2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Doktor iyi salmış seni o açıklıkla. Kaç haftadaydın bilmşyorum ama ben nişanım geldiğinde kontrole gittim 40+1 haftalıktım. Doğum başlamış dedi ben hemen yatmadım ama akşam 8 gibi yatış yaptım çünkü sancılarım 8 dk bi geliyordu . Sabah karşı 4 te doğum oldu .. mesela tuvalet hissi geldiğinde ben 8 cm dim . Hatta ısrarla wc ye gitmek istiyorum dedim doktorum o bebek demişti . Tuvaletin varsa yaoabılırsın demişti ben bakın yapıyorum diye diye yapamadım tabi kızımmış

Ahahahahhahaha valla bende aynı o durumdaydım ama ben mecburiyetten utana sıkıla o sanciyla yapmıştım küçük tuvaletimi rahatlicagımı dusunuyodum çünkü Allah tüm hamileleri bi avazda kurtarsın cok zor ben cok sıkıntı yaşadım ağrı çektim doğumda açılmam olmadı 1 cm le gittim ben suyum gelmişti bırakmadılar evde oyalanmama rağmen acilma olmadı hastaneye gidincede hemen yatırdılar suni sancı çektim sabah 8 den akşam 7 ye kadar hatırlamak bile istemiyorum

Ay suni sancı alan herke aböyle diyo
ben bilmyşorum kendi sancımla doğurdum gerçekten çok insafıydı ve açılmam çok hızlı oldu .
küçük tuvalet için bana lavman yaptılar büyğk ihtimalle o yüzden yapmadım ben bişey
Allah herkesin yardımcısı olsun ne şekilde olursa olsun kolaylık versin

Allah korusun evlatlarımızı, sağlıkla sıhhatle alalım ku inşallah.

Oo 30. Hafta mı.. Acele etmeyim en iyisi bende her bünye farklı demekki

Evet canım üniversite öyle gördük. Hiç emzik ve biberon vermedim çok şükür. Anne teniyle bebeğin arasına plastik sokulmasını doğru bulmuyorum.
Ama her biberon veren de isteyerek vermiyor tabii ki. Arkadaşımın bebeği 2 aylıkken doğum kilosundaydı. Ağlaya ağlaya mamaya başlattı bebeğini

Kızlar tecrübeli annelerden yardım istiyorum. Bebek hareketlerini nasıl yorumlayacağız. Benim bazı günler oluyor hiç durmuyor çocuk. Bazı günler de ( özellikle gazımın yoğun olduğu günler ) hareketi algılayamıyorum. Sanki hiç hareket etmiyor gibi oluyor. Ya da küçük hareketlerde ben gaz mı diye emin olamıyorum. Sonra telaş yapıyorum niye kımıldamıyor diye. Bunun normali nedir ? Doktorum diyor ki daha küçük hissetmemen normal. Ama bazen çok yoğun hisserken bazen neden hiç hissedemiyorum bilmiyorum

Malesef cnm.. ben kimsenin tercihine karisamam ama burdaki doktorum bile bana turkiyede cok sezeryan yapiyorlar bu normal degil dedi bende bisey diyemedim cunku dogru soyluyor... herkes saglikla bebegini kucagina alir insallah

Ayyyy bende hep oyle bagirdim afedersiniz buyuk tuvaletim geliyor diyip durdum doktorda gulup durdu bebek o bebek dedi dogum yaparken bile espiri yapiyordu

Bende hemen hemen hergun hissediyorum bazen cok aktif hele geceleri:) bazende sakin ama bu normal bu haftalarda

Aminnn

benim yakın bir arkadaşım eğitim araştırma hastanesinde uzman doktor. Hamile. Kendi çalıştığı hastanedeki jinekologa gidiyordu başlarda ama özele geçti. Sebep çok araştırmış sezaryen anne ve bebek için en güvenlisiymiş. bana da tavsiye veriyor kendine de bebeğe de eziyet etme normal doğumla diye.
Ya tamam ben gerçekten normal doğum yapmak istemeyenleri anlıyorum. Korku değil de değişik bir his olabilir o anı o şekilde yaşamaz istemez gözünde büyütmüştür hepsi çok normal.
ama hekim kimliğine sığınıp da bunun en güvenli yol olduğunu savunmak saçma geliyor.
Herkesin kendi bileceği iş tabi ki. Normal doğurunca kimse fazla anne olmuyor ama eziyet de değil yani. Adı üstünde normali doğalı bu. Diğeri bir müdahale sonuçta. Ve yapamayacağını düşündüğün noktada başvurulacak bir yöntem. En iyisi müdahaleli olan değil ki.
Umarım hepimiz en sağlıklı şekilde bebeklerimizi kucağımıza alırız

Bende sezeryan olsun istiyorum ama 2 normal doğum olduğu için doktor kesin beni normale zorlayacak benim hiç cesaretim kalmadi aradan 9 Yıl geçti bi şekilde ikna etmem lazim

30 lu yaşlarda DOĞUM NORMALDEN UZUN SÜREBİLİR
Doğum süreci de 30'lu ve 40'lı yaşlarda bir anne adayı ile daha genç biri için farklı işlemektedir. İleri yaşta hamilelik deneyimi yaşayan bir kadın için doğum eylemi zaman olarak daha uzun sürebilir; çünkü rahim ağzı, genç bir kadında olduğu gibi rahat açılmayabilir. Ayrıca ileri yaş hamilelerinden birçoğu doğumu sezaryen ile gerçekleştirme eğilimindedir. Doğum sırasında ve sonrasında ileri yaş hamilelerin rahmi genç annelerdeki kadar kasılmayabilir. Doğumdan sonraki kanamalar da daha uzun sürüp fazla olabilir

Aynen öğle hepsi son haftalarda doğum ettim bir tamesi 40 geçmişti

Bende sezeryan olsun istiyorum ama 2 normal doğum olduğu için doktor kesin beni normale zorlayacak benim hiç cesaretim kalmadi aradan 9 Yıl geçti bi şekilde ikna etmem lazim
Allah cesaret verir sakın öğle bişey isteme bence bak iki evlatin var niye hmn bebeğini kucağına almak varken sezaryen istiyon

bence nasıl istiyorsan öyle yap. Kararlıysan sezaryen konusunda belirtirsen bunu sorun yaşamazsın bence.

suni sancı almış biri olarak asla tavsiye etmiyorum. hele ki benim ki daha erken bir haftadayken. 4 cm ile hastaneye yattım suni taktıkları gibi sık sık gelen sancılarla mücadele başladı. allah herkese kolaylık nasip etsin inşallah.

Ben kendi sancimla dogurdum hep sadece kaybettigim bitane bebegimde suni sanci aldim... hic fark yoktu sancisi agrisi ayniydi.

normal dogumda kendi sancin yavas yavas artiyor suni sancida birden geliyor ama hepsi ayniydi bana gore

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…