2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Kızlarm mevlit okutucam hediyeye karar veremiyorum Yasin mi yaptırsam magnet mi yaptırsam?

Eklentiler

• IMG-20240929-WA0037.jpg
    IMG-20240929-WA0037.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2024-09-29-19-15-44-818_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-09-29-19-15-44-818_trendyol.com.jpg
    77,9 KB · Görüntüleme: 8
bebek hemşiresi gaz damlalarını sürekli kullanmayın bir yerden sonra etkisi azalıyor. bir süre kullanıp ara verin, sonra yine kullanın dedi. bilmiyorum ne kadar doğru. bizde gaz tek başına bi sıkıntı yapmıyor ama sanırım iyi çıkmadığı için kusma oluyor. metsil kullanınca kusma duruyor ama kakasını yapamıyor. metsili bıraktık, kaka yapıyor ama kusmaya da yeniden başladı 🥲 hangisini tercih etsem bilmiyorum
Valla bizimki ıkınırken kendini kusturuyor o yüzden metsil in kusma üzerine en azından bizim açımızdan bi etkisi olduğunu zannetmiyorum 😅
Ne zaman bırakılmalı diyor mesela hani 2 hafta kullan 2 hafta bırak şeklinde mi? Bir süre önerdi mi?

Tavada yanıyosa acaba bi poşete koyup kaynar suda ısıtılır mı🤔
Şimdi çocuğun ağız mendillerinin büyüklerinden oraya kılıf yaptım diktim aklıma şey geldi alüminyum folyoya sarıp fırına atsam diye geldi aklıma markete gittim alıp geldim bi güzel sardım yastığı fırına attım bi güzel ısındı koydum çocuğun karnına şimdi inşallah şu gazına biraz fayda eder ya son çare artık 😞

Ben ebebekten kemer ve patik aldım. Biz normal fırında 120 derecede 15-20 dk ısıtıyoruz veya mikrodalgada 340 watta 1-2 dakika ısıtıyoruz. Fırınlarda ısıtma yaparken de içeriye ısıya uyumlu bir kapta biraz su koyun ki nemlensin çekirdekler demişler. Öyle yazıyor kullanma talimatında. Tavada ısıtmadık hiç.
Benimkinde tava veya fırında ısıtın yazıyor kullanma talimatında ne bileyim bende koydum tavaya yanıverdi tekrardan kılıf diktim su felan hiç yazmıyor benimkinde

Şimdi çocuğun ağız mendillerinin büyüklerinden oraya kılıf yaptım diktim aklıma şey geldi alüminyum folyoya sarıp fırına atsam diye geldi aklıma markete gittim alıp geldim bi güzel sardım yastığı fırına attım bi güzel ısındı koydum çocuğun karnına şimdi inşallah şu gazına biraz fayda eder ya son çare artık 😞
Fayda görürsen söyle de ben de alcam inş işe yarar

Valla bizimki ıkınırken kendini kusturuyor o yüzden metsil in kusma üzerine en azından bizim açımızdan bi etkisi olduğunu zannetmiyorum 😅
Ne zaman bırakılmalı diyor mesela hani 2 hafta kullan 2 hafta bırak şeklinde mi? Bir süre önerdi mi?
bizimkinde ne fark etti anlamadım ama gazı kolay çıktığı için ve içeride gaz kalmadığından kusması azaldı diye düşündüm. bariz fark etmişti çünkü. bugün yine aşırıııı kustu yıkadı beni 🥹 tekrar başladım. 2 gün kullanıp 2 gün ara vermiş oldum. şimdi tekrar başladım. ne zaman bırakırım bilmiyorum. cuma kontrol var belki doktora derim başka bi damla versin

X