2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Makine manuel mi yoksa elektrikli otomatik olanlardan mi? Belki ordan fark ediyor da olabilir. Gerçi herkesin bunyesi de farklı elbette.
Elektrikli olandan kuzum netten baktım kimi göğüs sağıma elverişli olmuyomuş dün 1 saat sağım yaptım 15 cc anca çıktı ama elle sıkmaya devam ettiğimde hala süt geliyordu makinede gelmiyordu sanırım başka makine almam gerekiyor

Eylul anneleri selam 😍 Dogurmayan kaldi mi ?
Kacinci haftalarda yaptiniz dogumlarinizi :KK66:
Kiz bebek genelde daha erken geliyor diyorlar 😍
Öncelikle güzel annelere ;hepsini tek tek okudum geç oldu ama tüm doğum yapan anneleri tebrik ederim inşallah sağlıkla kolaylıkla büyütürler 💖 Ben de kız annesi olup ilk kızımda 39+5 i bulanlardanım, herkeste etkili olur mu bilmiyorum ama ilkinde 39 u geçince 1 cm bile de açılma yoktu , eş yardımı almıştım sabah 10:30 da doğum yaptım 🙈 bu bebeğimde de 38 bitti , uzun süredir çok aşagıda oturmak bile zorluyor , dr da şaşırdı ultrasonda kafasını göremiyorum dedi , sanırım 39 u göreceğiz ☺️

Kızlar tam okumadım ama bebeklerin kabız olduğunu yazmışsınız dün gece aynısını bizde yaşadık zeytinyağıyla poposunu uyararak yaptırdık mamadan kaynaklı birşey bizimkisi mama meme şeklinde gidiyor ama kızımda hep mama alıyordu onda 2 ay boyunca hep kabızlık çekmiştik ordan biliyorum doktorlar genelde 5 güne kadar normal diyorlar ama tabi çocuk nasıl dursun 5 gün kaka yapmadan

Kızlar tam okumadım ama bebeklerin kabız olduğunu yazmışsınız dün gece aynısını bizde yaşadık zeytinyağıyla poposunu uyararak yaptırdık mamadan kaynaklı birşey bizimkisi mama meme şeklinde gidiyor ama kızımda hep mama alıyordu onda 2 ay boyunca hep kabızlık çekmiştik ordan biliyorum doktorlar genelde 5 güne kadar normal diyorlar ama tabi çocuk nasıl dursun 5 gün kaka yapmadan
Canım ben de cok masaj yaptım hem poposuna hem karnına epey uğraştım. Metsil diye damla var ondan da içirdik birkac damla, saf zeytinyağı da damlattik ağzına.. mama aliyor olsa ben de ona bağlarım ama almıyor. Az önce mama aldık güzel beslendiginden emin olalım bakalim yine mi yapmıcak diye. Uzun uzun emzirip bide mama denicez 🤷

Kızlar daha 3 günlük bebek neden kabız olur? Mama vermiyorum, kendi sütüm ve arada ablamin sütü sadece ama dün en son öğleden sonra 4 gibi yaptı kakasını bi daha yapmadı.. kıvranıyor karnından sesler geliyor ama yapamiyor yavrum.. masajlar yağlar bazi damlalar ise yaramadi
Anne sütü bebeğin ihtiyacına göre salgilaniyormus ya ablamızın bebeği ne kadarlık o süt ağır gelmiş olabilir mi? Sadece tahmin bu arada benim ki bebek mamaları bile ay ay ya sonuçta bilemedim :KK43: en kısa sürede rahatlar inşallah bebisiniz 🥰

Anne sütü bebeğin ihtiyacına göre salgilaniyormus ya ablamızın bebeği ne kadarlık o süt ağır gelmiş olabilir mi? Sadece tahmin bu arada benim ki bebek mamaları bile ay ay ya sonuçta bilemedim :KK43: en kısa sürede rahatlar inşallah bebisiniz 🥰
Ben de onu düşündüğüm icin mama aldırdım çünkü bazı emzirme danışmanları o süt seninkinin bebeğinin ihtiyacına göre değil derken bazısı mamadan iyidir demişti.. inşallah ise yarar mama bakalım aslında sütüm de baya arttı

Kızlar daha 3 günlük bebek neden kabız olur? Mama vermiyorum, kendi sütüm ve arada ablamin sütü sadece ama dün en son öğleden sonra 4 gibi yaptı kakasını bi daha yapmadı.. kıvranıyor karnından sesler geliyor ama yapamiyor yavrum.. masajlar yağlar bazi damlalar ise yaramadi
Canım geçen gene yazmıştın ablanın sütü kendi bebeğinin ihtiyacına göre salgılanıyor diye biliyorum o değişik gelmiş olabilir mi bir de anne sütü alan bebeklerde bir hafta normal kabul ediliyor daha bir gün bile olmamış senin yapacaktır beklesen biraz

Herkese iyi geceler canlar doğum yapanların gözü aydın olsun Allah analı babalı büyütsün isallah 24 eylül bizimde günümüz sayılı günler kaldı 39+3 olucaz haftaya bu saatler kucağımda olur inşallah var mı 24 ünde doğuracak doğum çantasında şu çok gerekli şu acayip gereksiz dedikleriniz var mı
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun 🤗
Benim kız hastanede hep kustu Üst fazlasıyla almıştım yetti allahtan sen de sayısını kontrol et istersen
İlk gün çok bez tükettik 10 adedi bulmuştur
Depend külot içine ped ile kullandım ben
Ve yedek gecelik 3-4 tane çok sık değiştirmek zorunda kalıyorsun çünkü
Göğüs ucu kremi
Kağıt havlu
Bol su
Diğerlerini zaten eklemişsinizdir 😘

İyİ geceler kızlar bende oğluşuma kavuştum 🥰🥰🥰🥰 saat 11.40 ta epidural anestezi ile sezryan oldum. Tüpleri de baglattım. Ameliyat 2 saatten fazla surdu. Benım dıger ameliyat lar nedeniyle yumurtalıklar içerisii karısmış 😂yapıs yapıstı dedı dr cok şükür kavustuk. Meme mücadelesi gazı ve benım gazım derken biraz buralara seurek takılocam bıkac gun. Diğer yazıları okuyanadım doğum yapan oldu ise hayırlı olsun.
Hayırlı olsun kuzum
Sağlıkla analı babablı büyüsün inşallah
Bol sütler 🥰🥰😚❤️

Şapka eldiven takıyor musunuz. Ve uyurken ne örtüyorsunuz
Canım ben ince Kolsuz zıbın Giydirip Muslin Battaniye ile örtüyorum eldiven yok şapka var. Ama tabi yaşadığım şehir sıcak onun etkisi de var.
Dün kızlar yazmış Ankara soğuk oldu diye onlar başka şekilde giydiriyorlardır eminim
Ben izmirdeyim
Burası hala yaz 😍

Canım geçen gene yazmıştın ablanın sütü kendi bebeğinin ihtiyacına göre salgılanıyor diye biliyorum o değişik gelmiş olabilir mi bir de anne sütü alan bebeklerde bir hafta normal kabul ediliyor daha bir gün bile olmamış senin yapacaktır beklesen biraz
Evet ben de öyle düşündüğüm için mama aldırdım ama kendi sütüm de epey arttı insallah mamaya da ihtiyac kalmaz ama kaka yapsaydi bı sütün yettiğine emin olcaktım 🙁

Evet ben de öyle düşündüğüm için mama aldırdım ama kendi sütüm de epey arttı insallah mamaya da ihtiyac kalmaz ama kaka yapsaydi bı sütün yettiğine emin olcaktım 🙁
Sutun yetip yetmedigini cişinden de anlarsın canım, her zamanki gibi mi bez sayınız? Mama daha da kabız yapmasın? Aynı dönemin sütünü vermek önemli, ablanın çocuğu 1.5 yaşındaydı galiba. Yeni doğan sütü olmadığı için ağır gelmiş olabilir.

Bir de sen yediklerini dikkat et canım, kayısı kompostosu felan yap iç. Çok et ağırlıklı beslendiysen sebze yemeyi dene. Nasıl olsa hepsi sütten bebeğe geçiyor ve et/hamur ağırlıklı beslendiysen onun da sindirimi zordur.

Takmayacagim ama annem her seferinde üşür bu çocuk kuş kanadından yel alır deyip duruyor arada takıyor arada çıkarıyorum bende :)
Ay aynı laf ya ben çıkarıyorum o takıyor ama çocuk sevmiyor şapkayı resmen. Elidiveni de bazen soğuk olunca takıyorum. Bir battaniye örtüyorum ben de. Pamuklu

Canım ben ince Kolsuz zıbın Giydirip Muslin Battaniye ile örtüyorum eldiven yok şapka var. Ama tabi yaşadığım şehir sıcak onun etkisi de var.
Dün kızlar yazmış Ankara soğuk oldu diye onlar başka şekilde giydiriyorlardır eminim
Ben izmirdeyim
Burası hala yaz 😍
Başımda kimse olmasa sanırım ben de müslin örterdim. En iyisi bence. Ben İstanbul'dayım ama evim çok sıcak sabahtan akşama güneşli

Ay aynı laf ya ben çıkarıyorum o takıyor ama çocuk sevmiyor şapkayı resmen. Elidiveni de bazen soğuk olunca takıyorum. Bir battaniye örtüyorum ben de. Pamuklu
Vallahi aslında sıcağa alıştırmak istemiyorum sonra en ufak birseyde hasta olacak ama işte hapşırıyor annem gördün mü diyor bende acaba mı diyorum vicdan yaptırıyor bana 😅

X