2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok üzüldüm... benim de bir düştüğüm var. Allah size de en hayırlı zamanda yine versin.

Hanımlar nezle olmuşum kuşburnu çayı içmemin Bi sakıncası olur mu bazı bitki çaylarını içmeyin diyolarya merak ettim

Geçmiş olsun genelde bir aya yakın ancak insan anlıyor gitmeseydin anlamış olurdun hayırlısı olsun vucut alışınca tekrar hamilelik daha kolay ve erken oluyor

Hanımlar nezle olmuşum kuşburnu çayı içmemin Bi sakıncası olur mu bazı bitki çaylarını içmeyin diyolarya merak ettim
Buradaki doktora gore iciliyormus:
“Kesinlikle günde 1, en fazla 2 fincanı geçmemek şartıyla gebelikte faydalı olan bitki çayları tüketilebilir. Bu bağlamda özellikle hamilelik döneminde soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıklardan korunmak ve bağışıklık sistemini güçlü kılmak için zencefil, ıhlamur, papatya, rezene, kuşburnu, melisa çayları güvenle içilebilir.”

ancak lutfen siz de arastirin, cok gecmis olsun

Çok teşekkür ederim canım aslında gerek kalmasa içmicem ama fena yaptı beni burun akıntısı az miktarda tükettim umarım zararı olmaz

Hissetmezsin hem niye kanama olsun kalp durunca düşük öncesinde zaten var olan kanamalı alan artar ve düşük olur yani kanamalı alan yoksa zaten düşmez dokuzda hisetmezsin bebek hareketlerini gazın fazladır hissettiğin o dur hem kalp atışından belli oluyor devam eden bebekler bence böyle şeyler düşünme çoğu kişi böyle yapıyor “kendini gerçekleştiren kehanet”olmasın kötü düşünme bebeği iradenle tut sanki bırakmıyacakmışsın gibi kafanda bu düşünceler olursa gerçek olur. Hep orda duruyor olduğunu düşün stres bebeğe ve hormonlara etkiyen birşey

Selam, ben cuma gunu Kocaeli de ozel hastanede verdim ikili testi. Hemogram ve idrar kultur testi de verdim. Hepsi 201 tl tuttu

Geçmiş olsun canım en iyisi ıhlamur. Dr bir tek onu serbest dedi bana... (gerçi kuşburnu o tarz bitkiye girmiyor, meyvedir herhalde )

Merhaba kizlar ya bende dun taramaya girdim doktor görünüşü güzel istediğimiz gibi dedi kan verdim free beta hcg 72 çıktı pappa 4.03 çıktı sizce iyi nasıl kontrole kadar catlicam valla

Lansinoh u şikayetvarda çok gördüm sanırım o yüzden ona biraz önyargılıyım ama biraz daha araştırayım o zaman
Aaa cok sasirdim. Ogluma hamile iken anneler grubunda en cok begenilen tavsiye edilen lansinoh du. Philips de iyi tabi. Sadece benim canimi acitmisti baya. Kullanamamistim. Ondan da memnun olanlar bir hayli fazla. Sanirim kisiye göre değişiyor.

Kızlar 8. Haftada kahverengi leke gelen oldu mu?

6. Haftada az bisey pembe leke geldi diye vajinal progestan başladı dr. Kullanmaya devam ediyorum. Bu haftalarda normal demişti ama epeydir de gelmiyodu. ilk defa bu kadar koyu geldi de size danışmak istedim

Selamu aleyküm Dün kontrole gittik ben 12 haftalıktım tam doktoru normalde ultrasonu kendi çeker ama beni ultrasona yolladı ordanda 12 +3 olmadan çekemeyiz diyip yarın için ayın 3ünde sabah 10da gel dediler bu ultrason ne için bileniniz varmı bebiş iyi hatta o kadar haraketli ki kalp atımını duyamadik yerinde durmadı bı türlü valla merak ettim bu ense kalınlığı ölçümü ve ikili tarama flnmi

Evet ikili tarama testi icin bazı doktor perinatologa yonlendiriyomus sanırım tecrubeli arkadaslar bilir, ikili testin yapılabilmesi icin bebegin en az 4.5 cm olmasi gerekiyor o yüzden sonra gel demislerdir. Bir kan verceksiniz, bir de usg de ense kalınlığı ve burun kemigine bakcaklar, bi risk ihtimali belirlicekler sonuc olarak kesin tani koyan bi test değil bu, sadece yüksek risk düşük risk gibi bi sonuca ulaşırsiniz

İki
Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…