2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benimki de öyle bide altı alınırken çok ağlıyor. Hiç sevmiyor ya napıcam bilmiyorum. Bide pis kalsında istemiyor.
Karnı açken bizimki de çok ağlıyor, uyanınca karnini doyurmadan altını değiştirmek işkence. Tok karnina da altını değiştirirken kusuyor. Her zaman mi ağlıyor altını değiştirirken? Gece çok zor oluyordur

Kızlar bebeğim memeyi emdikten sonra kusuyor hemde sarılmak renkli. Normalde kusuntu beyaz peynir gibi olmaz mıydı? Kustuğu zaman yakası felan hep sarı oluyo

Çok geçmiş olsun. Inşallah hemen iyilesirsin. Masal kaç kilo doğmuştu? Ben bu saat aralıklarına çok dikkat edemiyorum. Karnı tok olunca bazen 3 hatta 4 saate yakın uyuyabiliyor.
Sağol canım 2915 doğmuştu sonra 2700 e düştü en son 3000 olmuştu şimdi bir aylık 3300 doktor en en az 3500 olmalıydı dedi az almış kiloyu mama miktarını arttırdık bakalım

Kızlar bebeğim memeyi emdikten sonra kusuyor hemde sarılmak renkli. Normalde kusuntu beyaz peynir gibi olmaz mıydı? Kustuğu zaman yakası felan hep sarı oluyo
Eğer böyle sapsarı degil de kurudugunda leke birakacak bir sarıliktaysa Sütün yağlıdır normal rengi. Peynir gibi olması için biraz sindirilmesi gerekiyor, emdikten kısa bir süre sonra kusuyorsa süt gibi kusar.

Ay herşeyi ayrı stresmis bu çocuk işinin yaa bize pansuman demediler hiç siz yaptınız mı düşene kadar
Bana da hastanede pansuman yap Baticonla ve düşene kadar da yıkama demişlerdi. Bir hafta sonraki sarılık kontrolünde pansuman yapmayın ve yıkamayın dediler kurumuş zaten yakında düşer dediler. Yıkamadık pansuman da yapmadık bugün yarın düşer sanırım

Kustuğu an üstü hemen sarı oluyor inşallah sorun yoktur

Su geçirmez bantı çıkardı doktorum ultrasonla rahime baktı okadar canim

Doktorum kovit aşısı için iki ay bekle demişti ama eşim hergün okula gittiği için eve kovit getirmekten korkuyor hemen aşı olmamı istiyor çok ikilemde kaldım bir de sütüm çok az şimdi varken bebeğe de antikor geçsin istiyorum belki bir ay sonra hiç olmayacak ya da hiç emmeyecek şuan bir kez de olsa emiyor bugün sağlık ocağı doktoruna anlattım o da cuma gününe aşı randevusu verdi 34. Günüm oluyor 40 ımı beklesem mi yoksa vurulsam mı doğumdan sonra kovit aşısı olan var mı

Çok geçmiş olsun. Benim oğlumda 20 günlük bizde bu şekilde gaz sancıları yaşıyorduk. Yakınım çocuk doktoru. Biogaia damlayı, saat 15:00 civarı 5 damla vermemi, aynı saatlerde 15 damla Sap Simplex damla vermemi söyledi.
Gaz akşamüstü oluşmaya başlarmış, o yüzden ikindi sonlarında damlalara başlamak daha etkiliymiş.
Bio Gaia’yı saat 15:00-16:00 arası günde bir kez 5 damla veriyorum
Sap Simplex’i günde 3 kez 15’er damla kullanabilirmişiz. saat 15:00-16:00 arası ilk 15 damla sap siplex’i veriyorum, sonra, 18:00-19:00 arası 2. kez 15 damla sap Simplex, saat 22:00-23:00 arası 3. kez 15 damla sap Simplex veriyorum..
gaz sancılarımız tamamen geçmiyor ama çok şükür daha az sancı oluyor

Doğum yaptım çok şükür … 3 gündür suyum gelmişti zaten ama kese doğum kanalından değil başka yerden yırtılmış o yüzden açılmam yada sancı yoktu. Dünden beri açılmam olsun diye ilaç verdiler. Bygün sabah 3 cm açıkla suni sancı verdiler. Başlarda iyiydi sonradan delirtiyor suni sancı akşam saat 5 te epidural ile normal doğum yaptımmmm Muhteşem bir oğlum olduuuuEpidural olmazsa sanırsam ölürdüm bir daha çocuk falanda yapmam K Kbo4 sen naptın bilmiyorum ama eğer yarın doğum olacaksa dualarım seninle bol şans

Bende doğurdum arkadaşlar sabah 4 cm açılmam vardı sonra eve geçtim sancılar 4 dk da bir falandı hastaneye geldiğimde 8 cm olmuştu açıklık. Ne epidural verdiler ne sancı ama çok canım yandı valla ne yalan söyleyeyim yalvardım bana epidural verin diye ama 8 cmden sonra kime ne anlatayım verirler mi son reddede bitkinlik ağır bastı ben pes etme noktasına geldim bebişin kalp atışları düşünce epizyotomi yaptı doktor o yüzden sanırım baya bir dikisim var. Bebişim şuan çok iyi çok güzel emdi şükürler olsun, 3.400 ve sanırım 51 cm orayı kaçırdım ağrıdan bir daha uzun bir süre doğurmam gözümüz aydın sağlıkla kavuştuk okidoki6666

Çok şükür sağlıklı ya bebişlerimiz önemli olan o benim bebekde 50cm 3.500 e çok yakın epidurali hazırlayıp verene kadar doğururmuşsun sen zaten maaşallah 8 cm açıklık olmuş kuzum bende 2 günde zorla 3 cm oldu bak ama günümüzde doğurduk bizimki kusuyor ağlıyor. İlk önce emzirmede almadı falan, hemşire ten temasıyla denedi aldı memeyi çok şükür. Emzirdin mi sende ?

Kızlar bu arada burdaki doktordanlardan ilginç şey öğrendim hemen emzirim aç kalmasın dedim önce memeyi almadı tam sinirlerim bozuldu derken aç kalacak dedim. Bebek aç kalmaz şimdi 3 günlük besinini plesantadan aldı dedi. 3 gün boyunca sütün gelmezse önemli değil sen sadece memeyi ver alışsın sonra sütün gelir dedi. Birde suyum geldi açılmam yok falan korktum şimdi suyum bitecek bebek içerde tehlikede dedim. Bebek amnio sıvısı üretiyormuş bitmez dedi. Yenileniyor korkma dedi.

Canım ben 5. gün biontech aşısı vurdurdum birşey olmadı hemen geldim emzirdim

Ben doğumdan 10 gün sonra oldum direk. Bu hafta da 2. Dozu olacağım. Biran önce antikor geçsin istiyorum bebelerime.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…