2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
daha yeni kuzenimin başına gelip kendi aile hekimimden de aynı doğrultuda bilgi aldığım için açıkçası öyle yaptım ben. İngilterede Sağlık sistemi kötü evet gebelik takibi çok kötüydü. Ama doğum hizmetleri çok iyidi. Belki de bizim bu kadar pimpiriklenmemiz gereksiz dedim.

Evet haklısın biz de bazen fazla pimpirikliyiz 🤦‍♀️ bende kendi olumsuz tecrübelerimden bir demet sunmak istedim sadece ☺️

Gyno ferro sanol alıyorum Demir ilacı olarak sizin markalar neler içerinde folik asit gördüm. Regenesisle alıyordum ondada folik asit var.

bir de magnezyum alanlar ben de osteoformula varmış Dr osteocare demiştim. Yani osteoformula regenesis d3 ve gyno ferro sanol kullanmış olucam ama içindekiler çakışıyor gibi yani vitamin C çinko ve selenyum takviyeleri var içlerinde. Dr osteo ve regenesis gün aşırı al demişti.

Kızlar sabahtan ber ellerim inanılmaz kaşınıyor. Alerjim var normalde kaşıntı şeklinde çok olmazdı. ama pörtler mi bu şekilde acaba.

Kremledim. Krem de sadece classic mavi kutu nivea sürüyorum şu an. Oturup organik krem araştırmadım açıkçası. Duşa muşa girdim. Çıldırmalık tam ya.

Kızlar sabahtan ber ellerim inanılmaz kaşınıyor. Alerjim var normalde kaşıntı şeklinde çok olmazdı. ama pörtler mi bu şekilde acaba.

Kremledim. Krem de sadece classic mavi kutu nivea sürüyorum şu an. Oturup organik krem araştırmadım açıkçası. Duşa muşa girdim. Çıldırmalık tam ya.
Ayy geçmiş olsun canım. Soğuk kompres işe yarar mı acaba. Hafif buz ile yapsan

Ayy geçmiş olsun canım. Soğuk kompres işe yarar mı acaba. Hafif buz ile yapsan

ay evet soğuk hoşuma gidiyor valla suyun altına koyuyorum. Buz denememiştim sağol cnm deneyeyim.
sabahtır devam ediyor sallamadım kurudu dedim elim heralde ama şimdi azıttı yara yaptım elimi.

ay evet soğuk hoşuma gidiyor valla suyun altına koyuyorum. Buz denememiştim sağol cnm deneyeyim.
sabahtır devam ediyor sallamadım kurudu dedim elim heralde ama şimdi azıttı yara yaptım elimi.
Ay canım sabırlı olmaya çalış kaşıma. Bu sitede kaşıntı problemi olan biri vardı. Ayaklarının altını jiletle kesmişti. Onu okuduktan sonra günlerce etkisinden çıkamadım, beni çok üzdü. Şimdi sen deyince direkt kötü oldum. İnşallah sabaha geçer

sabahtan ber ellerim inanılmaz kaşınıyor. Alerjim var normalde kaşıntı şeklinde çok olmazdı. ama pörtler mi bu şekilde acaba.

Hamilelikle kaşıntı sorunu olabiliyormus bazi kişilerde belkide seninde ondan canım..Geçmiş olsun

canım benim kız kardeşim hamileğinde çok kaşıntı sorunu yaşadı. bir doktor ciğerle alakalı sorun olabilir falan demişti ama hiç bir şey çıkmadı. daha sonra kendiliğinden geçti. ihmal etme istersen doktoruna danış. inşallah normal ve önemsiz bir şeydir.

benim 1 hafta boyunca kaşındı,gittim kan verdim karaciğer enzimlerime vs bakıldı normal çıktı. Doktorla konuştum gebelik alerjisi olan "Gebelik Kolestazı" için daha erken 25-30 lu haftalarına gelmeden genelde olmaz sana bir şey alerji yapmıştır dedi. Domatesi ,mandalinayı aşırı tüketmiştim onları kestim, dezenfektanlardan sabundan ellerim tahriş gibi olmuş olabilir diye eldiven kullanmaya başladım düzenli nemlendirdim. Benim vücudumda kaşınıyordu batıyordu heryerim bol bol nemlendirdim, maşallah 3 gündür daha iyiyim inş tekrarlamaz çok sinirim bozulmuştu.

Ben ilk hamileliğimde yaşadim onu kolestaz yoktu ama çok kaşindim hala her şeye kaşinirim geçen baya bildiğin bacağim kanadi yara oldu ama bu daha farklı yani çok uzun sürüp seni rahatsız etmesi lazım geçici bir şeydir muhtemelen kolonya sürüyorum ben ya da biraz soğuk iyi geliyor dikkatini dağıtmaya çaliş.

Merhaba arkadaşlar ☺️

Daha önce defaatle düşük ve dış gebelik yaşamış biri olarak bu konuları çok araştırmıştım. Keseyi gördükten sonra doktora gitme konusunda gevşek davranılabilir belki ama keseyi görmeden kan değerlerim düzgün arttı diye beklemek çok doğru değil. Değerler düzenli artarak da dış gebelik yaşanabiliyor ne yazık ki.. Gitme imkanı olmaz orası ayrı ama Türkiye de sistem gitmeye müsait.

Buraya yazdıklarımızı bir çok okuyan oluyor, yanlış yönlendirme yapmayalım diye düşünüyorum nacizane.

Yurt dışında kontrollerin çok yaygın olmaması bu durumun daha doğru olduğunu göstermiyor.

Diş tedavilerini de karşılamıyor ona kalırsa, bizdeyse her tedaviyi karşılıyor. Bu tamamen sistemleriyle alakalı.
Bende belcikada yasiyorum burdada ayni turkiye gibi.. 5 haftalikken gitmeye basliyorsun cunku riskleri var sonucta ama bazi ulkelerde saglik sistemi cok kotu. Belcikayla turkiyenin tek benzemeyin seyi dogum konusunda sezeryan. Sezeryan bir secenek degil bizim icin sadece acil durumlarda kullanilir oda cok nadirdir

Gyno ferro sanol alıyorum Demir ilacı olarak sizin markalar neler içerinde folik asit gördüm. Regenesisle alıyordum ondada folik asit var.

bir de magnezyum alanlar ben de osteoformula varmış Dr osteocare demiştim. Yani osteoformula regenesis d3 ve gyno ferro sanol kullanmış olucam ama içindekiler çakışıyor gibi yani vitamin C çinko ve selenyum takviyeleri var içlerinde. Dr osteo ve regenesis gün aşırı al demişti.
Canim bana doktor Ferrum verdi icinde 0.35mg folk asit var bende emin olamadim ama kan degerlerim dusmus içmem lazım. Ama sabah ac karnina hem tiroit ilacı hem Ferrum ikisini aynı anda mı kullanmak lazım onu bilmiyorum.
Bir de multivitaminle decaviti de kullan dedi ama o da 2si ağır gelmez mi diye düşünüp sadece vitamin kullanıyorum suan. Sen decavit de aliyormusun

Maşallah
Şükür iyi gidiyor bilmem gördün mumuydu oğlum olacak yine:KK66:
Bende 8 şubatta gidicem detaylıca
Öncesinde perşembe günü benim perinatoloji randevum va

MERHABA CNM SENDE kadın saglıgı merkezine gidiyorsun dimi öyle hatırlıyorum ahmet beye 8 subata ali ekiz e mi randevu aldın saat kaca bnmde aynı yerde 8 subatta ali ekiz e randevum var :))

H hLyafLz evet Ali ekize aldım sabah 10:00 du galiba, sen kaça aldin nasıl gidiyor hamilelik yazmıyorsun hiç cinsiyet ne?

Canim bana doktor Ferrum verdi icinde 0.35mg folk asit var bende emin olamadim ama kan degerlerim dusmus içmem lazım. Ama sabah ac karnina hem tiroit ilacı hem Ferrum ikisini aynı anda mı kullanmak lazım onu bilmiyorum.
Bir de multivitaminle decaviti de kullan dedi ama o da 2si ağır gelmez mi diye düşünüp sadece vitamin kullanıyorum suan. Sen decavit de aliyormusun
Kan ilacıyla tiroidi aynı anda kullanmamalısınız emilimini değiştiriyor.ben sabah tiroid ilacını içiyorum,öğle yemeğinden yarım saat önce falan da kan ilacını.öğleye kadar kahvaltıyla duramazsanız kan ilacıyla portakal gibi bir meyve alabilirsiniz.zaten C vitaminiyle alınca demirin de emilimi artıyor.
Bugün ben de sağlık ocağına tahlil verdim hemşire çağırmıştı.üre ve kreatinin düşük çıkmış biraz dr bol su iç dedi.daha yeni yeni geçiyor bulantılarım fazla su da içemiyorum bilmiyorum ondan mı oldu.Kalp atışını da dinledi hemşire 140-145arası çıktı🧿

Öyle kullananlar var ama ben almıyorum canım midemi bulandırıyordu ayrı içmeye çalişiyorum aç olamazsam yarım saat sonra içiyorum süt yoğurt tüketmeden. Decavti değiştirdim regenesise geçtim omega olduğu için onunla magnezyum kalsiyumu dönüşümlü iç demişti. Aksatıyorum bazen ilaçları bende.

X