2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Ben geldiiiim 🥰 sonunda cinsiyeti öğrenebildim. Kızımız geliyor 🙏 Doktorum büyük ihtimal kız dedi ama yine yanılma payı olabilir bı dahaki kontrole kesinlesir dedi.
Sanırım çin takvimi ve biyolojik takvim tuttu. Belirtiler zaten oğluma göre ters. Ergen gibi sivilcelenme . Eksiye düşkünlük arttı. Uyku hali yok gibi. Oğluma hamileyken dökülen saçlarım sonuna kadar dokulmedi takı doğumdan sonra yine başlamıştı. Şimdi saçlarım dökülmeye devam. Ayy oğlumda ayı yavrusu olmuştum 🙈😅 bunda hala evrimlesmedim.
Bu arada tiroit normalmiş ama idrarda enfeksiyon çıktı antibiyotik baslayacagim ve bol su.
Çok sevindim canım sağlıkla gelsin 💓
İdrar da şikayetin var mıydı

Kızlar selamlar,

bugün Bim'de bebek günüydü, ben hemen hemen her şeyi aldım ona rağmen çoğu şey bitmişti. Siz neler yaptınız, uğradınız mı :KK66:
Eşime kızmıştım dün ben sabah çıkınca oyun halısı caycı almıs gelmis 🥰 kızımda tiny love almıstım markalı biseydi bakalım bu nasıl olur 😅

Ali ekiz hoca ya gittik bugün ikili test ve genel Bi kontrol oldu çok memnun kaldım valla ya. Detayli için de şimdiden gün aldik bakalım. Siz de ona gitmiştiniz galiba öyle bi konusma olmustu😀
Evet harika bir doktor eğer riskli gebelik harici baksa kesinlikle onunla devam ederdim bütün muayenelerime .. ücret olarak ne kadar olmus detaylı konustunuz mu? 2019 yılında 450 tl vermiştim

Kızlar selamlar,

bugün Bim'de bebek günüydü, ben hemen hemen her şeyi aldım ona rağmen çoğu şey bitmişti. Siz neler yaptınız, uğradınız mı :KK66:
Ben uğramadım zira e bebekte tekstil ürünlerinde çok iyi indirimler vardı ordan aldım birçoğunu bir de diğer kızımın bütün Yenidoğanlar tertemiz 😂
Çok bişeye ihtiyacımız yok

Evet harika bir doktor eğer riskli gebelik harici baksa kesinlikle onunla devam ederdim bütün muayenelerime .. ücret olarak ne kadar olmus detaylı konustunuz mu? 2019 yılında 450 tl vermiştim
Hiç sormadik ama orda diğer hastaya 600 küsürlü Bi fiyat söylediler. Sanirim Meriç hoca nin referansı olursa Bi tık daha düşüyor. Ayni klinikte çalıştiklari için. İkiliye 475 tl verdik biz normalde 580 mi ne demişlerdi

• Beğen
Reactions: H E
Kızlar selamlar,

Ben de battaniyesi icin gittim ama mavisi yoktu çok da beğenmiştim.
Diğer şeyleri almadım henuz

Kızlar Bim ürünlerine güvenebiliyor musunuz? Yani bana kalitesi çok düşük gibi geliyor ordaki bazı şeylerin.
Ben ucuz olup sağlıksız yada kalitesiz olacağına biraz daha para vermekten yanayım. Bebek ürünleri sonuçta bilemedim.

Iyı gunler hanımlar . ben gecen saglık ocagı kaydı açtırdım bana bir ay sonra gel aşı var dediler . biee bende aşırı hazımsızlık var karnım 7 aylık gıbı hiç abartmıyrm hemşire bile dedi baya geç gelmişsin ,bende dedim daha yeni hamileyım 😭 ama inanır mısnz midem taş gibi zaten karnımın üst kısmı şiş değişik bi durum yedıklerım bogazımda gıbı ilk covukta hiç boyle seyler yasmadım cok sıkıntı oluyo . boyle bişey yaşayan var mı 😞
Canım bazılarının gluten alerjisi vardır çok bilinmez ama. Ekmek ve gluten ürünlerini azaltırsan karnının yavaş yavaş indiğini görürsün. Bazılarında da geçirgen bağırsak sendromu olur lifli ürünler tüketmediği için onu da araştırabilirisn

Kızımda pastaya aşerdım ve doğuma kadar tatlı yedim hep bıde meyve 🥰
Ben bu işte çok amin Allahim 😅
Çok şükür sayfanın tadı gelmiş ❤💞😍😍
Yaa kuzum benim Teşekkür ederim cezam bitince benimde tadım geldi😅
Aynı ağrılarım azaldı salı gününü bekliyorum bebişim gelmese bile sizi burayı bırakmam sizin bebişlerinizin güzel haberlerini beklerim @Ceyda2000 gelir inşallah bir an önce 💞❤❤😍
Çok şükür Allahin izniyle gelecek bebeğin senin de güzel haberlerinle dolup tasacak bu topik 👐 Evet inşallah bir an önce gelir @Ceyda2000🙏
Whatsapp kuralım mıııııı
Yasak kuzum mumkun olsa keske 😅
Ben geldiiiim 🥰 sonunda cinsiyeti öğrenebildim. Kızımız geliyor 🙏 Doktorum büyük ihtimal kız dedi ama yine yanılma payı olabilir bı dahaki kontrole kesinlesir dedi.
Sanırım çin takvimi ve biyolojik takvim tuttu. Belirtiler zaten oğluma göre ters. Ergen gibi sivilcelenme . Eksiye düşkünlük arttı. Uyku hali yok gibi. Oğluma hamileyken dökülen saçlarım sonuna kadar dokulmedi takı doğumdan sonra yine başlamıştı. Şimdi saçlarım dökülmeye devam. Ayy oğlumda ayı yavrusu olmuştum 🙈😅 bunda hala evrimlesmedim.
Bu arada tiroit normalmiş ama idrarda enfeksiyon çıktı antibiyotik baslayacagim ve bol su.
Maşallah 😍 darisi bana Allah im çok amin 😅 sağlıkla gelsin prenses ama bende ki belirtiler tam tersi gibi cin takvimi tutuyordur inşallah bana kız demişti oglumda erkek cikmisti tutmuştu bunda da tutsun çok amin Allahim 😅
Ahahaa evet insaAllah 🤩🤩🤩 tesekkür ederim 🙊🙈 bende sizi cok sevdim❤❤❤❤❤💘💘💘
❤❤

Aa bende kullanıyorum şaşırdım hiç okumadım da bir yerde. Benim tüp bebek olduğu için zaten yasaktı, kontrolde de sormadık. Zaten de pek gönlümüz yok🤭
Bunun gibi bikaç tane daha yorum gördüm

Eklentiler

• 12C0C765-85DA-4D33-BA5F-372D91F42E3F.jpeg
    12C0C765-85DA-4D33-BA5F-372D91F42E3F.jpeg
    85,4 KB · Görüntüleme: 39
Böyle bişey yok ben de kullanıyorum hem de yüksek doz
Kaç doz kullanıosnz? Benim 4000’lim. Böyle bikaç yorumda görünce sormak istedim. Ama doktorum kanama bölgesi varsa ilişki kanamayı hızlandırır dedi. Bende lekelenme sorunu olmuştu. Belki ondan benim için demiştir sadece. Genelleme yapmamak gerek o zaman. Ama benim dikkat etmem lazım.

Eklentiler

• 07F7AC3D-9C88-4193-973A-1018E6DD6FC9.jpeg
    07F7AC3D-9C88-4193-973A-1018E6DD6FC9.jpeg
    85,4 KB · Görüntüleme: 27
Iyı gunler hanımlar . ben gecen saglık ocagı kaydı açtırdım bana bir ay sonra gel aşı var dediler . biee bende aşırı hazımsızlık var karnım 7 aylık gıbı hiç abartmıyrm hemşire bile dedi baya geç gelmişsin ,bende dedim daha yeni hamileyım 😭 ama inanır mısnz midem taş gibi zaten karnımın üst kısmı şiş değişik bi durum yedıklerım bogazımda gıbı ilk covukta hiç boyle seyler yasmadım cok sıkıntı oluyo . boyle bişey yaşayan var mı 😞
Merhaba benimde karnım çok şiş sert baya baya büyüdü sanki daha büyük gebeliğim aynen bahsettigin gibi karnımın üst kısmı şiş ama süt ve yogurt tükettigimde daha da şişiyor sanki onu anladım laktozsuz süt yogurt yiyemiyorum tadı farklı geliyor ama benim normalden farklı yaptıgım şey gebelik öncesi bu kadar beslenmeme dikkat etmiyordum alışkın oldugumdan fazla yiyorum meyve kuru yemiş süt yumurta yogurt bunları kesin tüketiyorum bir de üstüne kahvaltı öğlen akşam yemeği sonuc felaket oluyor bende 😊 afedersin gaz gegirmem çok oluyor bulantı kusmam yok sende de oluyor mu

Kızlar Bim ürünlerine güvenebiliyor musunuz? Yani bana kalitesi çok düşük gibi geliyor ordaki bazı şeylerin.
Ben ucuz olup sağlıksız yada kalitesiz olacağına biraz daha para vermekten yanayım. Bebek ürünleri sonuçta bilemedim.
BİM’e de bilindik markaların ürünleri gelebiliyor ilkinde hepsini uzunca liste cıkarıp tek tek araştırıp aldım ondan biliyorum bazen BİM’e de geliyordu ben subat indirimlerinde almıstım e bebekten babymall den büyüdükce wee babynin biberonu da kullandık dr brownsunda ilk zaman saglıksız oldugunu dusunmuyorum ıkısıde cam mesela.

Markalı gelen kaliteli ürünleri de var. Hepsi ayni değil yani:)

Canım bazılarının gluten alerjisi vardır çok bilinmez ama. Ekmek ve gluten ürünlerini azaltırsan karnının yavaş yavaş indiğini görürsün. Bazılarında da geçirgen bağırsak sendromu olur lifli ürünler tüketmediği için onu da araştırabilirisn
Yanı oda bır ıhtımal ekmek cok yiyorum ekmegı keseyım o zaman . aslında tam tahıllı ekmek bulsam onu alcam ama küçük bi ilçedeym bulunmuyor malesef

Merhaba benimde karnım çok şiş sert baya baya büyüdü sanki daha büyük gebeliğim aynen bahsettigin gibi karnımın üst kısmı şiş ama süt ve yogurt tükettigimde daha da şişiyor sanki onu anladım laktozsuz süt yogurt yiyemiyorum tadı farklı geliyor ama benim normalden farklı yaptıgım şey gebelik öncesi bu kadar beslenmeme dikkat etmiyordum alışkın oldugumdan fazla yiyorum meyve kuru yemiş süt yumurta yogurt bunları kesin tüketiyorum bir de üstüne kahvaltı öğlen akşam yemeği sonuc felaket oluyor bende 😊 afedersin gaz gegirmem çok oluyor bulantı kusmam yok sende de oluyor mu
Ben ekstra hiç birşey yemiyrm zaten yıyemıyrm normal yeme alışkanlıgım devam edıyr . yıgurt ev yogurdu tuketıyrm gunluk bır kase faydalı dıye ,süt içemem zaten normalde de içmem . gaz sormayın namz kılarken neler cekiyorm 🤭😁 cok fazla gaz var . ama bulantı genelde gece yatınca ve sabah kalkınca oluyor . çıkaramıyrm da ,kabızlıkta var var da var . ilk kızımda çok rahat hamilelik gecırdm bunda baya sıkıntılı . ama karnım taş gıbı ya , otursam oturamıyrm yatsam yatamıyrm inşallh bır an once duzelir 🤲🏻

Gözünaydın cnm hayırlı olsun,enfeksiyon için de geçmiş olsun şikayetin varmıydı da tahlil yaptınız?
Kızlar selamlar,

Yarın bakacağım ben ne var ne yok

Lisanslı ürünler geliyor bime a101e vs .
Hep kalitesiz değil yani ben aldığım şeylerden memnunum. Kızım için de battaniye almıştım kendime de alıyorum begendiklerimi

Ben ekstra hiç birşey yemiyrm zaten yıyemıyrm normal yeme alışkanlıgım devam edıyr . yıgurt ev yogurdu tuketıyrm gunluk bır kase faydalı dıye ,süt içemem zaten normalde de içmem . gaz sormayın namz kılarken neler cekiyorm 🤭😁 cok fazla gaz var . ama bulantı genelde gece yatınca ve sabah kalkınca oluyor . çıkaramıyrm da ,kabızlıkta var var da var . ilk kızımda çok rahat hamilelik gecırdm bunda baya sıkıntılı . ama karnım taş gıbı ya , otursam oturamıyrm yatsam yatamıyrm inşallh bır an once duzelir 🤲🏻
Aynen tam tarif otursam oturamıyorum yatsam yatamıyorum 😊 amin inşallah düzeliriz 🌸 bu arada bana erkek denildi 12. hafta dan beri hala da öyle söylüyorlar bazı arkadaşlarım erkek bebek çok gaz yapıyor diyor aksini söyleyen de var bilemedim 😊

X