2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Deme öyle deme benim epiduralim yoktu neyseki 3 buçuk saat sürdü toplam süreç ama gel bana sor tabi
Allah yüzüne bakmış kuzum şükürler olsun ki açılman olmuş. İşte o kadar dikkat ettim kolay olsun doğumum diye kısmet. Allah nasip ederse oluyor işte.

Bunuda söyledi iri bebekler kanala zor girer dedi. Sizin doktor sezaryen önermedi mi ? Biximki 3800 -+400 düşün dedi
Önermedi, bana her defasında durumun normal doğuma çok uygun diyor, beklemek istiyor. Bebeğim için hiç iri bebek terimini kullanmadı mesela, ben 1.70’im eşim 1.88, sizin bebeğiniz tabi ilerde olacak çok normal bu kilo diyor

Ay sen doğurmuşsun ben çok bakmadım kaç gündür foruma hayırla sağlıkla büyüt cnm

Ah sonunda gördüm çok sevindim sağlıkla büyüt bebeğini inşallah

Mama ağır geldiği için sızmış olabilir, anne sütüne göre sindirilmesi daha zor çünkü. Böyle emme ağlama krizlerini biz de yaşıyoruz, sebebini bilmiyorum
Ben de öyle düşünüyorum. Anne sütüne göre daha uzun mide de kalıyor ama bu kadar emdiği halde üzerine bir de 60 ml mama icebilmesine şaşırdım. İçince o kadar sakinleşti ki.

Ooo hemde nasıl deli gibi tatlı yiyorum durduramıyorum kendimi
Gece mama hazırlamaya kalktığımda bile hemen ağzıma tatlı bir şeyler atıyorum mutfağın önünden geçmiyim yani
40 tan sonra dur demem lazım

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Çok benzer süreçten geçtik. Bebek büyük, kafa büyük dedi doktorumuz ama hiç öyle olmadı. Biz suni sancı denedik ama doğum ilerlemedi ve sezaryene döndük. Açıkçası sonrası benim korktuğum kadar zor değildi. Yürüyüş yapmaya dikkat etmek lazım, gaz sancısı biraz kötü Ameliyat biraz daha zordu benim beklediğimden, acı olmasa da her şeyi hissediyorsun. Ona hazırlıklı ol.
Umarım tüm bunlara gerek kalmaz ve istediğin şekilde yaparsın doğumunu

Bugün tekrar denedim slingi, oldu bu sefer ama memelerimin ortasından içeri kustu her gün ya çiş yapıyor üstüme, ya kaka bugün de bu
Benimki de çişini kakasını yapmak icin bezi bağladığım anı bekliyor. Daha üstünü giydirmeden bir daha bez değiştiriyoruz. O arada benim de üzerime işediği oluyor tabi. Kız çocuğundan beklenmeyecek bir performansla üstüme işiyor Sling bana da çok lazım olacak. Ama çok pahalı buluyorum. Alt tarafı uzun bir kumaş...

Tecrübeli anneler oğluşum memeden sonra gaz çıkaramıyor. Uyuyor 1 saat sonrada çığlık atıyor ne yapsam gazını çıkaramıyorum yada zorla çıkıyor. Üstelik bağırsak seslerinide duyuyorum çok gazı var.

Ben de dün oldum ikinci dozu, ilkini hamileliğin sonunda olmuştum. Biontech oldum, varyantlara karşı çok koruyuculuğu yok sinovac’ın. Biontech’le ilgili bir çok araştırma da var bu arada, ama sinovac’la ilgili bir araştırma da yok. Yine de doktorunuza güvenin bence

Emzirir emzirmez, uyusa bile hemen karnı omzuna gelecek şekilde kucağına al ve belinden ensesine doğru sırtını sıvazla, elini kubbe şeklinde yaparak pıt pıt vur. Çok yumuşak vurursan fayda etmiyor. Bi 5 dk falan böyle sıvazlayıp vur, sonra çıkıyor inşallah. Başlarda zor oluyor, sonra sen de alışıyorsun o da rahat çıkarıyor. Gaz mideden bağırsağa geçmeden yapmak lazım bunu. Bagirsaktaki gaz daha zor çıkıyor. O zaman canına okuyor işte evlat

Benim oğlanlardan biri de çoğu zaman gaz çıkarmıyor. Bazı bebekler çıkarmaz yazıyordu. Yine de tipik göğsüne yaslayıp sırt sıvazlama ve pış pış yapıyorum ara bir de dizlerime yatırıp bekleyip tekrar göğsüme dayıyorum o zaman çıkarıyor genelde. Bir de kundak yapıp karın ve ayaklar sıcak olunca da popodan güzel çıkıyor.

Gaz damlası iste canım iyi geliyor. Bizimki de biraz zor çıkarıyordu dün aldık daha rahat oldu

Benimki bu hareketi bana bugün yaptı artık sarıya dönmeye başldı kakası. Altını 3 defa değiştim daha pijamasını giydirmeden 3 bez kaka oldu

Gaz damlası iste canım iyi geliyor. Bizimki de biraz zor çıkarıyordu dün aldık daha rahat oldu
Babası almıyor gerek yokmuş her bebekte olurmuş . Masaj yapıp sakin olup konuşacakmışım sanki ben salağım. Çok bilmiş erkekte iyi değil ya

Biz de dün gece böyleydik. Biz birlikte uyuyoruz zaten, meme ağızda uyuyor ama maksimum 45 dk durdu, yine ağlamaya başladı. Bir günü bir gününü tutmuyor. Gaz ağrısı da yok gibiydi ama. Geçici olduğunu düşünmek istiyorum

Babası almıyor gerek yokmuş her bebekte olurmuş . Masaj yapıp sakin olup konuşacakmışım sanki ben salağım. Çok bilmiş erkekte iyi değil ya
Benim hemşire de kullanma, alışırsa damlasız yapamaz dedi. Ama kullanmaya başladım. Fayda ediyor mu çok emin de değilim. Yine gaz sancısı oluyor çünkü. Gazı hemen çıkarmaya çalışmak ve ayağını sıcak tutup, karnına masaj yapmak önemli. Ama şu da var, masajı gazı çok olmadan yapmak lazım. Gazdan dolayı çığlık atarak ağlarken masaj yapmak mümkün değil. O haldeyken ne karnına elletiyor ne bacağına.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…