı ekmeği seviyor öyle yiyor uzun süre yemez ama bıkar 😀
Yumurtalı ekmek iyi taktikmiş ama bizimki sever öyle şeyleri🤣🤣
Biraz yesin kabülümdür sanki zehir veriyoruz 😅😅

calzedonia dan tayt aldım ben de. Lcw de falan da vardı ama ince geldi. Evde giymek için lcw ninkiler iyi gibi.
ama calzedonia da internet satışı yok. Burda tavsiye gelirse ben de bakarım. Kışa denk gelmesi iyi oldu taytla kolay kolay geçer
Teşekkürler canım bakayım oraya, beni mont işi zorlayacak gibi duruyor hep montlarım dar 😬

Ablamın oğlu da bir ara tiksindi canım şimdi Ablam göz göz yumurta yapıyor kim önce patlatacak diye ekmek banıyorlar çok seviyor oyun gibi yiyor
Ayy çok teşekkür ederim😍 ben hemen deneyeyim bunu, inşallah işe yarar:))
Uçak geliyor numarasını yemesini çok isterdim 🤣

ben de bundan bahsediyorum işte. ne kadar harika olsun diye uğraşırsak uğraşalım onlar yine kendi kendilerine zevk ve seçim sahibi oluyorlar. benim o kadar uğraşmama rağmen şuan kızım çoğu şeyi ben bunu yemem diyerek istemiyorum. zorlarsam kusuyor ağlıyor. bende isterdim sağlıklı beslemek ama her şey planlandığı gibi gitmiyor.

Bende anne olmadan önce harika bir anneydim. Tüm anneleri eleştirir ben böyle olmıycam bunu yapmıycam benim çocuğum böyle olmayacak bunu yapmayacak derdim. Bekara karı boşamak kolaymış cidden. Evladın olunca o planladığın hiç bir şey tıkırında gitmiyor hatta bazen o kadar yorluyorsun ki minicik bir yanlızlığa sessizliği işsizliğe muhtaç oluyorsun. Ben erken evlendim çevremde çoğu kişi benim çocuğum olunca atıp tuttu sonra onlarda evlenip çocuk sahibi oldular ve bana gelip sen haklıymışsın dediler. Ben artık gerçekten ne yaparsak yapalım bazen her şeyi halledemeyeciğimizi herşeye yetişemeyeceğimizi düşünüyorum. Hayalini kurarken plan yaparken çok kolay ama yaşarken malesef öyle değil.🤪 şaun sakince başıma gelecekleri bekliyorum. İyi bir anne olmak için her şeyi yapıcam. Ama bğyük itmalle her şey yine oluruna varacak.

ben de bundan bahsediyorum işte. ne kadar harika olsun diye uğraşırsak uğraşalım onlar yine kendi kendilerine zevk ve seçim sahibi oluyorlar. benim o kadar uğraşmama rağmen şuan kızım çoğu şeyi ben bunu yemem diyerek istemiyorum. zorlarsam kusuyor ağlıyor. bende isterdim sağlıklı beslemek ama her şey planlandığı gibi gitmiyor.
Yok gitmiyor bizimki de öğürmeye hazır hemen saatlerce de aç durur yine de yemez zorladığın kadar ters tepiyor yoksa en iyisini doğrusunu yapmayı isterdik tabi

Bizim şuan herşey çok sağlıklı ilerliyor 🤣🤣
Yakında yemicem ben bunalrı demete başlar 😂😂

Bende anne olmadan önce harika bir anneydim. Tüm anneleri eleştirir ben böyle olmıycam bunu yapmıycam benim çocuğum böyle olmayacak bunu yapmayacak derdim. Bekara karı boşamak kolaymış cidden. Evladın olunca o planladığın hiç bir şey tıkırında gitmiyor hatta bazen o kadar yorluyorsun ki minicik bir yanlızlığa sessizliği işsizliğe muhtaç oluyorsun. Ben erken evlendim çevremde çoğu kişi benim çocuğum olunca atıp tuttu sonra onlarda evlenip çocuk sahibi oldular ve bana gelip sen haklıymışsın dediler. Ben artık gerçekten ne yaparsak yapalım bazen her şeyi halledemeyeciğimizi herşeye yetişemeyeceğimizi düşünüyorum. Hayalini kurarken plan yaparken çok kolay ama yaşarken malesef öyle değil.🤪 şaun sakince başıma gelecekleri bekliyorum. İyi bir anne olmak için her şeyi yapıcam. Ama bğyük itmalle her şey yine oluruna varacak.
Bi de doğumda öyle görüyorlar bebekli hayat cok kolay geliyor sen de sıkıntı var demek ki ben yaparım gibisinden söyleyenler var basina gelince anliyorlar

X