2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
B baby girlL D denizana şimdi gördüm 24+0 da alınması gerekiyormuş idari izin raporunun aksi halde hesaplanınca sıkıntı olabiliyormuş bilginiz olsun ben 7 şubatta alacağım.
Ben de öyle düşünüyordum. Çünkü 32+0’da alınıyordu eskiden. Doğum öncesi tam 8 hafta izin oluyordu. Bunda da öyle olabilir

Sadece ikili test yapıldı onu da normal perinatoloji randevum da yaptılar..özel bir yöntem yok mhrs den alıyorsunuz evet

Merhaba canım, Zeynep kamili görünce dikkatimi çekti. Detaylı ultrason yaklaşıyor. Özeller çok pahalı malum. Zeynep Kamil de perinataloji bölümüne randevu bulabildim iki hafta sonrası için ama normal randevu aldım. Detaylı ultrason yaklaşık 45 dk sürüyor diye biliyorum. Devlette ne şekilde oluyor senin haftan benden 2 hafta önceymiş. Belki bir bilgin vardır diye sormak istedim 🌸

Ayrı bir mesaj şeklinde de sorayım; devlette yapılan detaylı ultrason hakkında bilgisi olan var mı kızlar? Randevu alımı, muayene falan nasıl oluyor?

B baby girlL D denizana şimdi gördüm 24+0 da alınması gerekiyormuş idari izin raporunun aksi halde hesaplanınca sıkıntı olabiliyormuş bilginiz olsun ben 7 şubatta alacağım.
Ben öyle düşünüyordum ama burda arkadaş yazınca internetten bakayım dedim 24.hafta yazmışlar,bu da 23+1le başlar.belki de ifade yanlışlığı yapıyorlar.4 marta denk geliyorum ben de 24.0 olursa

Merhaba arkadaşlar ☺️

çok geçmiş olsun.
hiçbirmiz doktor değiliz zaten bilmiyorum belki vardır aramızda ama :)
Ben de kan verdikten sonra aile hekimime danıştım 8. Hafta git yeter dedi. O sebeple öyle yaptım. Hatta 8. Haftaya kadar aileme bile söylemedim.
yani hepimiz tecrübelerimizi anlatıyoruz kimse burda çeşit insan yalan yanlış şey yazabiliyor zaten. Buraya göre hareket edilmesi de doğru değil. Yapılması gereken zaten bilmediğin içinden çıkmadığın noktada doktora danışmak. ❤️

Tabii ki ama siz yurtdışında zaten gidilmediğini, 8. haftadan önce gitmenin gereksiz olduğunu yazınca bende tecrübelerimden bahsetmek istedim. Benim fikrim de bu yönde 😊

Merhabalar,ben size bir şey danışmak istiyorum da.İkili test yaptırdım düşük risk çıktı.Üçlü test dörtlü test tam olarak nedir bilmiyorum ama yapılması gerekiyo mu?Haftaya gideceğim doktora ister mi?Ben direk detaylı ultrason olsun istiyorum artık ama ikili test düşün riskli çıkıp diğerlerinde bir şey görülebilir mi?

Dörtlü test yaptırmayacağım diye gittim ama doktor isteyince tamam demiş bulundum. Sonucu çıkmadı henüz ve tedirginlikle bekliyorum. Tamamen doktora bağlı bazısı istiyor bazısı istemiyor.

Bana da ikili güzelse istemiyorum demişti ama sonra her hastadan istiyorum ikisini birlikte dedi. Yaptırdıktan sonra da kafama takıldı bir şey mi gördü de istedi diye...☹️

Tabii ki ama siz yurtdışında zaten gidilmediğini, 8. haftadan önce gitmenin gereksiz olduğunu yazınca bende tecrübelerimden bahsetmek istedim. Benim fikrim de bu yönde 😊

daha yeni kuzenimin başına gelip kendi aile hekimimden de aynı doğrultuda bilgi aldığım için açıkçası öyle yaptım ben. İngilterede Sağlık sistemi kötü evet gebelik takibi çok kötüydü. Ama doğum hizmetleri çok iyidi. Belki de bizim bu kadar pimpiriklenmemiz gereksiz dedim.

Hafta içi yaptıracağım perşembe. senin nasıl gidiyor. Dr randevum vardı herşey yolunda çok şükür başka bi dr gitmiştim. Ödemin var demişti bugün tiroid tahlili verdim bakalım.
Maşallah
Şükür iyi gidiyor bilmem gördün mumuydu oğlum olacak yine:KK66:
Bende 8 şubatta gidicem detaylıca
Öncesinde perşembe günü benim perinatoloji randevum va
Merhaba canım, Zeynep kamili görünce dikkatimi çekti. Detaylı ultrason yaklaşıyor. Özeller çok pahalı malum. Zeynep Kamil de perinataloji bölümüne randevu bulabildim iki hafta sonrası için ama normal randevu aldım. Detaylı ultrason yaklaşık 45 dk sürüyor diye biliyorum. Devlette ne şekilde oluyor senin haftan benden 2 hafta önceymiş. Belki bir bilgin vardır diye sormak istedim 🌸
Kadındogumda2.düzey usg icin doppler 20_24 haftalar arasi seçeneğinden randevu alınıyormuş..
Ben özelde yaptırmak istedim uğraşmadım hiç çünkü orda gidenlerden duydum çok az randevu veriyorlarmış almasi çok zormus

Ben öyle düşünüyordum ama burda arkadaş yazınca internetten bakayım dedim 24.hafta yazmışlar,bu da 23+1le başlar.belki de ifade yanlışlığı yapıyorlar.4 marta denk geliyorum ben de 24.0 olursa
Aynen ifade yanlış kasitlari 24.haftanın sonuna gelmeden diyorlar yani direk buna bakıyorlar öyle olursa 32 yide erken almak zorunda kalırsınız.

Maşallah
Şükür iyi gidiyor bilmem gördün mumuydu oğlum olacak yine:KK66:
Bende 8 şubatta gidicem detaylıca
Öncesinde perşembe günü benim perinatoloji randevum va

Kadındogumda2.düzey usg icin doppler 20_24 haftalar arasi seçeneğinden randevu alınıyormuş..
Ben özelde yaptırmak istedim uğraşmadım hiç çünkü orda gidenlerden duydum çok az randevu veriyorlarmış almasi çok zormus
Aynen selim Mete geliyormuş sağlıkla gelsinler 🥰 biz daha isim bulamadık 😄

X