2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Başkalarına kulak asma herkez bir olacak diye birşey yok genelde 20. haftadan sonra hissedilirmis bende henüz hissetmiyorum inşaallah yarın güzel haberlerle bebeğini kıpır kıpır görerek dönersin annesi . Bende yarın gorucem inşaallah hepimiz sağlıklı güzel haberlerini alırız kuzularimizin

Hemoroidi olanlar bu konuda drnız bir şey dedi mi. Benim artmış bi rahatsızlık vermiyor şu an oturdukça wcye ağrıyor bazen extra bir şey yapmaya gerek var mı bebek için tehlikeli olabilir mi acaba kimisi olabilir kimisi olmaz diyor nette.

Ben daha demedim ama benim rahatsızlık verici birseyi yok şükür belki hemoroid bile degildir bebekken et kaynamış ama büyüme falan olmadı hiç

Evet canım oturduktan sonra özellikle kalkarken çok zorluyor bende de bu hafta başladı yaşlanmış gibi iki kat kalkıyorum
Aynen ben de öyleyim sünnetli çocuk gibi yürüyorum kalkarken. haftamiz da ilerde değil ama demekki vücut şimdiden hazırlık yapıyor doğuma.

Benimde normalde katı beslendiğimde bir de gebelikde oluyor bu sefer gidince soracağım bakalım.
benim de kızımda oldum. doğum yaptığımda altta dikişim vardı ama ondan çok arka tarafta ağrım vardı. Burada biri çok büyürse müdehale edilmesi gerektiğini doğumda sıkıntı olacağını söylemişti. Bende doktoruma sormayı düşünüyorum ama biraz utanıyorum da.

Aynen ultrason günü yaklaştıkça her ay o vesvese bendede oluyor malesef ,daha önce bir kaybım olduğu için ,ama inş bu aydan sonra böyle vesveseler yaşamam

Bende yarın sabah özeldeki dr.u arayacağım boşluğu varsa gideceğim biraz enfeksiyondan şüphelendim riske girmek istemiyorum hem devlette göremiyorum yavrumu orada gorururum inşallah..sansliysam cinsiyeti de öğrenebilirim

Kızlar merhaba. Bulantılarım bitti diye sevinirken şimdi de baş ağrılarım başladı bol su tüketiyorum, tansiyonum da normal çıkıyor. Ama yok alnım zonkluyor. Önerileriniz var mı??

Bende var ya. Burnum tıkalı uyanıyorum bazı sabahlar. Bende almıyorum ilaç ki alsak da parol falan sadece içebiliyoruz onlar da çok hafif beni kesin kesmez

baş ağrısı burun tıkanıklığı beim de işkencem. Başımı kesmek istiyorum. Çok kötüydüm geçen hafta. Sinüzitim vardı önceden ama bayağıdır rahatsız etmezdi. Artık sadece geceleri duş alıcam. Gündüz duş alıp çıkardım ben ama şu an dayanamıyorum galiba. Alerjik rinit de var. Doktor aerius ve rinoclenil sprey verdi ama baktım gebelik kategorisi c. Kullanmıyorum. 2 defa sprey sıktım çok zorda kalınca.
parol da çok masum değil ilaç sonuçta. Ben onu da 2 kez aldım. Şu an bayağıdır ilaç içmediğimden parol bile minnoş yaptı beni. Ama başım ağr

Baş ağrısını hafifletici alın ve şakak bölgesine sürülen mentollü ürünler varmış onlardan kullansak sakıncasi olur mu acaba, bilgisi olan ya da kullanan var mı?

Ya ben de onlardan aldım. Farmasiden sipariş ettim geçen hafta. Alnıma sürücem alttarafı burnuma çekmeyeceğim ki bir zararı olur mu hiç düşünmemiştim bunu?
İnternette okudum şimdi bir haberde naneli mentollü krem kullanabilirsiniz yazıyor
Can mert mete ege Berra yiğit kuzey rüzgar arda güzel isimler bende kız ismi bulamadım Beren defne de kaldık

ben de erkek ismi bulamıyorum. Eşimin dedesi vefat etti yeni. Onun adını koyacağız ama isim eski isim ve 2li tamlama. Ve böyle atatürk zamanındaki paşalardan birinin adı direk. Böyle çocuk bıyıklı doğacak gibi sanki o ismi koyarsak
Kız olaydı benim de aklımda defne pelin ekin burçak tarzı isimler vardı. Kısa net türkçe sıradan isim arıyorum. Güzel isim bulursam eşimi ikna edeceğim.

bana da herkes hareketini hissediyor musun diye soruyor. Ben de hissetmedim bir şey. Ne hissetmem gerektiğini bile bilmiyorm. 15 cmlik bebenin ne kolunu ayağını hissedeyim ki. Halam diyor ki yatağa dümdüz yat kıpırdama gaz hareketi gibi şeyler olacak. E ya gaz hareketiyse o ne bileyim ben yani? Sırf onu dinlemek için dümdüz yatıp hareketine kasamicam yani. İnsanların harket takıntısı beni de sinir etti

Wings06 benim anal fissür var doktor alttan muayene ederken anlamadı tabi hemoroidlerin var seni rahatsız edebilir kabız olmamaya çalış dedi sadece. Ben de o çatlak hemoroid değil diye uzatmadım konuyu. Ama inşallah benimki pörtlemez valla işkence ya. Dayanılacak bir şey değil. Bol su içiyorum. Bir de psikoloji önemli kabız olmamak için gerginlik beni direk kabız yapıyor.
bebek için neden tehlikeli olmalı bilmiyorum doktorum bir şey demedi onun için.

Ben ilk gebeliğimde hemoroid yaşadım. Sancıdan mahvoldum. İlaç kullanamayacağımı biliyordum. Sonunda bir doktorun sitesinde şifayı oldum.

Bir kere zorlanıp çıkışta şişme olursa orası öyle kalıyormuş. Normalde bağırsağın hep nemli olması gerekirmiş, dışarı çıkan kısım kuruduğu için sancı yapıyormuş. Mümkün olduğu kadar içeri itin, yazıyordu. İtince gerçekten de sancı kesildi. Birkaç kat peçete koyup itmiştim ben. Eldiven kullanıp da yapılabilir

Bilmiyorum ben de tam bu gelişimine etki ediyormuş gibi bi izlenim çıkardım sanki izlediğim videolardan. Aynen gerginlik kabız yapıyor bir de bi iki kere zorlanırsan tamam kötü oluyor. Beslenme önerisi veriyorlar sadece ben de lifli tüketmeye çalişiyorum su zaten içiyorum çok hareketsiz değilim ev yoğunluğunda ekmek yemiyorum ama pilav eksik olmuyor bizden bi de günlük bi muz yiyorum o biraz kötü etkiliyor kuru kayısı yemeye başlayalim tekrar olmadi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…