2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ne güzel yazdınız bende tecrübeler paylaşılmış diye bakıyordum ilaç gübi geldi benimde 21inde sezeryanım var açıkcası onu geçtim pcr testine takıldım ne zaman vericemide bilmiyorum hastaneye gittiğim günmü beni arıcaklar mı ve tabi acısı

Islak pamuğu kol içine diz arkasına degdirip uyandırıyorduk biz canım, valla çocuk uyandırma kısmı çok zor. emerken yoruluyor tabi sızıyor, sen yine de mümkün olduğunca emmesi için uğraş. Emzirmek mama hazırlamaya bakarak büyük kolaylık. Olmazsa da yapacak bişey yok tabi.
Bazen 1 meme de yetiyor sütüm artmaya başlamış olabilir, ondan devam etmiyordur.
Eklem yerlerine soğuk bez degdirin demişti bize hemşire biraz işe yaradı, bir de altını açıyorduk. Şimdi zaten saat başı kalkıyor

Açlıktan olduğuna emin misin? Üşüyordur veya sen üzgünsen gerginsen senden etkileniyordur gazı vardır, çok sebebi olabilir. Tok olduğu halde emiyorsa dikkat et sonradan kusması çok olabilir ve miğdesi erkenden büyüyebilir. Bir de mutlaka açlıktadır diyorsan belki sütün henüz yağlanmamıştır az daha zaman geçsin yoluna girer inşallah

Beyne olumsuz sinyaller gönderme lütfen emzirmek yetmek değil önce bu konuda kendine eziyet çektirme canım. Sen her gak guk dedikçe mutlaka emzir o çekmeden süt gelmez bu senin elinde olan bişey değil emecek ki gelecek. Gün içinde belirli aralıklarla bebeği soyup meme üstünde ten teması yaptır (çocuk doktoru önerdi bize de) herkesin sütü farklı dönemlerde artıyor sadece moralini yüksek tut uyumalarina dikkat et, duşunu al sakinleş. Yetmediği yerde hepimiz mama verdik bebelere memelerim dolsun diye bekleme her ağladığında kesinlikle önce memeye tut sonra mama ver

Olabilir geçen haftada ben öyle olmuştum. Canım bişeye sıkılmıştı. Sende olması çok normal. Sıkma canını şu bebiş bi gelsin sonrası herşey çok güzel olacak inşallah

Kızlar nişan bir kere gelmez mi? Şuan mesela yine aynı şekilde akıntı ve adet sancısı gibi sancı geldi böyle gün içinde mi gelir.? Kanlı da değil ama Dr suyunu bekle dedi
Başka doktora gitmen mümkünse git lütfen. Ebrar arkadaşımızın yaşadığı sıkıntıyı yaşama

Aslında güzel haberler 2 gün var doğumada oh ne hüzel. Dün gece uyutmadı benim bebek . Yakında mis kokusunu alacaksın

Canım hayırlı olsun ben de çarşambayı bekliyorum beraber kavuşacağız inşallah sağlıkla selametle kavuşalım.
Ancak bugün benim bebik çok tembel çok yavaş hareket ediyor senin de öyle mi
Ben randevu aldım görüneyim diyorum Aklım kalmasın

Nazlanıyor demekki Arada bendede oluyor sancı ama tık yok. Gece uyuyamadım. Bugün ebe kontrolüm var bakalım ne dicek.

Canım sen nasılsın naptın doğum oldu mu? Covid pozitif demiştin en son. Nasıl oldun bebeği verdiler mi hemen?maskeyle mi emziriyorsun doğurduysan ? Haber et kendinden inşallah her şey yolundadır
Elimden dolayı temaslıydım ama pcr pozitif çıkınca işler daha da karışık hal aldı. Cumartesi en son ameliyata alındım tabi izole edilmiş bir şekilde ardından izole edilmiş bi odaya verdiler yanıma refakatçi almama izin verdiler bebeğimi yanıma verdiler maskeyle emzirdim Eve geldik dün şimdi maskesiz ama az temas ile hem mama hem meme vermeye çalışıyorum inşallah koronayı da atlatıp rahata ereriz herkese iyi doğumlar.

Aman kendinize dikkat edin

Kızlar nasılsınız eski mesajları okuyamadım 2 çocuk olunca fırsat olmuyor kızım biraz kıskanıyor sanırım çünkü önce sever gibi yapıyor sonra çekiştirmeye çalışıyor dikişlerim hala acıyor aynı yerden tekrar kesildiği için öksürürken sanki canımdan can gidiyor yatıp kalkarken de yanmalar oluyor genel anestezi oldum ama sırt ağrım var onun dışında bizim tospağa doyamadığı için meme mama şeklinde gidiyoruz çünkü bir gün boyunca yanımda yoktu ertesi gün getirdiklerinde de sürekli emdi aslında çişli ve kakalı bezi de güzeldi ama mama takviyesi dendi meme uçlarım yara oldu hep sütüm ilk güne göre nedense biraz daha az geliyor hastaneden beri humana kullanıyorum ben 3 gün boyunca büyük abdeste çıkamadım 3 günü sürekli kayısı kompostosu içtim gecesine çıktım süt için önerisi olan var mı ? Doğum yapan arkadaşlar varsa gözleri aydın olsun sağlıkla büyütün inşallah

Çok geçmiş olsun bir an önce atlatırsın inşallah

Süt için duşdayken kol altından göğüslere doğru süt bezlerine masaj iyi geliyormuş . Bi kaç şey daha dediler ama duş etkili diye duydum bi dene bakalım.

Canım incir kompostosunun faydasını gördüm ben. Duş almak da iyi geliyor.

Bence yeter canım kaç haftalık kaç günlük şuanda bebiş

Başka doktora gitmen mümkünse git lütfen. Ebrar arkadaşımızın yaşadığı sıkıntıyı yaşama
Allah korusun evet benim de aklıma geliyor hep. Plesenta yukarıda bebeğin suyu iyi demişti devlet hastanesine gideceğim acilde ki ebeler hemen alttan muayene ediyor geçen iki kere muayene etti üst üste kan geldi. O yüzden çekiniyorum doktora gitmeye artık. Normal doğum da değil niye sürekli alttan bakılıyor anlamıyorum

Bence yeter canım kaç haftalık kaç günlük şuanda bebiş
Suan 38+2 ama ölçümler genelde 37+4 falan çıktı. Bi 10 gün önce bide şimdi geri çıktı 4-5 gün. Ondan öncesinde hep uyumluydu, demek artık karnımdaki gelişimi azaldi, ben de kuruyemişten kaşardan yumurtadan sıkılıp biraz salmıştım son zamanlar zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…