2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar sezeryan olucak yatisim yapildi dua edin çok korkuyorum
Korkma canım hicbise hissetmeyeceksin bebisin kucağına gelicek çok güzel olucak hele ağrır acır diye kesinlikle korkma benim bacağımı kesseler haberim olmazdi o derece uyusuyo insan

Kızlar selam cuma günü doğum yaptım epidural zannederken spinal yaptılar 2 gün hastanede kaldım iyiydim kesimin ağrısı dışında dün eve geldiğim boyun ağrısı,kulak uğultusu ve hafif bulantım var bu durumu yaşayan var mı çok korkuyorum bebeğimle ilgilenemiyorum yataktan doğrulmak inanılmaz acı veriyor spinalin olağan bir etkisi mi bu?

Benim dün iyiydi bugün kosturmacadan pek anlayamadim hareketlerini ama bigun az hareketli bigun cok hareketli oluyo son haftalarda, kafana takma bence az da olsa hareketinin olmasi iyidir
Ben çok stres oldum kontrole gittim ordan nstye
Sonra doktor istersen hemen alalım dedi veya yarın sabah
Yok dedim sakin olayım vaktimi bekleyeyim
Sanırım sonlara geldikçe iyice paranoya yapıyor insan
Allahım inşallah hepimize sağlıklı hayırlı selametle kavuşmalar nasip etsin Amin

Kizlar sezeryan olucak yatisim yapildi dua edin çok korkuyorum
Korkma stres olma Allah büyük kolaylığını veriyor
Selametle kavuşun su gibi kolay olsun inşallah
Evet spinalin omuz sırt baş ağrısı yaptığı doğruymuş ama herkese yapmayabiliyor da
Kahve ve bol sıvı iyi geliyor diyorlar
Geçmiş olsun hayırlı uğurlu olsun analı Babalı dağlıkla büyüsün inşallah

Bugun kontrolde hersey yolundaydi, zaten Çarşamba dogum, erkenden suyum vs gelirse de gideriz artık napiyim ama kanama olursa elim ayağım dolaşabilir korktum simdi
İçimizden biri açılış yapsın sorun yok derse daha doğurmayalar olarak biz de peşi sıra Geliriz arkasından

Ya resmen acilde ki çatı muayenesi travma oldu bende. Normalde korkmam ama zaten sezaryen olduğum için neden yapılıyor çözemiyorum. Bu arada tuvaletimi yaptıktan sonra hafif sızıntı şeklinde bir şey geliyor kaygan jöle gibi sarı akıntı. Herkes bekle diyor bana hatta doktorun hemen almaması çok iyiymiş bebeğin kendi isteğiyle gelmesi doğruymuş

Kuruyemiş, ceviz özellikle, muz, kasar peyniri. Bunların kg aldırdıgına eminim denedim 200 grdan fazka almıstık. Bol su iç birde. Proteinli seylerde kg aldırır. Et yemekte önemli yani.
BU yazdıklarınızı gebeliğim boyunca bir kere felan yedimm ama et genelde hergun yiyorum eşimden dolayı birde meyve

Benim duyduğum süt getirmesi için yeşillik çok önemliymiş özellikle yeşil soğan . Bulgur falan da duydum . Tahin helvası bunlar faydalıymış. Ama yeşilliğin üzerinde dur derim
Yeşil soğan gaz yaparmış, aman diyim. Süt gelecek diye bir de bebişin gazıyla uğraşma. 50 cm lik bebeler canımıza okuyor gazı çıkmayınca.

Niye hemen alalım diyo bi sorun gormediyse beklersin tabi. Vesvese oluyor gerçekten ben de diyorum dogsa da gözümün önünde olsa diye, bazen de hiç doğurmak istemiyorum iyice karıştı duygular
İçimizden biri açılış yapsın sorun yok derse daha doğurmayalar olarak biz de peşi sıra Geliriz arkasından
Ay cok istekliydim ama bi arkadasin tecrübesiyle de biraz cesaretim kırıldı bakalım yarın bi denicem zaten doğumdan önceki son gün olcak

Bana spinal deyince baya araştırdım kimisi baş boyun ağrısından duramadim günlerce diyor, biri de benim ablam. Kimisi de cok rahattı herkese tavsiye ederim hic ağrı olmadi sonrasında diyor biri de en yakın arkadaşım.. biraz şans işi mi yapan doktorun tecrubesi becerisinden mi bilmiyorum artık. Bol bol sade kahve ve su tüketmek çözüm önerileri arasındaydı dene mutlaka

Aynen yaa ben de öyle düşünüyorum bakalım ama eşim istemicek bence ağdaya gitmek istiyorum hayır ya kuaforde doğurursan diyo o kadar kolaydı çünkü
Ben doğumdan 2 gün önce falan eşime yanaştım, çok yorgundu beyefendi. Sonra da doktor bir anda tarih verince yalan oldu. Şimdi her gün söyleniyorum o gün beni reddetmeyecektin diye Ikimizde kuzu kuzu 40 ım çıkacak diye bekliyoruz. Fırsatınız varken değerlendirin valla

Bu incir kompostasını yapanınız var mı nasıl yaptınız hazırlıklara başlayayım
Annem yapıyor benim. Kuru inciri yıkayıp, doğruyor. Göz kararı su koyup kaynatıyor incirler yumusayana kadar. Sonra süzüyor, soğuyunca içiyorum. Buzdolabında tutuyoruz biraz fazla yapıp. Günlük 2 bardak falan içiyorum.

Yaa biz o işi bırakalı 2.5 ay falan oldu sanırım hiç bize göre değil ama erken doğum riski yüzünden ve öncesindeki misafirlerimiz sayesinde böyle oldu hasret kaldık valla en cok da ben bisey olmaz ins yarın

Aynen yaa ben de öyle düşünüyorum bakalım ama eşim istemicek bence ağdaya gitmek istiyorum hayır ya kuaforde doğurursan diyo o kadar kolaydı çünkü
Şimdi sana çok komik bir şey söyleyeceğim baktım bu bebe gelmiyor hazır agrım da pek yok dedim biz bir deneyelim bakalım herhangi bir etkisi olacak mı görücez ama çok zor ya bir daha denemem heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…