2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kimyon rezene çayı falan alabilirsin

Diğer durumlar için pek bilgim yok Malesef geçmiş olsun umarım dr yanılgısıdır hepsi. Ama benim de ilk gebeliğimde eş aşağı yerleşimliydi plasenta Previa diyorlar baya kapatmıştı rahim ağzını sürekli kanamam oluyordu ben son 3-4 ayımı hep yatarak geçirdim 34+1 de de doğum yaptım. Eğer dr sana güven veriyorsa devam edebilirsin ben de özelde doğum yaptım sadece yanımda bana acil durumda kan verebilecek 2-3 kişi bulundurdum çok şükür lazım olmadı. Dr ile konuşun bazen imkanlar doğrultusunda özelde ekstra bir profla yapıyorlar doğumu benim zamanımda yoktu kendi drum yaptırdı bence pozitif düşünüp drunuza ne kadar güvendiğinizi ölçün ona göre karar verin
Bundan başka gebeliginiz oldu mu acaba ve previa tekrarladimi

Günaydın herkese. Biz hastaneye yatış yaptık. Fakat gece 2’de nişan geldi, bayağı yoğun, yarısı kanlı bir şey. Tuvalete kalktığımda peçeteye geldi 🤭 sonra da düzensiz sancılar başladı. Sabah geldiğimizde 1-2 cm açılmam vardı. Başı da kanala gitmiş. Doktorumuz hala çok yukarıda ilk gebelik için, gününü de geçtik, ben suni sancıya başlama taraftarıyım ama isterseniz bir 8 saat daha bekleyebiliriz dedi. Ebe arkadaşımız da hastaneye gelmek üzere. Şimdilik bekliyoruz. O da gelince tekrar bir durumu değerlendirip karar vereceğiz.
Dün hiçbir şey yok diye çıktığımız için mevcut durum bile çok mutlu etti beni. Umarım suni sancı almadan ilerler süreç ama öyle ilerlemese de mutluyum. Artık bugün veya yarın kavuşuyoruz kızımıza 🥰
Kalanlarımız için, güzel doğumlarımız olsun 🙏
Hayırlı haberlerini bekliyoruz canım. Rabbim sağlıkla kavuştursun inşallah☺️💐

Bu sabah 8 de yatış yapıcam bende.. belki o telaşla yazamam dedim. Bakalım neler olacak. Duanızdan beni de eksik etmeyin kızlar🤗 çok uğraştım normal yolla olsun diye son güne kadar bakalım gerisi Allahımın bildiği tabii ki🤲🏻 Nasip etsin yeter ki kucağıma sağlıkla alayım yeter 🥰🤲🏻 Sizleri gerçekten seviyorum hakkınızı da helal edin🤲🏻
Helal olsun canım sende helal et. Su gibi olsun doğumun❤️İnşallah istediğin gibi olur her şey💕 İnşallah sağlıkla alırsın bebeğini kucağına🥰💐

Bu grup gerçekten çok içten samimi iyiki buradayım ..inşallah bebekleri burda büyütmek nasip olur .💕💕
Ya Gerçekten öyle. ben bazen başka konular da okuyorum bu forumda. Aman ya Rabbi sanırsın game of thrones. Laf sokmalar ithamlar Hakaret vari konuşmalar havalarda uçuşuyor. Arkama bakmadan kaçıyorum valla. Alt tarafı şurada iki sohbet edip yarenlik yapıp iyi kötü anı ve deneyimlerimizi paylaşacağız. Ne gerek var şişkin egoyu buraya yansıtmaya 😏☹️🙄 Neyse iyi ki burada toplandık 🤗
Bu sabah 8 de yatış yapıcam bende.. belki o telaşla yazamam dedim. Bakalım neler olacak. Duanızdan beni de eksik etmeyin kızlar🤗 çok uğraştım normal yolla olsun diye son güne kadar bakalım gerisi Allahımın bildiği tabii ki🤲🏻 Nasip etsin yeter ki kucağıma sağlıkla alayım yeter 🥰🤲🏻 Sizleri gerçekten seviyorum hakkınızı da helal edin🤲🏻
Helal olsun cnm su gibi oksun doğumun sağlıkla dönün eve 😍😚

Bende bugün sezaryen için tahlil vermiştim özele pcr sonucum pozitif çıktı öyle olunca doktor aradı tüm ameliyatlar gittikten sonra seni alacağız önlem olarak dedi özelde yarın inşallah doğumum gerçekleşecek.. e nerede Doğum yapacaksın sen sezaryen öyle çok sancı çekmesi de sıkıntılı .

Senin pozitiften sonra kaçıncı günün çok belirti yaşadın mı ben Salı günü çok kötüydüm şimdi grip gibiyim umarım Doğumdan sonra ağırlaşmam
Canım sen nasılsın naptın doğum oldu mu? Covid pozitif demiştin en son. Nasıl oldun bebeği verdiler mi hemen?maskeyle mi emziriyorsun doğurduysan ? Haber et kendinden inşallah her şey yolundadır 🤗

Helal plsn canm sende helal et dulaeomz seninle sende bizi dualarnda unutma sağlıkla kavuşn inşAllah🥰

Kızlar bebisim uyanıkken gündüzleri bir emiyor 1 öğün mama 1 öğün emzirme öyle ilerliyros ama geceleri uyanmıyor biberonla sütünü sagip veriyorum. Cok aşırı 2 memeyi bitircek kadar emmedi acaba değişir mi durumu? Emse bende rahatkiyorum sanki sezaryan ağrılarım bile yok oluyor. Sizce dogru yolda mi ilerliyorum sağılan sütü de biberonla verrim kasikla siringayla ilk zamanlar zor oliyirrdu

Benim bebişim de 2600 doğdu çok şükür küvez gerekmedi. Kilolu olmak daha sağlıklı demek değil ama arada neden büyütemedim bu bebişi diye üzülüyorum 🙁
Kız öyle düşünme senle ilgisi yokki genetikte olabilir. Hem küçük bebekler daha güzel toparlıyor. Benim yeğenlerim hep 2500 gibi doğdu sonrasında topaç gibi etli etli oldular 😊

Ayyy hadi hayırlısıyla inşallah 🙏🏻 sağlıcakla kavuş gerisi önemli değil 😊😘🌸 helal olsun bizde seni seviyoruz

İnşallah herşey yolunda olur sağ sağlim alırsın bebeğini kucağına son güne kadar bekledin rabbim istediğin şekilde doğum yapmayı nasip etsin 🤲 güzel haberlerle dön bize 🤗😍

1 hafta da anca çoğaldı benim de mama takviyesinde bulunduk. Malt içecek humana çay ıhlamur rezene pekmez şerbeti buğday niştasını hafif şekerle muhallebi yaptık bi günde bunları yedim içtim faydalı oldu diye düşünüyorum. Ama tam sütüm arttı derken dün kayınpederimi kalp krizinden kaybettik çok ani oldu bu acıya nası dayanacağız bilmiyorum. Bu üzüntü sütümü etkiler mi onu da bilmiyorum elimden geldiğince yemeye içmeye çalışıyorum ama.
Öyle yetersiz bir anne olarak hissediyorumki kendimi sütum çok az emziriyorum emziriyorum çocuk çatlayacak gibi ağlıyor açlıktan dun yanıma yatırdım aksama kadar emzirdim çocuğu doyuramadım ya hiç sütüm olmazsa off

Sancı çıkmadı doktor da bebek çok küçük küvöze alabiliriz. 1 hafta bekle dinlen suyun gelirse acilden gelirsin yoksa haftaya pazar gel alalım dedi. 3 kilo ama küvöze alınır şuan dedi. Bu 1 hafta ne yesem bebek için iyi olur kızlar
Nohut cipsini duymuştum. Nasıl yapılıyor bilmiyorum, internetten bak istersen. Bebeğe kilo aldırırmış.

Gerçekten hiçbir şeye yetişilmiyor, saati 2 sanıyorum 5 falan çıkıyor 😁 geceleri zor geçiyor 2-3 saat ancak uyuyorumdur. Ondan doğuranlar neden gidiyor anladım☺️
Ben de doğurunca anladım 😂 9 gün olmuş, sanki 2 gün önce eve çıktım. Zaman geçiyor da nasıl geçiyor anlamıyorum.

Öyle yetersiz bir anne olarak hissediyorumki kendimi sütum çok az emziriyorum emziriyorum çocuk çatlayacak gibi ağlıyor açlıktan dun yanıma yatırdım aksama kadar emzirdim çocuğu doyuramadım ya hiç sütüm olmazsa off
Sadece aç olduğu için ağlamaz ki, belki senin göğsünde temas istiyordur. Kokunu istiyordur. Sütün yetersizse mama takviyesi yap muhakkak. Yeter ki doysun kuzucuk. Bu hisleri hepimiz yaşıyoruz, yalnız değilsin. Kendini yetersiz hissetme, alışacağız ve geçecek bugünler. Bol bol dua oku, salavat çek. Sen sakinleş ki bebeğin de sakinlessin.

Ya şu kurutma makinasından ben de istiyorum. Bıktım valla çamaşırdan as topla kaldır. Tamamen kuru çıkarıyor mu yoksa yine sermek gerekiyor mu?
Ben de doğumdan önce aldım. Istersen biraz nemli, istersen tam kuru çıkıyor. Bebeğin kıyafetlerini ütülemiyorum. Çünkü temiz kıyafetten bile bir toz topluyor ki. As, topla, ütüle derdi kalmadı. Imkan varsa kesinlikle alınmalı bence, büyük rahatlık.

Sağlıcakla kucağına al inşallah canım. Güzel haberlerle dön 🤲

Kızlar bebisim uyanıkken gündüzleri bir emiyor 1 öğün mama 1 öğün emzirme öyle ilerliyros ama geceleri uyanmıyor biberonla sütünü sagip veriyorum. Cok aşırı 2 memeyi bitircek kadar emmedi acaba değişir mi durumu? Emse bende rahatkiyorum sanki sezaryan ağrılarım bile yok oluyor. Sizce dogru yolda mi ilerliyorum sağılan sütü de biberonla verrim kasikla siringayla ilk zamanlar zor oliyirrdu
Dr bana da bir öğün mama, bir öğün anne sütü dedi. Ben de bazen memeyi tutmazsa sağıp biberonla veriyorum. Dr siringa ile verme dedi. Biberonda yine emme refleksi var şırınga olunca ağzı açık bekliyor, emmeye çabalamıyor. Huyu sürekli değişiyor. Bu gece 2 göğsümü de emdi. Biberonla beskendikten sonra da bazen meme istediği oluyor, memede uyumak istiyor sanırım. Biraz da öyle emiyor. Her günümüz çok farklı geçiyor.

Arkadaşlar uzun süredir bebekle uğraştığımdan bakamadım buralara. Doğum yapmış olanlara hayırlı olsun. Bekleyenlere de en kısa zamanda bebislerine kavuşmaları dileğiyle diyorum.

Kısaca doğum ve sonraki 10 günüm hakkındaki deneyimlerimi paylaşmak istiyorum belki ihtiyacı olan olur diye.

Doğuma gittik, sabah 6 da son yemeğimi yedim kızımız 4 ye dünyaya geldi. Anestezi spinal yapıldı. Yani bir iğne bu kadar hafif olur, görüntüsünün aksine o kadar rahat ve ağrısız acısız bir şey ki, normal kan almak falan daha çok acıtıyor desem yalan değil. Neyse hemen yatırdılar beni sonrasında hani kimisi itme çekme hissediyor diyorlar ya ben kafamdan aşağısını hiçbir surette ne hissettim ne bildim yani. Ben sondadan korkuyordum en çok, takmışlar haberim dahi olmadı.

Neyse kızımız doğdu. Geldik odaya 8 saat kadar yataktaydim. Bu sürede tabi sütüm yoktu. Hani birkaç damla varsa vardı. O yüzden mama verdik. Biberona hemen adapte oldu kızım. Ama size tavsiyem sonra eziyet çekmemek için enjektör veya kaşık kullanın arkadaşlar. Evet o an onu düşünecek hal olmuyor. Zaten yeni doğum yapmışsınız doysun da nasıl olursa olsun diyorsunuz ama ben on gün o biberonu unutturmak için eziyet çektim. Aklınızda bulunsun. Hastanede bir gece kaldık sonra taburcu oldum. İlk bir iki gün yara yerimde acı vardi. Ama dayanılmaz acılar değildi. Onun yerine 3-6 gün arası olan baş ağrısı çok oldu bende. Ne kahve ne bişe etki etmedi onu çektim yani. Eve geldik, 48 saatlik olana kadar süt gelmedi. Sonrasında gelmeye başladı. Yaklaşık 4 günlük olduğunda mama takviyesine gerek olmayacak kadar sütüm vardı. Sağıp biberonla verdim. Biberonu unutturmak için şöyle bir şey yaptık, önden az bir şey sağıp kaşıkla ağzına verdik sütü birkaç kaşık. Tadını alıp devamını isteyince memeye tuttuk hemen. İlk başta hemen olmsdi ama böyle devam edince kısa zamanda memeye alisti. Hatta bugün ilk defa 24 saat biberonsuz geçirdik şükür. Bu arada ne olursa olsun bebek emmese de sagmayi unutmayın 2-3 saatte bir. Bu gerçekten sütün devamlılığını sağlıyor.

Bu arada gorumcemin tavsiyesi üzerine süt arttırıcı şeyler denedim.
1) çemen otu çayı. Bu baya bilinen bir şeymiş. Görümcem Dubai'de kadınların sürekli içtiğini söyledi bunu hakikaten işe yaradı bence👍

2) bir şu bardağı süt, üç hurma, bir muz, bir yemek kaşığı tahin ve bir tatlı kaşığı susam rondodan geçirerek günde bir defa içtim. Zaten malum enerji bombası oluyor bu. Ayrıca tadı da milkshake gibi çok hoş. Bana çok iyi geldi bunlar.

3)ve bence en önemli olanı Su. İlk günler günde 4-5 litre içtim. Çünkü sütle gidiyor kanamayla gidiyor sürekli sizden kayıp var. Şimdi de 3 litre civarı içmeye çalışıyorum.

Son olarak ben 56 ile hamile kalmıştım, 66 ile doğuma gittim. Doğumdan eve geldiğimde 62 idim şimdi 59a düştüm. Yani hızlıca gidiyor kilolar gözünüz korkmasın. Sormak istediğiniz ne olursa yazın lütfen, insanın bu dönemde gerçekten bilen ve yaşamış birine danışma ihtiyacı oluyor. Özellikle memeye alışana süt gelene kadar bende de oldu, bebeğe yetecek miyim bakabilecek miyim, ya doyuramazsam falan diye düşünüyor insan. Hepsi rayına oturuyor korkmayın.

Benimki de gece uykudan uyanıp ememiyordu. Gece beslenmelerini gündüze göre daha aralı yaptım ben 3 saate kadar bekliyorum yani. İki memeyi bende de emmiyor tek memeden 15 dakika falan emiyor sonra iki saat yatış. Bence yetiyor çünkü günde 6-7 idrarlı bezi oluyor. Çişini takip ederek emmesi yeterli mi diye fikir edinebilirsin. Eğer çiş koyu renkli ise ve günde 5-6 bezden az ıslatıyorsa danisabilirsin. Ayrıca uzun süre yeterli besin alamayan çocuğun bıngıldak git gide içeri çöker ona da bakabilirsin.

Bundan başka gebeliginiz oldu mu acaba ve previa tekrarladimi
13 gün önce doğum yaptım. Bu gebeliğimde aynı sorunlar olmadı. Ne bir kanama ne plasenta problemi zaten her gebelik farklı okur diyorlar.

Ben pek mama işlerinden anlamam ama bence bir öğün mama bir öğün meme verirken hem meme ile başla üstüne mama ile takviye yap hem böylece uzun süre emzirmemiş olmazsın hem de emme sonrası ne kadar mama içtiğine bakarak sütünün miktarı hakkında fikir sahibi olursun. Memeleri ne kadar boşaltırsan o kadar artar sütün. Beyne süt lazım mesajı gider daha çok üretir ama emzirmeyip ara verirsen ürettiğim fazla deyip sütün azalır

X