2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benimde ilk kasılmam var diye gittiğimde açılmam olmuştu 2 cm ama öylece kaldı ya protestondan sonra ilerlemedi ınşallah sancısız açılma olur yarından itibaren yeniden yürüyüş ve squat falan yapıcam. 17snde kontrolümüz var ama kendi doktorum izinde başka doktor olucak bakalim ne durumdayiz

Arada yapıyorum squat ama sana şu kadarını söyleyim sabah 9 dan beri sadece 2 saat oturdum üst kat alt kat sil süpür yaptım, börek yaptım birde bulaşık makinem yok sürekli bulaşık çıkıyor. Bizimkide kamerasını taktı bebek odasının duş al derken şimdi oturdum ayaklarım davul. Bu arada bugün sanıyorum tam 10 kere merdivenleri indim çıktım ama beyefendi içerde rahat olacakki tık yok hala bu tempoya belim ikiye ayrılacak ama başka yerim ayrılmıyorr. Çok yoğun olduğum için yürüyüş yapamadım yarına kaldı.

Maşallah baya hareket ediyorsun sen ya ona rağmen gelmiyor bende bugün evde egzersiz yaptım biraz. Son zamanlarda doktor ayakta kalmayı yasaklamisti iyice hantal oldum azıcık ayakta dursam belimin ağrısından ağlayacak gibi oluyordum başladım bende. Günümüz birebir aynı bebişler de erkek bakalım hangi bebiş erken gelicek

Ya seni çok merak ettim nasılsın geldi dimi bebiş en yakın zamanda güzel haberlerini yaz bizedeee

Ya şu kurutma makinasından ben de istiyorum. Bıktım valla çamaşırdan as topla kaldır. Tamamen kuru çıkarıyor mu yoksa yine sermek gerekiyor mu?

Enerjik bir kadınım şu saat olmuş bak kalktım yine iş çıkartıyorum kendime sıkıldım artık evde çalışmaya alışınca. Sende azcık azcık kalkarsan ayağa hergün biraz hareket edersen belin alışıyor ağrı olmuyor. Bende ilk 4 ay haraketsiz kalmıştım sonra biraz iş yapınca gece bel ağrısından uyuyamıyordum yavaş yavaş alıştı şimdi çok hafif bazen oluyor. Birde erkek çocuğu bele vurur ağrısı derler Aynı gün doğuruyormuşuz

Ya şu kurutma makinasından ben de istiyorum. Bıktım valla çamaşırdan as topla kaldır. Tamamen kuru çıkarıyor mu yoksa yine sermek gerekiyor mu?
Tamamen kurutuyor ama siyahlara kullanmıyorum renklerini solduruyor. Aslında cidden çok işe yarıyor ama kıyafetlerinde ömrü kısalıyor. Ev içi kıyafetleri için falan kullanıyorum, özel elbiseleri kurutmaya atmıyorum. Onları asıyorum. Ama bebekler çabuk büyüyor bi giydiğini kaç kere giyecekki o yüzden pratik tavsiye ederim.

Merhaba Değerli Anneler ;
Yıllardır takip ederim ilk defa az önce 37+4 haftalık bir anne olarak aranıza katıldım mutlu sağlıklı huzurlu doğumlar yapıp yavrularımızı konuştuğumuz günler de yakındır inşallah ( ikinci gebeliğim ilki 39+5 di ) iyi geceler tüm annelere

Hoşgeldin aramıza inşallah yakında sağlıcakla alırız kucağımıza konuşuruz bebişlerimiz hakkında tecrübeli anne olarak senden fikirde isteriz… Hayırlı doğumlar

Kızlar nişan bir kere gelmez mi? Şuan mesela yine aynı şekilde akıntı ve adet sancısı gibi sancı geldi böyle gün içinde mi gelir.? Kanlı da değil ama Dr suyunu bekle dedi

Hoşgeldin aramıza inşallah yakında sağlıcakla alırız kucağımıza konuşuruz bebişlerimiz hakkında tecrübeli anne olarak senden fikirde isteriz… Hayırlı doğumlar
Hoşbulduk ikinci kızım geliyor iki hamilelik tamamen farklı ben de şaşkınım, 1. de ne bir agrı bir sancı nişan hiçbir belirti yoktu, suyum geldi sadece 4cm açılma sonrası suni sancı veee hemen 10 cm normal doğum oldu biraz hızlı ilerlediği için rahattı , bu minnok kız ise iki haftadır adet sancısı yaşatıyor ama tık yok

Benim bebişim de 2600 doğdu çok şükür küvez gerekmedi. Kilolu olmak daha sağlıklı demek değil ama arada neden büyütemedim bu bebişi diye üzülüyorum
Üzülmeyin, benim yeğenim 2700 gr doğdu ama doğumdan sonra çok güzel kilo aldı, boyu kilosu gelişimi 3’ün üzerinde doğan çoğu bebekten daha ileride oldu hep. Önemli olan kilolu değil sağlıklı olması.

Tabi ki çok şükür bir sorunumuz yok, inşallah bizim de gelişimimiz güzel ilerler (anne olunca direkt çoğul konuşmaya başlamam )

Benim bebişim de 2600 doğdu çok şükür küvez gerekmedi. Kilolu olmak daha sağlıklı demek değil ama arada neden büyütemedim bu bebişi diye üzülüyorum
Hayırlı olsun maşallah sağlıkla kucağına almışsın
Kızım 3200 doğmuştu , şimdiki bebeğime 2400 dedi Dr , ablası kadar olmaz kilosu dedi, özellikle doğum anında kilosunun az olmasının da artıları var , mühim olan doğduktan sonrası , yine de annelik tabii binbir türlü şey düşünüp kendimizi yoruyoruz , bir bakmışsın yaşıtlarını bile geçmiş doğunca öyle hızlı büyüyorlar ki

Bende adet sancısı gibi ağrı var uyuyamıyorum resmen sağa sola dönemiyorum bacak ve bel ağrısı var. Bugün doktora diyorum ağrım var diye nst de sancı çıkmadı diyo. Bence benim vücudum bu kadar üzüntüye tepki veriyor artık

Kovid dönemine denk geldi her şey üst üste geldi ya doktor bile ayarlayamadım düzgün. Ameliyat için babanın imzası gerekiyormuş galiba
Evet canım öyle söylediler banada gün alırken, eşim sehir dısında dedım evdeki baska bır buyukte imza atabılır dedıler anne baba gibi. Ama esın kımlık fotokopisini istediler benden devlet hastanesi oldugu icin olabılır yanı sen proseduru sorarsın

Bu sabah 8 de yatış yapıcam bende.. belki o telaşla yazamam dedim. Bakalım neler olacak. Duanızdan beni de eksik etmeyin kızlar çok uğraştım normal yolla olsun diye son güne kadar bakalım gerisi Allahımın bildiği tabii ki Nasip etsin yeter ki kucağıma sağlıkla alayım yeter Sizleri gerçekten seviyorum hakkınızı da helal edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…