2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hayırlı uğurlu olsun 🥰 İlk dogumumda 3. Gün, ikinci dogumumda 2. gün geldi sütüm. Hemen gelmiyor maalesef. Sütü de bebek emerek getiriyor, bir süre sıkıntılı geçecek ama emzirmeyi kesmemeye çalış. Aç kaldığı yerde mama takviyesi yaparsınız ama önce mamayı değil memeyi ver mutlaka zorlasin. Bol sütler inşallah 🙏 bir de varsa süt sağma makinesiyle de memeyi uyarmayi deneyebilirsin. En azından kanalları iyice açar
Sutum çok az mama takviyesinde bulunuyoruz 3 saatte bir süt arttırır diye dut suyu içiyorum su içiyorum başka ne yapabilirim sut damla damla geliyor yinede emzirmeye çalısıyorum çıldırıyor birşey gelmediği için

Bana doğuma yakın özel ebe desteğinin ilk doğumlarda çok iyi olduğunu söylenip tavsiye etmişti. Bende tıpkı senin gibi özel hastanede doğurup bir de ebe mi tutucam dedim ve hiç düşünmedim bile. Kaç tane ebe var hiç bilmiyorum ama bana doğum başlarsa ilk başta ebe hanımlar karşılayacak seni sonra duruma göre ben gelicem vs dedi. Hep çoğul konuştu o yüzden rahatım biraz hiç bunu düşünmemiştim. Saçma geliyor bana özelde doğum yapıp özel ebe tutmak zaten ben bu hastaneye dünyanın parasını vericem 6 bin liram gidicek bir de ebe mi tutayım ebe beni tutsun 😅🤣🤣🤣

Ay çok güzel maşallah maşallah 😍 bebeğin kanala girerkenki yaptığı ağrı nasıl bi ağrıydi tarif edebilir misin canım sürekli bı ağrı miydi ve nerende hissettin? Bikac gündür ben de cok ağrı çekiyorum da merak ettim.. ayrıca özel hastaneye gidip personelimiz yetersiz dışardan özel ebe tut ne demek ilk kez duydum, yetersiz olsa bile genelde yeterli herşey güzel burda derler şaşırdım yani. Devlete de çok güvenemiyorum ben, bircok sezeryan sebebi varken normale cok zorluyor cok yıpratıyor insanı ama sen kesinlikle normal yapabileceğine inanıyorsan devlete gecebilirsin veya baska bi özele canım insanı böyle tedirgin etmeye haklari yok, sen hem kendi canını hem bebeğini oraya emanet ediyosun doğum anında sonuçta güven şart

Bir tane azmış gerçekten. Benim ebe bir arkadaşım var, doktora o da gelebilir doğuma dedik, çok sevindi. Biz her gebeye bir ebe düşmesini isteriz doğumda ama o kadar ebemiz yok, seninle bir ebe olursa süper olur dedi.
Kızlar sonra birde ebeyle konuşayım dedimm nst için tekrar gittik hastaneye. Ebe dedi ki gerek yok zaten özel muamele görüyosunuz burda dedi ve çoğu kişi sezeryan olduğu için normal kısımda pek yoğunluk olmuyo kendini özel ebe tutmak için zorunlu hissetme dedi😇 1 değil 2 ebe oluyor gece dedi. Ay bi rahatladım sormayın. Aynı hastanede devam yani şu an inşallah🥰 Biraz doktorumun ısrarı beni endişelendirdi ama rahatladım ebe böyle güzel konuşunca🤗
Gereksiz06 Gereksiz06 canım sanırım şöyle oldu bundan 1 hafta önce falan gece tam uyumadan önce birden bi baskı hissettim aşağıya doğru (vajina bölgesine) ve sanki böyle bebekte ittirdi o sırada aynı zamanda sanki kemiğimden çıt diye bi ses geldi gibi. O an anlayamamıştım döndüğünü ama sabah düşününce aa dedim bu bebiş döndü🤭 Demekki o gün dönmüş. Sonrasındada 2 gün önce gece şiddetli regl, gaz ağrısı, bel ağrısı karışık bi ağrım oldu o da sanırım açılma ağrısıydı. Şimdi o ağrı ve sancılar gün içindede oluyor. İnşallah anlatabilmişimdir😌💐 Bence seninkide kanala gitmiştir öyle ağrıların oluyosa☺️

Kontrole geldim. Bebek bir haftadir kilo almamis gorunuyor dedi doktor. 2600 gram demisti en son 37+3 bugun. Baska bir ultrasona yonlendirdi ona girecegim. 🥺
Doppler cekildi 2950 gram cikti. Bosuna korkuttu doktor 🤦 neyse cok sukur. Herkes hayirlisiyla ,saglicakla bebisini kucagina alir insallah

Bi şey sormak istiyorum
Forumda da arattım ancak bulamadım
Benim burnumda piercing var.
Doğuma girerken bunun çıkarılması istenir mi? Yani çıkarınca o şişlikle kapanır diye düşünüyorum ama bilemedim gerekirse yara bandı falan takayım doğum bitene kadar. Yeni değil yıllardır var ancak küpe takmayınca da kulağımdaki delikler hemen kapanıyor bu da kapanır mi diyerekten şeyettim 🤪
Sezeryan doğumda metal istemiyorlar. Sacindaki tokaya kadar kontrol ediyorlar Metal var mı diye 😊 eski usul ip ya da ne bilim belki plastik piercing varsa alternatif olabilir mi ki

Kızlar normal doğum yapanlara bir sorum var hastanenizde doğum yaptığınız sırada 1 tane mi ebe vardı😬 yani bana doktorumun dediği 6-7 tane doğum olabiliyo bazen hatta 10 a kadar oluyor. Ama 1 ebe var. Yeterli gelmeyebiliyor özel ebe tut istersen falan dedi ama ben özel ebe tutmak istemiyorum. Zaten özel hastane neden tutayım yani biraz gerildim. Gidip devlette doğurucam sanırım güven kaybı yaşadım😔
Tövbe yarabbim. Özel hastanede özel ebe tut demek nedir yaa. Cidden çivisi çıktı herşey rant oldu. Rahat edelim diye özele gidiyoruz onlarda özelin özelini istiyor allahım yaa

Kızlar sonra birde ebeyle konuşayım dedimm nst için tekrar gittik hastaneye. Ebe dedi ki gerek yok zaten özel muamele görüyosunuz burda dedi ve çoğu kişi sezeryan olduğu için normal kısımda pek yoğunluk olmuyo kendini özel ebe tutmak için zorunlu hissetme dedi😇 1 değil 2 ebe oluyor gece dedi. Ay bi rahatladım sormayın. Aynı hastanede devam yani şu an inşallah🥰 Biraz doktorumun ısrarı beni endişelendirdi ama rahatladım ebe böyle güzel konuşunca🤗
Gereksiz06 Gereksiz06 canım sanırım şöyle oldu bundan 1 hafta önce falan gece tam uyumadan önce birden bi baskı hissettim aşağıya doğru (vajina bölgesine) ve sanki böyle bebekte ittirdi o sırada aynı zamanda sanki kemiğimden çıt diye bi ses geldi gibi. O an anlayamamıştım döndüğünü ama sabah düşününce aa dedim bu bebiş döndü🤭 Demekki o gün dönmüş. Sonrasındada 2 gün önce gece şiddetli regl, gaz ağrısı, bel ağrısı karışık bi ağrım oldu o da sanırım açılma ağrısıydı. Şimdi o ağrı ve sancılar gün içindede oluyor. İnşallah anlatabilmişimdir😌💐 Bence seninkide kanala gitmiştir öyle ağrıların oluyosa☺️
Anladım canım. Valla benim için kanala girmesi mi daha iyi girmemesi mi bilmiyorum sezeryan olacağım icin.. ama senin adına sevindim kafandaki soru işaretlerinin hallolmasi cok iyi olmus, bakalım ne zaman gelecek 😍

Bizim ki açlıkta değil kuzum kolik bebek dedi doktor gaz sancısından canı nasıl acıyorsa ağlayıp duruyor 😔 joynss ne zormuş yaa elinden hiçbişey gelmemesi o kadar acı veriyor ki bu durum bana
Malesef ağlamalarına içim gidiyor gece uyku bastırınca daha sabırsız bir hale geliyorum sonra da vicdan azabı hissediyorum. Herkes 40 ı çıkana kdr böyle sonra düzelir diyor inşallah öyledir

Devlet zaten özel hiç kabul etmiyor
Bende bugün sezaryen için tahlil vermiştim özele pcr sonucum pozitif çıktı öyle olunca doktor aradı tüm ameliyatlar gittikten sonra seni alacağız önlem olarak dedi özelde yarın inşallah doğumum gerçekleşecek.. e nerede Doğum yapacaksın sen sezaryen öyle çok sancı çekmesi de sıkıntılı .

Senin pozitiften sonra kaçıncı günün çok belirti yaşadın mı ben Salı günü çok kötüydüm şimdi grip gibiyim umarım Doğumdan sonra ağırlaşmam

Kuzum her zaman acim diye aglamiyordur. Gaz sancısı oluyorsa rahatlamak için emmek istiyordur. Özellikle Kucağına aldığında ayaklarını topluyorsa cenin pozisyonuna geliyorsa karın ağrısı vardır. Masaj yapmayı deneyebilirsin, ten teması ile karnını sıcak tutup rahatlatabilirsin. Biz de gündüz uyuyup her gece ayaktayız, gececilere selam olsun 😊
Ayakları çekince gazı olduğunu öğrendik ama çıkarmak bir mesele 😁 kendimi çok tecrübesiz hissediyorum 🥺

Bende bugün sezaryen için tahlil vermiştim özele pcr sonucum pozitif çıktı öyle olunca doktor aradı tüm ameliyatlar gittikten sonra seni alacağız önlem olarak dedi özelde yarın inşallah doğumum gerçekleşecek.. e nerede Doğum yapacaksın sen sezaryen öyle çok sancı çekmesi de sıkıntılı .

Senin pozitiften sonra kaçıncı günün çok belirti yaşadın mı ben Salı günü çok kötüydüm şimdi grip gibiyim umarım Doğumdan sonra ağırlaşmam
Bugün 13.günmüş yarın bitecekmiş bende ptesi felan tekrar giderim artık. Öksürük kaldı bende normal grip gibiydim

Anladım canım. Valla benim için kanala girmesi mi daha iyi girmemesi mi bilmiyorum sezeryan olacağım icin.. ama senin adına sevindim kafandaki soru işaretlerinin hallolmasi cok iyi olmus, bakalım ne zaman gelecek 😍
Canım benim çok sağol🥰 bence girmesi iyi annesi hazırlıyor kendini işte doğmaya demekki yeterince büyüdüler ben öyle düşünüyorum bilmiyorum. Hayırlısıyla sende alırsın inşallah sağlıkla kucağına😍🤲🏻 Bakalım ne zaman gelmek isterse ama sanki çok azcık kaldıı🤩

Ben de seninle aynı durumdayım. Sezaryen hiç istemiyorum, korkuyorum. Ama geçen hafta gittiğimizde kanala girmemiş, rahim ağzında kısalma yok, açıklık yok vs demişti. Şu anda suni sancı da işe yaramaz, boşuna sancı çekersin demişti. Aynı moral bozukluğu bende de var. Bizim kontrolümüz yarın ama bence değişen bir şey yok.
Düşününce bebeklerimiz ve biz sağlıklıyız, sağlıklı olduktan sonra nasıl olduğu çok önemli değil diyorum ama ister istemez moralim bozuluyor. Sinirliyim, stresliyim ama yapacak bir şey yok işte. Umarım suni sancı işe yarar. Yaramazsa da bebeğinin sağlıklı olduğunu düşün, ona artık çok kısa bir süre sonra kavuşacağını düşün 🥰 sıkmamaya çalış canını 🙃
Selam canım nirmale çok istekli oldugun için yazmak istedim .2018 Nisan ayinda epidural normal doğumla kızımı kucağıma alsim şimdi de Mart annesi olacağım inşallah . Aynı şeyi kızımda yaşadım .ne açılma ne sancı hicbisey yoktu direk suni versek işe yaramaz büyük ihtimal dedi. Vajinal bı ilactan bahsetti .vajinaya bı ilaç koyuyolar ve bu açılma olma ihtimalini arttırıyor .eğer acilman olursa bir gün sonra da suni sancı veririz dedi . Zaten böyle bı işlemi duymuştum ben adı propass mi ne yanlış yazmış olabilirim . Bana sabah dokuz buçuk gbi bu işlem yapıldı tampon gibi ipi var böyle dışarda . On buçuk gbi odama çıktım . Tuhaf bı ağrı hissettim ishal olcakmisim gbi . Doktora söyledim .odaya nst getirdiler beni bağladılar 5 dk geçti geçmedi suyum gelmeye başladı 11 gbi doğum haneye indirildim aciklik 4 cm olmuştu hmn .epidural yapıldı ve saat iki de kızımı kucağıma aldım . 3400 Gr kafa capida 34 cm di . İstersen bı doktiruna danış bu işlemi .vajinal ilaç için ve epidural için ayrı bi para odemistik . Sorarsın bunları da

Tövbe yarabbim. Özel hastanede özel ebe tut demek nedir yaa. Cidden çivisi çıktı herşey rant oldu. Rahat edelim diye özele gidiyoruz onlarda özelin özelini istiyor allahım yaa
Yaa evet sorma🤦🏼‍♀️ Neyseki hallettik ebeyle konuştum içimi rahatlattı. 1 değil 2 ebe oluyor dedi ve genellikle sezeryan oldupu için normal kısımda yoğunluk olmuyor kendini özel ebe tutmak için zorunlu hissetme dedi. Oh dedim sağolun kafam rahatladı🤗 Benim dr hep yanımda bi tane ebe durması açısından diyo ama gerek yok endişelendirdi beni durduk yere🤦🏼‍♀😬

Ben suniden filan hiç korkmuyorum gerçekten canımda öyle aman aman tatlı değildir zaten dediğin gibi bebek için her şey yolunda olduğu sürece suniye dayanırım diyorum.. içimde kalmasın denemedim demeyeyim.. sezeryan daha ürkütücü geliyor bana inan ki😑
Rabbim sağlıkla gelmelerini nasip etsin hepimizee
Bana da öyle geliyor inşallah gönlümüzden geçen gibi olur

Tamamen şans ve nasip kısmet işi. Baksana hiç hareket etmeyenler mesela pat diye Doğuruyor 😟 ama vızır vızır gezen hareket eden normale zorlayanlarda tık yok 🙄
Biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah’a kalmış
İnşallah hayırlısıyla sağlıkla kavuşursunuz
Gerisi sağlık olduktan sonra çok mühim değil 😍
Kesinlikle nasip işi haklısın.. Rabbim ne yazmışsa o inşallah hepimiz sağlıkla kavuşalım🤲🏻
Ben de seninle aynı durumdayım. Sezaryen hiç istemiyorum, korkuyorum. Ama geçen hafta gittiğimizde kanala girmemiş, rahim ağzında kısalma yok, açıklık yok vs demişti. Şu anda suni sancı da işe yaramaz, boşuna sancı çekersin demişti. Aynı moral bozukluğu bende de var. Bizim kontrolümüz yarın ama bence değişen bir şey yok.
Düşününce bebeklerimiz ve biz sağlıklıyız, sağlıklı olduktan sonra nasıl olduğu çok önemli değil diyorum ama ister istemez moralim bozuluyor. Sinirliyim, stresliyim ama yapacak bir şey yok işte. Umarım suni sancı işe yarar. Yaramazsa da bebeğinin sağlıklı olduğunu düşün, ona artık çok kısa bir süre sonra kavuşacağını düşün 🥰 sıkmamaya çalış canını 🙃
Çok şükür 🤲🏻 Çok çok haklısın hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.. sende haber et mutlaka
Bana da öyle geliyor inşallah gönlümüzden geçen gibi olur
Amin canımmm

Şimdi başka özel hastaneyi aradım diyorum 13.gün zaten bitti artık covit etkisi yok illa 14.günün bitmesi gerekiyormuş muayene için. Çok bunaldım ya en azından bir evladıma kavuşsaydım

Kızlar bende doğurdum 13 eylülde doğacaktı gece buraya yazdım önce kasılma başladı sonra sancı 2 saat sancı çektim gecer diye...sonra hastaneye geldik sezaryen oldum ama hayatımın en zor 2 saatini gecirdim,,o sancı gelince Allahını canımı al diye ağladım,normal doğum yapanlar siz muclzesiniz ben öldüm resmen,,ama şuan ikimizde iyiyiz Allaha şükürler olsun darısı herkesin başına,, saglikla

Selam kızlar, bu sabah spinal anestezi ile sezryan oldum ve kızım Sofia dünya ya geldi. 2540 Gr, 37+0 da doğdu. Kuveze almadılar, yanımda çok şükür. 1 saat sonra emzirmeye baslicaz. Benim ameliyat esnasında çok midem bulandı, hiç acı ve ağrı duymadım. Şimdilik haberler bu kadar:)
İkinizin de gözü aydın. Sağlıkla kucağınıza aldınız sağlıkla da büyütürsünüz inşallah ♥️

X