2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım hayırlı olsun ben de çarşambayı bekliyorum beraber kavuşacağız inşallah sağlıkla selametle kavuşalım.
Ancak bugün benim bebik çok tembel çok yavaş hareket ediyor senin de öyle mi
Ben randevu aldım görüneyim diyorum Aklım kalmasın 🤔
Benim dün iyiydi bugün kosturmacadan pek anlayamadim hareketlerini ama bigun az hareketli bigun cok hareketli oluyo son haftalarda, kafana takma bence az da olsa hareketinin olmasi iyidir

Enerjik bir kadınım 😂 şu saat olmuş bak kalktım yine iş çıkartıyorum kendime sıkıldım artık evde çalışmaya alışınca. Sende azcık azcık kalkarsan ayağa hergün biraz hareket edersen belin alışıyor ağrı olmuyor. Bende ilk 4 ay haraketsiz kalmıştım sonra biraz iş yapınca gece bel ağrısından uyuyamıyordum yavaş yavaş alıştı şimdi çok hafif bazen oluyor. Birde erkek çocuğu bele vurur ağrısı derler ☺️ Aynı gün doğuruyormuşuz 😂😂
Bende hiç bu kadar hareketsiz kalmamıştım vücudum şaşırdı resmen 😅 sen baya iyisin enerji konusunda güzel 😅 hadi bakalım sağlıkla gelsinler belkide aynı gün olur 🤣

Kızlar biz bugün acile gelmek zorunda kaldık kahvaltı yaparken sağ kolum ve yüzüm uyuştu bir anda apar topar geldik bebeğin keyfi yerinde ama bende şeker ve panik ataktan dolayı doktor yarın sezaryena alalım artık dedi 3800 olmuş daha kanala girmemiş yarında 38+6 olucaz şimdiden her yanımı heyecan kapladı doğuramıcam daha derken yarın doğuma girmek fikrine alıştırıyorum şuan kendimi😊😊

Hayırlı olsun maşallah 🧿 sağlıkla kucağına almışsın 😊
Kızım 3200 doğmuştu , şimdiki bebeğime 2400 dedi Dr , ablası kadar olmaz kilosu dedi, özellikle doğum anında kilosunun az olmasının da artıları var , mühim olan doğduktan sonrası , yine de annelik tabii binbir türlü şey düşünüp kendimizi yoruyoruz , bir bakmışsın yaşıtlarını bile geçmiş doğunca öyle hızlı büyüyorlar ki
Tabii ki çok şükür sağlıklı bebişimiz 🧿 arada neden gelişimi durdu karnımda diye vicdam yapıyorum lohusalıktan olabilir 🤗 şimdi çok şükür kilo alımı güzel. Darısı sizin bebişe sağlıkla gelsin

Ben de az önce son kontrolden çıktım, 10 günde anca 100 almış oğlum. 3 ü gecti yeter dedi dr 49 cm 3100 gr görünüyor bakalım ne kadar yanılma payı olcak. Kan ve pcr testi verdim çarşambayı bekliyorum kurbanlik koyun gibi 🤦
Merhaba saşlıkla gelsin inşaAllah kovit testi nasıl ya çok korkuyorum şundan off

Kızlar nasılsınız eski mesajları okuyamadım 2 çocuk olunca fırsat olmuyor kızım biraz kıskanıyor sanırım çünkü önce sever gibi yapıyor sonra çekiştirmeye çalışıyor dikişlerim hala acıyor aynı yerden tekrar kesildiği için öksürürken sanki canımdan can gidiyor yatıp kalkarken de yanmalar oluyor genel anestezi oldum ama sırt ağrım var onun dışında bizim tospağa doyamadığı için meme mama şeklinde gidiyoruz çünkü bir gün boyunca yanımda yoktu ertesi gün getirdiklerinde de sürekli emdi aslında çişli ve kakalı bezi de güzeldi ama mama takviyesi dendi meme uçlarım yara oldu hep sütüm ilk güne göre nedense biraz daha az geliyor hastaneden beri humana kullanıyorum ben 3 gün boyunca büyük abdeste çıkamadım 3 günü sürekli kayısı kompostosu içtim gecesine çıktım süt için önerisi olan var mı ? Doğum yapan arkadaşlar varsa gözleri aydın olsun sağlıkla büyütün inşallah 🙏
Geçmiş olsun yakında dikiş ağrıları da geçecektir 🤗 süt için incir, hurma, tahin helvası bana çok iyi geldi. Yiyip üzerine hemen su içiyorum. Ayrıca yeşillik özellikle dereotu da iyi geldi. Bulgur da öneriyorlar ama gaz yapar diye yemiyorum.

Ne güzel yazdınız bende tecrübeler paylaşılmış diye bakıyordum ilaç gübi geldi benimde 21inde sezeryanım var açıkcası onu geçtim pcr testine takıldım ne zaman vericemide bilmiyorum hastaneye gittiğim günmü beni arıcaklar mı ve tabi acısı
Canım bazı hastaneler test istemiyor benimki istemedi özellikle sordum dediler gerek yok. Bence bölümü arayıp sorabilirsin ama isteseler muhakkak bir gün önceden falan çağırırlardı.

Kızlar nasılsınız eski mesajları okuyamadım 2 çocuk olunca fırsat olmuyor kızım biraz kıskanıyor sanırım çünkü önce sever gibi yapıyor sonra çekiştirmeye çalışıyor dikişlerim hala acıyor aynı yerden tekrar kesildiği için öksürürken sanki canımdan can gidiyor yatıp kalkarken de yanmalar oluyor genel anestezi oldum ama sırt ağrım var onun dışında bizim tospağa doyamadığı için meme mama şeklinde gidiyoruz çünkü bir gün boyunca yanımda yoktu ertesi gün getirdiklerinde de sürekli emdi aslında çişli ve kakalı bezi de güzeldi ama mama takviyesi dendi meme uçlarım yara oldu hep sütüm ilk güne göre nedense biraz daha az geliyor hastaneden beri humana kullanıyorum ben 3 gün boyunca büyük abdeste çıkamadım 3 günü sürekli kayısı kompostosu içtim gecesine çıktım süt için önerisi olan var mı ? Doğum yapan arkadaşlar varsa gözleri aydın olsun sağlıkla büyütün inşallah 🙏
Ben çok fayda gördüm çemen otu tohumu çayı yapabilirsin. Bir de 1 şu bardağı süt üç hurma bir muz bir yemek kaşığı tahin bir tatlı kaşığı susam bunları rondodan çekip böyle milkshake gibi içimi de Çok güzel. İkisini yapıyorum ben günde birer defa. Bence çok faydası var 4. Günden beri sadece süt veriyorum mamayı ilk dört gün aldı sadece.
Yara için kesinlikle ve kesinlikle gümüş göğüs kapağı öneriyorum çamaşırına değip iyice yaranin azmasini engelliyor ayrıca gümüşün yara iyilestirici etkisi de mevcut zaten. Bence dene.

Ben de az önce son kontrolden çıktım, 10 günde anca 100 almış oğlum. 3 ü gecti yeter dedi dr 49 cm 3100 gr görünüyor bakalım ne kadar yanılma payı olcak. Kan ve pcr testi verdim çarşambayı bekliyorum kurbanlik koyun gibi 🤦
Hiç tedirgin olma bence ölçümden ölçüme çok değişiyor. E benim de Dr doğumdan beş gün önce 3000 demişti çocuk 2700 çıktı tamamen sağlıklı. Bir oncekinde fazla olcmus olabilirler yani. Dert etme iyidir inşallah.

Benim duyduğum süt getirmesi için yeşillik çok önemliymiş özellikle yeşil soğan . Bulgur falan da duydum . Tahin helvası bunlar faydalıymış. Ama yeşilliğin üzerinde dur derim

Ayrıca süt için bı de mesela bir meme bir mama diyorsun ya bence meme verdiğinde diğer memeyi sağ sonraki beslenmeye kadar araya bir de mama girecek illa birikir yine. Ben sagmanin da faydasını gördüm ilk gün 20 ml ikinci gün 40ml 7. Gün 120 ml olmuştu sütüm tek sağımda. Tabi ayrıca Su tüketimi en en önemlisi. Her yerden kaybediyorsun şu an. Hani fazla olur mu demeden günde 3-4 lt iç bence çünkü süt dediğin şeyin ana malzemesi başta Su.

Hiç tedirgin olma bence ölçümden ölçüme çok değişiyor. E benim de Dr doğumdan beş gün önce 3000 demişti çocuk 2700 çıktı tamamen sağlıklı. Bir oncekinde fazla olcmus olabilirler yani. Dert etme iyidir inşallah.
Evet yanılma payı mutlaka olur max 3 kilo dogar diye düşünüyorum ama takılmıyorum kiloya ya inşallah sezeryan ve süt artırma sürecini kolaylıkla atlatırız ben onlari düşünüyorum

Bisey sorucam biraz özel olucak ama 32. Haftada erken doğum riskim olusunca biz iliskiyi bırakmıştık zaten seyrekti de, son bikac kontroldür bu riskin kalmadığını rahim ağzının kisalmadigini söylemişti dr ama yine de devam etmedik iliskiye, son kontrollerde ilaçları da bıraktırdı ve bakmadı bile rahim ağzına hic, artık erken değil gelebilir diye ama doğumdan önce bi beraberlik beni plansiz bı şekilde doğuma götürür mu acaba 🙈 yani çarşambadan önce.. tabi kimse bilemez ama özellikle K Kbo4 senle durumlarimiz aynı gibiydi hatta senin kısalma daha cok oldugu halde hala dogurmadin, iliski oluyo mu canim ona rağmen bişey olmuyosa biraz cesaret alicam senden kusura bakma 😊

Suan 38+2 ama ölçümler genelde 37+4 falan çıktı. Bi 10 gün önce bide şimdi geri çıktı 4-5 gün. Ondan öncesinde hep uyumluydu, demek artık karnımdaki gelişimi azaldi, ben de kuruyemişten kaşardan yumurtadan sıkılıp biraz salmıştım son zamanlar zaten
Hiç üzülme kuzucum benimde geçen hafta 150 gr almıştı daha 3 kilo bile değildi bende sıkılmıştım biraz bırakmıştım. Bu hafta bakalim ne diyecek baska bir doktora gideceğiz kendi doktorumuz izinli.

Hiç üzülme kuzucum benimde geçen hafta 150 gr almıştı daha 3 kilo bile değildi bende sıkılmıştım biraz bırakmıştım. Bu hafta bakalim ne diyecek baska bir doktora gideceğiz kendi doktorumuz izinli.
Yok canım üzülmüyorum bi ara 2500 olmadan dogarsa diye korkuyoduk buna çok şükür ben zaten ufak tefek bı insanım 40 haftayı da doldurmuyor daha ne kadar iri bi bebek olabilir ki zaten 😊

Bisey sorucam biraz özel olucak ama 32. Haftada erken doğum riskim olusunca biz iliskiyi bırakmıştık zaten seyrekti de, son bikac kontroldür bu riskin kalmadığını rahim ağzının kisalmadigini söylemişti dr ama yine de devam etmedik iliskiye, son kontrollerde ilaçları da bıraktırdı ve bakmadı bile rahim ağzına hic, artık erken değil gelebilir diye ama doğumdan önce bi beraberlik beni plansiz bı şekilde doğuma götürür mu acaba 🙈 yani çarşambadan önce.. tabi kimse bilemez ama özellikle K Kbo4 senle durumlarimiz aynı gibiydi hatta senin kısalma daha cok oldugu halde hala dogurmadin, iliski oluyo mu canim ona rağmen bişey olmuyosa biraz cesaret alicam senden kusura bakma 😊
Valla kuzucum bizde 36. Haftadan sonra doğuma yardımcı olur diye düşünüyorduk daha 35te bırakmak zorunda kaldık. Doktor diğer 2 kontrolde de devam edebilirsin demedi hatta çok hareket etme bir 10 gün daha beni bekle çok ayakta kalma dedi o yüzden hiç yeltenmedik. Benimde son kontrolde bakmadı uzunluğa çatıya baktı açıklık vardı başka bir şey demedi. Bende bu haftaki kontrolden sonra son bir cesaret denemek istiyorum 😅😅

Yok canım üzülmüyorum bi ara 2500 olmadan dogarsa diye korkuyoduk buna çok şükür ben zaten ufak tefek bı insanım 40 haftayı da doldurmuyor daha ne kadar iri bi bebek olabilir ki zaten 😊
Ayne öyle bende aynı şeyi yaşadım şimdi çok şükür 38 olduk. 2 gün kaldı senin ne güzel kavuşuyorsun sağlıkla kucağına al inşallah, bize de dua et ben bu gidişle grubun son doğuranı olucam 😅

Kızlar biz bugün acile gelmek zorunda kaldık kahvaltı yaparken sağ kolum ve yüzüm uyuştu bir anda apar topar geldik bebeğin keyfi yerinde ama bende şeker ve panik ataktan dolayı doktor yarın sezaryena alalım artık dedi 3800 olmuş daha kanala girmemiş yarında 38+6 olucaz şimdiden her yanımı heyecan kapladı doğuramıcam daha derken yarın doğuma girmek fikrine alıştırıyorum şuan kendimi😊😊
Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️

Öyle kolay değil canım sende için rahat olsun, hemen olacak olsa drlar suni sancı yerine kocaları yanına koyarlardı milletin 🤭 yumusamaya yardımcı oluyor sadece okadar.

X