2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Sağlık sistemi kötü olduğu için seyrek gidiliyor canım o ülkelerde. Doktor 6 haftalık sezaryen skar gebeliğinde rahmi almak zorunda kaldık dedi. Kanamayı durduramamışlar.
Yani Türkiye’de uygulanan sistem çok doğru. 5.hafta kese, 6. hafta kalp atışı için gitmek lazım.
Embriyo kanala yerleşebilir, dikişe yerleşebilir, bir de mol gebelik diye bir şey var. Allah korusun akciğere metastaz yapıyor. Tedbirli olmakta fayda var. Ultrasound nasılsa zararsız bir ses dalgası

evet gebelik boyunca çok şikayet etmişti kuzenim. Çok zorlandı. Çevresinde bilinçli insanlar olmasa bayağı affalayacaktı. Bir de tek başına eşiyle çalışmaya gitmişti aile falan yok.
ama doğum hizmetlerinden inanılmaz memnundu. Ev ortamı gibi bir yerde çok rahat doğum yapmış. Sezaryen bir seçenek değil. Risksiz gebelik diye yine sadece ebelerin olduğu bir doğum merkezi diyordu.
sağlık sistemi değişik. Kötü mü bilmiyorum acil durumda ameliyatta gerçek bir şeyler yaşadığında gerçekten iyi hizmet alıyorlar. Ama bizim evhamlı hallerimize gelmez o olaylar. Canın isteyince doktora gidemiyorsun çünkü. 😀😂

Birşey soracağım perinatoloji için yeşil alan açtırmadan gidilmiyor siz nasil randevu aldınız?
Merhaba siz Zeynep Kamil’de taramalara girmişmiydiniz? Bana orada muayene olduğum dr bir dahaki geldiğinde dörtlü yaparız dedi. Normal randevu mu alayım dedim. Evet dedi. Ben de mhrs den randevu aldım. Özel olarak randevu alma yöntemi falan mı var acaba ben yanlış mı yaptım😕

Merhaba arkadaşlar ☺️

Daha önce defaatle düşük ve dış gebelik yaşamış biri olarak bu konuları çok araştırmıştım. Keseyi gördükten sonra doktora gitme konusunda gevşek davranılabilir belki ama keseyi görmeden kan değerlerim düzgün arttı diye beklemek çok doğru değil. Değerler düzenli artarak da dış gebelik yaşanabiliyor ne yazık ki.. Gitme imkanı olmaz orası ayrı ama Türkiye de sistem gitmeye müsait.

Buraya yazdıklarımızı bir çok okuyan oluyor, yanlış yönlendirme yapmayalım diye düşünüyorum nacizane.

Yurt dışında kontrollerin çok yaygın olmaması bu durumun daha doğru olduğunu göstermiyor.

Diş tedavilerini de karşılamıyor ona kalırsa, bizdeyse her tedaviyi karşılıyor. Bu tamamen sistemleriyle alakalı.

Merhaba arkadaslar.
Çalıştığım kurumun özlük servisiyle görüştüm.
Dogum iznine 24. Hafta bitince degil, 24. Haftaya girince ayriliyormusuz.
Sevgilerr

Merhaba arkadaslar.
Sevgilerr
Ayy bu haber en çok ben sevinirim çünkü başka ilçede çalışıyorum. Bir hafta daha yol gitmekten kurtulurum 💃😊 32.hafta iznine 32 hafta bitince çıkılıyor. Doğumdan tam 8 hafta önce olmuş oluyor. Demek ki bu farklı :halay:

Merhaba arkadaslar.
Sevgilerr
Merhaba, 24. haftamızı son adet tarihine göre mi yoksa bebeğin gelişiminden hesaplanan tarihe göre mi belirliyorlar bu konuda bilginiz var mı acaba?

2.yada daha fazla gebeliği olan var mı ? İlk kızımı 20+1de hissetmiştim. Bunda bi türlü hissedemiyorum herkes erkenden hissetmeye başlıyor hareketleri genelde 2.çocukta. 17+6 olduk . Çok mu erken daha. Böyle oldumu endişeleniyorum. İlk kızım erken doğdu sonrasında 10 haftalık kalbi durdu sımdi de böyle hareket hissedemeyince geriliyorum. 😕
Ben 3. Gebelik 😊😊 daha yeni hissetmeye başladım ayaklarini daha güçlü vuruyor kollarını ağırlığını hissedebiliyorum artık ama çoğu zamanı ni uyuyarak geçiriyor gunde 2 veya 3 kez hareket ediyor benimki sabahlari ve gece 12 gibi hareket ediyor gündüz cok nadir gecede uyanık olduğumda hiç hareket olmuyor

Merhaba siz Zeynep Kamil’de taramalara girmişmiydiniz? Bana orada muayene olduğum dr bir dahaki geldiğinde dörtlü yaparız dedi. Normal randevu mu alayım dedim. Evet dedi. Ben de mhrs den randevu aldım. Özel olarak randevu alma yöntemi falan mı var acaba ben yanlış mı yaptım😕
Sadece ikili test yapıldı onu da normal perinatoloji randevum da yaptılar..özel bir yöntem yok mhrs den alıyorsunuz evet
Merhaba arkadaşlar ☺️

Daha önce defaatle düşük ve dış gebelik yaşamış biri olarak bu konuları çok araştırmıştım. Keseyi gördükten sonra doktora gitme konusunda gevşek davranılabilir belki ama keseyi görmeden kan değerlerim düzgün arttı diye beklemek çok doğru değil. Değerler düzenli artarak da dış gebelik yaşanabiliyor ne yazık ki.. Gitme imkanı olmaz orası ayrı ama Türkiye de sistem gitmeye müsait.

Buraya yazdıklarımızı bir çok okuyan oluyor, yanlış yönlendirme yapmayalım diye düşünüyorum nacizane.

Yurt dışında kontrollerin çok yaygın olmaması bu durumun daha doğru olduğunu göstermiyor.

Diş tedavilerini de karşılamıyor ona kalırsa, bizdeyse her tedaviyi karşılıyor. Bu tamamen sistemleriyle alakalı.
Evet keseyi görene kadar tetkikte olmalıyız
Bende üç kere dış gebelik geçirmiş ve sonuncunda ameliyatlık olmuş biri olarak bunu onaylıyorum
Ben 3. Gebelik 😊😊 daha yeni hissetmeye başladım ayaklarini daha güçlü vuruyor kollarını ağırlığını hissedebiliyorum artık ama çoğu zamanı ni uyuyarak geçiriyor gunde 2 veya 3 kez hareket ediyor benimki sabahlari ve gece 12 gibi hareket ediyor gündüz cok nadir gecede uyanık olduğumda hiç hareket olmuyor
Benimde ikinci gebelik..aynı senin dediğin gibi az hissediyorum ama şükür hissediyorum :-)

Merhabalar,ben size bir şey danışmak istiyorum da.İkili test yaptırdım düşük risk çıktı.Üçlü test dörtlü test tam olarak nedir bilmiyorum ama yapılması gerekiyo mu?Haftaya gideceğim doktora ister mi?Ben direk detaylı ultrason olsun istiyorum artık ama ikili test düşün riskli çıkıp diğerlerinde bir şey görülebilir mi?

Merhabalar,ben size bir şey danışmak istiyorum da.İkili test yaptırdım düşük risk çıktı.Üçlü test dörtlü test tam olarak nedir bilmiyorum ama yapılması gerekiyo mu?Haftaya gideceğim doktora ister mi?Ben direk detaylı ultrason olsun istiyorum artık ama ikili test düşün riskli çıkıp diğerlerinde bir şey görülebilir mi?
Bence tamamen sizin kararınız yerinizde olsam yaptırmaz din

Merhaba arkadaşlar ☺️

Merhaba arkadaşlar ☺️

çok geçmiş olsun.
hiçbirmiz doktor değiliz zaten bilmiyorum belki vardır aramızda ama :)
Ben de kan verdikten sonra aile hekimime danıştım 8. Hafta git yeter dedi. O sebeple öyle yaptım. Hatta 8. Haftaya kadar aileme bile söylemedim.
yani hepimiz tecrübelerimizi anlatıyoruz kimse burda çeşit insan yalan yanlış şey yazabiliyor zaten. Buraya göre hareket edilmesi de doğru değil. Yapılması gereken zaten bilmediğin içinden çıkmadığın noktada doktora danışmak. ❤️

bu konuda her doktorun yöntemi farklı oluyor. Bunlar kesin sonuç veren testler değil tarama testleri. İkilide risk bulunmadı diye bebek kesin sağlıklı değil ya da risk var diye kesin sağlıksız değil.
Bazı doktorlar hepsini yaptırmak istiyor içiniz rahat etsin diye. Herhangi birinde risk varsa amniyosentez yapılır. Doktorunuz ve sizin ortak kararınız aslında.

X