2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Miyomlar gebelikte büyüyebiliyor canım. Benim normalde hiç görünmüyordu, şu an 2 tane miyomum çıktı. Büyüdüğü için görünür oldular. Takipte kalman en güzeli, illa sorun yapacak diye bir şey yok tabii ki.
Tamam balim ben ertelemeden baska dr bulayim birde o baksin yoksa devletten randevu alana kadar buyuyebilir onumuzu gorelim en azindan sans a birakmayalim

Arkadaşlar bebek hareketlerini hissetmee baslayanlar var mi? 🤩Ara ara kontrol ediyorum birseyler yiyip uzaniyorum bir iki kez pit pit baloncuk patlamasi gibi his duydum ama emin olamiyorum. Sizlerde durum nasil?🥰 İlk hamileligi olanlar icin soyleyeyim herhalde hamileligin en guzel anlari o kipirdanmalar dogumdan sonra o hareketlerini hissetmeyi cok özlemiştim.

Sordum bebege yer kalmamis baski yapiyor dedi bel agrin cok olur hamileligi zorlar falan saydi zaten inanmiyorum o dr
Kaç cm imiş. Büyükmüymüş peki? Benimki sönmüş, gergin değilmiş o yüzden rahatsızlık vermiyomuş ve patlama riskide yokmuş. Yine de başka bi dr git sen. Boyutunu, durumunu öğren... Benimki inşallah nasip olursa sezeryanda alıncak

kızlar merhaba,şeker yüklemesi şart mı? yaptıranlar var mı?
İlk hamilelikte yaptirdim ben pek istemiyordum ama doktorum yaptirirsan iyi olur dedi güvendim yaptirdim. Ve gebelik sekerim çıktı diyetisyene yönlendirildim. Diyetisyenle bir kez görüştüm daha sonra ben kendim bir beslenme şekli uyguladim sekerli gıdalardan uzak durdum gayet saglikli beslendim. Ekmegi vs az ve tam tahil tukettim vs ve zaten tatli birsey yesem agzimin tadi bozuluyo basimda bir agirlik oluyordu bu da sekerim yukseldigi icinmis. Şeker dengesi korunamazsa bebek icin tehlikeli olabilir demisti doktorum. Simdi yaptirir miyim emin degilim.

Çıktım kızlar ama malesef yarim saat dr uğraştı oksurdum güldüm ultrason cihazıyla salladı ama bacaklarını açmadı velet dr da duruşu kemik yapısı kıza benziyor ama yüzde 1 yanılabiliriz dedi Artık kız sanırım utangaç ve inatçı 🤭

Aynen illa merakta bırakıyor bizi eşimde diyor doğuma kadar göstermezse nasıl alışveriş yapcaz😂
Canım hayırlı olsun siz de unisex alışveriş yaparsınız:)

Arkadaşlar bebek hareketlerini hissetmee baslayanlar var mi? 🤩Ara ara kontrol ediyorum birseyler yiyip uzaniyorum bir iki kez pit pit baloncuk patlamasi gibi his duydum ama emin olamiyorum. Sizlerde durum nasil?🥰 İlk hamileligi olanlar icin soyleyeyim herhalde hamileligin en guzel anlari o kipirdanmalar dogumdan sonra o hareketlerini hissetmeyi cok özlemiştim.
bende çok uzanıyorum, elimi koyuyorum, hissetmeye çalışıyorum falan ama tam emin olamıyorum bi türlü. Bi seyirme gibi bişey hissediyorum ama o mudur gaz mıdır yada başka bişey mi emin değilim 😆 sen kasığının sağında mı solunda mı hissediyosun genelde

Bende hissettiğimi düşünüyorum ama tam tarif edemiyorum nasıl birşey :-)
kızlar merhaba,şeker yüklemesi şart mı? yaptıranlar var mı?
İlkinde yaptırdım ama bunda istemiyorum oğlum doğumdan bir süre sonra daha hastanedeyken hipoglisemi oldu ben sonradan araştırmalarımda şeker yüklemesinin bunu tetikleyebileceğini okumuştum canan karatay hocada önermiyor yüklemeyi..

bende çok uzanıyorum, elimi koyuyorum, hissetmeye çalışıyorum falan ama tam emin olamıyorum bi türlü. Bi seyirme gibi bişey hissediyorum ama o mudur gaz mıdır yada başka bişey mi emin değilim 😆 sen kasığının sağında mı solunda mı hissediyosun genelde
Ben solda hissediyorum ayaklari sanirim o taraftaydi en son. Daha önce 20. Haftada hissetmistim ilk oldugu için. Bir ümit belki erken hissederim diye bakiyorum ama henüz net bir cevap alamadim 😜
Bir de bende dr kontrolu öncesi karamsarlik acaba bebegime bisi oldumu endisesi sariyor sizde de öyle oluyor mu o yuzden en azindan hareketini hissetsem iyi oldugunu bilecegim gerci o kadar bulantim var ki sanirim bu da birseylerin yolunda oldugunu gosteriyordur insallah. Haftaya dr kontrolu var insallah hersey yolundadir.

E Elayagiz cinsiyet öğrenemeyen sen ben sayılı birkaç kişi kaldık he,bende tahmin bile yapmadılar hiç :)
Bize de erkek gibi dedi ama haftaya daha net belli olacak. Hic cinsiyetle ilgii bir hayalim beklentim düşüncem yok cok ilginc saglikli olsun diyorum hayırlısı olsun. Genelde kiz isteyenler cogunlukta saygi duyuyorum ama birsey isteme hakkim olacaksa saglik isterim onun bile hayirlisi olsun.

Evet uzun aylar hissettikten sonra doğum yapmak çok değişikti 😊

X