2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Vallahi aslında sıcağa alıştırmak istemiyorum sonra en ufak birseyde hasta olacak ama işte hapşırıyor annem gördün mü diyor bende acaba mı diyorum vicdan yaptırıyor bana 😅
Aynısını diyor ama aslında ğşümekten de hapşırmazmış. Gelen elleri soğuk diyor ilk gebeliğimde heekse tersleniyordum bu sefer pek rahatım kim ne derse yapıyorum sonra onlar gidince normale dönüyorum kolayı böyle buldum kalp kırmak da istemiyorum.

Aynısını diyor ama aslında ğşümekten de hapşırmazmış. Gelen elleri soğuk diyor ilk gebeliğimde heekse tersleniyordum bu sefer pek rahatım kim ne derse yapıyorum sonra onlar gidince normale dönüyorum kolayı böyle buldum kalp kırmak da istemiyorum.
Evet anne çocuk elden ayaktan üşümez diyorum yok genel olarak hep soğuk zaten bebeklerin elleri ayakları hapşırmakta evet üşümekten alakasi yok ama onlar çocuk büyüttü ben büyütmedigim için onlar haklı oluyor maalesef Allah razı olsun annem olmasa çok daha zor olurdu herşey iyi ki varlar 🤲

İyİ geceler kızlar bende oğluşuma kavuştum 🥰🥰🥰🥰 saat 11.40 ta epidural anestezi ile sezryan oldum. Tüpleri de baglattım. Ameliyat 2 saatten fazla surdu. Benım dıger ameliyat lar nedeniyle yumurtalıklar içerisii karısmış 😂yapıs yapıstı dedı dr cok şükür kavustuk. Meme mücadelesi gazı ve benım gazım derken biraz buralara seurek takılocam bıkac gun. Diğer yazıları okuyanadım doğum yapan oldu ise hayırlı olsun.
Hayırlı uğurlu olsun canım 🥰 Allah sağlıcakla analı babalı büyütsün 🙏

Şapka eldiven takıyor musunuz. Ve uyurken ne örtüyorsunuz

Bizim doktorumuz şapka eldiven takmayın kendine dokunup duyuları gelişsin dedi. Bir de çocuğun sıcaklığı el ve ayaktan anlaşılmaz göğsünden anlaşılır dedi. Elleri genelde soğuk ama önemsemiyorum. İç zıbın, tulum ve çorap giydiriyorum. Uyurken de penye battaniye atıyorum üstlerine. Konum İstanbul ev 26 derece 😁

Aynen bizimkinin de turuncu hafif kırmızımsı lekeler vardi çisinde.. yenidoğan bebek daha sık kaka yapar yaa bizim irtibatta olduğumuz bi cocuk doktoru da yok henüz. Dogum yaptığım hastaneye götürmeyi düşünüyoruz ama daha da tam iyilesemedim ben gözümde çok büyüyor 🙁 sen nasıl hallettin
Hastanede çok fazla yaptı kaka, 4-5 kere yaptı günde. Ama çıktıkyan sonra azaldı kala, iki gündür de hiç yok. Hastanede bize bakan doktor çağırdı bizi dün, ona gittik. Bugün de ona yazdım, sorun yok dedi. Göbeği takılmıştı benim aklıma, sağlık ocağına gidip gösterdim. İstersen oraya bir git.

Sutun yetip yetmedigini cişinden de anlarsın canım, her zamanki gibi mi bez sayınız? Mama daha da kabız yapmasın? Aynı dönemin sütünü vermek önemli, ablanın çocuğu 1.5 yaşındaydı galiba. Yeni doğan sütü olmadığı için ağır gelmiş olabilir.
Her zamanki derken 😂 daha 3 günlük olduğu icin rutini bilemiyorumki canım günde 3-4 kere yapiyo sanırım cişi. Mamayı aldık ama açmadık daha hic, dedigin gibi belki ters etki yapar, sütüm de baya çoğaldığı icin beklesin bakalim dedik. Emiyo ama hala kaka çıkışı yok daha 24 saat olmadi bile biz mi gereksiz panik yapiyoruz acaba bilemedim..

Bir de sen yediklerini dikkat et canım, kayısı kompostosu felan yap iç. Çok et ağırlıklı beslendiysen sebze yemeyi dene. Nasıl olsa hepsi sütten bebeğe geçiyor ve et/hamur ağırlıklı beslendiysen onun da sindirimi zordur.
İncir kompostosu cok iciyorum ama dedigin gibi biraz et ağırlıklı da beslenmis olabilirim. Bide hamilelikte kullandığım demir hapına dün tekrar başladım o da etki eder mi acaba aklıma geldi de..

Hastanede çok fazla yaptı kaka, 4-5 kere yaptı günde. Ama çıktıkyan sonra azaldı kala, iki gündür de hiç yok. Hastanede bize bakan doktor çağırdı bizi dün, ona gittik. Bugün de ona yazdım, sorun yok dedi. Göbeği takılmıştı benim aklıma, sağlık ocağına gidip gösterdim. İstersen oraya bir git.
Bizim sağlık ocağına gideceğime bi koca karı teyzeye danışmak daha sağlıklı olur 😊 hasyanede de kaka az yapmıştı bizimki zaten 24 saat durduk sadece. Siyah kaka sanirim anne karnında biriken mekonyum, o boşalıp bittikten sonra normal hayata adapte olurken kaka hafif yeşile dönüyor. Dün epey bi yeşilimsi yaptı sonra banyo yaptirdik ondan beri tık yok iste bakalım biraz sakin kalıp beklemeye karar verdim canım

Biz baya askılıyla geziyoruz, zaten çok bunalıyor, ağlıyor sıcak olunca. Gece de bir kat tulum giydiriyorum, üzerini örtüyorum yanımdaysa. Ama emiyorsa genelde askışıyla oluyor yine. Gündüz uyurken de bir kat müslin bez. Eldiven/şapka ikilisine biz hastanede veda ettik.

Benimkinin tırnakları iğne gibi. Emzirirken çıkarıyorum elimi tutuyo temas edelim diye ama mememe değdiği an hoplatiyor beni o yüzden kendini yaralamasin diye takıyoruz çoğunlukla. Şapka da arada takıyoruz cok saçlı zaten kafası üşümez heralde

Kızlar bana da bi pişik kremi önerin olmaz mi alti mahvoldu yavrucugumun
Lansinoh ve sudocrem kullandim ama faydasını goremedim
Panaten teneke mavi kutu ebebekte var tek surmede etkili ilaç içiyorsan ondan oluyor normalde altı yaş kalsada pişik olmuyor ben her emzirmeden öncen ve sonra açmak durumunda kalıyorum ön sut çabuk bağırsakları hareketlendirıyor ve emme sırsında tekrar kakalıyor sarsmadan tekrar açıyorum sende dikkat et açtıktan hemen sonra kakalıyorlar

Öncelikle güzel annelere ;hepsini tek tek okudum geç oldu ama tüm doğum yapan anneleri tebrik ederim inşallah sağlıkla kolaylıkla büyütürler 💖 Ben de kız annesi olup ilk kızımda 39+5 i bulanlardanım, herkeste etkili olur mu bilmiyorum ama ilkinde 39 u geçince 1 cm bile de açılma yoktu , eş yardımı almıştım sabah 10:30 da doğum yaptım 🙈 bu bebeğimde de 38 bitti , uzun süredir çok aşagıda oturmak bile zorluyor , dr da şaşırdı ultrasonda kafasını göremiyorum dedi , sanırım 39 u göreceğiz ☺️
Bende çok aşağıda hissediyorum yaklaşık 2 haftadır ebe muaynesindede kanalda daha pozisyon değişmez dedi ama sanırım bende 40 ı görücem yerini sevdi gibi geliyor. ☺️

Vallahi aslında sıcağa alıştırmak istemiyorum sonra en ufak birseyde hasta olacak ama işte hapşırıyor annem gördün mü diyor bende acaba mı diyorum vicdan yaptırıyor bana 😅
Doğum nedeniyle ciğerlerinde kalan şeyleri temizliyorlar hapşırarak. Bizde de hırıltı vardı bugün, ben de bir korktum ama o da normalmiş. Geçti zaten 🙂ben de acemiyim, bir şey olacak diye içim gidiyor ama sıcaktan bunalıp ağlamasını da görünce rahatladım biraz 😬

Kızlar bana da bi pişik kremi önerin olmaz mi alti mahvoldu yavrucugumun
Lansinoh ve sudocrem kullandim ama faydasını goremedim
Ben bepanthen aldım bütün yeğenlerim için kullanmıştık hiç pişik olmamışlardı. Ama biz yeğenlerim için ıslak mendille popoyu sildikten sonra birde tükbenti ıslatıp öyle siliyorduk. Bepantheni ben evde yara ve hafif yanık içinde kullanıyorum acısını alıyor. Bepanthen 15 yıldır hiç eksik etmezdim annenin evindede kendi evimdede. Tavsiye ederim ☺️

Yaa dimi bak sende de işe yaramış ben de kısmetse yapıcam kundak ince müslinlerle bile yapabiliriz kundak
Valla yurtdışında özel kundak satılıyor. Cırtcırtlı fermuarlı bizede okulda kundak yapılmaz diye öğretmişlerdi ama burdaki yabancı komşularım bile bebek rahat uyur dedi.

Valla yurtdışında özel kundak satılıyor. Cırtcırtlı fermuarlı bizede okulda kundak yapılmaz diye öğretmişlerdi ama burdaki yabancı komşularım bile bebek rahat uyur dedi.
Valla doğru demişler . İnstgramda görüyorum yabancılar atıyor hazır kundaklar 😁 e bebekte de var fermuarlı ya da cırt cırtlı gibi

Teşekkür ederim 🙏 az miktarda mama takviyesi de yaptık, ve sanırım ikimiz de biraz daha alıştık 🙃

👍 her gün farklı macera gerçekten 🤭

Ne garip bir süreçmiş şu süreç ya. 4 günde ne korkular, ne telaşlar, ne mutluluklar yaşadım. Dün memeyi almıyor, sinirleniyordu. Vermeyi başarınca acısını unuttum resmen 😃
Ama yine çok acıyor. Tutmasında bir sorun yok bence, kocaman açıyor ağzını, bayağı geniş alıyor. Lansinoh krem kullanıyorum ama mustela daha iyi geldisanki. Fakat emzirmeden önce temizlenmesi gerekiyormuş, ondan içime pek sinmedi. Zeytinyağı da pek işe yaramıyor gibi. Sütüm az, kendime pek kalmıyor 😕 var mı başka önerisi olan 🤨
Gumuş gögus ucu kullanıyorum değmezse açımaz garmastan suruyordum bıraktım diğerlerini hiç alıp para verme derim önleyici oluyorlar çatlagı gidermiyorlar en etkilisi bebeği doğru tutmak kesikler bir kaç gune iyleşyor bebeğ gögsune aldığında tam paralel durmasına dikkat et bebeğin gövdeside memeye dönuk olmalı birde emzirme yastıgı kullan o daha rahat pozisyon verir eğer alırken değil emzirirkende acıyorsa meme tam almamış oluyor ama krem surmesende geçer ama kalkan kullan ben daha öncekinde avent almıştım gögus ucu almıştım hepsi işime yaramadı avent kanallara baskı yapıyor sonra ağrılar oluşur gögus kanallarında onu alma derim gumuş kapak en iyisi krem surme zaten elimiz kesilse en fazla uç gune iyleşiyor benim bu ssefer kısa surecek gibi geçen sefer kanlı sutler veriyordum lk zaman memeyi alıştırmak zor oluyor bazı meme dokusu hasas ne yapsn yara oluyor benimki öyle ama bugun gelince benmki azaldı kremi kestim kuru olunca bence yara çabuk iyleşiyor gibime geldi

Normal doğum yapan anneler, dikişiniz varsa ne alemde? Kaç günde düştü? Benim ilk 5 gün sıkıntım olmadı ama şu an acayip bi kaşınma be acı hissi geldi normal mi bu yoksa doktorun kapısını çalmam lazım mı?

Aynen bizimkinin de turuncu hafif kırmızımsı lekeler vardi çisinde.. yenidoğan bebek daha sık kaka yapar yaa bizim irtibatta olduğumuz bi cocuk doktoru da yok henüz. Dogum yaptığım hastaneye götürmeyi düşünüyoruz ama daha da tam iyilesemedim ben gözümde çok büyüyor 🙁 sen nasıl hallettin
İdrarı koyu az pesin alıyor uçuncu gunse sut artar geçer sut beslemiyor yogun değil kaka yapmıyorsa zaten az sut almış turuncu ise

Bende çok aşağıda hissediyorum yaklaşık 2 haftadır ebe muaynesindede kanalda daha pozisyon değişmez dedi ama sanırım bende 40 ı görücem yerini sevdi gibi geliyor. ☺️
Bende sana yazacaktım doğurdun mu diye ben hala doğurmadım da 😅🤣 ya benim mideme vuruyor bu aralar sanki ayaklarını dayıyor mideme şişiyor orası yumurta gibi. Hani son zamanlarda iyice aşağı inerdi mide karın rahatlardı benim niye böyle 🤣 sığmıyor bence ama gelmiyor da son 9 gün kaldı ne yapacağız böyle 😅

X