2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayyy hadi hayırlısı şimdi bunu okuyunca birden benim kalbim çarptı ben sanki panik olucam gibi yaaa 😅 hadi böyle önemli bir sınava girersinya çok hazırlanıp üniversite sınavına veya KPSS ye onun gibi oldum yüreğim falan çarptı 😢
Off ben de fenayım, pek aklıma getirmemeye çalışıyorum inan ki o operasyon anını. Allah bi güç bi sakinlik verir diye umuyorum yoksa zaten çok pimpirikli panik biriyim. Bakalım nasıl bi macera olacak. Bence senin kardeşin destek olacak çok güzel geçecek. Eşime izin verseler benim için de iyi olurdu ama vermiyorlar galiba. :/

Off ben de fenayım, pek aklıma getirmemeye çalışıyorum inan ki o operasyon anını. Allah bi güç bi sakinlik verir diye umuyorum yoksa zaten çok pimpirikli panik biriyim. Bakalım nasıl bi macera olacak. Bence senin kardeşin destek olacak çok güzel geçecek. Eşime izin verseler benim için de iyi olurdu ama vermiyorlar galiba. :/
Ay iyi düşünelim bacım ben de sakin kalmaya çalışıyorum ama bi garip hissediyorum yinede . Eşim de tutturdu bende doğuma giricem diye kızkardeşime doktor izin verdi ama henüz anestezici ile konuşmadık hem kardeşime hem eşime de izin vermezler heralde 😁

Ay iyi düşünelim bacım ben de sakin kalmaya çalışıyorum ama bi garip hissediyorum yinede . Eşim de tutturdu bende doğuma giricem diye kızkardeşime doktor izin verdi ama henüz anestezici ile konuşmadık hem kardeşime hem eşime de izin vermezler heralde 😁
Bizimki istemiyor 2 hastane alternatifimiz vardı biri eşi doğuma alıyordu, görsen bi haller o hastane olmasın diye, hahah yazık itiraf da edemiyor çekindiğini korktuğunu falan ama anladım tabii ben. Anestezist ne diyebilir ki doktor izin verirse alırlar bence. Bu pandemi herkese bi bahane oldu neyi yapmak istemeseler hemen bi pandemiden dolayı diyip çıkıyolar işin içinden.

İyİ geceler kızlar bende oğluşuma kavuştum 🥰🥰🥰🥰 saat 11.40 ta epidural anestezi ile sezryan oldum. Tüpleri de baglattım. Ameliyat 2 saatten fazla surdu. Benım dıger ameliyat lar nedeniyle yumurtalıklar içerisii karısmış 😂yapıs yapıstı dedı dr cok şükür kavustuk. Meme mücadelesi gazı ve benım gazım derken biraz buralara seurek takılocam bıkac gun. Diğer yazıları okuyanadım doğum yapan oldu ise hayırlı olsun.

Bizimki istemiyor 2 hastane alternatifimiz vardı biri eşi doğuma alıyordu, görsen bi haller o hastane olmasın diye, hahah yazık itiraf da edemiyor çekindiğini korktuğunu falan ama anladım tabii ben. Anestezist ne diyebilir ki doktor izin verirse alırlar bence. Bu pandemi herkese bi bahane oldu neyi yapmak istemeseler hemen bi pandemiden dolayı diyip çıkıyolar işin içinden.
Ya ben olsam ben de girmek istemem çekinir korkarım 😁 ameliyathaneden anestezici sorumlu oluyormuş bende duyunca şaşırdım

İyİ geceler kızlar bende oğluşuma kavuştum 🥰🥰🥰🥰 saat 11.40 ta epidural anestezi ile sezryan oldum. Tüpleri de baglattım. Ameliyat 2 saatten fazla surdu. Benım dıger ameliyat lar nedeniyle yumurtalıklar içerisii karısmış 😂yapıs yapıstı dedı dr cok şükür kavustuk. Meme mücadelesi gazı ve benım gazım derken biraz buralara seurek takılocam bıkac gun. Diğer yazıları okuyanadım doğum yapan oldu ise hayırlı olsun.
Hadi gözün aydın canım sağlıkla büyüt bebişini 🥰🥰 diğer işlemler içinde geçmiş olsun hepsi bir anda halledilmiş ne güzel 🙏🏻🌸

Gözünaydın, hayırlı uğurlu olsun. 💐♥️

Herkese iyi geceler canlar doğum yapanların gözü aydın olsun Allah analı babalı büyütsün isallah 24 eylül bizimde günümüz sayılı günler kaldı 39+3 olucaz haftaya bu saatler kucağımda olur inşallah var mı 24 ünde doğuracak doğum çantasında şu çok gerekli şu acayip gereksiz dedikleriniz var mı
Sağlıkla al kucağına 🙏
Olmazsa olmaz diyebileceğim depend kilotlu bez, müslin örtü ve yedek kıyafet. Üstün kan oluyor, süt oluyor, yemek oluyor vs. Bende iki gecelik vardı, pijamayı kullanamadım zaten, keşke bir tane daha alsaymışım dedim 🤓 ha bir de göğüs ucu kremi 🙃

Hayırlı olsun sağlıcakla büyütün 🥰 doktorların dediği ve benim iki bebeğimde de uygulayarak sütün artmasıni sağlayan memeyi başlarda saat tutmaksizin vermek. Cocugu her kucağına aldığında, her ağladığında her arandığında mutlaka meme ver hatta emzik niyetine memeyi ver ki beyni uyarıp süt uretsin. İlk 15 gün Uyuduğunda 2 saati geçmemesine dikkat et ve mutlaka uyandır. Sonra uyandırmaya gerrek kalmayacak. Benim meme uçlarım yara oldu zeytinyağı+göğüs ucu kremi sürerek idare ettim 10 gün sonunda da şükür iyileşti. Memeyi verirken sadece ucunu değil de kahverengi bölgesi de ağzına görecek şekilde vermeye çalış canım sadece ucunu alınca yara oluyor. Benim bu kız ısrarla ucunu aldı ama şimdi alıştı.
Teşekkür ederim 🙏 az miktarda mama takviyesi de yaptık, ve sanırım ikimiz de biraz daha alıştık 🙃
Canım süt Allah vergisi gelirse geliyor orası ayrı bir konu. Ama sen emzirdikçe daha da artacak. Depolanan bir şey değil. Kızım 2 saatte bir uyanırsa emziriyorum, uyanmazsa da sağmaya çalışıyorum 3 saat olunca zorla uyandıyorum. Önce sağdığım sütü biberonla verip, devamında emziriyorum. Her günü ayrı oluyor zaten. Bazen daha çok memede, bazen uykuda. Kendi sütünü göğüs ucuna sürmediysen sürmeyi deneyebilirsin. En az lansinoh kadar etkili. Ben bir kendi sütümü, bir de lansinohu sürüyorum. Dönüşümlü olarak. Bir göğüs ucum digerine göre büyük o göğsümü acıtıyor benim de. Diğer göğsümde kahverengi kısımla birlikte ağzına aldığı için o acımıyor. Zamanla buna da dikkat et istersen. Düzgün tutarsa memeyi acıtmıyor. Emmek istedikçe emzir ki hem sütün artsın hem de bebeğin sakinlessin.
👍 her gün farklı macera gerçekten 🤭
Ayy o gaz yokmu dehset bişey hastanede nerdeyse koridorun başında duyulcak kadar karnım gurul guruldu, çıkarmak da coook zordu, evde daha iyiydim. Sık sık yürümeye çalışıyorum, ağrı kesicileri de geciktirmeyince biraz daha iyiyim cok şükür.. simdi de meme başı yarasiyla başım dertte.. Rabbim yardim etsin aklımı başka biseye veremez oldum..
Ne garip bir süreçmiş şu süreç ya. 4 günde ne korkular, ne telaşlar, ne mutluluklar yaşadım. Dün memeyi almıyor, sinirleniyordu. Vermeyi başarınca acısını unuttum resmen 😃
Ama yine çok acıyor. Tutmasında bir sorun yok bence, kocaman açıyor ağzını, bayağı geniş alıyor. Lansinoh krem kullanıyorum ama mustela daha iyi geldisanki. Fakat emzirmeden önce temizlenmesi gerekiyormuş, ondan içime pek sinmedi. Zeytinyağı da pek işe yaramıyor gibi. Sütüm az, kendime pek kalmıyor 😕 var mı başka önerisi olan 🤨

Ayy o gaz yokmu dehset bişey hastanede nerdeyse koridorun başında duyulcak kadar karnım gurul guruldu, çıkarmak da coook zordu, evde daha iyiydim. Sık sık yürümeye çalışıyorum, ağrı kesicileri de geciktirmeyince biraz daha iyiyim cok şükür.. simdi de meme başı yarasiyla başım dertte.. Rabbim yardim etsin aklımı başka biseye veremez oldum..
İlk iki gün miniğimi bile pek görmedi gözüm benim de. Hastanede de annemler kucağıma veriyor, hemşire gelip memeyi ağzına veriyor… önce can sonra canan olduk 🤭 ben de dedim neresi kolaymış, nasıl hemen ayağa kalkıyorlarmış diye. Ama inan çok hızlı toparlıyorsun. Benim yaralarım çok geç iyileşir, canım çok tatldır, ona rağmen söylüyorum bunu; her gün çok hızlı bir şekilde, çok daha iyi hissediyorsun 😘

Gözün aydın olsun 🥰

Kızlar daha 3 günlük bebek neden kabız olur? Mama vermiyorum, kendi sütüm ve arada ablamin sütü sadece ama dün en son öğleden sonra 4 gibi yaptı kakasını bi daha yapmadı.. kıvranıyor karnından sesler geliyor ama yapamiyor yavrum.. masajlar yağlar bazi damlalar ise yaramadi

Kızlar daha 3 günlük bebek neden kabız olur? Mama vermiyorum, kendi sütüm ve arada ablamin sütü sadece ama dün en son öğleden sonra 4 gibi yaptı kakasını bi daha yapmadı.. kıvranıyor karnından sesler geliyor ama yapamiyor yavrum.. masajlar yağlar bazi damlalar ise yaramadi
Çok benzer şeyler yaşıyoruz. 2 gündür yapmadı kaka. Doktora yazdım ben, bir de bezde turuncu lekeler vardı. Sorun yok demiş. Kabız olamaz bence. Az besleniyor olabilir bir ihtimal, sor istersen bir doktora.

Çok benzer şeyler yaşıyoruz. 2 gündür yapmadı kaka. Doktora yazdım ben, bir de bezde turuncu lekeler vardı. Sorun yok demiş. Kabız olamaz bence. Az besleniyor olabilir bir ihtimal, sor istersen bir doktora.
Aynen bizimkinin de turuncu hafif kırmızımsı lekeler vardi çisinde.. yenidoğan bebek daha sık kaka yapar yaa bizim irtibatta olduğumuz bi cocuk doktoru da yok henüz. Dogum yaptığım hastaneye götürmeyi düşünüyoruz ama daha da tam iyilesemedim ben gözümde çok büyüyor 🙁 sen nasıl hallettin

X