2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba arkadaşlar 🌸 son adet tarihime göre 6+1 oldum. Bende hala bulantı kusma yok. Sizde durumlar nasıl bulantılarınız başladı mı? Arada bi karnıma sancı giriyor o kadar ister istemez merak ediyorum ☺️
Merhaba🥰 bende 7+2 yim. Hamile oldugumu ilk anladigim donemde asiri kasik agrisi oluyordu ve surekli uykum geliyordu. 5. Haftafan sonra kasik agrisi da gecti hamilelikle ilgili hic bir belirti yok. Doktor bebegi gostermese hamile olduguma inanmayacagim🤣 son 1 haftadir ozellikle kabizlik ve karin sisligi yasiyorum. Onun haricinde cok sukur iyi gidiyor

Merhaba🥰 bende 7+2 yim. Hamile oldugumu ilk anladigim donemde asiri kasik agrisi oluyordu ve surekli uykum geliyordu. 5. Haftafan sonra kasik agrisi da gecti hamilelikle ilgili hic bir belirti yok. Doktor bebegi gostermese hamile olduguma inanmayacagim🤣 son 1 haftadir ozellikle kabizlik ve karin sisligi yasiyorum. Onun haricinde cok sukur iyi gidiyor
Dediğiniz gibi benim de o hafif ağrılarım olmasa hamile olduğumu unutacağım :) o zaman hep böyle iyi geçiririz inşallah :KK68:

Benim adet öncesi adet sancısı çok yoğundu, zaten bu kadar erken başlaması gebelik yönünden şüphelendirdi. 5. Haftada geceleri özellikle sancım devam oluyordu 5-10 dk da geçiyordu ama. Şimdi yine çok hafif oluyor günde 1-2 sefer. Endişelenmeyin 🙏🏼 En son beta kaçken kese görülmedi?
Dün 240 çıktı yarın yeniden yaptırıcam evet geçiyor ama vurdumu da sanki adetin ilk günü çektiğim sancıya benziyor baya korktum teşekkür ederim cevabınız için 🙏🏻

Dün 240 çıktı yarın yeniden yaptırıcam evet geçiyor ama vurdumu da sanki adetin ilk günü çektiğim sancıya benziyor baya korktum teşekkür ederim cevabınız için 🙏🏻
Daha çok yeni, normal bir durum sanıyorum çoğumuz yaşıyoruz bu sancıyı. Sağlıkla büyüsün :KK3:

Kızlar eğer bir aksilik olmazsa bu başlığa geleceğim. Dün kan testim pozitif çıktı ama henüz Dr a gitmedim. Son adet tarihim 16 Aralık. Tahmini 4 haftalık şuan.

Sigara kahve tüketimi olan var mı aranızda? Dün kan testi mi öğrendikten sonra bıraktım... çok ama çok zorlanıyorum... Acaba bir zararı olmuş mudur veya bırakanlar nasıl dayandılar buna? Mide bulantım başlasın diye dua ediyorum ne zaman başlar sizce?

Kızlar yukarıda da bahsetmiştim birkaç arkadaş da bahsetmiş adet olacakmış gibi sancısı (batma değil) olan var mı? Evde otururken arada giriyor ama dışarda ayaktayken sanki adetin ilk günü gibi sancı çekiyorum doktor hiçbirşey demedi karından şöyle bir baktı kese gözükmez daha zaten dedi..d vitaminime baktırdı düşük çıktı damla kullanabilirsin dedi ama bu dönem sakıncalı değil mi? Arıyorum zaten kendisine de ulaşamıyorum doktorumu değiştireceğim..
Merhaba canımm 5+5 im bende ve o ağrı hala devam ediyor keseyi de gördüm salı günü bu arada hiç kafana takma o ağrıyı 😊çalışıyorum bende ayakta durdukça dediğin gibi artıyor ağrısı vücutta yabancı birşey olduğu için yaşadığımız söyleniyor hayırlı olsun size de kucağınıza alacağınız günleri görmek nasip olsun 🙏

Kızlar eğer bir aksilik olmazsa bu başlığa geleceğim. Dün kan testim pozitif çıktı ama henüz Dr a gitmedim. Son adet tarihim 16 Aralık. Tahmini 4 haftalık şuan.

Sigara kahve tüketimi olan var mı aranızda? Dün kan testi mi öğrendikten sonra bıraktım... çok ama çok zorlanıyorum... Acaba bir zararı olmuş mudur veya bırakanlar nasıl dayandılar buna? Mide bulantım başlasın diye dua ediyorum ne zaman başlar sizce?
Bende sigara kullaniyordum aetim 1hafta gecene kadarda kullandim cunku hamile oldugumu bilmiyordum sonra ogrenince hemen azalttim 2gun icindede biraktim simdi bulantilarim var zaten canim ne sigara istiyor ne kahve caydan tiksindim sigara kokusu tıkıyor beni sanki insallah sizde tiksinir ve icmezsiniz

Bende sigara kullaniyordum aetim 1hafta gecene kadarda kullandim cunku hamile oldugumu bilmiyordum sonra ogrenince hemen azalttim 2gun icindede biraktim simdi bulantilarim var zaten canim ne sigara istiyor ne kahve caydan tiksindim sigara kokusu tıkıyor beni sanki insallah sizde tiksinir ve icmezsiniz
Canım inşallah benim de senin gibi 5.hafta bu konuyu kapatmış olurum...gerçekten söylediklerin içimi rahatlattı.

Vicdan azabı korku bir yandan, yoksunluk hissi bir yandan savaşıyorlar... bir hafta sonra bu savaştan çıkacağımı düşünmek, örnekleri görmek rahatlatıyor.. çok teşekkür ederim. 😔

Ben de test yaptıktan sonra bıraktım sigarayı anında. Aniden olduğu için ve sanirim hormonların da etkisiyle ilk birkaç gün çok çok fazla zorlandım. Asabiyet had safhadaydi. Kendimi çok zor tuttum, acaba bir tane içsem mi dediğim an açtım testimin fotoğrafına baktım, vazgeçtim içmekten. Sonra applerde gun gun bebeğin gelişimine baktıkça kıyamadım. Aniden vucudunuzun dengesini bozmayın, bir iki gün için diyenleri de okudum ama dediğim gibi kıyamadım sabiye. Ama her yemekten, tatlıdan vs sonra deli gibi istiyor canım sigara 🥴
Kahveye gelince günde toplam 5-6 kez filtre kahve, espresso ve Turk kahvesi içiyordum. Yeşil çay ve bilumum bitki çayları da gun icinde. Doktor günde 1 kahve, 1 bitki çayı dediğinde dünyam başıma yıkıldı 🤪 şimdi günde 1 Türk kahvesi 1 de kafeinsiz filtre kahve içiyorum ( kafeinsiz kahve içecekler için Mehmet Efendiyi öneririm, kafein ekstraksiyonu için swiss water prosesi kullanılıyor, yani çözücü kullanılmadan yalnızca su ile kafeinin uzaklaştırılması). Bitki çayı hakkimi da gece yatmadan önce papatyadan yana kullanıyorum. Allah hepimize dayanma gücü versin 🙈

Ben de test yaptıktan sonra bıraktım sigarayı anında. Aniden olduğu için ve sanirim hormonların da etkisiyle ilk birkaç gün çok çok fazla zorlandım. Asabiyet had safhadaydi. Kendimi çok zor tuttum, acaba bir tane içsem mi dediğim an açtım testimin fotoğrafına baktım, vazgeçtim içmekten. Sonra applerde gun gun bebeğin gelişimine baktıkça kıyamadım. Aniden vucudunuzun dengesini bozmayın, bir iki gün için diyenleri de okudum ama dediğim gibi kıyamadım sabiye. Ama her yemekten, tatlıdan vs sonra deli gibi istiyor canım sigara 🥴
Kahveye gelince günde toplam 5-6 kez filtre kahve, espresso ve Turk kahvesi içiyordum. Yeşil çay ve bilumum bitki çayları da gun icinde. Doktor günde 1 kahve, 1 bitki çayı dediğinde dünyam başıma yıkıldı 🤪 şimdi günde 1 Türk kahvesi 1 de kafeinsiz filtre kahve içiyorum ( kafeinsiz kahve içecekler için Mehmet Efendiyi öneririm, kafein ekstraksiyonu için swiss water prosesi kullanılıyor, yani çözücü kullanılmadan yalnızca su ile kafeinin uzaklaştırılması). Bitki çayı hakkimi da gece yatmadan önce papatyadan yana kullanıyorum. Allah hepimize dayanma gücü versin 🙈
Ahh ne güzel ben dayanamam diye ağır sigara içiyordum onu iş yerinde bıraktım. Çok hafif bir tane aldım.. Sanırım kan değerim düşük ve 2 kimyasal geçmişim olduğundan bunun da aynı olacağını düşündüğüm için henüz hamileyim gözüyle bakamıyorum.. yarın tekrar kan testi vereceğim, iki katı artış varsa bu işi kafada da bitirmeliyim. O kadar güzel anlatmışsın ki canım yarın bunu yapacağım, test sonucum iki katı olursa bakıp bakıp motive sağlayacağım. Şimdi bakınca kan değerine sigara yakasım geliyor😂

X