2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Bana epidural gerekmedi ..
Ama eğer isteseydim 4 cm den sonra yapıcaktı doktorum .
belirli açıklığa gelemden uygulamıyorlar zaten..
Allaha şükür hastaneye ilk yattığımda 6 cm açıklığım vardı ve sancılar çok şiddetli olmadığı için hüç aklıma bile gelmedi :)
Size tavsiyem asla ama asla olumsuz ne sezaryen be normal doğum hikayesi dinlemeyin .
ben gebeliğim boyunca ne akrabalardan ne arkadaşlardan dinelemdim . Çünkü herkesin ağrı eşliği farklı ve milletçe abartmayıda çok severiz:)
Tabi gerçekten çok zorlanan kötü doğum tecrübesi yaşayan insanlarda vardır ama bizim öyle olucağı anlamına gelmez ..

her doğum anneye bebeğine özel

inşallah oğlumuda kıızm gibi kolaylıkla kucağıma alırım .

sende yoga yapıyordun eminin çok faydasını görüceksin ..

Ay maşallah ya ikiz miii
Sağlıkla kavusun inşallah ..
Ben 15+6 ikinci gebeliğim . İlk gebelikler 23 e kadar hissetmemiz normal

Ay maşallah ya ikiz miii
Sağlıkla kavusun inşallah ..
Ben 15+6 ikinci gebeliğim . İlk gebelikler 23 e kadar hissetmemiz normal
Evet kuzum ikiz. 13.haftada 1i net erkek dendi diğeri de erkeğe benziyor dedi doktor ama son kontrolde kız olduğunu söyledi sağlıklı olsunlarda inşallah İkisi de aşırı hareketliler. İkiz olduğu için yakından takipte doktor 2haftayı aşmıyor kontrollerim ama daha hiss etmedim. His edersem daha da rahatlıycam sanki. 23.hafta çok geç yaa

Reactions: H E
Maşallahh, ne kadar güzel, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

İkiz olduğu için belki daha erken hissedersin :)
Çok güzel ya bi anda ikisinide tadıcaksın bende çok istedim ikiz evladım olsun :)
Olmadı bende iki tanesini ard Arda yaptım
Ne güzel 2 haftada bir görüyorsun :) beım doktroum utanmasa direk doğuma gel dicek

Ben hayatım boyu ikizden korktum ve istemedim. Daha 1yıllık evliğim. Ve eşimde büyük sorun olduğunu öğrendik tüp bebekle bile şansımız çok çok düşüktü. Tedaviye başlarken inşallah pozitif sonuç alırım+ ikiz olması için dua ettim hergün. Kurban olduğum rabbim işte büyük konuşmamak gerekiyormuş demekki. Benim dr tam tersi utanmasa hergün gel diycek. Kıymetli bebek seninkiler dikkatli olalım diyo

Canım bu herzaman doktora bağlı değil ki ..
mesela ben kendş doktoruma giderken be zaman gitsem sezaryen ameliyatında oluyordu.
artık çekindim ve sordum hastanedeki ebelere normal doğum karşıtı bir doktor mu diye bana dedikleri artık normal doğumla doğurmak isteyen mi kaldı ?
Gerçekten de öyle etrafımda herkes korkuyorum diyerek sezaryeni tercih ediyor .
aslında bunuda empoze ediyorlar. Normal doğumu okdr abartıp insanalrı korkutuyorlar ki doğal olarak çekiniyor insan ..

Tabi bile isteye yapmayan doktor da yok diyemem .
kolayına geldikleri için saçma salan sebepten sezaryen yapan doktorda var ..
en güzeli doktorunu iyi araştırıp ona güvenmek .
sonraki süreç nromal , sezaryen farketmez sağlıkla gelsin evlatlarımız

Bütün bebekler elbette kıymetli ama sizinkiler tedavi ile olduğu için tabi ki daha hassas oluyor doktorlar .
allahım yardımcın olsun inşallah kolay hamileleikte sürecin olur

15 + da tam olarak hissetmeye başladım. Öncesinde biseyler vardi ama hiç emin olamadım bebek diye. Cok sevindim grupta ikiz annesi de var artik

Zaten 6 cm gelmişse bitmiştir demekki
Ya öylemi ondan sonraki 4 cme noldu
Yani açıkcası ben 8 cm e kadar hiçbişey hissetmedim tek hissettiğim gelip giden şiddtli regl ağrısı . Tabi bu tamamen kişinin ağrı eşiğine bağlı .. birde doğal olması sunide işler değişiyormuş sanırım ..

Ama doğrusunu söylemek gerekirse benım asıl zorlandım son 1 saat

Günaydın kızlar

Ben hep normal doğumdan korkmuşumdur, erkek kardeşim de doğumda oksijensiz kalmasından dolayı engelli.. Bu durumun etkisi çok büyük. Şimdiyse normal doğum yapabilmeyi çok isterim, inşallah her şey su gibi akaar

Bu arada 16. Haftam bitmek üzere ama göbeğim neredeyse hala aynı, hareket de hissetmiyorum. 3 haftadır da görmedim bebişi kaygılanmaya başladım

Zaten göbekli biriydim, o yüzden mi çıkmadı acaba?

Günaydın kızlar dun aksam birsey farkettim banyodan çıkınca aynaya bakmasam görmezdim daha afedersiniz memelerimiz altlari çatlamış bebe yağı nemlendirici cok kullandim ama yinede catlamis ya kiLo da almadim mübarek bu memelerim karnimdan önce kocaman oldu 4 yaşında ki yegenim bile halacim noldu senin memelerine kocaman olmus diyor karnimda catlak yak ama yanda bi tane var sanirim doguma kadar harita olacagm anam gibi

Benmde 16 da yokdu simdi 18 olacagz yeni cikmaya basladi kötü düşünme cnm iyudir bebis agrin sızın yoksa

İlk gebeliğimde göbeğim 30 haftalıkken çıktı
Çok iyi birşey sakın üzülüp kafaya takma .
çok büyümediği için çatlağım bile olmadı :)

Eşimin teyzesinin çocuğuda normal Doğumda vakumla çektikleri için kaybettiler . Allah korusun bu risk o iki Doğumda da var .
bol bol dua edelim sağlıkla kavuşalım evlatlarımıza

Kişiden kişiye değişir benim de 4 cm ile evde normal bir şekilde dolaniyordum bir doktora gidip muayane olim dediğimde diktor 4 cm hiç mi ağrın yok dedi yoktu hamd olsun üstüne bide büyük tuvalet var git yap dedi ondan sonra 5 cm oldu eve geldim çünkü sancım yoktu iki gün evde durdum öğle sonra nişan geldi gece sabah gittim öğlen doğum yaptım Allah'ım herkese o vakitte yardım etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…