2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Neden 3 kilo oldugu halde cok küçük demiş ki benim etrafında 2800 doğum yapanlar var. Ben az kilo aldigi dönemde 1 hafta boyunca her gün 2 muz 2 yumurta pekmez yoğurt fındık ve kaşar yedim o hafta 330 gr almıştı. Sonraki hafta bu kadar yüklemedim 150 gr almıştı. Imkanin varsa dene derim. Benim bebeğim son kontrolde 3 kilo değildi nu hafta bende yine eski düzene geri döneceğim bu yüzden.

Bende yapayım ya doktor da acele etme suyun gelince gel diyor beklemek stres yapıyor insana

Bende yapayım ya doktor da acele etme suyun gelince gel diyor beklemek stres yapıyor insana
Hiç acele etme boşver son ana kadar bekle büyüsün. Bende çok istiyorum doğsun artık diye ama biraz daha yüklenip yine 300 gr aldırmak istiyorum. Az daha sabır sonra kavusucaz inşallah.

Yani beklemesine bekle tabi ne kadar dursa o kadar iyi, suyun falan gelmiyosa beklesin ama kuveze gireceğini hiç sanmıyorum canını sıkma

Nşye küvöze alınıyormuş ki alınıyormuş. Beyin gelişimi halen devam ettiği için ben ceviz tüketiyorum hala günde 2 tane.

Yok yok öyle sabun tozu değil makina için üretilen Dalan marka falan varya onlar. Bebekler için üretiliyor onlar zaten zararsız olduğu için. Roxy falan da var hani ondan.
İyi o zaman bilmiyorum ben onları ben normal sıbı deterjanla yıkadım yumuşatıcı kullanmadım. Yumuşatıcı durulama suyunda kullanıldığı için içime sinmiyor. Birde kurutma makinası zaten ütü etkisi taptığı için kıyafetler yumuşacık çıkıyor.

Ay bir ara gece bana da öyle bir heyecan yaptırdı ama alıştım artık. Geceleri bir kere bir sancı geliyor sonra uyumaya devam sen benden önce dogurursun ya ben artık ümidimi kaybettim
Yok walla bana öyle geliyor ki doğuramicaz biz ay sırf geç kalmasın diye o kadar hareket yaptım enerji harcadım hamilelik boyunca 40 haftayı geçirirse ikinci hamilelik te yan gelir yatarım

Her adımımda belime ve karnımın alt kısmına bir sızı giriyor anlık, çok zorlanıyorum artık ya ben normal doğumu bekleyemezmişim gerçekten hareket edemiyorum bu ağrı yüzünden. Allahtan Çarşambaya gün aldık sezeryan icin. Siz maşallah yürüyüşler hareketler bu haftalarda baya aktifsiniz

Babayı niye sordu mal doktor. Burası Türkiye kaç tane koca eşiyle doktora gidiyor ki herzaman. Genelde adamlar çalışır. Başka doktorada git ben birinden duymuştum. Özelde bilerek küvöze falan alıyorlarmış para kazanmak için. Başka doktorlarıda dene ki ne olduğunu anlayasın.

Yok walla bana öyle geliyor ki doğuramicaz biz ay sırf geç kalmasın diye o kadar hareket yaptım enerji harcadım hamilelik boyunca 40 haftayı geçirirse ikinci hamilelik te yan gelir yatarım
Grubu biz kapatırız bu gidişle valla hiç belli olmuyor gerçekten de kimi insan hiç hareket etmeden doğuruyor bakalım bizim ki nasıl olucak

Bunu ben de duydum, kuvez parasını aileden değil devletten aliyolar bu yüzden gerekli gereksiz kuveze alma olayı cok oluyomus. Hatta bi tanıdığın da öyle olmus erken bi hafta olmamasina rağmen, geçerli adam akıllı bir sebep söylememisler, aile de o zaman biz yakınımızdaki devlet hastanesine götürmek istiyoruz çocuğu verin deyince hastane hemen aslında birkac saat daha durunca çıkarabiliriz falan deyip çıkarmışlar çocuğu kuvezden..

Arada bendede ağrı oluyor ama piskopatım ben ağrı geldiğinde dans ediyorum. Acı çekmeyi seviyorum sanırsam inşallah doğum anındada böyle düşünmeye devam ederim

Bende uzun zamandır evden çıkmadım pek hareket etmedim gelmesin diye şimdi zorlaniyorum ayakta kalmak istemiyorum. Ama bugün tekrar başlıyorum yürüyüşe yoksa böyle oturarak olmayacak iyice salmış olucam doğum zamanı zor olucak. Sağlıkla gelsin bebişin inşallah az kaldı seninde

Arada bendede ağrı oluyor ama piskopatım ben ağrı geldiğinde dans ediyorum. Acı çekmeyi seviyorum sanırsam inşallah doğum anındada böyle düşünmeye devam ederim
Ben otururken yatarken iyiyim bu dogumla ilgili bı ağrı degil bence, ya bebek ağırlaştığı için ya bi sinirime baskı yaptığı icin falan.. kanala mı giriyo acaba böyle bi ağrı bu sebepten olabilir mi ki

Evet canım belki ben de çok yattigim icindir, zaten benim canım cok tatlidir belki başkası bu ağrıyla uzun yürüyüşler bile yapar ama beni cok etkiliyo.. hepimizin sağlıkla gelsin inşallah bebisleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…