2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar süt parası ve doğumda devletin verdiği paraya nasıl başvuru yapılıyor? Eşim olmadan ben başvuru nasıl yapabilirim acaba

Bugün benim de kontrolüm vardı, belki gün verir diye gittik ama yine bekleyeceğiz dedi. Şimdilik her şey yolundaymış, rahim ağzım kapalı, kafası kanala yakın ama kanala girmemiş. Bekleyeceğiz yani minnoşu biraz daha.

Şimdi geldim ebeden herşey yolunda çok şükür. Eğer bebek bu hafta gelmezse haftaya her 2 güne bir kontrole gidicem hastaneye. Ve normalde 42. Haftaya kadar bekliyorlarmış. Yanlız ben geçen yılda bebeği kaybedince senin durumum farklı beklemeden başlatabiliriz doğumu dedi. Ayrıca dediki normal doğumlarda genelde bebek beklenen tarihten sonra geliyor önce gelmiyor. Çok stres yapmanada gerek yok dedi. Sen gidicekmisin bu hafta doktora ?
Benim bebe fırlama çıktı 38+6 da kendi sancımla geldi. Doktorumda daha önce bana öyle demişti ilk gebeliklerde 41-42 ye kadar uzuyor diye ama benimki durmadı😂

Artık sırtım ağrımaya başladı.

Bir elimle bebişin kafası, bir elimle memeyi tutunca, çok iyi kavrıyor memeyi. Ama sonra saçma bir pozisyonda kalıyorum. Biraz emdikten sonra düzelmeye çalışıyorum ama pek olmuyor o da.
Emzirme yastığını da denedim, göbeğim inmediği için mi bilemedim onu da beceremedim. İnternette de tam bir kaynak bulamadım. Çook rahat anlatmışlar, böyle oturup böyle tutun diye de, olmuyor 🤪
Tomris’in emzirme notlarında karşıma çıkan bir pozisyon var, o fena değil. Ona bakın isterseniz, biz gece öyle uyuyoruz da 🤭 Ama başka pozisyon bulamadım henüz 😬
Sağol canım bende bakıcaktım güya bi boşlukta ne yapsam derken bişey yapamadan bebem uyanıyor🤣 Alışıyoruz yavaş yavaş bakalımm💕

Iyi çok şükür her şey yolundaymış. Inşallah müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden gelir bebişin. Benimde 3 gün sonra kontrolüm var, çok beklemek istemiyorum açıkçası. Bakalım bizim doktorumuz ne diyecek çok merak ediyorum bende
Güzel haberlerini bekliyorum yazınca etiket yap bana ☺️

Benim bebe fırlama çıktı 38+6 da kendi sancımla geldi. Doktorumda daha önce bana öyle demişti ilk gebeliklerde 41-42 ye kadar uzuyor diye ama benimki durmadı😂
Benim biraz sıkıntılı durum ilk değil bu aman aman diye sürekli içerde tutmaya çalıştım. Şimdide inat etti çıkmak istemiyor 😂

Ama senin bu hafta değil kuzum 😁 yanlız eylül annesinde doğmayan seninkinde var bu gidişle ben ve K Kbo4 ekim annelerine doğru gidicez 😂😂
Doktorum da en basin da normal doğum düşünüyorsan ekimin ilk haftasında olabilir demişti bana o geldi bak aklıma 😅 35. Haftada gelmeye çalıştı ya ilacı bırakınca çok durmaz demiştim inanmıştım ama olmadı 😂

Bebeğimin el ve ayak izi yapmak isterseniz instegramda bu sayfadan aldım malzemeleri çerçevesini hamuru süsleri boyası yapıştırıcısı fırçası herşeyi gönderiyor kendiniz yapıyorsunuz biraz uğraştırıcı ama değdi ayaklarını bastırmak kolay oldu ama ellerini bastıramadık parmaklarını kapattığı için uyurken bastırdık 😊
Çok beğendim ya çok güzel olmuş benimde aklımda vardı yapmak bebiş doğduktan sonra bende sipariş verecem mutlaka 🤗🥰

Kızlar bizim göbeğimiz dün düştü bugün tam 1 haftalık oldu. İlk doktor kontrolümüzü yaptık her şey yolundaymış çok şükür🤗 Oğluşum biraz minnak doğdu ama toparlamaya başladı bile ☺️
Masallah bebise ya bizimkiler neden gelmiyor 1 hafta kaldı şurda ille son güne kadar bekletecekler bizi 😅

X