2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Haftalar önce ters döndü ama kanala başını sokmadı. Yürüyüş yapıyorum, iki gündür squat da yapıyorum ama bilemiyorum dört beş günde iner mi
Her şey olabilir bence. Benim 1 gün önceki kontrolde açılma yokken bir gecede mide bulantısı kusma ishal oldu ertesi gün 4 cm açılmış 3 saat içinde 8 cm oldu sonraki 3 buçuk saatte de doğurdum ınşallah darısı bekleyenlere ❤

Mantıklı her uyandığında emziricem o zaman . Ama hemşire en fazla 3 saate bir yarım saat emzir dedi midesi çok küçükmüş. Ama denicem kesin.

Kızlar giremiyorum pek herkese tesekkur ederim her sey için. Bebişim çok huysuzdu dün gece uyutmadı uyumadı da şimdi mışıl mışıl uyuyor zor kaldırıyorum valla. Normal doğum yapan arkadaşlar ya da basur sorunu çekmiş olanlar bana bir akıl versinler ne olur. Doğumdan sonra basur oluşmuş şişlik var ne yapsam iyi gelir ya da geçer mi müdahale etmeden, cerrahi müdahale gerekli mi

Benimde böyle ya dün gece hiç uyumadım kucağımdan bıraktığım an çığlık çığlığa uyanıyor. Kafayı yiyeceğim gerçekten. Gaz damlası alacaktık saglik ocagindaki hemşiremiz 2 günlük bebekte o kadar olmaz dedi ama yinede kullanabilirsin dedi. Dogum belgesi icin esim hastaneye gitmisti hastanedeki hemşireler açlıktan olabilir demiş eşime mama vermedim hiç sütüm var diye. Çocuk doktoru da hemşiresi de mama verme sütün var demişti Off bilemedim.

İnşallah, bu kadar beklemişken sezaryen olsun istemiyorum ama olacaksa da yapacak bir şey yok. İshal doğum belirtisi diyorlar zaten, bende tam tersine yavaşlama var şu an. Ablamın doğumları da sezaryendi, ne süt ne ağrı konusunda hiç sorun yaşamadı, şu an bunu düşünüp rahatlamaya çalışıyorum

Mantıklı her uyandığında emziricem o zaman . Ama hemşire en fazla 3 saate bir yarım saat emzir dedi midesi çok küçükmüş. Ama denicem kesin.
3 saat yenidoğan için çok uzun, en fazla iki saat diyorlar burda ama zaten açlıktan o kadar bile bekleyemiyorlar saat başı kalkıyorlar. Emerken yorulur zaten aktif ememiyordur. Sen emzir canım hem sütün de artar

Benim sadece anlık ishal oldu ben zehirlendim falan sandım çünkü sıradan ishal bulantı gibi değildi. Gerçekten her şey anlık olup bitebiliyor Allah hayırlısını nasip etsin inşallah, sağlıklısı neyse o olsun.

Ben 3800 dogurdum ultrasonda 3900 gorunuyordu normal dogum yaptm ama benim 2. Gebeligimdi birde catima bakti dogurabilirsin dedi ben oyle cesaret ettim cok sukur saglikla kavustuk
Benim çatıma da uygun dedi, plasenta durumu, suyu falan uygunmuş hep, o yüzden tarih vermeyip bekletiyor son ana kadar sanırım. Belki bebek kanala girer, açılma olur diye bekletiyor. Ama bebiş hiç istifini bozmuyor, sonunda seni artık şöyle dışarı alalım diyip alacaklar

Gelir annesi zamanı gelince saglicakla kavusun insallah

Kızlar benim günüm doldu ama ne sancı var ne nişan var ne de acilmam öylece kaldım yarına yatış yapalim dedi doktor Suni sancı ile doğum yapalım ama açılmam yok doğum nasıl olur saatler mi sürer bilmiyorum kendi sancimı bekledim ama gelmiyor bir taraftan da bebeğe bir şey olur diye korkuyorum beklemek istemiyorum suni sancı ile doğum olmazsa muhtemelen sezaryen yaparlar sezaryandan da çok korkuyorum hiç istemiyorum ne yapacağımi bilemiyorum

Bence de gaz için erken olabilir tabi en iyisini doktor bilir. Bizim de ilk gecemiz çok zordu sürekli memedeydi. Hoş hala devam ediyoruz öyle kucaktan yatağına yatırdığımızda %25 inde uyuyorsa kalanında ağlamıştır anne kucağını seviyor minişler

Bana da 2 saatte bir dedi ama durmuyor ki o kadar. Sonra doktor ne zaman meme isterse ver dedi. Ben de okudum biraz, genelde her istediğinde verin diyorlar.

Bencede erken ama evde herkesin bir fikri var işte beni istiyor ben alınca susuyor. Kv dün şekerli su, emzik battaniyede sallama, mama gibi bir sürü teklifte bulundu. Kp hastaneye götürme derdinde eşimle annem dışında kimse beni istediği için yaptığıni düşünmüyor resmen

3 saat yenidoğan için çok uzun, en fazla iki saat diyorlar burda ama zaten açlıktan o kadar bile bekleyemiyorlar saat başı kalkıyorlar. Emerken yorulur zaten aktif ememiyordur. Sen emzir canım hem sütün de artar
3 saat yenidoğan için uzun demişsin de bebekler kaç günlük olunca bu süre normal olacak 1 aydan sonra yenidoğanligi bitiyor mu bu minnakların?

Sütümü sağsam ne kadar süre biberonda kalabilir kızlar. Mesela bebiş uyuyor süt var mı diye bakıcam varsa dolaba koymak istemiyorum kaç saat dışarda biberonda bekleyebilir ya da dolaba koysam da olur aman bilemedim de ne kadar durabilir dolapta da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…