2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Çok haklısınız aslında doktor daha önemli ama devlet doktorları hakkında genelde çok yorum yada referans olmuyor. Salı günü devlet hastanesinde bir pernatoloğa randevu buldum. Çarşamba da bir özel doktordan randevu almıştım önceden. Randevu zor bulunuyor diye almıştım hemen doktora. Sizce Salı günü devletteki doktora gidip duruma göre mi çarşamba gitsem özele? Perinatolog da bana bakacak mı emin değilim çünkü. Kimisi diyor bakar uzmanlığı perinatolojidir diyor, kimi de riskli değilsen bakmaz diyor. Siz olsanız ne yapardınız? Çok sağ olun bu arada
Birşey soracağım perinatoloji için yeşil alan açtırmadan gidilmiyor siz nasil randevu aldınız?

Evet şehir hastaneleri özel gibi diyorlar
Gerçekten çok büyük lüks ve yardımcı olan bir çok kişi var. İlk gitmeme rağmen her yeri birilerinin yönlendirmesi sayesinde sorunsuz şekilde buldum. Kolaylık sağlayan çok kişi oldu. Tabi ki en en önemlisi benimle ve bebeğimle ilgilenen doktorun davranışları.

Çok haklısınız aslında doktor daha önemli ama devlet doktorları hakkında genelde çok yorum yada referans olmuyor. Salı günü devlet hastanesinde bir pernatoloğa randevu buldum. Çarşamba da bir özel doktordan randevu almıştım önceden. Randevu zor bulunuyor diye almıştım hemen doktora. Sizce Salı günü devletteki doktora gidip duruma göre mi çarşamba gitsem özele? Perinatolog da bana bakacak mı emin değilim çünkü. Kimisi diyor bakar uzmanlığı perinatolojidir diyor, kimi de riskli değilsen bakmaz diyor. Siz olsanız ne yapardınız? Çok sağ olun bu arada
Benim dokrorum randevu almam için beni yönlendirdi. Hatta bizimle özel ilgilenecek biride vardı. O görevliden aldığımız öneri üzerine 2 hafta sonra gidip randevu alıcaz. Eşim çoğu kişinin gittiği özel bir doktor olduğunu söyledi istersen gidelim dedi ama ben gördüğüm muameleden memnun kaldığım için gerek görmedim. 20 haftalıkken ayrıntılı ulturason için şehir hastanesine gidicem inşallah. Size ne desem boş çünkü her hastane her doktor aynımıdır bilemiyorum. Ama sadece özel olunca illa memnun kalacaksın diye bir şey yok diyebilirim. Çok sert ilgisiz özel doktorlarda gördüm. İyi araştırp bulmak lazım sanırım.

Birşey soracağım perinatoloji için yeşil alan açtırmadan gidilmiyor siz nasil randevu aldınız?
Valla bilmiyorum ama ben perinatoloji diye seçerek almadım. Şöyle oldu kadın doğumu seçtim sonra randevu ara diyince seçenekler çıktı ya, orada bu doktoru buldum, randevu almak için tıkladım, aşağıda hani bazen ek bilgiler yazıyor ya mesela gebe hasta bakılır, infertilite vs vs gibi, işte orada perinatoloji ve anne bakım yazıyordu. Bu şekilde

Benim dokrorum randevu almam için beni yönlendirdi. Hatta bizimle özel ilgilenecek biride vardı. O görevliden aldığımız öneri üzerine 2 hafta sonra gidip randevu alıcaz. Eşim çoğu kişinin gittiği özel bir doktor olduğunu söyledi istersen gidelim dedi ama ben gördüğüm muameleden memnun kaldığım için gerek görmedim. 20 haftalıkken ayrıntılı ulturason için şehir hastanesine gidicem inşallah. Size ne desem boş çünkü her hastane her doktor aynımıdır bilemiyorum. Ama sadece özel olunca illa memnun kalacaksın diye bir şey yok diyebilirim. Çok sert ilgisiz özel doktorlarda gördüm. İyi araştırp bulmak lazım sanırım.
Teşekkür ederim sağ olun

Bence imkaniniz varsa özel hastane tercih edin tek muane olarak düsünmeyin ben ilk oğlumu hacettepe de doğurdum 32. Haftada gelince mecburiyetten gitmek zorunda kaldım devlet hastanelerinin doğumhaneleri daha kalabalık oluyor bir sürü doğuran kadınla aynı yerdesin öğrenciler geçip seni izliyor izin bile istemiyorlar doğumdan sonra tek kalacağın oda bulmak güç benim için çok kötü süreçti ama 2 ci doğumda özel hastanede doktorundan hemşiresine ebesine sana prenses gibi davraniyor özel odada kalıyorsun birde saat kaç olursa olsun kendi doktorun senin için geliyor ama devlette kim nöbetçi ise o gelir bakar bende doktorun ceptelefonu bile var bi sıkıntım olduğunda anında ulaşıyorum whatsapp tan yazıyorum devlete gideceksende sana onerim bunları araştır 2 kez yasamız biri olarak tecrübe edindim

Çok geçmiş olsun canım.
beta hcg katlanıyorsa risk yok bence. Ben aile hekimine sormuştum 8. Hafta gitsen yeterli dedi bana.
Avrupa ülkelernde gebelik boyunca 3-4 kez giriyorlar ultrasona zaten. Biz
sende hiç belirti olmadı mı? Ultrasonda mı gözüktü?
Beta hcg katlandı, hiç belirti yoktu canım. 5 haftalıkken gittik, kese sezaryen dikişine yerleşmişti. Orada büyüse dikişlerimi , idrar torbasını patlatabilirdi.

Canım bende aynıyım. Sen yine iki haftada bir giyormuşsun ben ayda bir diyorum. İlk gittiğim hafta bende çok mutluyum sonra sürekli pimpirikliyim. 18+3 oldum ama hala hareket falan hissetmiyorum. Sürekli korku yaşamak bebeğimize de zarar ama elimizde değil. Dua da okuyorum ama
Bu surecte moral.cok onemli hic bisey olmaz Allahin izni ile bebislere. Ben 5 hafta once gittim.doktorum corona olmus 2 hafta sonra gidecegim. Guzel seyler dusunu artik bebisler herseyi anliyor,,🙏🙏

2.yada daha fazla gebeliği olan var mı ? İlk kızımı 20+1de hissetmiştim. Bunda bi türlü hissedemiyorum herkes erkenden hissetmeye başlıyor hareketleri genelde 2.çocukta. 17+6 olduk . Çok mu erken daha. Böyle oldumu endişeleniyorum. İlk kızım erken doğdu sonrasında 10 haftalık kalbi durdu sımdi de böyle hareket hissedemeyince geriliyorum. 😕

2.yada daha fazla gebeliği olan var mı ? İlk kızımı 20+1de hissetmiştim. Bunda bi türlü hissedemiyorum herkes erkenden hissetmeye başlıyor hareketleri genelde 2.çocukta. 17+6 olduk . Çok mu erken daha. Böyle oldumu endişeleniyorum. İlk kızım erken doğdu sonrasında 10 haftalık kalbi durdu sımdi de böyle hareket hissedemeyince geriliyorum. 😕
Bende sizle aynı haftayım. Aramizda 1 gün var sadece. Benim de 2.gebelik bende hala hissedemedim.

Ben de o haftalara hissedememiştim herkes erken duyunca endişelenmiştim. 18.haftamda doktor 1-2 haftan var hissetmek için demişti. 2 gün önce ilk pıtırtılarını duydum. İkinci çocuk bile olsa erken hissetmeyen hissetmeyebiliyor doktorlara göre de normal bu durum. Ultrasonda hareketini görüyorsaniz içinizi ferah tutun

Ben de o haftalara hissedememiştim herkes erken duyunca endişelenmiştim. 18.haftamda doktor 1-2 haftan var hissetmek için demişti. 2 gün önce ilk pıtırtılarını duydum. İkinci çocuk bile olsa erken hissetmeyen hissetmeyebiliyor doktorlara göre de normal bu durum. Ultrasonda hareketini görüyorsaniz içinizi ferah tutun
Bakalım haftaya kontrol . Sağlıkla alırız ıns hepimiz kucağımıza 🤲🏻

Ben de ilk gebeliğimde 20. hafta hissetmiştim. İkinci düşük olduğu için hep endişeliyim. Benim daha 16 haftalık. İnşallah yakında hissederiz 😊

Merhabalar 18.haftamdayım 18+0. Doktora gitmeme çok var sağlık ocağına gitsem kalp atışını duyar mıyım bi de duyamazsak iyice endişelenirim diye korkuyorum ama bebeği henüz hissetmediğim için meraktayım

Ben de ilk gebeliğimde 20. hafta hissetmiştim. İkinci düşük olduğu için hep endişeliyim. Benim daha 16 haftalık. İnşallah yakında hissederiz 😊
İnsallah. Sağlık ocağı da kalp atışı icin 20. Hafta gel dedi ama kendi doktoruma haftaya gideceğim çok şükür. Bir hafta daha sabretmem gerekiyor 😬 umarım sende en kısa zamanda hissedersin . Endişe çok kötü bir durum.

Merhabalar 18.haftamdayım 18+0. Doktora gitmeme çok var sağlık ocağına gitsem kalp atışını duyar mıyım bi de duyamazsak iyice endişelenirim diye korkuyorum ama bebeği henüz hissetmediğim için meraktayım
20.haftadan sonra duyarız demişti hemşiremiz ama bilmiyorum ki. Numarası varsa arayıp sorabilirsin.

Merhaba 🌹
Bu konuda bebeğimizin sağlığı için aldığımız onca tedbirler Beraber manevi hazırlık olarak yapabileceğimiz bir kaç bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Rabbim tüm hamilelere sağlıklı sıhhatli kucağına almayı , hamile kalmak isteyenlere de mübarek evlatlar nasip etsin
1- hamilelik süresinde 41 gün her gün bir incire 1 Yasin’i Şerif okunarak yenilirse o bebek uslu olurmuş
2- Yine aynı şekilde 41 gün bir cevize Yasin’i Şerif okunup yenirse o bebek Zeki olurmuş
3-İbrahim süresi 41 defa okunursa yumuşak huylu olurmuş
4- enbiya süresi 70 kez okunursa peygamberlerin ahlakını yansıtırmış
5-Meryem süresi 70 kez okunursa doğum kolay olurmuş .
6- hamile kişi sabah akşam 21 kere ya ya haligu ya bariu ya müşaviri okursa bebek ve annesi sağlıklı olurmuş
7-her sabah 21 besmeleyle kuru üzüm ve bir elmaya Ayatel kürsü okunursa çocuğun hafızası kuvvetli zeki olurmuş
8-5 aylık hamileyken eş sağ işaret parmağını eşin karnına (göbeğine koyup ) sesli bi şekilde amanerrasülü okuyacak ve dua edecek eğer bebek te bir sıkıntı özür varsa Allah’ın izni ile giderilir .
9-üst usulü bebekte sarılık olmaması için 38 haftalık hamileyken çengel köy salatalığı rendelenip suyu sıkılır.içine nöbet şekeri koyulup (aktarlar da bulunuyor )içilirse sarılığı engellermiş.
10 -her gün bir havuç yemek suyu dengelermiş zira suyun azlığı ve çokluğu erken doğuma sebeb olurmuş.
11-her gün muz yemeye çalışmalı muz vücudda nabıza ve kramp girmemesine yardım edermiş (özellikle 6 aydan sonra )
12-5. Aydan sonra güzel şeyler konuşmalı peygamber efendimizden bahsetmeli sık sık salavatı şerife getirmeli
13-altını değiştirirken temiz bezi kapattıktan sonra felan ve nas okunmalı o çocuk süfliyat ve zina gibi günahlardan korunur biznillah
Yine eşyalarını katlarken felak Na okunmalı
14- doğuma az kalmışsa veya doğuma giderken inşirah süresi bol bol okunmalı kalbe ferahlık verir

9 AY BOYUNCA YAPABİLECEĞİN GENEL OLARAK TAVSİYELER :
1 - hep abdestli olmaya çalış
2 -genel olarak kötü huylardan sakın
3- geceleri aynaya bakma
4- sinirlenme genel olarak sakin huzurlu olmaya çalış
5- kuranı Kerim okumaya ve dinlemeye çalış
6-sulu bi nara 41 Yasin Şerif okuyup ye
7-1 elmaya 40 defa Yusuf süresi okuyup ye (Yusuf süresi güzellik verir)
8- 40 cuma guslü al cuma vakti veya işe gitmeden hemen önce
9-hamilelik boyunca bir kere bile olsun kuranı Kerim i Hatim et
10 -bebek hareket ettiği her an elini karnına koy ve salavatı şerife getir
11- hZ Allahı çok düşün
12- insanlara iyilik et
13mümin insanların yüzüne bak
14-dedikodu ve yalandan uzak dur
15-evladın sabırlı olmasını istiyorsan elini karnına koy ve asır suresi oku
16-enbiya süresi evladın Salih bir evlat olmasına vesile olur
17-çocuk doğmadan anne ve baba onla bol bol konuşmalı Özeklikle bebeğe ruh 4. Ayda verilir ondan sonra konuşmalı anlatmalı .benek doğduğunda o Seslere aşina olu
18 -nar bulantıyı . İncir ağız kokusun engeller bunun yanı dura armut ve ayva cilde güzellik verir
19 -hurma badem lahana ıspanak sebze balık bol tüketmeli fındkda aşırıya kaçmamalıdır .
20 -çocuğu emzirirken sağ göğsünü emerken la ilahe illallah sol göğsü emerken muhammedürrasulullah kulapına okunmalıdır.

🌺düşük tehlikesi varsa eşiniz karnınızın etrafını eliyle çevirip ya mübtiu 99 defa okuyacak
22 besmele 1 fatihayı şerife 1 felak 1 nas suresiyle kalem suresinin 51. Ve 52. Ayeti kerimesi Arapça yazılıp asılır .🌺

ashabı keyfin adı yazılıp sol kasığıa koyulan kadının doğumu kolay olur .

BUNLAR HADİSİ ŞERİF VE TIB ile elde EDİŞMİŞ BİLGİLERDİR
Hepsini olmasa fa bir kısmını yapabilsek inşallah evladımız kuranı Kerim ahlakı ile ahlaklanmış olur ve bizler onun sükuneti ile daha kolay bi hamilelik geçirmiş oluruz
Kendisi kuranı Kerim okuyamayalar dinleyebilir veya okuyabilecek iyi niyetli bi tanıdığına okutabilir
Rabbim sağlıcakla vatana millete bizlere HYırlı olacak evlat Allah’a hayır kul peygamber efendimize HYırlı ümmet olacak evlatlar yetiştirmeyi bize nasip etsin
SAĞLICAKLA KALIN 🌺
ALLAH razı olsun :KK68:

Beta hcg katlandı, hiç belirti yoktu canım. 5 haftalıkken gittik, kese sezaryen dikişine yerleşmişti. Orada büyüse dikişlerimi , idrar torbasını patlatabilirdi.

çok geçmiş olsun ya. 😥 karın ağrısı falan yapmadı yani öyle mi.
Allah korusun ya. 8. hafta da gitsen çok büyümüş olmayacaktı ama sonuçta. Yine rahatsız etmezdi. İmkan var tabi türkiyede gidilebilir. İsteyen gitsin yine. ama gidince gebelik psikolojisine giriliyor hemen 8-10. Haftaya kadar ortada bir şey yok sonuçta. Kalp atışı yoksa bebek bile yok. Pandemi dönemi de olduğu için minimal gitmekte fayda var diye düşündüm ben.
Kuzenim ingiltere de yaşıyor gebelik boyunca doğru düzgün doktor görmüyorlarmış toplamda 4 kere ultrason ilki 12. Haftada diyordu. Ebeler bakıyormuş sorun olmadıkça. O da sıkıntı tabi abartı endişeleniyoruz evhamlanıyoruz doktora ulaşamıyoruz.
bu yüzden bazen biz çok abartıyoruz gibi geliyor bu ultrason işini.

çok geçmiş olsun ya. 😥 karın ağrısı falan yapmadı yani öyle mi.
Allah korusun ya. 8. hafta da gitsen çok büyümüş olmayacaktı ama sonuçta. Yine rahatsız etmezdi. İmkan var tabi türkiyede gidilebilir. İsteyen gitsin yine. ama gidince gebelik psikolojisine giriliyor hemen 8-10. Haftaya kadar ortada bir şey yok sonuçta. Kalp atışı yoksa bebek bile yok. Pandemi dönemi de olduğu için minimal gitmekte fayda var diye düşündüm ben.
Kuzenim ingiltere de yaşıyor gebelik boyunca doğru düzgün doktor görmüyorlarmış toplamda 4 kere ultrason ilki 12. Haftada diyordu. Ebeler bakıyormuş sorun olmadıkça. O da sıkıntı tabi abartı endişeleniyoruz evhamlanıyoruz doktora ulaşamıyoruz.
bu yüzden bazen biz çok abartıyoruz gibi geliyor bu ultrason işini.
Sağlık sistemi kötü olduğu için seyrek gidiliyor canım o ülkelerde. Doktor 6 haftalık sezaryen skar gebeliğinde rahmi almak zorunda kaldık dedi. Kanamayı durduramamışlar.
Yani Türkiye’de uygulanan sistem çok doğru. 5.hafta kese, 6. hafta kalp atışı için gitmek lazım.
Embriyo kanala yerleşebilir, dikişe yerleşebilir, bir de mol gebelik diye bir şey var. Allah korusun akciğere metastaz yapıyor. Tedbirli olmakta fayda var. Ultrasound nasılsa zararsız bir ses dalgası

X