2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar biz bugün acile gelmek zorunda kaldık kahvaltı yaparken sağ kolum ve yüzüm uyuştu bir anda apar topar geldik bebeğin keyfi yerinde ama bende şeker ve panik ataktan dolayı doktor yarın sezaryena alalım artık dedi 3800 olmuş daha kanala girmemiş yarında 38+6 olucaz şimdiden her yanımı heyecan kapladı doğuramıcam daha derken yarın doğuma girmek fikrine alıştırıyorum şuan kendimi😊😊
Hayırlısı olsun canım ❤️Sağlıkla gelsin bebiş … çok şey yapma sende şekerin yüksek çıkmasın doğumda 👍

Bisey sorucam biraz özel olucak ama 32. Haftada erken doğum riskim olusunca biz iliskiyi bırakmıştık zaten seyrekti de, son bikac kontroldür bu riskin kalmadığını rahim ağzının kisalmadigini söylemişti dr ama yine de devam etmedik iliskiye, son kontrollerde ilaçları da bıraktırdı ve bakmadı bile rahim ağzına hic, artık erken değil gelebilir diye ama doğumdan önce bi beraberlik beni plansiz bı şekilde doğuma götürür mu acaba 🙈 yani çarşambadan önce.. tabi kimse bilemez ama özellikle K Kbo4 senle durumlarimiz aynı gibiydi hatta senin kısalma daha cok oldugu halde hala dogurmadin, iliski oluyo mu canim ona rağmen bişey olmuyosa biraz cesaret alicam senden kusura bakma 😊
Yap gitsin ne korkuyon 😁 totomu kaldırabilirsem bende denicem sırf doğuma yardımcı olur belki diye nasılsa zamanını doldurduk ☺️☺️

Valla kuzucum bizde 36. Haftadan sonra doğuma yardımcı olur diye düşünüyorduk daha 35te bırakmak zorunda kaldık. Doktor diğer 2 kontrolde de devam edebilirsin demedi hatta çok hareket etme bir 10 gün daha beni bekle çok ayakta kalma dedi o yüzden hiç yeltenmedik. Benimde son kontrolde bakmadı uzunluğa çatıya baktı açıklık vardı başka bir şey demedi. Bende bu haftaki kontrolden sonra son bir cesaret denemek istiyorum 😅😅
Ya valla cesaret edicem heralde olmadi 2 gün önce dogururum napiyim ama kimseye diyemem bu sebepten oldu diye, annemler kendilerini çarşambaya şartladi 😂
Ayne öyle bende aynı şeyi yaşadım şimdi çok şükür 38 olduk. 2 gün kaldı senin ne güzel kavuşuyorsun sağlıkla kucağına al inşallah, bize de dua et ben bu gidişle grubun son doğuranı olucam 😅
Yok yok senin acılman da başlamıştı kendini öyle şartlama, meme ucu uyarısı, squat, ilişki vs derken oluverir bence 👍

Öyle kolay değil canım sende için rahat olsun, hemen olacak olsa drlar suni sancı yerine kocaları yanına koyarlardı milletin 🤭 yumusamaya yardımcı oluyor sadece okadar.
Yaa haklısın da ne biliyim sormadim da hic doktora, hatta o ilişki olmasın bile dememisti de ben bildigim için bıraktık iliskiyi, olsun dimi ya özledim zaten 🙈

Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️
Amin canım inşallah ❤
Hayırlısı olsun canım ❤️Sağlıkla gelsin bebiş … çok şey yapma sende şekerin yüksek çıkmasın doğumda 👍
Evet bu akşam tüm sakinliğimi koruyup oğluşumla konuşucam bol bol ❤ darısı sizlerin başına sağlıkla gelsin hepsi 🥰🥰🥰

Ya valla cesaret edicem heralde olmadi 2 gün önce dogururum napiyim ama kimseye diyemem bu sebepten oldu diye, annemler kendilerini çarşambaya şartladi 😂

Yok yok senin acılman da başlamıştı kendini öyle şartlama, meme ucu uyarısı, squat, ilişki vs derken oluverir bence 👍
Hahah bende şu kontrole gidip geleyim de deneyeceğim valla hem doğumu da kolaylaştırır 😅 en fazla azıcık erken doğururuz ne olacak yani 🤣🤣

13 gün önce doğum yaptım. Bu gebeliğimde aynı sorunlar olmadı. Ne bir kanama ne plasenta problemi zaten her gebelik farklı okur diyorlar.

Ben pek mama işlerinden anlamam ama bence bir öğün mama bir öğün meme verirken hem meme ile başla üstüne mama ile takviye yap hem böylece uzun süre emzirmemiş olmazsın hem de emme sonrası ne kadar mama içtiğine bakarak sütünün miktarı hakkında fikir sahibi olursun. Memeleri ne kadar boşaltırsan o kadar artar sütün. Beyne süt lazım mesajı gider daha çok üretir ama emzirmeyip ara verirsen ürettiğim fazla deyip sütün azalır
Oh çok sevindim gögözünüaydın.insallah benim de tekrarlamaz

Yani benim o kadar da ucunda olduğunu sanmıyorum açılmam olmamıştı ama tabi kaç haftadır da bakmiyo emin değilim amaaan napiyim 😂
Valla enerjin ve isteğin varsa yap gitsin 🤣 daha bu işin lohusa kısmı var o zaman da araya girince süre baya uzamış oluyor malum 🤣🤣

Bisey sorucam biraz özel olucak ama 32. Haftada erken doğum riskim olusunca biz iliskiyi bırakmıştık zaten seyrekti de, son bikac kontroldür bu riskin kalmadığını rahim ağzının kisalmadigini söylemişti dr ama yine de devam etmedik iliskiye, son kontrollerde ilaçları da bıraktırdı ve bakmadı bile rahim ağzına hic, artık erken değil gelebilir diye ama doğumdan önce bi beraberlik beni plansiz bı şekilde doğuma götürür mu acaba 🙈 yani çarşambadan önce.. tabi kimse bilemez ama özellikle K Kbo4 senle durumlarimiz aynı gibiydi hatta senin kısalma daha cok oldugu halde hala dogurmadin, iliski oluyo mu canim ona rağmen bişey olmuyosa biraz cesaret alicam senden kusura bakma 😊
Birimizde olan birimizde olmaz hani kesin bişey demek mümkün değil elbette. Bizim doğum öncesi cuma günü ilişki olmuştu akşamına kahverengi leke başladı, ertesi gün de nişanım geldi. İlk başta keşke yapmasaydık dedik ama bebek sıkıntıdaymış belki de vesile oldu yakından takibe başladık ve hemen aldık bebeği. Belki de tamamen tesadüftü. Ancak sancı falan olmadı bende.

Öyle yetersiz bir anne olarak hissediyorumki kendimi sütum çok az emziriyorum emziriyorum çocuk çatlayacak gibi ağlıyor açlıktan dun yanıma yatırdım aksama kadar emzirdim çocuğu doyuramadım ya hiç sütüm olmazsa off
Canım daha doğum yapmadım ama seni okudum, öncelikle hayırlı uğurlu olsun anneliğin, sağlıkla büyütün inş.
Bebeklerin doğduklarında mide boyutları nohut kadar, annenin ilk sütü çok değerli protein ağırlıklı olduğu için emilimi çok hızlı.bu nedenle bebeğin ortalama çay kaşığı kadar değerli sütü emiyor ,acıktıkça sen o sütü çay kaşığı kadar da olsa ona veriyorsun, bu rutin bir hafta sonra bebeğinin midesi ceviz büyüklüğünde olduğunda bozuluyor, bu sürede moralini yüksek tutup pes etmeden bol sıvı tüketip emzirmeye devam etmelisin,gak dese meme Guk dese meme verme zamanın ilk hafta sonrasında saat aralıkları veriliyor. Bebeğin 1 ayı tamamladığında mide boyutu ortalama masa tenisi topu kadar olacak ve bir süre hep bu boyutta olacak.
bu bilgi doğrultusunda bu çocuk aç aç diyenlere aldırmadan bolca dinlen ve bebeğini kokla ve bolca emzir canım. Tebrikler tekrardan.:KK66:

Birimizde olan birimizde olmaz hani kesin bişey demek mümkün değil elbette. Bizim doğum öncesi cuma günü ilişki olmuştu akşamına kahverengi leke başladı, ertesi gün de nişanım geldi. İlk başta keşke yapmasaydık dedik ama bebek sıkıntıdaymış belki de vesile oldu yakından takibe başladık ve hemen aldık bebeği. Belki de tamamen tesadüftü. Ancak sancı falan olmadı bende.
Bugun kontrolde hersey yolundaydi, zaten Çarşamba dogum, erkenden suyum vs gelirse de gideriz artık napiyim ama kanama olursa elim ayağım dolaşabilir korktum simdi 🙈

Aynen yaa ben de öyle düşünüyorum bakalım ama eşim istemicek bence 😂 ağdaya gitmek istiyorum hayır ya kuaforde doğurursan diyo 😂 o kadar kolaydı çünkü
Ay keşke o kadar kolay olsa gerçekten 🤣 ister ister ya biz istedik mi onlar da ister zaten senin son 2 günün ne olacak 😅

Evet yanılma payı mutlaka olur max 3 kilo dogar diye düşünüyorum ama takılmıyorum kiloya ya inşallah sezeryan ve süt artırma sürecini kolaylıkla atlatırız ben onlari düşünüyorum
Evet inşallah 🙏 zaten 2500 üzeri sağlıklı kabul ediliyor önemli olan başka sorunlar olmasın.

Kizlar sezeryan olucak yatisim yapildi dua edin çok korkuyorum😟
Allah yardımcın olsun canım sağ salim gel bebisinle inşallah. Hiç korkma içini ferah tut sakin kalmaya çalış. Yavruna kavuşacaksın daha ne olsun annesi sen sakin kal ki bebiste sakince gelsin ❤

X