2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Babası almıyor gerek yokmuş her bebekte olurmuş . Masaj yapıp sakin olup konuşacakmışım sanki ben salağım. Çok bilmiş erkekte iyi değil ya ☹️
Kıvranmasın çocuk hem sana hem ona kolay olur aslında. Boşver sen takma onu zaten biz doğum yapar yapmaz onlardan bi bilmişlik geliyo salla ya 😁 biz de daha dün aldık bebeğin 3. Günüydü doktor kontrolü vardı o ara dedim biraz zorlanıyor diye doktor bitkisel bi gaz damlası verdi. Sende kontrolde söylersin doktor damla yazar o da mecbur alır zaten .

Kızlar yaaa bizim bebek mama almadan benim memeyi bırakmıyor . Dün 3 günlükken 20cc benden emip üstüne 30 cc mama istiyor. Vermezsem çıngar çıkıyo. Veriyorum sonra çok uyuyo gece hiç uyanmadı 1 defa zorla uyandırabildim . Üstelik 7 derece sarılık var. Bizde kan uyuşmazlığı olduğu için sarılık riski çoktu ilerlemesin diye mama takviyesi yaptık. Ama gittikçe hep arttırmak istiyor hem mamayı hem memeyi

Benim hemşire de kullanma, alışırsa damlasız yapamaz dedi. Ama kullanmaya başladım. Fayda ediyor mu çok emin de değilim. Yine gaz sancısı oluyor çünkü. Gazı hemen çıkarmaya çalışmak ve ayağını sıcak tutup, karnına masaj yapmak önemli. Ama şu da var, masajı gazı çok olmadan yapmak lazım. Gazdan dolayı çığlık atarak ağlarken masaj yapmak mümkün değil. O haldeyken ne karnına elletiyor ne bacağına.
Bizimkinin karnını ovalyınca biraz kustu gibi oldu . Sırtını da sıvazlatmıyo sadece pot pıt yapmama izin veriyo . Kendi kendine gaz çıkarmaya çalışıyo. Bana dokunmayın ben kendim hallederim kafasında 😦

Bizimkinin karnını ovalyınca biraz kustu gibi oldu . Sırtını da sıvazlatmıyo sadece pot pıt yapmama izin veriyo . Kendi kendine gaz çıkarmaya çalışıyo. Bana dokunmayın ben kendim hallederim kafasında 😦
Besler beslemez mi karnını ovdun? Karnı tokken altını değiştirince de kusuyor. Bir önceki mesajında bahsetmissin seninki de benimki gibi obur sanırım. Meme üstüne mama istiyor benimki de.

Benim hemşire de kullanma, alışırsa damlasız yapamaz dedi. Ama kullanmaya başladım. Fayda ediyor mu çok emin de değilim. Yine gaz sancısı oluyor çünkü. Gazı hemen çıkarmaya çalışmak ve ayağını sıcak tutup, karnına masaj yapmak önemli. Ama şu da var, masajı gazı çok olmadan yapmak lazım. Gazdan dolayı çığlık atarak ağlarken masaj yapmak mümkün değil. O haldeyken ne karnına elletiyor ne bacağına.
Doğru ama çıkmıyor işte şimdi uyudu ama 1 saat sonra çığlıkla uyanacak eminim ne yapacağımı bilmiyorum aksi gibi benimde bağırsakşarda gazım var dönüp duruyor ama çıkmıyor hemoroid de çiçek açmış mübarek delirmemek elde değil. Günlerdir toplasan 4 saat anca uyudum ama uykusuzluktan değil şu ağrılardan huzursuzum.

Kendi kendine yapabiliyorsa en azından oda güzel bizimki ben zorladığım halde zahmet etmiyor☹️

Benimki de çişini kakasını yapmak icin bezi bağladığım anı bekliyor. Daha üstünü giydirmeden bir daha bez değiştiriyoruz. O arada benim de üzerime işediği oluyor tabi. Kız çocuğundan beklenmeyecek bir performansla üstüme işiyor 😂 Sling bana da çok lazım olacak. Ama çok pahalı buluyorum. Alt tarafı uzun bir kumaş...
Aynı bizim kız da 😃 temiz beze kaka yapmayı da çok seviyor. Sürekli bir bez değiştirme/çamaşır yıkama döngüsündeyiz.
Ben neko sling aldım ama h.bsling diye bir instagram hesabı var, kadın girişimci 💪, 70 tl slingler. Bir bak istersen oraya 🙃

Babası almıyor gerek yokmuş her bebekte olurmuş . Masaj yapıp sakin olup konuşacakmışım sanki ben salağım. Çok bilmiş erkekte iyi değil ya ☹️
Sıcak su torbası dene istersen ayaklara çok iyi geliyor hem sana hem bebeğe
Kızlar yaaa bizim bebek mama almadan benim memeyi bırakmıyor . Dün 3 günlükken 20cc benden emip üstüne 30 cc mama istiyor. Vermezsem çıngar çıkıyo. Veriyorum sonra çok uyuyo gece hiç uyanmadı 1 defa zorla uyandırabildim . Üstelik 7 derece sarılık var. Bizde kan uyuşmazlığı olduğu için sarılık riski çoktu ilerlemesin diye mama takviyesi yaptık. Ama gittikçe hep arttırmak istiyor hem mamayı hem memeyi
Canım emzik denedin mi belki açlıktan değil emme duygusundan istiyordur

İlk günler biz de öyleydik, bizde sarılık yoktu tabi ona bir şey diyemeyeceğim ama sürekli emmek istiyor ve sinirleniyor, ağlıyordu. Biz toplamda 4 kere yaklaşık 20 cc mama verdik, sonra bıraktık. Hala çok uzun süreler emmek istiyor, ama en azından aralarda 1-2 saat uyuyor. Çiş sayısı iyi, kilo alımı fena değil, sütüm yetiyor diye düşünüyorum.
Sütün gelmesi zaman alabiliyormuş, ama bırak emmek istediği kadar emsin. Her yerde bu yazıyor, emdikçe artacak sütün. Mamayı da biraz az ver istersen, daha az uyusun. Daha sık beslersin. Bir de Tomris’in emzirme notlarını oku, ben ondan çok destek aldım.
Sütüm artsın diye de bestlak damla, malt içeceği, humana still tee, tahin helvası ve günde yaklaşık 5 litre su tüketiyorum. Hangisi ne kadar işe yarıyor bilmiyorum ama süt tedariği sorunumuz kalmadı çok şükür. Dene istersen bunlardan 🙃 umarım çözersiniz en kısa zamanda 🙏

Doğru ama çıkmıyor işte şimdi uyudu ama 1 saat sonra çığlıkla uyanacak eminim ne yapacağımı bilmiyorum aksi gibi benimde bağırsakşarda gazım var dönüp duruyor ama çıkmıyor hemoroid de çiçek açmış mübarek delirmemek elde değil. Günlerdir toplasan 4 saat anca uyudum ama uykusuzluktan değil şu ağrılardan huzursuzum.
1 saat sonra uyanıyorsa gaz değil de acıktığı için ağlıyor olabilir mi? Mama veriyor muydun hatırlamıyorum ama hem mideleri çok küçük hem de anne sütü çok hızlı sindirildiği için 1-2 saat uyuyorlar zaten en fazla. İlk günler o kadar bile uyumuyorlar genelde.

Aramıza hoş geldin 🙂

Kızlar sağlık ocağında bebek için monovit d3 verdi vitamin damlası ancak araştırın a içeriği temiz değil, kabız yapıyor yazmışlar. Sizlere ne verdiler veya ne kullanıyorsunuz ki

Emzirir emzirmez, uyusa bile hemen karnı omzuna gelecek şekilde kucağına al ve belinden ensesine doğru sırtını sıvazla, elini kubbe şeklinde yaparak pıt pıt vur. Çok yumuşak vurursan fayda etmiyor. Bi 5 dk falan böyle sıvazlayıp vur, sonra çıkıyor inşallah. Başlarda zor oluyor, sonra sen de alışıyorsun o da rahat çıkarıyor. Gaz mideden bağırsağa geçmeden yapmak lazım bunu. Bagirsaktaki gaz daha zor çıkıyor. O zaman canına okuyor işte evlat 🥰

Kızlar sağlık ocağında bebek için monovit d3 verdi vitamin damlası ancak araştırın a içeriği temiz değil, kabız yapıyor yazmışlar. Sizlere ne verdiler veya ne kullanıyorsunuz ki
Oceans 400 d3 yada nutrıgen d3 400 ıu alın

Tecrübeli anneler 😁 oğluşum memeden sonra gaz çıkaramıyor. Uyuyor 1 saat sonrada çığlık atıyor ne yapsam gazını çıkaramıyorum yada zorla çıkıyor. Üstelik bağırsak seslerinide duyuyorum çok gazı var.
Aynı benimkide masaj yapıyorum sırtını sıvazlıyorum bacaklarını karnına itiyorum ama çıkaramıyor yine de çok .. damla kullanmak istemiyorum ama mecbur kalacağım gibi
Oceans 400 d3 kullanıyorum

X