Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Benim de kedim var, sadece tuvaletini temizlemiyorum artik ben, esime kaldi o is. Ama ben dokunuyorum, seviyorum, bizimle uyuyor zaten. Bizimkisi bahce disinda sokaga cikmiyor. Aile doktorum cok disari cikmiyorsa sikinti olmaz demisti. Yine de ellerimi yikiyorum. 5 senedir bizimle, toksoplazmaya bagisikligim cikmadi. Yani daha once gecirmemisim.
Benım eşim hep olmuyor evde bazen mecbur temızlıyorum çift eldiven takıyorum maske takıyorum o şekilde temizliyorum .

Canım kızlar ete de dokunmayın diyolar köfte falan yaparken eldiven alayım bari. Ettenden de bişe olur mu bilemedim ya ben

Hiç içmedim canımda istemiyor hatta çay bile bazı günler içmiyorum, ne kadar az o kadar iyi kafein zararlı bebeklerimize
Ben de hamile olduğumu öğrendiğimden beri kahve içmiyorum çay kültürüm hiç olmadı zaten arada bir demlerdim sabahları artık o da yok. Sigara kullanıyordum onu da içmiyorum kahve-sigara en sevdiğim ikiliydi ama öğrendiğimden beri çok aramıyorum nadir aklıma geliyor. 😄

Bense hiç fitil olarak kullanmadım doktorum hep ağızdan yazıyor yan etkisi çok olsa da böyle daha çok işe yarıyormuş
Ben kalçadan ampül olarak vuruluyorum günde 2 doz, kalçadan daha etkili olduğunu söylemişti doktorum. hatta bu ilacın karından iğne olarak vurulanı da varmış. Her doktorun tecrübeleri farklı. Daha önceki transferlerimde fitil olarak vermişlerdi tutunmadı bu defa ampul olarak kalçadan vuruluyorum çok şükür tutundu.

Canım kızlar ete de dokunmayın diyolar köfte falan yaparken eldiven alayım bari. Ettenden de bişe olur mu bilemedim ya ben
Ben hamile olduktan sonra içmiyorum özel olarak. Eşim çay içmiyor zaten . O yüzden mısafır dışında çay içmedim. Kahveyi de misafirliğe gittiğimde bı tane içiyorum . Onun dışında içmiyorum hiç.

Evet az pişmiş de yemek sakıncalı ve toksoplazma sadece hayvanlardan geçmiyor yeşillik az ye temiz yıkanmazsa sıkıntı demişti doktor bana oğlumda dışarda asla yeşillik yemezdim bir de üzümü söylemişti tek tek yıkaman lazım dikkat et demişti

Kızlar merhaba. Ben SAT a göre 7+4 olmam gerekirken bugün kontrolde doktorum 6+3 olduğumu, CRL nin de 6mm olduğunu söyledi. Kalp atışı da dinletti ama internetteki videolarda olduğu gibi gümbür gümbür değildi. Çok canım sıkıldı bu durumlara. Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan var mı acaba?

Evet yumurtaya, yıkanmamış sebze meyveye, özellikle yeşilliklere dokunmayın diyorlar. Dokunuyorum tabi ki sonra elimi yıkıyorum. Eldiven almıştım ama pek sürdürülebilir değil benim için.

Ay cok heyecanliii💛 fetal dna yaptiriyomusunuz

Bayanlar kendinizi garip şeyler yerken buluyor musunuz? Ben az önce kendimi katır kutur biber yerken buldum. Bildiğiniz yeşil biber, yarım kilo biber yedim. 🫨
Hahah aynıyız bende öyleyim özellikle fresh şeyler yiyebiliyorum kırmızı biber, salatalık vs onun dışında midem bulanıyor 🥹

Arkadaşlar kilonuzda değişiklik oldu mu? Olduysa nasıl gidiyor? 9. Haftaya giriyorum 1buçuk kilo kadar artmışım bu haftadan sonra diyetisyen desteğine başvuracağım sanırım, öncesinde aralıklı oruçla besleniyordum bu yüzden yeme düzeni konusunda sorun yaşıyorum 😞
Bende öyle besleniyordum en geç saat 17 de yemeğimi bitirmiş oluyorum saat 20:00 de süt içiyorum ya da yoğurt yiyiyorum 1 kilo verdim ben. Bebekte büyümesi gayet iyi dedi doktor yeme düzenime de farklı bişey eklemene gerek yok aynen devam dedi.

Evet bunu bende duydum. Ben zaten normalde de dokunamıyorum eldivensiz, simdi hic dokunmam dedim artik. Çiğ et, tavuk, balık hepsinin çiğine dokunmamak lazımmış.

X