2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aa süper haber hayırlı uğurlu olsun bol sütlü ve sabırlı günleriniz olsun
Sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah

Sutum çok az mama takviyesinde bulunuyoruz 3 saatte bir süt arttırır diye dut suyu içiyorum su içiyorum başka ne yapabilirim sut damla damla geliyor yinede emzirmeye çalısıyorum çıldırıyor birşey gelmediği için

Ay çok güzel maşallah maşallah bebeğin kanala girerkenki yaptığı ağrı nasıl bi ağrıydi tarif edebilir misin canım sürekli bı ağrı miydi ve nerende hissettin? Bikac gündür ben de cok ağrı çekiyorum da merak ettim.. ayrıca özel hastaneye gidip personelimiz yetersiz dışardan özel ebe tut ne demek ilk kez duydum, yetersiz olsa bile genelde yeterli herşey güzel burda derler şaşırdım yani. Devlete de çok güvenemiyorum ben, bircok sezeryan sebebi varken normale cok zorluyor cok yıpratıyor insanı ama sen kesinlikle normal yapabileceğine inanıyorsan devlete gecebilirsin veya baska bi özele canım insanı böyle tedirgin etmeye haklari yok, sen hem kendi canını hem bebeğini oraya emanet ediyosun doğum anında sonuçta güven şart

Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah

İncir kompostosu yaptirabilirsin, tahin helvası diyolar bide. Sütün vardır ama henüz inmemistir belki, dusta sıcak suyla memelerini yukardan aşağıya ovalayarak biraz sert masaj yapabilirsin süt kanallarını uyararak. Ben bunlari biliyorum sadece, tecrübeli arkadaşlar da yazar inşallah

Gözünüz aydın hep birlikte, mutlu bir hayatı olsun miniğin

Gözün aydın canım Tebrik ederim.

Gözün aydın olsun doğumun her türlüsü zor ya normal doğumun o anki acısını çekiyorsun sezaryan ise sonraki aşaması zorr hepimiz sağlıcakla alalım kucağımıza bebişlerimizi

Bende muayeneden çıktım.. bebek kanalda değil açıklık zorlasan 1 cm dedi zaten açıklığı sağlayan bebeğin başının baskısıdır ama öyle bir durum yok dedi. Bu muayene için normal doğum şansını şuan yüzde otuz görüyorum ama iki saat sonra bu yüzde elli olur bilemeyiz doğum işinde kesin konuşamayız dedi..
suyu sınırdaymış çok normal haftası dolduğu için ama riske gerek yok dedi. Pazartesi sabah 40+3 te suni sancı ile deneyelim dedi olmaZsa mecburi sezeryan
41 e kadar beklesek ya da salıyı beklesek filan dedim baktı baktı gerçekten riske gerek yok dedi .. tamam dedim ..
suni sancı işe yarayadabilir yaramayadabilir biz o sancıyla onun kendisini itmesi için yapıyoruz bunu dedi.. her ihtimali bil gibisinden konuştu yani
İri değil normalde de rahat bir doğum olur dedi ama bizimkinin gelesi yok
Ay çok modum düştü kızlar benim ya hiç böyle hayal etmedim. Elbette sağlıkla gelsin bu tek duam ama sezeryandan çok korkuyorum ben

Yavaş yavaş güzel haberler alıyoruz doğumlar sanki arttı Eylül ayında Allah bağışlasın gözün aydın olsun

Bir tane azmış gerçekten. Benim ebe bir arkadaşım var, doktora o da gelebilir doğuma dedik, çok sevindi. Biz her gebeye bir ebe düşmesini isteriz doğumda ama o kadar ebemiz yok, seninle bir ebe olursa süper olur dedi.

Her türlü sancı acılı bi durum ama suni ile daha çabuk açılıyormuş bi de suni verildikçe hareket yap eğil kalk kesinlikle dene bebeğe zararı olursa SUni de mecburi sezeryan olursun ama denemedim demezsin en azından bende normal doğum bekliyorum sancı gelmezse suniyi kesinlikle deneyecem o da olmazsa artık yapacak bişey yok öyle düşün yapabilirim de herkes nasıl yapıyorsa bizde yapabiliriz o an dişimizi sıkacaz

Ben suniden filan hiç korkmuyorum gerçekten canımda öyle aman aman tatlı değildir zaten dediğin gibi bebek için her şey yolunda olduğu sürece suniye dayanırım diyorum.. içimde kalmasın denemedim demeyeyim.. sezeryan daha ürkütücü geliyor bana inan ki
Rabbim sağlıkla gelmelerini nasip etsin hepimizee

Inşallah o zamana kadar açılman olur kendi sancinla gidersin henüz hicbir şey için geç değil bugünden itibaren başla sen merdiven çıkmaya squata falan inşallah çok kolay bir doğumun olur hayırlısı sağlıklısı hangisiyse o olsun

Ay hepsini yapıyorum ya inatçı mı olacak nazlı mı bilemedim ya da rahatına düşkün mü amin hepimiz için canımm

Ay hepsini yapıyorum ya inatçı mı olacak nazlı mı bilemedim ya da rahatına düşkün mü amin hepimiz için canımm
Tamamen şans ve nasip kısmet işi. Baksana hiç hareket etmeyenler mesela pat diye Doğuruyor ama vızır vızır gezen hareket eden normale zorlayanlarda tık yok
Biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah’a kalmış
İnşallah hayırlısıyla sağlıkla kavuşursunuz
Gerisi sağlık olduktan sonra çok mühim değil

Ben de seninle aynı durumdayım. Sezaryen hiç istemiyorum, korkuyorum. Ama geçen hafta gittiğimizde kanala girmemiş, rahim ağzında kısalma yok, açıklık yok vs demişti. Şu anda suni sancı da işe yaramaz, boşuna sancı çekersin demişti. Aynı moral bozukluğu bende de var. Bizim kontrolümüz yarın ama bence değişen bir şey yok.
Düşününce bebeklerimiz ve biz sağlıklıyız, sağlıklı olduktan sonra nasıl olduğu çok önemli değil diyorum ama ister istemez moralim bozuluyor. Sinirliyim, stresliyim ama yapacak bir şey yok işte. Umarım suni sancı işe yarar. Yaramazsa da bebeğinin sağlıklı olduğunu düşün, ona artık çok kısa bir süre sonra kavuşacağını düşün sıkmamaya çalış canını

Bi şey sormak istiyorum
Forumda da arattım ancak bulamadım
Benim burnumda piercing var.
Doğuma girerken bunun çıkarılması istenir mi? Yani çıkarınca o şişlikle kapanır diye düşünüyorum ama bilemedim gerekirse yara bandı falan takayım doğum bitene kadar. Yeni değil yıllardır var ancak küpe takmayınca da kulağımdaki delikler hemen kapanıyor bu da kapanır mi diyerekten şeyettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…