2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
E kanamanın nedeni neymiş peki 🤔
Dogumhanede baktılar buraya geldim kendi doktorum gelmedi henüz ama burdaki doktor kesin şu sebep diyemem açılma da başlayabilir zamanla dedi. Baya net kırmızı kanama olmasa gelmezdim valla ama korktum bende

😁😁 eşim ve benim yaş geçiyor eşimin yaşı daha çok geçiyor 😬 o evde çalışıyor ( tek bebeğe evde bakabilir ben çalışırken) İkinci olduğunda muhtemelen bakıcıya vericez çocukları devlet destekte veriyor burda o yüzden çok büyük bi rakam ödemicez bakıcıya birde eşim 5 gün çalışıyor muhtemelen ben 4 gün çalışıcam haftanın 3 günü bakıcıya veririz diye düşündük. Bi kaç yıl zorlicak ama gülümseven dikenine katlanacak artık 😁😁
Allah yardımcın olsun canım. Gönlüne göre versin inşallah. 😊

Kızlarr benim kanamam var ya ama çok az. Ilk peceteye geldi önce bir şoka girdim tabi, sonra kalktım biraz oyalandim tekrar wcye girdim yine geldi azıcık da pedime bulaşmış. Bekliyorum ne sancı ne su hicbir şey yok sadece ishal sancısı gibi bir şey geliyor karnım gurulduruyor geçiyor. Bebiş hareket ediyor ama ben yine de korktum azıcık daha bekleyip hastaneye gidicem belkide açılma vardır o yüzden olmuştur. O kadar dua ettim ki hangisi daha sağlıklıysa öyle gelsin diye, belkide geliyordur 🤷‍♀️ Dua edin benim için lütfen 🙏
Hayırlısı ile gelsin inşallah canım. 🙏

Şimdi çıktım hastaneden. Doktorum da kontrol etti bebek gayet iyimis yine kanama olursa mutlaka gel dedi. Allah korusun bebek eşinden erken ayrılabiliyor ya da acil doğum gerekebiliyor dedi. Muhtemelen doğum başlıyormuş ondan kanama olmuş şuan için bir şey yok ama olucak gibi dedi. Biz yine de eğer olmazsa sezaryene karar verdik dedik salı günü 10.30 da gün verdi ama ben doğuracağını düşünüyorum o yüzden çok rahatım iptal de ederiz dedi. Tam hastaneden çıktık arabaya yürüyoruz bir sancı vurdu ki yürüyemedim kaldım yolun ortasında. Inşallah gerçekten doktorunda dediği gibi olur 🙏

Şimdi çıktım hastaneden. Doktorum da kontrol etti bebek gayet iyimis yine kanama olursa mutlaka gel dedi. Allah korusun bebek eşinden erken ayrılabiliyor ya da acil doğum gerekebiliyor dedi. Muhtemelen doğum başlıyormuş ondan kanama olmuş şuan için bir şey yok ama olucak gibi dedi. Biz yine de eğer olmazsa sezaryene karar verdik dedik salı günü 10.30 da gün verdi ama ben doğuracağını düşünüyorum o yüzden çok rahatım iptal de ederiz dedi. Tam hastaneden çıktık arabaya yürüyoruz bir sancı vurdu ki yürüyemedim kaldım yolun ortasında. Inşallah gerçekten doktorunda dediği gibi olur 🙏
İnşallah canım buda güzel en azından tetikliyor sen bebeğin hareketlerini kontrol et sürekli hurma ananas ye bakalım. Bende deniyorum dünden beri yiyorum sürekli. Umarım 2 güne kalmaz doğurursun ❤️❤️ Sabah 8 de kalktım yürüyüş yaptık eşimle akşamda yapıcam artık günde 2 kez yapayım bakalım bu arada ben karnıma dikkat ettimde son 2 gündür daha çok aşağı indi. Hakkımızda hayırlısı olsun…

Ayy çok heyecanlı bakalim nasıl gelicek senin minik 😍

Çok haklısın mama verme diye diretene de mama ver diye diretene de cok kızıyorum. Bak 19 gün olmuş bebiş iyi kilosu iyi sen annesisin az çok sütünü de bebeğin ihtiyacını da anlıyorsun bu kadar üstüne gelmeleri doğru değil. Istersen bebişi al odaya git orda emzir, mama verdim der geçersin sıkma kendini ya da açıkça söyle. Sen üzüleceğine bırak annende olsa o üzülsün hem anneler anlayışlıdır sonra öpersin geçer yeter ki sen kendini sıkma ❤
Bana da tam tersi mama verme meme ver diyorlar ama mememi tutmuyor çocuk aç kalsın meme ver diyorlar napcağımı şaşırdım

İnşallah canım buda güzel en azından tetikliyor sen bebeğin hareketlerini kontrol et sürekli hurma ananas ye bakalım. Bende deniyorum dünden beri yiyorum sürekli. Umarım 2 güne kalmaz doğurursun ❤️❤️ Sabah 8 de kalktım yürüyüş yaptık eşimle akşamda yapıcam artık günde 2 kez yapayım bakalım bu arada ben karnıma dikkat ettimde son 2 gündür daha çok aşağı indi. Hakkımızda hayırlısı olsun…
Kontrol ediyorum kuzum aklım hep orda zaten. 5.30da uyandım o kadar yorgunum ki biraz dinlenip yine bol bol hareket edicem. Inşallah seninde gelir bebişin. Hakkımızda hayırlısı olsun sağlıkla gelsinler ❤❤

Bana da tam tersi mama verme meme ver diyorlar ama mememi tutmuyor çocuk aç kalsın meme ver diyorlar napcağımı şaşırdım
Ortası yok galiba bu insanların ya sen dinleme nolur yavrunu senden iyi kimse bilemez. Ac mı kalsın çocuk ya anlamıyorum bu insanları.

Demekki anne sütünün bilincinde değiller canım bi şekilde ögrenmeleri lazım, bebegin sarılık riskini atlatmış kilo alımı da iyi, emdikce süt artacak tabi az olduğunu düşündükleri icin diyorum bunu, belki de yeterlidir. Unutma bebeğin üzerinde herkesten cok senin söz hakkın var, karşı gel tavrını koy kendinden emin bir şekilde. Biberon meme reddinde bir numaralı sebep malesef. Olan sütünü de azaltır biberona alışıp memeden uzaklaşması.
Benimki resmen emmedi memeyi tutmadi bikac gün çok üzüldüm çok kötü oldum ama biberon vermedim. Kaşıkla verdim sağdigim sütü, o bile hemen kolaya alistırdı, şırıngaya gectim, şırıngayla verirken parmağımi da ağzına verdim onu emdi. Çok şükür dünden beri normal tutmaya emmeye başladı dünyalar benim oldu..
Nasıl başardınız çok ağlıyor mecburen tekrar veriyorum biberonu mememi ağzına alıyor ama asla emmiyor

Bana da öyle diyorlar ama anlatamıyorum çocuk hem tutmuyor hem sütüm yetersiz günde bir kez sağıp veriyorum anca o kadar çıkıyor buna rağmen yorum yorum yorum…
İyice acıksın tutar diyorlar yahu denedim olmuyor .. yavrum için için ağlıyor zaten zorlayınca kıyamıyorum da artık denemeyeceğim memeyi tutsun diye ..
Boşver annesi en iyisini sen bilirsin kimseden bir anneden daha merhametli olamaz

LOHUSALIK SENDROMU
Kızlar hem ikinci bebek oldugu icin hem yaşça sizden buyuk oldugum icin bir iki kelam etmek istedim basima gelenleri anlatirsam belki bi faydam dokunur size
Oglumdayken bundan 9 yil kadar once (oglumu seneler sonra 9 cocuk kaybindan sonra kucagima almistim) o kadar kotu gunler gecirdim ki
Mesela sezaryen olup eve geldigimde esim bana naz yapti 1 hafta küstü bana neden biliyo musunuz traş takimini bulamamis nereye koyduysammis 😁
Sonraki hafta diş agrisi oldu ve 1 hafta yine bana naz yapti benimle ilgilenmiyosun diye😁
Ben 9 kayiptan sonra ogluma kavusunca psikolojim bozuldu saat basi uyanip kontrol ediyodum yaşiyomu diye
Artik bir sure sonra sinir krizi gecirmeye aglamaya hatta bayilmaya basladim
Eşim de her krizimde bana inanmadı aciyan gozlerle bakti hep beni ilgi cekmeye calismamla sucladi
El kadar bebek emmiyo saat basi uyaniyo kucak istiyo mahvoldum uykusuzluktan
EEsimdoktor bi de benim dusunun
Bigun dedim ki boşanalim OLUR dedi bana ben de memnun degilim zaten ben bekliyodum ki beni anlar ama anlamadi
Ben psikolojik tedavi almaya basladı ilaclar ilaclar mutsuz umutsuz ifadesiz bir suratla tam 2 sene gecirdim
Sonra sonra kendime geldim ama asla esimin soydiklerini yaptiklarini unutmadim

Kendime geldikten sonra her firsatta bana yasattiklarini suratina vurdum
Aradan seneler gecti esim dedi ki ikinci cocugu istiyorum sana yasattiklarima cok pismanim bana bunu telafi etmem icin firsat ver bi cocuk daha yapalim dedi senelerce bunun icin ikna etmeye calisti

Su an ikinci bebek oldu ve gercekten esimin agzina ediyorum agzini acip tek kelime etmiyor
Gecen dedim ki ya ben neler cektim ne icindi kendimi hirpalamaktan baska ne işe yaramis
Kopek gibi pismanim kendime yaptiklarima
Keske o zaman esime HOŞŞT KÖPEK deyip keyfime bakabilseymisim

Benim ponçikte sarılık 12.6 çıktı tekrar görmek istediler. Hiç istemiyordum kan vermesini ama annem götürdü simdi dra. İçim yanıyor o dr gidince. Bir önceki kan alımında ellerini moraratmıslar görseniz hala iyileşmedi. Bence bebek te sorun yok ama drlar gel diyince mecbur gidiliyor. Biz yeniyiz kısa araşıklarla uyandırıyorum emiyor ama, insallah cok guzel haberlerle dönecek annem. 🥰
Benim iki kızda da hiç kan vermedik sarılık oldu mu olmadı mı değer nedir bilmiyorum valla ama ilk günden beri süresi uzun olduğundan sarılık yoktur diye düşünüyorum. İnşallah annen güzel haberlerle gelir

Keşke yatış yapsaydı biraz kontrol etselerdi olmazsa ne bilim salıdan önce sezeryane alsa.

Süt varsa biraz da uğraşınca çocuk memeyi tutmayı öğreniyor. Ilk günler zor oluyor ama öğrenince tutuyor. Biz de öğrenmiş oluyoruz tabi. Ilk günler çok kolay değil tabi doğru tutup emzirmek.

LOHUSALIK SENDROMU
Kızlar hem ikinci bebek oldugu icin hem yaşça sizden buyuk oldugum icin bir iki kelam etmek istedim basima gelenleri anlatirsam belki bi faydam dokunur size
Oglumdayken bundan 9 yil kadar once (oglumu seneler sonra 9 cocuk kaybindan sonra kucagima almistim) o kadar kotu gunler gecirdim ki
Mesela sezaryen olup eve geldigimde esim bana naz yapti 1 hafta küstü bana neden biliyo musunuz traş takimini bulamamis nereye koyduysammis 😁
Sonraki hafta diş agrisi oldu ve 1 hafta yine bana naz yapti benimle ilgilenmiyosun diye😁
Ben 9 kayiptan sonra ogluma kavusunca psikolojim bozuldu saat basi uyanip kontrol ediyodum yaşiyomu diye
Artik bir sure sonra sinir krizi gecirmeye aglamaya hatta bayilmaya basladim
Eşim de her krizimde bana inanmadı aciyan gozlerle bakti hep beni ilgi cekmeye calismamla sucladi
El kadar bebek emmiyo saat basi uyaniyo kucak istiyo mahvoldum uykusuzluktan
EEsimdoktor bi de benim dusunun
Bigun dedim ki boşanalim OLUR dedi bana ben de memnun degilim zaten ben bekliyodum ki beni anlar ama anlamadi
Ben psikolojik tedavi almaya basladı ilaclar ilaclar mutsuz umutsuz ifadesiz bir suratla tam 2 sene gecirdim
Sonra sonra kendime geldim ama asla esimin soydiklerini yaptiklarini unutmadim

Kendime geldikten sonra her firsatta bana yasattiklarini suratina vurdum
Aradan seneler gecti esim dedi ki ikinci cocugu istiyorum sana yasattiklarima cok pismanim bana bunu telafi etmem icin firsat ver bi cocuk daha yapalim dedi senelerce bunun icin ikna etmeye calisti

Su an ikinci bebek oldu ve gercekten esimin agzina ediyorum agzini acip tek kelime etmiyor
Gecen dedim ki ya ben neler cektim ne icindi kendimi hirpalamaktan baska ne işe yaramis
Kopek gibi pismanim kendime yaptiklarima
Keske o zaman esime HOŞŞT KÖPEK deyip keyfime bakabilseymisim
Yaaa ne kadar içten yazmışsın . Zor şeyler geçirmişsin bu eşler maalesef çocuk gibi davranabiliyor hepsinde var bişeyler. Kadın gerçekten çok güçlü ve hiçbir kadın boş yere nazla niyazla uğraşmıyor gerçekten yaşadıklarıdır. Evlatlarını Aiial size bağışlasın bak şimdi ne güzel pervane olmuş eşin 🤩 zaten adamlar öyle belli bir zaman sonra pervane oluyorlar. Bizimkide dün bütün gün nazlandı küstü etti . Gece uykudan uyanmış baktım üstümü örtüyo barıştı 😅 yarın da doğuma gidiyoz tabi

X