2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tecrübeli annelere bir sorum var göbek kordonu ne zaman düşürdünüz bir de hiç sarı akıntı gibi bişey yaşayanınız oldu mu ??
Pek tecrübeli sayılmam ama 3. gün sarı akıntı gördük kordonda. Ben tedirgin oldum, sağlık ocağına gittik, sorun yok dediler. Ama bizimki kordondaydı, sanırım delikten gelmesi akıntının sorun. Bir göster istersen.
Göbek kordonu düşmedi henüz bizim. 3 haftaya kadar sürebiliyormuş

Tecrübeli annelere bir sorum var göbek kordonu ne zaman düşürdünüz bir de hiç sarı akıntı gibi bişey yaşayanınız oldu mu ??
8. Gün düştü bizim, 21 güne kadar düşer diyorlar. Sari akinti göbek kordonunda görmedik. Bir iki kanadı ama her gün alkolle temizliyorduk sorunsuz geçti şükür
Sarı akıntı olarak Lohusa akıntısından bahsediyorsan evet sarı akıntım oldu

Bende doktoruna fotoğraf attım numarası yoktu buldum o da antibiyotik bir krem söyledi sabah akşam sür bezi sürtmüş dedi onu alıp sürücem 6 günlük olduk bizim de daha düşmedi sanki daha da var gibi bilemedim ‍♀
Yok canım lohusa akıntısı değil bebişin göbek deliğinde internetten baktım da biraz korkuttu ama korkulacak bişey değilmiş sanırım
6.gün düştü canim nokta nokta kanamalar oldu zibininda gördüm sorun yok demişti doktorumuz
Ne güzel düşmüş bizde bekliyoruz canını acıtan bişey değil ama her kucağıma aldığımda tedirgin oluyorum

Kundak bana da çok mantıklı geliyor. Hangi marka aldın kundak? Kullanınca bilgi verebilir misin
E bebek den aldım canım yeni doğan kundak bebeğim çok hareketli bazen rahat uyuyor içinde bazen kollarını hareket ettiremediği için kendini sıkıyor o zaman çıkartıyorum içinden bir de yeni doğan kundağı bile büyük geliyor ellerini boyun kısmından çıkarabiliyor en son 3 kiloydu kuzum ona göre alın

Buralar ne kadar sessiz artık Doğurmayan çok az kişi kaldık ya onunda yarısı sezaryen olunca normal doğumcular hariç aksiyon yok heralde
Çok yoğun geçiyor günler canım geceleri gaz sancısı gündüzleri besle yıka uyut ev işleri yemek derken buraya girmeye vakit olmuyor inşallah doğurmayan bekleyen annelerimiz de sağlıkla en güzel şekilde doğumunu yapıp bizim tempomuza girerler

Yorucu ama çok güzel değil mi inşallah bizde bir an önce kavusuruz da sizin bölümlere geçeriz umarim bundan daha güzel zamanlarınız olur ❤

Grupta en geç bizim göbeğimiz düştü sanırım 12. gün düştü badisinde hafif kan izi vardı o da kurumuştu doktor temizledi gayet iyi dedi ama sarı akıntı olmadı sarı akıntı enfeksiyon belirtisi olabilir sizde varsa doktora gösterin derim

Yorucu ama çok güzel değil mi inşallah bizde bir an önce kavusuruz da sizin bölümlere geçeriz umarim bundan daha güzel zamanlarınız olur ❤
Evet canım çok yorucu uykusuzluk, yorgunluk, dikiş ağrsından sana muhtaç olan minicik bir canlıya iyi bakamama endişesinden ona bir şey olacak korkusundan birkaç kez hüngür hüngür ağladığım oldu ama bebeğimi sevmeye öpüp koklamaya doyamıyorum bakışları mimikleri minicik elleri ayakları bazen uykusunda gülümsemesi hatta sesli güldüğü bile oldu harika bir şey akşam eşimle bebeği izleyip bunu biz yaptık dedik gururla

Yaaa ne kadar güzel maşallah size eminim onun tek bir bakışı bile bütün yorgunluğu acıyı siler atar. az kaldı inşallah bizimde böyle olucak

Bebeğimin el ve ayak izi yapmak isterseniz instegramda bu sayfadan aldım malzemeleri çerçevesini hamuru süsleri boyası yapıştırıcısı fırçası herşeyi gönderiyor kendiniz yapıyorsunuz biraz uğraştırıcı ama değdi ayaklarını bastırmak kolay oldu ama ellerini bastıramadık parmaklarını kapattığı için uyurken bastırdık

Eklentiler

• Screenshot_2021-09-20-12-10-57-523_com.instagram.android.jpg
    78,9 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20210920_005919_020.jpg
    119,5 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20210920_005919_054.jpg
    122,4 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20210920_002956.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 49
Kizlar selam
Biliyosunuz kac gundur pişik belasiyla ugrasiyorum
Hem de inanilmaz pisik olmustu yavrucum kullanmadigim ilac kalmamisti
En son bepanten plus kullandim iki sürmeye pisigini aldi bilginiz olsun
Geçmiş olsun canım geçtiğine sevindim ben de ilk günden beri mustela sürüyorum hiç olmadı pişik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…