Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Göğsü sızlayan varmı sağ taraf sızlıyor çok emerken de acımaya başladi
sızım sızım sızlıyor 🥲 sağdıktan sonra da emzirdikten sonra da sızlıyor. süt dolarken mi oluyor bu sızlama anlamadım. sizin göğüsler normale döndü mü ya? ben doğum yapalı 2 ay olacak hâlâ sütyen takamıyorum, sıkı atlet bile giyemiyorum. sıkan yerlerde süt tıkanıklığı oluyor hemen 😬

Kızlar hem emzirip hem mama verenleriniz hangi biberonu kullanıyorsunuz? Bende avent vardı, onu kullanıyordum. Çok yavaş veriyor akışı, o yüzden güvenli görünüyor bana. Burda dr.browns önerilmişti, o da vardı ama kullanmamıştım. Bugün denedim baya şıpır şıpır akıtıyor. 0+ Level 1 yazıyor üzerinde. Bi de como tomo vardı o da ikisinin arası hafif akıyor. Meme reddinden çok korkuyorum. Kullandıklarınızı yazabilir misiniz?
+1 ben de bugün emzirip bir de biberonla vermeye başladım. lansinohun sağma makinesinin yanında çıkan biberon vardı evde onunla verdim ama o kadar hızlı akıyor ki çocuk 60 ml i dakikada bitirdi resmen, tıkacak diye çok korktum. aventten memnunsan yarın alayım canım ben

İlk kızımda da lansinoh kullanmıştım meme reddi olmadı şimdi de lansinoh kullanıyorum
+1 ben de bugün emzirip bir de biberonla vermeye başladım. lansinohun sağma makinesinin yanında çıkan biberon vardı evde onunla verdim ama o kadar hızlı akıyor ki çocuk 60 ml i dakikada bitirdi resmen, tıkacak diye çok korktum. aventten memnunsan yarın alayım canım ben
Bugün bi tanıdığım daha lansinoh önerdi ama hızlı akıyorsa almayayım ya. Avent çok yavaş ve emmeden akmıyor ters çevirince. Ama Dr.Browns ve Como Tomo çevirince yavaş da olsa kendiliğinden aktı ve Dr.Brownsla 30 mlyi bir dakikada içti bitirdi. Ben de çok korktum boğazına gidecek diye. Aventle biz de çocuk da çok yoruluyoruz ama güvenli geldi. Bilmiyorum ya çok karışık mevzu😅

Az önce arkadaşım bana sorunca farkettim 😄 size kayınvalideniz/ kayınpederiniz hediye aldı mı?
Bana alınmadı da sadece torunlarına taktılar hediyelerini bana bir teşekkür bile edilmedi hediye kenarda kalsın öyle bir beklentim de yoktu da yapanlar varmış arkadaşım da sorunca kalakaldım 😒 çocuğuma gelince canım cicim ay çok özledimler hava da uçuşuyor ama tüm zahmeti çeken ben yoksayılıyorum🥹 yapmacık sahte hareketlere tahammülüm hiç yok ya 🥺
Kayınvalidem, eltim ve eşimin kuzeni bana hediye aldılar. Kayınvalidemler ve eltimler aynı zamanda bebişin ihtiyaçlarından da birkaç şey almışlardı. Ne önemi var ki bunların diyordum ama insan mutlu oluyormuş cidden anneye de hediye alınınca 😅 Lohusalık be like 🥹

Kızlar sütünüzün azlığını çokluğunu nasıl anlıyorsunuz? Emzirme sonrası sağımda ne çıktığına bakarak anlayabilir miyim az mı çok mu?

Çok geçmiş olsun canım, büyük kızım 2 aylıkken 10 gün yatmıştı hastanede bronşiolitten. İnsan en çok çocuğu hastalanınca hissediyor anne olmanın zorluğunu. Biraz inatçı oluyor canım sürekli burnunu temizle, nefesinde değişiklik hissedersen hastaneye git hemen
Kontrol ediyorum hep. Siz nebülizatör kullandınız mı ?

Bugün bi tanıdığım daha lansinoh önerdi ama hızlı akıyorsa almayayım ya. Avent çok yavaş ve emmeden akmıyor ters çevirince. Ama Dr.Browns ve Como Tomo çevirince yavaş da olsa kendiliğinden aktı ve Dr.Brownsla 30 mlyi bir dakikada içti bitirdi. Ben de çok korktum boğazına gidecek diye. Aventle biz de çocuk da çok yoruluyoruz ama güvenli geldi. Bilmiyorum ya çok karışık mevzu😅
lansinoh ters çevirince şırıl şırıl akıyor valla ama bir de farklı modelleri olabilir, bakmak lazım. avent tam bana göreymiş o zaman 😅 çok korkuyorum hızlı gelip de memeye geçince emmekten sıkılır diye. tabi bir de tersine kaçacak diye endişeleniyorum çünkü bugün yaşadım öyle bi durum Allah göstermesin bi daha 😬

Kontrol ediyorum hep. Siz nebülizatör kullandınız mı ?
Canım çok geçmiş olsun yenidoğan için bronşit çok ciddi bi hastalık benim de ilk kızım 10 günlükken olmuştu 10 gün hastanede yattı sürekli burnunu açıp hava veriyorlardı. Eğer evde kendin yapıyorsan seninde sürekli bunları yapman gerekir. Biz daha sonra her hasta oluşunda hava veriyoruz burnunu açıyoruz çünkü direkt tıkanıyor çocuk

Eski olan modeli ilk kızımda kullandığım hiç akıtmıyordu yeni aldım biraz akıyor. Aventten memnunsan değiştirme o zaman çocukta şaşırır biberon değiştirdikçe

Kızlar sütünüzün azlığını çokluğunu nasıl anlıyorsunuz? Emzirme sonrası sağımda ne çıktığına bakarak anlayabilir miyim az mı çok mu?
emzirme sonrası anlamak pek mümkün olmayabilir canım çünkü ilk başta memeden gelen sütün yoğunluğu ile 15 dakika sonrası aynı olmuyor ama bir memeyi bebeğe hiç vermeden direkt sağıp bak ne kadar çıkıyor. sonra biberonla verirsin sağdığını. ben baktım o şekilde 70-90 ml arası değişiyor

Az önce arkadaşım bana sorunca farkettim 😄 size kayınvalideniz/ kayınpederiniz hediye aldı mı?
Bana alınmadı da sadece torunlarına taktılar hediyelerini bana bir teşekkür bile edilmedi hediye kenarda kalsın öyle bir beklentim de yoktu da yapanlar varmış arkadaşım da sorunca kalakaldım 😒 çocuğuma gelince canım cicim ay çok özledimler hava da uçuşuyor ama tüm zahmeti çeken ben yoksayılıyorum🥹 yapmacık sahte hareketlere tahammülüm hiç yok ya 🥺
Ailesi sormuş ne yapalım diye, eşim de geçen hafta demiş ki onların orda anne doğum yapınca bilezik takılıyor ona göre 😅 kayınvalidem de bu yüzden bilezik almış bana sağ olsun. Ben sevmem hiç takı vs benim için tamamen kızıma yatırım, kayınvalidem de bilir amacımı. Kendi kızlarına da cumhuriyet takmışlar doğum yaptığında

Eski olan modeli ilk kızımda kullandığım hiç akıtmıyordu yeni aldım biraz akıyor. Aventten memnunsan değiştirme o zaman çocukta şaşırır biberon değiştirdikçe
Anladım 🥺 yavaş akış konusunda memnunum ama çok uzun sürüyor mama ya da süt vermemiz, çocuk da yorulup bırakıyor. Kilo aldıramayacağım diye korktuğum için yeni araştırmıştım. Ama dün gece eşim como tomoyla vermişti, kontrollü vermemize rağmen kızım ilk kez fışkırarak kustu, çok korktum. Bi daha vermem sanırım avent dışındakilerle 😔

sızım sızım sızlıyor 🥲 sağdıktan sonra da emzirdikten sonra da sızlıyor. süt dolarken mi oluyor bu sızlama anlamadım. sizin göğüsler normale döndü mü ya? ben doğum yapalı 2 ay olacak hâlâ sütyen takamıyorum, sıkı atlet bile giyemiyorum. sıkan yerlerde süt tıkanıklığı oluyor hemen 😬
Kuzum benim normale dönmüştü sağmaya başladım çok fena oldu göğüslerim. Oda sırf ne kadar geliyor bakmak için sende sağıyprsan eğer ondan olabilir mi

X