2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bakalım inşallah iner daha zamanımız var 38+2 yim şu an.

O sivilceler çok normal. Anneden gelen hormonlardan kaynaklanıyormuş. Hatta bugün doktor kontrolümüz vardı yine sordum çok normal dedi.

Normal dogum yapan arkadaslar dikisleriniz varsa durumunuz nasil ? İlk gunlere gore daha kotu sanki benimki aciyor otururken falan. 4 dikisim var. Ne zaman duser iyilesir acaba
Benim iç dış çok dikisim vardı makyaj temizleme pedi var ya yuvarlak ona bolca batikon döküp tam dikişin üzerine bırakıyordum her wc sonrası çok çabuk düşürdü dikişleri hemde rahatlatıyor.sağolsun diken hemşire ipleri uzun bırakmıştı otururken bıçak batırır gibi oluyordu hemen kuruttu maşallah rahat ettim tavsiye ederim.

Kızarıklık bizimkinde de var aynı tarif ettiğin gibi hatta az önce kaşının üstünde vardi simdi yok, olup geçiyor sık sık farklı yerlerde. Ablam sıcaktan oluyo dedi ama bilmiyorum

Aynen bende memeyi tutturuyorum ama kambur saçma sapan duruyorum napıcaz bilmem

Benim de kamburum çıktı yaa. Dün eşim sırtımı düzeltmeye çalışıyor. Boşa uğraşma dedim, aylar sonra pilates paklar beni.
Artık sırtım ağrımaya başladı.

Bir elimle bebişin kafası, bir elimle memeyi tutunca, çok iyi kavrıyor memeyi. Ama sonra saçma bir pozisyonda kalıyorum. Biraz emdikten sonra düzelmeye çalışıyorum ama pek olmuyor o da.
Emzirme yastığını da denedim, göbeğim inmediği için mi bilemedim onu da beceremedim. İnternette de tam bir kaynak bulamadım. Çook rahat anlatmışlar, böyle oturup böyle tutun diye de, olmuyor
Tomris’in emzirme notlarında karşıma çıkan bir pozisyon var, o fena değil. Ona bakın isterseniz, biz gece öyle uyuyoruz da Ama başka pozisyon bulamadım henüz

Arkadaşlar bugün işitme testi için hastaneye gittik. Dün banyo yaptırmıştık kızımıza. O yüzden test yaptıramadık. 3 gün sonrasına randevu verdiler. Arkadaşıma sormamışlar bile ne zaman banyo ettirdiğini. Belki cihazdan cihaza ya da her hastanenin uygulaması farklıdır. Yine de haberiniz olsun sizin. Bizim gibi gidip eliniz boş dönmeyin.

Bugün baktık o kundağa, ama 50 cm olunca alamadım, 52 cm çıktık hastaneden, pek kullanamaz gibi geldi. Miniğim de 3.100 tartıldı bugün, aslında olurmuş o zaman.
Ben gece kıyafete takıldım. Askılı tulumun üstüne bir kat kıyafet giydirip uyuttuk. Ama emzirirken terliyor, zaten isilik oldu bir de. Ama emzirirken soy, sonra tekrar giydir de yapamadım, bu sefer uyanıyor süreç başa dönüyor O yüzden kundak mantıklı gelmişti ama kolların o kadar dar olmasını da sevmedim. Bilemedim Kundak dışında bir çözüm var mı önerebileceğiniz

Bende neler yaptım ya ama tık yok. Hala yürüyorum egzersiz yapıyorum iş yapıyorum hareketsiz kalmıyorum ama yok sancıya dair hiçbir emare yok son 1 hafta inşallah doğmak isterler valla yoksa sonumuz iyi değil
Şimdi geldim ebeden herşey yolunda çok şükür. Eğer bebek bu hafta gelmezse haftaya her 2 güne bir kontrole gidicem hastaneye. Ve normalde 42. Haftaya kadar bekliyorlarmış. Yanlız ben geçen yılda bebeği kaybedince senin durumum farklı beklemeden başlatabiliriz doğumu dedi. Ayrıca dediki normal doğumlarda genelde bebek beklenen tarihten sonra geliyor önce gelmiyor. Çok stres yapmanada gerek yok dedi. Sen gidicekmisin bu hafta doktora ?

Sağolasın canım benim inşallah güzel haberlerle döneriz Şuan pusetteki Dalan kurduk örtüsünü örttük yarında yatağını yapcam annemle çok heyecanlı

Iyi çok şükür her şey yolundaymış. Inşallah müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden gelir bebişin. Benimde 3 gün sonra kontrolüm var, çok beklemek istemiyorum açıkçası. Bakalım bizim doktorumuz ne diyecek çok merak ediyorum bende

Bizde de var onlardan. Sıcaktan diye düşünmüştük. Bir banyo yaptık hızlıca, bir de fazla kucağımızda tutmamaya çalıştıl, geçti. Ama emerken benimle temas eden yerlerde olabiliyor arada yine, sonra geçiyor

Ben battaniyesi ile yarım kundak yapıyorum. Hazır kundak almazsan deneyebilirsin. Rahat oluyor. Eli kolu çıkmayınca kendisini uyandirmiyor.

Biz daha yıkamadık göbek duşdukten uç gun sonra yıkayın dedi bugun yıkayayım diyordum onuncu gun neyseki işitmeden geçti sonra zaten hergun yıkandığı için sıkıntı kırkına kadar hergun yıkanıyor bizde blmiyorum neden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…